Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Guitar Hero / Rock Band na PC?

  1. #1
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny Guitar Hero / Rock Band na PC?

    Hej.
    Ostatnio u mnie w mieście otworzyli bar z konsolami, i jest tam między innymi Guitar Hero i Rock Band.
    Nie powiem, strasznie mi się spodobała ta gra i wciągnęła, ale tak codziennie do baru chodzić to nie zbyt zdrowo żeby tylko pograć sobie.. :P
    Wiem, że są wersje gry GH na PC, bodajże 3 z tego co widziałem. RB nie ma żadnych wydanych, ale emulatory jakoś sobie powinny chyba poradzić.
    Jedyne czego doszukać się nie mogę, to czy kontrolery z xboxa/ps/wii będą działać normalnie w grze tak jak na konsolach, po podłączeniu na USB do komputera?
    Są sprzedawane na ebayu czy innych takich jakieś pakiety z gitarą i grami etc ale po 200$, a używana gitara w dobrym stanie od konsoli na allegro po 40-60zł, wybór chyba oczywisty..

    Jeśli ktoś gra w to na PC i byłby w stanie mi pomóc byłbym wdzięczny :P
    Ostatnio zmieniony przez maslo : 30-05-2015, 20:16

  2. #2

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie
    Mistrzu dragon jest teraz offline
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Grałem(gram) sporo w fofixa , czyli takie guitar hero na pc (wpisz w google fofix) z nakładką rockband (ja mam chyba akurat rockband 1) https://www.youtube.com/watch?t=101&v=CMLRzdBQB_Y (download w opisie)
    Kawałki znajdziesz tutaj : http://fretsonfire.wikidot.com/0-9 , problemu z podłączeniem tych badziewek z konsol typu gitara perkusja nie ma problemu o ile są kompatybilne.
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj maslo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale emulatory jakoś sobie powinny chyba poradzić.
    Jeśli mówisz o PS3 i X360 to nie ma dobrego emulatora.

  5. #4
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Grałem(gram) sporo w fofixa , czyli takie guitar hero na pc (wpisz w google fofix) z nakładką rockband (ja mam chyba akurat rockband 1) https://www.youtube.com/watch?t=101&v=CMLRzdBQB_Y (download w opisie)
    Kawałki znajdziesz tutaj : http://fretsonfire.wikidot.com/0-9 , problemu z podłączeniem tych badziewek z konsol typu gitara perkusja nie ma problemu o ile są kompatybilne.
    O FoF czytałem akurat dzisiaj, wcześniej też już widziałem i pewnie ściągnę.
    Ale na razie interesuje mnie jedynie ten kontroler bo nie wiem czego szukać, ale jakby iść na logikę to pad od x360 jest kompatybilny z windowsem, więc tak samo (chyba) powinna być i gitara.

    @up
    Na PS2 jest duża ilość GH. Gierki to akurat nie problem, równie dobrze mogę sobie sprawić ps3 czy taniego xboxa ale o wiele przyjemniej by się grało na komputerze mimo wszystko :P
    Ostatnio zmieniony przez maslo : 30-05-2015, 20:20

  6. #5
    Avatar cycbrilu
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    33
    Posty
    417
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @maslo
    Zależy ci konkretnie na GH, czy może na grach tego typu? Bo jeśli chodzi o coś podobnego to polecam:
    Audiosurf 2 - jedynkę uwielbiałem, w dwójkę grałem trochę mniej, ale mnogość modów w steam workshop sprawia, że nie będziesz się nudził, śmignął mi też mod imitujący guitar hero właśnie. Kompatybilna z padem od XBoxa 360. Oczywiście pełno różnorakich skórek i opcji, gra może wyglądać jak chcesz praktycznie.


    Melodys Escape - pozornie banalna, ale wciąga jak bagno, aktualnie chyba moja ulubiona gra "muzyczna", pełno skórek dla postaci, ale tryb gry jest tylko jeden, z kilkoma poziomami trudności, z których każdy dokłada więcej przycisków i zamieszania. Również kompatybilna z padem od Xboxa.

  7. #6
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj cycbrilu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @maslo
    Zależy ci konkretnie na GH, czy może na grach tego typu? Bo jeśli chodzi o coś podobnego to polecam:
    Audiosurf 2 - jedynkę uwielbiałem, w dwójkę grałem trochę mniej, ale mnogość modów w steam workshop sprawia, że nie będziesz się nudził, śmignął mi też mod imitujący guitar hero właśnie. Kompatybilna z padem od XBoxa 360. Oczywiście pełno różnorakich skórek i opcji, gra może wyglądać jak chcesz praktycznie.
    [vieo=youtube;0DYfhgGlDqI]https://www.youtube.com/watch?v=0DYfhgGlDqI[/video]

    Melodys Escape - pozornie banalna, ale wciąga jak bagno, aktualnie chyba moja ulubiona gra "muzyczna", pełno skórek dla postaci, ale tryb gry jest tylko jeden, z kilkoma poziomami trudności, z których każdy dokłada więcej przycisków i zamieszania. Również kompatybilna z padem od Xboxa.
    [vido=youtube;Vq3DON5oY7Y]https://www.youtube.com/watch?v=Vq3DON5oY7Y[/video]
    Zależy mi akurat głównie na GH i podobnych do niego, po prostu podoba mi się imitacja gry na gitarze jak i sama gra :P
    Już gdzieś tam jednak wyczytałem, że gitara od ps2 działa, wystarczy przejściówka i xpader, to samo z resztą.
    Temat chyba można zamknąć :x

  8. #7
    Avatar StickMan
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    30
    Posty
    379
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Sam na pc gram w Guitar hero na normalnej xboxowej gitarce (bezprzewodowej) i dziala tak jak powinna :)

    Jeżeli masz na "radyjko" tą gitarkę xboxową to musisz mieć jeszcze "Microsoft xbox 360 wireless receiver" (takie jajco żeby CI łapało sygnał z pada/gitarki/sprzętu xboxowego na pc)
    Jak gitarkę masz ps2/3 to po prostu pod USB ją podłączasz i działa :)


    Edit: jak chcesz taniej to przejdź się po lombardach bo dużo tego leży (tak gitar jak i również tych "receiverów" bo ludzie dostawali konsole z grami+sprzętem do tego i oddawali (przynajmniej u mnie w mieścince)
    Ostatnio zmieniony przez StickMan : 31-05-2015, 19:17

  9. #8

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie
    Mistrzu dragon jest teraz offline
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj maslo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    O FoF czytałem akurat dzisiaj, wcześniej też już widziałem i pewnie ściągnę.
    fof o ile pamiętam działał tylko na xp , fofix działa na 7 ale bez żadnej nakładki wygląda chujowo po prostu.
    Jest jeszcze rocksmith gdzie możesz podpiąć prawdziwego elektryka/elektro-akustyka ale to już droższa zabawa.
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  10. #9
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    fof o ile pamiętam działał tylko na xp , fofix działa na 7 ale bez żadnej nakładki wygląda chujowo po prostu.
    Jest jeszcze rocksmith gdzie możesz podpiąć prawdziwego elektryka/elektro-akustyka ale to już droższa zabawa.
    Aerosmith to juz bardziej dla mojego kolegi ;d
    Zamiast fofixa sciagnalem phase shift, prawie to samo. A jak wygląda sprawa z piosenkami do fofixa, gdzie ich szukać? Patrzyłem w google, pierwsza lepsza którą bym chciał zagrać godsmack voodoo dodany 2007, link wygasł :d

    @Mistrzu dragon

  11. #10

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie
    Mistrzu dragon jest teraz offline
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Ja ściągałem stąd http://fretsonfire.wikidot.com/0-9 albo szukałem po googlach , jest niestety pełno linków które wygasły i nic z tym nie zrobisz (chyba że sam zrobisz sobie nutki).
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

  12. #11
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Mistrzu dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja ściągałem stąd http://fretsonfire.wikidot.com/0-9 albo szukałem po googlach , jest niestety pełno linków które wygasły i nic z tym nie zrobisz (chyba że sam zrobisz sobie nutki).
    A ciężko jest robić?
    Rozumiem, że nuty trzeba samemu dodawać, z pół godziny bym się pewnie z tym pomęczył ale by było chyba do zrobienia

  13. #12

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie
    Mistrzu dragon jest teraz offline
    Avatar Mistrzu dragon
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    20 cm od klawiatury
    Posty
    1,857
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Nie ciężko ale monotonne to jest http://www.fretsonfire.net/forums/viewtopic.php?t=1945
    Ja zrobiłem dosłownie jedną tym edytorem http://www.t3-i.com/pages/project.php?id=eof
    Powyższy post może być sarkastyczny oraz zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Budowa perkusji do guitar hero / rock band, czy zadziala
    Przez Bazan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 03-10-2013, 05:43
  2. Japoński Rock (J-Rock) / Visual kei
    Przez Szantymen w dziale Muzyka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 28-03-2013, 18:50
  3. Guitar Hero World Tour ściąganie piosenek
    Przez Nenic w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 11-09-2012, 12:47
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 21-07-2012, 17:32

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •