Reklama
Strona 2 z 3 PierwszaPierwsza 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 35

Temat: Rysunek wykonawczy

  1. #16

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kraków
    Posty
    740
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Lunki napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No tak. Rysujesz 3 prostopadłe płaszczyzny i rzutujesz na każdą z nich.
    przecież jest napisane że rzut ma być w aksonometrii dimetrycznej a nie prostokątny

  2. #17
    Avatar Lunki
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    21
    Posty
    982
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Asc napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    przecież jest napisane że rzut ma być w aksonometrii dimetrycznej a nie prostokątny
    Ten "przedmiot" jest już przedstawiony w aksonometrii na slajdzie.
    We are flying at an altitude of 39,000 feet

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny


    wymiary i ogolnie rysunek ok? to szkic jak cos xd juz widze, ze mam źle te plaszczny rozmieszczone bo inaczej niz lunki zalinkowal na poprzedniej stronie ale to szczegol
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  5. #19
    Avatar TwojStary
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    954
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W tych rzutach już pisałem, wymiarowania nie ma. Ogólnie wymiarowanie jest złe (linie się krzyżują, brak kilku wymiarów).

  6. #20
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ktorych wymiarów nie ma? i ktore linie sie krzyzuja? z gory dzieki ;p @TwojStary ;
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  7. #21
    Avatar Bubsztron
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz
    Wiek
    30
    Posty
    884
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @Halunek ;

    jak masz rysunek to najpierw piszesz najmniejszy wymiar, potem większy i potem największy
    u Ciebie jest najpierw największy (80), a potem 10, 15 i 35, ale to masz w sumie dobrze, chociaż nie rozumiem dlaczego tego małego kwadratu obok "10" nie zwymiarowałeś
    jeśli chodzi o zwykłe rzutowanie prostokątne to mogę Ci to narysować w paincie w 10 minut


    @edit

    nawet Ci znalazłem zrobione
    Ostatnio zmieniony przez Bubsztron : 25-11-2014, 17:41

  8. #22
    Avatar Xawik
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Zielona Góra/Wrocław
    Posty
    205
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    osie symetrii przy okręgach (kreska kropka kreska tak jak na rysunku poglądowym) oraz jak masz żebro, to na lewym rysunku jego dolna stopka jest na trzy kratki a na prawym (gdzie widok jest od boku) masz na dwie kratki... zdecyduj się bo za takie coś to Ci nie przyjmą rysunku. Kolejna rzecz, jak masz te dwa rysunki to musisz zaznaczyc jak przebiegają osie walcowatego otworu nawet gdy go nie widać. Mniejwiecej tak... ale gdzies tam moge sie jeszcze mylic

    #edit
    i tak jak Ci pisali, wymiary robi się od najmniejszego do największego... masz przykład jak powinno to wyglądac, aby linie pomocnicze/wymiarowe nie przecinały się ze sobą
    Załącznik 324648
    Ostatnio zmieniony przez Xawik : 26-11-2014, 23:11
    Cytuj jodlak napisał
    Kiedyś podwijało się kieckę żeby majtki zobaczyć a teraz trzeba rozchylić pośladki XD

  9. #23
    Avatar TwojStary
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    954
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dodatkowo, gdy nie widać w innych rzutach tych otworów i tego czegoś, powinien ich przebieg zostać zaznaczony liniami przerywanymi.

  10. #24
    Avatar Lunki
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    21
    Posty
    982
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    http://czajek3.republika.pl/wymiar.html

    Przeczytaj sobie, szczególnie zasady wymiarowania, bo ta twoja technika jest tragiczna.
    We are flying at an altitude of 39,000 feet

  11. #25
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    wlasnie wczoraj to czytalem xD robilem to clakiem losow, nastepne rysunki beda lepsze
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  12. #26
    Avatar Gogeta
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    421
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    sa jakies cwiczenia z wymiarowania bo musialbym to pocwiczyc a narazie slabo mi idzie :/

  13. #27
    Avatar gervix
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    241
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Gogeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    sa jakies cwiczenia z wymiarowania bo musialbym to pocwiczyc a narazie slabo mi idzie :/
    Imo najlepiej wypożyczyć książkę Dobrzańskiego (rysunek techniczny maszynowy), zaznajomić się z jej treścią i wymiarować co popadnie lub po prostu pomóc sobie przez google grafika wyszukując rysunki do wymiarowania.

  14. #28
    Avatar Xawik
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Zielona Góra/Wrocław
    Posty
    205
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    możesz wrzucać tutaj to Ci będę mówił co źle... Generalnie musisz ogarnąć schemat co można a czego nie i porobić parę rysunków
    Cytuj jodlak napisał
    Kiedyś podwijało się kieckę żeby majtki zobaczyć a teraz trzeba rozchylić pośladki XD

  15. #29
    Avatar zaczajony
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    387
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    To parę ode mnie pytań
    Rys. 1
    https://i.imgur.com/Db4dml1.jpg

    Jak zwymiarować te okręgi na prawym rzucie oraz jak pocisnąć w nich linie punktowe.

    Rys. 2
    https://i.imgur.com/jOyIlNz.jpg - szkic
    https://i.imgur.com/pKp3S7e.jpg
    https://i.imgur.com/KAabQ1h.jpg
    https://i.imgur.com/i6Gr3nA.jpg

    W przekroje się bawić nie muszę? Wystarczą dwa rzuty? Jeden co jest na szkicu, czyli z góry oraz np. prawy? Jak zaznaczyć chropowatość materiału, którą widać na 3 rysunku po prawej?

    PS.
    niewidocznie elementy w ogóle nie obchodzą prowadzącego.

  16. #30
    Avatar Xawik
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Zielona Góra/Wrocław
    Posty
    205
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Troche nie za bardzo widzę co to jest... Jakiś walec z dwoma otworami gwintowanymi M6, i trzecim prostopadłym o M7, na to jest nałożony kolejny walec tym razem z gwintem zewnętrznym M19 a na to jeszcze jeden gwint zewnętrzny M10? WTFF :D Kto Ci to kazał narysować.

    1. Jak robisz wycięcie (tak jak na lewym rysunku, to spokojnie tą linię falowaną możesz pociągnąć dalej... bo brzydko jak się tak styka z tym stożkiem.
    2. Na rysunku zaznaczyłem Ci przekrój A-A... aby było wiadomo które miejsce przecinasz
    3.Prawy rysunek, jeżeli to dwa otwory są symetrycznie rozstawione, to ja bym zrobił po prostu wymiar pomiędzy nimi (tak jak na rysunku, najbardziej po prawej stronie) oraz odległość od osi symetrii lub od brzegu okręgu (zaznaczyłem tę drugą metodą chociaż źle bo przecina się dziwnie z Twoim wymiarem gwintu).
    4. Skoro te dwa otwory są gwintowane (z tego co zrozumiałem z lewego rysunku) to czerwoną linią masz jeszcze zaznaczone 3/4okręgu... aby było wiadomo że to gwint.
    Załącznik 324801



    Drugiego przykładu nie chce mi się rozkminiać :D Ale widzę że masz otwartą książkę Rydzanicza xDD (ta jebitna czerwona) W niej wszystko znajdziesz ; )) Z kim masz zapis konstrukcji? I jak będziesz miał okazje to zacznij jak najszybciej robić w autocadzie... ręcznie tylko będziesz się męczyć a to jest wygodniejsze i bardziej przejrzyste dla Ciebie i dla prowadzącego.
    Ostatnio zmieniony przez Xawik : 01-12-2014, 23:37
    Cytuj jodlak napisał
    Kiedyś podwijało się kieckę żeby majtki zobaczyć a teraz trzeba rozchylić pośladki XD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Rysunek techniczny
    Przez Halunek w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 11-10-2014, 15:29
  2. Rysunek techniczny maszynowy
    Przez Pan Ryba w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 26-01-2014, 01:43
  3. Kupię Szkic / Rysunek - przerysowany ze zdjęć
    Przez H5N1 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 25-12-2013, 23:42
  4. Rysunek Techniczny
    Przez comm0 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 12-09-2012, 22:30
  5. Duży format - kilka pytań (rysunek)
    Przez hakael w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 16-10-2011, 03:51

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •