Reklama
Strona 9 z 18 PierwszaPierwsza ... 7891011 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 121 do 135 z 268

Temat: Windows Phone - Rozmowy ogólne

  1. #121
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Praca w tle jest włączona, powiadomienia też.

  2. #122
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    No to... Wyłącz powiadomienia w apce, zamknij ją całkowicie, włącz, włącz powiadomienia i trzymaj w tle? Nie mam więcej pomysłów, ja fb staram się unikać raczej
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  3. Reklama
  4. #123
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Czy da się jakoś manipulować klawiaturą? Denerwuje mnie, że muszę specjalnie przełączać się na cyfry żeby zrobić znak zapytania. Nie można go gdzieś upchać przy literach? Albo zainstalować jakąś inną klawiaturę?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  5. #124

    Notoryczny Miotacz Postów Szafus jest teraz offline
    Avatar Szafus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    1,112
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Załącznik 333181Załącznik 333182

    A tak nie masz? Inaczej chyba się nie da ustawić.

  6. #125
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    to trzeba przytrzymać ta? ale szybciej się przełączyć niż tak bawić
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  7. #126
    Torg User

    Domyślny

    siema, mam problem, w mojej lumii 920 nie dzialaja wibracje, jak ktos dzwoni to nic, jak klikam przyciski te dotykowe to też nie wibrują, robiłem test podzespołów w NCS i wszystko działało tam, nie wykazało żadnych problemów, tyle że potem robiłem test vibracji oddzielnie i jak dawałem to telefon nie wibrował tylko jakby z tyłu telefonu wydobywało sie takie piszczenie, nie wiem czym to może być spowodowane

    ktoś coś? jakaś pomoc?

  8. #127
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    IMO powinni wprowadzić opcję modyfikowania klawiatury. Każdy by sobie ustawił, jakby chciał.

  9. #128
    Avatar Biber
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    28
    Posty
    447
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Włożyłem na chwilę inną kartę pamięci do telefonu i teraz nie mogę ustawić instalacji na kartę SD. Telefon twierdzi, że trzeba usunąć aplikacje z innego telefonu, a są przecież z mojego. Da radę to jakoś naprawić?

  10. #129
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    WP oficjalnie nie obsługuje zmian karty pamięci niestety
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  11. #130
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Jak to? Co to znaczy? Można posługiwać się tylko jedną kartą? Jeśli chcę wymienić na inną to nowa musi być czysta czy o co kaman?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #131

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,051
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Po namyśle czy warto czekać na tablety z Windows 10 zdecydowałem się jednak na zakup tabletu z Windows 8.1 już teraz, bo potrzebuję go na studia już w tej chwili. Napiszę taką minirecenzję z punktu widzenia osoby, która kupiła swój pierwszy tablet w życiu (czyli bardzo niewymagającej), więc jak coś to traktujcie ją tylko jako dodatek do jakiś bardziej poważniejszych recenzji, których jest kilka w internecie i można je bez problemu znaleźć w Google.

    Kupiłem ten tablet:

    http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablet...ect-8-ms.bhtml

    czyli Kiano Intelect 8 MS, ale w wersji bez 3G, tylko z samym Wi-Fi i nie załuję, ponieważ do tej pory świetnie się sprawował.

    Jak za takie pieniądze to jest całkiem wydajny, działa szybko, obsługuje starsze gry z zadowalającym framerate, strony pokroju Facebook obsługuje poprawnie, a filmiki na YouTube można obejrzeć płynnie nawet w 720p i 60 fps jednocześnie bez zacinek (pod warunkiem, że korzysta się z wbudowanego Internet Explorera lub innej mało pamięciożernej przeglądarki), przy podbiciu to 1080p i 60fps jednocześnie filmiki zaczynają już klatkować, ale już w samych 1080p bez 60 fps filmiki działają bez zarzutu.

    Jeśli chodzi o gry to takie wyniki osiągnąłem w grach jakie zainstalowałem na karcie pamięci klasy 10 (fpsy mierzyłem darmowym Frapsem):

    Hearstone - 30 fps na średnich detalach w maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości (1240x800) - tutaj podczas instalacji wyskoczyło mi powiadomienie, że mam za mało ramu (1 giga, a potrzebne są 2), ale mimo to kontynuowałem instalację i gra działa bardzo dobrze
    W3 + FT - 45-55 fps na maksymalnych detalach w maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości (1240x800) - nie wiem jak przy większych bitwach, gdzie walczy kilka armii, bo jeszcze nie próbowałem
    Twierdza Krzyżowiec - 26-30 fps - tutaj widać, że starsze gry tego pokroju nie działają zbyt super na tym tablecie i Windows 8.1, ale to raczej nie problem, bo takie gry strategiczne w 2d raczej nigdy nie były tworzone z myślą o płynności powyżej 30 fps
    Civilization IV - 34-40 fps na maksymalnych detalach w maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości (1240x800) - tutaj jednak gram na średnich, bo na najwyższych tablet potwornie się grzeje przy tej gierce i boję się, że się popsuje (po obniżeniu detali do średnich + 16x anisotropic filtering płynność o dziwo w ogóle się nie zmienia)
    Knights and Merchants - 30-40 fps - tak jak pisałem przy twierdzy nie widać żadnej różnicy w płynności gdy gra wchodzi ponad 30 fps
    GTA Vice City - odinstalowałem już tę grę, ale na maks detalach w maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości (1240x800) działało chyba w około 50 fpsach, ale nie dam sobie głowy uciąć, bo dawno w to grałem (jeśli jednak ktoś chciałby w to zagrać to musi sobie przeczytać na internecie jak naprawić niedziałającą myszkę w grze, bo GTA 3 + VC + SA ma problemy z wykrywaniem myszki na komputerach z Windows 7 i wyżej, a ja już niestety nie pamiętam jak to naprawić)

    W wyborze tabletu bardzo pomógł mi ten kanał:

    https://www.youtube.com/user/mrooch/videos

    Tutaj przykładowe filmiki z gier w których sobie tablet dobrze radził:

    https://www.youtube.com/watch?v=ChjJf-H7Vwo
    https://www.youtube.com/watch?v=GqVWlQLjIrU
    https://www.youtube.com/watch?v=sg-TSmsXPu8

    A tutaj z gier w których nie radził sobie najlepiej:

    https://www.youtube.com/watch?v=Lk1LOUfAoyM
    https://www.youtube.com/watch?v=uWz45Biu5EY

    Testowany na nim jest właśnie ten tablet w różnych grach i jak widać fajnie sobie radzi jak na sprzęt za niecałe 400 zł. Warto sobie zasubskrybować, bo są tam wrzucane regularnie filmy odnośnie urządzeń przenośnych i z tego co wiem osoba, która nagrywa te filmiki zakupiła kolejny tablet do testów i z niego też będą pojawiać się filmy.

    Wracając do YouTube to jest tak jak już wyżej pisałem, ale dodam, że z filmikami jest o tyle dziwna sprawa, że gdy uruchamiam filmik trwające do kilku minut to mogę oglądać je w 60 fpsach bez żadnych problemów (chociaż zaczynają klatkować w 1080p i 60 fps jak już pisałem), ale gdy uruchamiam filmik trwając około 20 min i więcej to YouTube bardzo często wyłącza mi możliwość obejrzenia tych filmów w 60 fpsach lub uruchamia możliwość odpalenia filmiku w 50 fpsach, nie mam pojęcia z czego to wynika.

    Jeśli chodzi o strony internetowe to tak jak pisałem tablet działa poprawnie i nie zauważyłem większej różnicy niż w przeglądaniu stron na moim laptopie, ale muszę tutaj nadmienić iż nie uruchamiałem żadnych stron z duża liczbą obiektów. a także nie mam uruchomionych na tablecie praktycznie żadnych programów w tle (no chyba, że Steam i Xfire od czasu do czasu), więc nie powinno się brać tego za pewnik.

    Przechodząc do wydajności w aplikacjach to tablet potrafił chrupnąć, gdy uruchomiłem kilka programów w metro jednocześnie i potrafił się zaciąć przy tym na chwilę (kilka sekund), by potem powrócić normalnie do pracy jakby nigdy nic. Natomiast w przypadku uruchomienia kilku programów desktopowych jednocześnie nie zauważyłem żadnych problemów.

    Najbardziej w tym tablecie spodobał mi się jednak ekran, który wyświetla kolory z bardzo ładnym nasyceniem i wyróżniał się tym na tle innych tabletów stojących obok na wystawie sklepowej w tej samej półce cenowej. Głośniki też dobrze się sprawują, a moje słuchawki, które używam w urządzeniach przenośnych (Sennheiser 201HD) dobrze się sprawowały i jakość dźwięku była zadowalająca co mnie bardzo dziwi, bo w recenzjach czytałem, że jakość dźwięków przez wyjście słuchawkowe jest niska.

    Bez problemu można do tego tabletu podłączyć też urządzenia bluetooth (sam podłączyłem klawiaturę bluetooth) i urządzenia USB (w zestawie jest dołączona przejściówka z USB na micro-USB i ja przez nią podłączyłem myszkę), jednakże brakuje mi w tym tablecie wyjścia/wejścia micro HDMI oraz tego, że znaczek Windows pod ekranem to tylko namalowany znaczek, a nie czujnik i do menu głównego trzeba wracać wysuwając boczny pasek menu na samym ekranie i przez niego wracać do menu głównego, co trwa trochę dłużej. Minusem jest też to, że w sklepie Windows nie ma zbyt wielu aplikacji, ale te co są działają dobrze, a ja osobiście wolę kilkanaście dobrze działających aplikacji niż zalew dziesiątek badziewnych. Tablet ma też mało wbudowanej pamięci (tylko 16 gb z czego kilka jest już na start zajętych przez recovery a kolejne kilka przez zainstalowany systemu przez co zostaje koło 6 giga wolnego miejsca) co jest istotnym minusem, ponieważ z tego co mi wiadomo nie można instalować aplikacji ze sklepu Windows nigdzie poza wbudowanym dyskiem. Jednakże aplikacje desktopowe można instalować bez najmniejszych problemów na karcie pamięci, a inne tablety z Windowsem 8.1 w podobnej cenie też mają tylko 16 gb wbudowanego miejsca, więc chociaż tyle że nie wypada w tym gorzej niż reszta.

    Jednakże napotkałem tez kilka problemów. Pierwszy pojawił się kiedy instalowałem wszystkie aktualizacje systemowe jakie się pojawiały i przez przypadek jakimś cudem zainstalowałem instalator Windows 10 Preview - skończyło się to na tym, że moje sterowniki g-sensora przestał działać i ekran nie chciał się przekręcać wraz z tabletem, a gdy zainstalowałem nowsze sterowniki to przekręcał się do góry nogami względem położenia. Skończyło się na recovery tabletu i ponownej jego konfiguracji, ale problem powracał co pewien czas i akcelerometr przestawał działać. Skończyło się na tym, że całkowicie zablokowałem instalację aktualizacji podczas konfiguracji systemu i wyłączyłem łączenie się mojego konta z chmurą, aby nie pobierało mi z niej czasem jakiś plików, które mogłyby to powodować. Oprócz tego odinstalowałem wszelkie programy antywirusowe oraz ccleaner dla pewności, żeby nie mieszały one czegoś w systemie i od tamtej pory nie mam już żadnych problemów. Pytałem innych osób o to i faktycznie potwierdzały one, że sterowniki akcelerometru mogą wysiąść w tabletach po instalacji Windows 10 preview, bo nie są z nim kompatybilne, ale nie zdarzało im się jeszcze aby problem powracał po przywróceniu tabletu do ustawień fabrycznych. Na pocieszenie mogę dodać, że firma Kiano bez problemu wyraziła chęć przyjęcia tabletu na gwarancję po jednym telefonie, ale ostatecznie nie odsyłałem mojego tabletu, bo tak jak już pisałem problem przestał występować odkąd odinstalowałem inwazyjne programy i zablokowałem aktualizacje automatyczne. Teraz używam tylko i wyłącznie wbudowanego Windows Defender i tylko jego aktualizuję.
    Poza tym z trzy razy zdarzyło mi się, że po uruchomieniu tabletu klawiatura ekranowa się nie uruchomiła, ale wystarczyło wtedy ponownie uruchomić tablet i wracało wszystko do normy - nic wielkiego zważając, że tablet mam kilka tygodni, a zdarzyło się to jedynie trzykrotnie.

    W sumie to tyle z mojego punktu widzenia (czyli totalnego laika) na ten tablet. Ja jestem z niego zadowolony póki co, ale wiem też, że tanich tabletów z Windowsem jest teraz całkiem sporo, więc jak ktoś szuka jakiegoś taniego urządzenia to nie musi koniecznie kupować tego co ja, bo inne firmy też produkują takie tablety do 600 zł, więc można sobie w nich przebierać i wybrać to co komu najbardziej odpowiada.
    Ostatnio zmieniony przez Władca Marionetek : 05-05-2015, 21:55

  13. #132

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Ktoś mógłby jako użytkownik napisać plusy i minusy tego systemu, bo zastanawiam się na przesiadkę z androida. Najbardziej martwi mnie ewentualny brak aplikacji, chociaż używam tylko podstawowych więc nie powinno być problemu.

  14. #133
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    w sumie to... brak socketow w tle, przez to irc nie działa, a inne komunikatory w zależności od swojego proto muszą stosować różne śmieszne sztuczki
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  15. #134
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie to... brak socketow w tle, przez to irc nie działa, a inne komunikatory w zależności od swojego proto muszą stosować różne śmieszne sztuczki
    Mówisz o wyrzucanych powiadomieniach?

    Plusy:
    - nic się nie tnie
    - kafelki są zajebiste, kwestia 2 dni na przyzwyczajenie
    - wszystko zapierdala aż miło
    - brak ścinek
    - nie zamula

    Minusy:
    - nie wyrzuca mi powiadomień z facebooka; messenger natomiast działa, ale jak wyjdę z niego to się nie aktualizuje po powrocie, tylko muszę kliknąć na nową wiadomość, żeby odpalił się od nowa


    @zakius ;, mam kolejny problem z moją 535, może coś poradzisz. GPS w Endomondo mi śmiga bardzo fajnie, ale jak odpalę mapy samochodowe to znajduje moją lokalizację, ustala trasę, ale nie aktualizuj się live, na bieżąco. Jak się odpali, tak stoi cały czas. Jakiś pomysł?
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 07-05-2015, 13:12

  16. #135
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Ta, że serwer usługi musi wysyłać powiadomienia
    Ale np xmpp tak nie pójdzie, chyba że akurat twój serwer ma takie bajery

    Co do nawigacji... Nie wiem, u mnie działa

    Ale jak tylko znajdę chwilę oddaję toto do serwisu, dostałem smsa od hm, szefa, telefon się zresetował, smsa nie ma c:
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 05-11-2014, 19:56
  2. Windows Phone (HTC 8S), a postowanie na Torgu
    Przez Peteef w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 04-06-2014, 21:27
  3. Windows Phone 8X vs Nokia Lumia 720
    Przez Kazia w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 07-09-2013, 22:27
  4. Netcut windows phone
    Przez Smu'gler w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 22-07-2013, 03:36
  5. Windows Phone a facebook
    Przez Aien w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 16-04-2013, 23:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •