Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wyjazd na wakacje do pracy

  1. #1
    Avatar Dark angel on azura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Krosno
    Wiek
    28
    Posty
    1,174
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Wyjazd na wakacje do pracy

    Cześć wszystkim

    nie mam za bardzo pojęcia jak zacząć xD

    Próbowałem szukać na własną rękę ale nadmiar informacji jest gorszy od jej braku, a w googlach są tylko wypozycjonowane za grube dolany strony z suchymi ogłoszeniami


    Chciałbym wyjechać do pracy na wakacje, żeby zarobić na byle-jaki samochód, telefon i na kilka miesięcy studiów (rodzice nie mają oszczędności więc będzie to baaardzo dużym odciążeniem nawet jakbym utrzymał się sam przez 4-6 miesięcy).

    myślałem nad tym i wymyśliłem, że chciałbym jechać do UK/Irlandii gdyż:
    -wydaje mi sie że klimat tam jest odrobinę chłodniejszy niż w np. Niemczech w lecie
    -dość dobrze operuję językiem angielskim, po osłuchaniu się kilka dni z akcentem angielskim/irlandzkim zrozumiem 99,5% xD

    Mam prawo jazdy kategorii B oraz B+E (zdane odpowiednio w czerwcu i wrześniu 2014).
    Kończę technikum samochodowe w tym roku ale chyba nie zdążę dostać papieru na mechanika jeśli zdam egzamin (co nie jest takie pewne xD).
    Mam trochę doświadczenia w pracy na roli (ojciec rolnik), umiem jeździć traktorem i wykonywać większość prac rolniczych.
    Mam niewielkie problemy z kolanami więc nie dam rady pracować w kucki/na kolanach.


    No i w związku z tym mam pytania:

    1. Gdzie szukać tej pracy? Jakie strony i agencje pracy możecie polecić?
    2. Na jaki zarobek mogę liczyć? Chcę wyjechać na początku lipca i wrócić w połowie września~, czyli 10 tygodni.
    3. Muszę zapłacić jakiś podatek dochodowy od tego? Na miejscu albo w Polsce, musiałbym składać jakieś zeznanie podatkowe na miejscu albo w Polsce?xD
    4. Jeśli chciałbym wziąć ze sobą laptopa i lek przeciwbólowy na receptę Ketonal to mogę mieć jakieś problemy w samolocie? nie nadaję się do jazdy w busie, jestem za wysoki i mam chorobę lokomocyjną.
    5. Co jeśli kupię tam smartfona o wartości do kilkuset zł, mogę go bez problemu sobie przywieźć?
    6. Mam pęknięty dowód osobisty, bawiłem się aż zepsułem i jest pęknięty do połowy pionowo, jest czytelny itp, ale podobno muszę go wymienić?


    Na razie chyba tyle pytań z tych które ukształtowały mi się w głowie przez ostatni tydzień albo dwa myślenia nad tym.
    Boże jakie to długie wyszło, mam nadzieję że komuś kto coś na ten temat wie nudzi się na tyle żeby to przeczytał.

    Z góry dzięki
    Zielone worki czekają, mogę też wysłać pocztówkę z miejsca gdzie będę ludziom którzy najwięcej pomogą xD

  2. #2
    Avatar bodzilla
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    149
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    1. Google + praca za granicą + nazwa Państwa w które celujesz
    2. w euro najlepiej Norwegia, Szwecja, jeśli nie chcesz wysp Niemcy, Dania
    3. Zeznanie podatkowe złożyć musisz, na tym się dokładnie nie znam ale możliwe że nawet zwrot otrzymasz
    4. Jeśli nie bierzesz dragów ani leków na receptę probleów nie będzie, dokładne kontrole masz tylko na podręcznym bagażu, o tym co możesz mieć przy sobie przeczytasz na stronie każdej linii lotniczej
    5. Tak, kupuj nawet za tysiące
    6. Musisz, jak najszybciej bo lipe za to nawet w naszej polszy możesz złapać, o wyjeździe z uszkodzonym nawet nie śnij.
    Cytuj Exteriuss napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    przepraszam 1 razm 20 lat prawie..
    serce stuka jak szalone, boje sie 1 raz . mj i potem feta..
    bez kitu 1 cez w zyciu concrete bombi po pijaneku

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dark angel on azura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Krosno
    Wiek
    28
    Posty
    1,174
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj bodzilla napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1. Google + praca za granicą + nazwa Państwa w które celujesz
    3. Zeznanie podatkowe złożyć musisz, na tym się dokładnie nie znam ale możliwe że nawet zwrot otrzymasz
    4. Jeśli nie bierzesz dragów ani leków na receptę probleów nie będzie
    1. znajduje suche ogloszenia, nei wiem nic o agencji która je wystawia i są tam same truskawki w kucki i do tego 99% nieaktualne O.o xD Czyżby było za wcześnie na szukanie pracy na okres lipiec-wrzesień czy ki ch xD
    3. Ktoś coś więcej?
    4. ketonal jest na recepte, napisałem o tym, jak mógłbym go wziąć ze sobą?xD



    kieeeeeeeeeeeeeeeeeedyś kieeeeeeeeeedyś słyszałem coś o EKUZ, musze takie coś wykupić jeśli jade do kraju UE?


    a np jakieś strony z ogłoszeniami od anglików/irlandczyków/whatever a nie polskie agencje? jakie polecacie xD
    Ostatnio zmieniony przez Dark angel on azura : 27-01-2015, 00:46

  5. #4

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    to ja sie podlacze moze pod temat
    koncze maturalna w tym roku i chce po maturze jechac do irlandii, mam juz PPS wiec w zadne papiery sie bawic nie musze
    myslicie ze lepiej jechac najpierw przez jakas agencje i wtedy zarabiajac jakies grosze zaczac sie rozgladac za normalna robota czy leciec yolo do wiekszego miasta i szukac od razu roboty (niby mam pps wiec teoretycznie od razu moge isc do jakiegos makdonalda etc)

  6. #5
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    4. ketonal jest na recepte, napisałem o tym, jak mógłbym go wziąć ze sobą?xD
    Ale chodzi ci jak go zdobyć, czy jak przemycić?
    Jeśli to pierwsze, to musisz mieć jakiegoś dobrego lekarza i naściemniać, że masz taki ból kolan, czy mięśni, że nic nie pomagała, tylko np. ciotka dała Ci ketonal, który miała i który pomógł, bo to była wyjątkowa sytuacja. Opcji jest dużo
    :)

  7. #6
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Waarks napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to ja sie podlacze moze pod temat
    koncze maturalna w tym roku i chce po maturze jechac do irlandii, mam juz PPS wiec w zadne papiery sie bawic nie musze
    myslicie ze lepiej jechac najpierw przez jakas agencje i wtedy zarabiajac jakies grosze zaczac sie rozgladac za normalna robota czy leciec yolo do wiekszego miasta i szukac od razu roboty (niby mam pps wiec teoretycznie od razu moge isc do jakiegos makdonalda etc)
    @Waarks ;

    Oferty z praca w mcdonalds masz na mcdonalds.ie a tutaj oferty pracy w dublinie

    Wysylaj CV przez internet, wtedy przyjedziesz na kilka interview i masz wieksza szanse na szybkie znalezienie pracy.
    Agencje sa podobno ok, osobiscie nie mialem do czynienia z zadna.

    Najwieksza szansa na krotki kontrakt jest w okolicach wrzesnia/pazdziernika wtedy studenci wracaja do szkol i zaczyna sie rekrutacja Christmas Staff w calym retailu i gastronomii.

    Jak masz jakies konkretniejsze pytania to pytaj, siedze w Dublinie juz ladnych pare lat i moze bede umial pomoc.
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 27-01-2015, 10:40
    ipse se nihil scire id unum sciat

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wyjazd za granice do pracy - jak się za to zabrać?
    Przez Asc w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post: 03-06-2018, 14:53
  2. Wyjazd na wakacje
    Przez Berry w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 25-05-2016, 13:43
  3. Wakacje, Wakacje czyli pewnie kolejny temat o tym samym.
    Przez Noru$ w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2015, 11:28

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •