Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 28

Temat: [8.6][8.7][Mystic Land OTS]-Stara dobra karmia z nowymi systemami. START - XX.XX.XXXX

  1. #1

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny [8.6][8.7][Mystic Land OTS]-Stara dobra karmia z nowymi systemami. START - XX.XX.XXXX

    Witajcie


    Parę słów wstępu:

    Przez długi czas walczyłem z chęcią zrobienia czegoś większego co tym razem wypali, przez długi czas wykręcałem się że znów mi się odechce, że nie będę znów miał pieniążków na dedyka itd. Niestety albo i może na szczęście(to się okaże) moja chęć wygrała, w sumie nie sama z siebie ale jednak zwyciężyła [ Wpływ na nią miał na pewno fakt że po roku bezrobocia znalazłem lepszą pracę) . Stanąłem wtedy przed dylematem, robić mapę od 0? Użyć gotowca udostępnionego przez firmę hostującą (o tym napiszę i wyjaśnię potem) czy może wyciągnąć jakąś starą dobrą mapę albo w ogóle odgrzebać jakąś 7.6 i ją odnowić... I tak oto po kilku dniach bicia się z myślami na temat mapy padł wybór na karmię, dlaczego akurat ona też wyjaśnię później...

    To może teraz, kim jestem i co dokładniej chce pokazać tą zapowiedzią:

    Mam na imię Michał, lat 19 mieszkam we Wrocławiu. Od tak dawna jak sięgam pamięcią chciałem stworzyć dobry serwer tibii, mój pierwszy projekt z moim współpracownikiem trzymał się co prawda dobre 2 lata jednak było to bardzo dawno na tibii 7.6 pvp-e i około 100 graczy gdzie każdy znał każdego i żyło się nam wszystkim dobrze. Po tamtym serverze niestety pozostały jedynie wspomnienia, 2 projekty które próbowałem odpalić niestety były przegrane na starcie (dosłownie i w przenośni), wszystkie prezentacje na ostatnią chwilę oraz niedociągnięcia skutecznie zabiły wszystkie moje próby startu z otsem.
    Ta prezentacja ma temu zapobiec, chcę abyście wy - gracze - mogli zadecydować o tym co wam się spodoba a co nie.

    Teraz coś co może być bardziej interesujące dla niektórych niż powyższy opis, dlaczego akurat karmia oraz co ma wyróżniać ten ots na tle konkurencji:
    O ile z mapką nie mam większych problemów, oraz skrypty zazwyczaj nie sprawiają mi problemów o tyle samodzielne skonstruowanie silnika było by dla mnie ładnym wyzwaniem a puszczenie kolejnego otsa na TFS 8.6 mija się z celem - jest ich za dużo, i pewnie 1/3 to mapa karmi ale do rzeczy zdecydowałem więc że pod hosting wynajmę profesjonalistów którzy mają za sobą już kilka ciekawych projektów i do których mam zaufanie - przez długi czas grałem na ich projektach i mimo niektórych pomniejszych błędów całość gry wspominam dobrze, jednak co w końcu wyróżni mnie na tle innych otsów których są setki, co wy na pewno dostrzeżecie?

    Przede wszystkim na pewno będą to;

    System gemowania przedmiotów:


    Nie jest to kolejny system który opiera się na 30 róznych ID i jedyne co się zmienia to +x , każdy z gemów odpowiada za inny atrybut dodatkowo po osiągnięciu "full" wygemowania można dodać jeszcze Wyborowość przedmiotu która podnosi atak o następne 3 poziomy jednak zeruje inne atrybuty....
    Dla przykładu:
    Czysta kusza:
    You see a water crossbow (Atk:13 Def:0 Option:+0 Level:+0 Luck: 0%). Weight: 24.0 oz. It can only be wielded properly by paladins of level 1300 or higher
    Kusza z wyborowością 1
    You see a water crossbow (Atk:17 Def:0 Option:+1 Level:+0 Excellence: 1 Luck: 4%).
    Weight: 24.0 oz. It can only be wielded properly by paladins of level 1301 or higher It is written on it: Zresetowany dnia 01/11/2014 15:16:17. przez Fardos.
    Oraz full kusza bez wyb
    You see a water crossbow (Atk:36 Def:0 Option:+7 Level:+16 Luck: 25%).
    Weight: 24.0 oz. It can only be wielded properly by paladins of level 1323 or higher
    Skoro już omawiam to na przykładzie kuszy to pozostańmy, dla eka i rp jest małe wsparcie w postaci ładunków do broni;
    You see a elite crossbow (Atk:5 Def:0 Option:+0 Level:+0 Luck: 0%). It has 1999 magic points (energy) (Mode: ON). Required level: 60.
    Weight: 12.0 oz.


    Ktoś się martwi że zaważa to na sile profesji? Na szczęście nie dla maga i druida został przygotowany bonus od różdżki;
    You see a blade staff (Atk:200 Def:35 Option:+0 Level:+0 Luck: 0%). It adds 7% magic damage. Required level: 100.
    Weight: 14.5 oz.
    A very deadly weapon.
    Oczywiście im lepsza tym daje więcej % : )

    To tylko 3 z systemów które zostaly dodane w tym silniku i naprawdę urozmaica to rozgrywkę, dodatkowo została zmieniona siła potworów ale to już zobaczycie w grze za jakiś czas ;)

    Osoby które wiedzą co to za ots proszone są o powstrzymanie się od komentarzy z innych opcji - zawsze się znajdzie ktoś kto lubi niespodzianki i nie grał na projektach tej firmy...

    To teraz dlaczego akurat karmia- Co tu dużo mówić, mapka która według mnie ma potencjał zwłaszcza że przegrałem na niej trochę czasu już dość dawno temu a jednak - dalej mnie przyciąga : )

    Kilka screenów z mapy (w temacie znajdziecie ich zapewne więcej):















    Informacje ogólne i podsumowanie(co już zrobiłem, czego nie zrobiłem i co mam w planach oraz kilka informacji dla osób chętnych do pomocy przy projekcie. - o ile się takowe znajdą):

    Kiedy start? - wstępne założenie to grudzień tego roku, o ile uda mi się dopieścić szczegóły oraz odpowiednio przerobić mapę bo jednak ta dla 8.1 jest trochę roboty ale dam/y radę :)

    Jaki xp rate proponuję( tak proponuję, wszystko może się jeszcze zmienic min przez wasze opinie!!):
    0-100 x100
    100-150 x75
    150-200 x50
    200 - 500 x25
    500-1000 x15
    1000-2000 x10
    2000+ x5

    Dodam tylko że w założeniu potwory są tak ustawione że i na 8k+ było by gdzie expić JEDNAK na tak wysoki lvl nie ma już przedmiotów więc i jest mniejsza zabawa z questów a bieganie po respie i "spam" ue też mija się z celem

    Client: Custom, po długim wiciu sie z myślami wreszcie postanowiłem - rezygnuje w 100% z botów oraz z tibii 8.60. Może to i strzał w stopę ale co mi tam - raz się żyje : ) . OTS powstanie na silniku RonIT dzięki czemu na tibi 8.70 będę posiadał większość najnowszych spr (10+).

    Boty: Zgodnie z tym co napisałem wcześniej boty nie będą akceptowane praktycznie nigdzie, dopuszczalne będzie zaś MC ale też tylko i wyłącznie gdy jedna z postaci będzie trenować na trainerach a inna expić. Jeśli obie postacie będą aktywne w jednym czasie będzie to traktowane bezwzględnie jako bot


    Dwie powyższe decyzje mogą wyjść dwojako - ludzie którzy narzekali na boty odwiedzą serwer który powstanie lub nie będę miał ani jednej grupy ani drugiej. Chętnie zobaczył bym też wasze wypowiedzi na ten temat.

    Fragi:

    Frag -6h
    RS(trwanie) - 3d
    BS(trwanie) - 7d

    RS = 5dziennie / 25tygodniowo /80miesięcznie
    BS = 8dziennie / 40 tygodniowo / 100 miesięcznie

    Oczywiście włączony będzie też war mode, jest też opcja aby uruchamiał się on automatycznie po zabiciu x osób z przeciwnej gildii ale pytanie co wy na to.

    Gildie: Skoro już jesteśmy przy war mode bardzo prawdopodobne że na start będą też pkt na gildie jednak to też od was zależy.

    Pacc: Jest to najbardziej kontrowersyjna rzecz - dlatego ona jedyna jest kolorem napisana, z jednej strony wiem ze bez darmowego pacca nikt nie będzie grał / będzie was bardzo mało jednak bez tego z czego serwer miałby się utrzymywać. Propozycje chętnie wysłucham i jeśli będzie to określone przez większość w podobny sposób. Jednak pierw sam coś zaproponuję, na start dostaniecie 20 dni pacc - z trudniejszych questów pacc będzie do wyciągnięcia przykładowo z HOTA dostaniecie 3dni a np z POI będzie (przykładowo) to 7 dni, dodatkowo pacc za taski lub inne tego typu zadania.

    Sms shop: Z założenia chciałbym aby serwer po 2 mc stania był w stanie zapewnić sobie 1 miesiąc stania bez mojej ingerencji, innymi słowy musiał by zarobić 120 zł. (miesięczna opłata to 60 zł jednak firma hostingowa pożera 50% z Item shopu, pewnie jeśli przychody będą będzie można ponegocjować z nimi jednak mowa O początek

    Propozycja dodania to:
    Pacc (zammienne z itemami. Chcę aby gra mogła być w 100% darmowa.)
    Gemy
    Essence(Do czego one się wam przydadzą będzie niespodzianką dla co niektórych dlatego nie wyjaśnię)
    Itemy ( zamienne z pacc; mam na myśli rzeczy które oczywiście będą do zdobycia w grze. Chcę aby gra mogła być w 100% darmowa.)
    Runka Wyborowości - Oczywiście będzie też dostępna w grze jednak wymagać będzie trochę zachodu.



    WSZYSTKO POWYŻEJ TO PROPOZYCJE, WSZYSTKO TO MOŻE ULEC ZMIANIE TYLKO PRZEZ WASZE OPINIE ORAZ WYPOWIEDZI(!)


    Współpraca: Jeśli ktoś po przeczytaniu całego mojego postu stwierdził iż chciałby mnie wspomóc w pracy nad serwerem nie widzę najmniejszego problemu, może śmiało się odezwać przez GG(8930911), PW , lub w poście. Oczywiście nie mówię że współpraca ze mną nad serwerem będzie darmowa - zależnie od wkładu będą to od itemów po rangi (jako że system rang jest też trochę zmieniony uznajmy po prostu że zakładam możliwość każdej pozycji, wszystko zależy od wkładu(!) )

    Więcej na gg: 8930911






    Posunięcia się w pracy( w tym miejscu będę informował o postępach w pracy aby osoby które zostały zaintrygowane opisem projektu miały wgląd w pracę!):

    - 30.10.2014:
    * Umowne rozpoczęcie pracy nad serwerem jako takim - piszę umowne bo część skryptów miałem gotowe z poprzednich projektów a i sporą część dostałem wraz z silnikiem "domowym" (mowa głównie o skryptach i innych tego typu gdyż wszystkie ID są pozamieniane).
    -31.10.2014
    * Konwert mapy programem zmieniającym ID
    * Poszukiwanie błędów na mapie oraz poprawienie części skryptów
    -01.11.2014
    *Naprawa większości błędów mapy po konwertowaniu(w ramach ciekawostki - można było chodzić po lawie, mam nadzieję że już wszystkie takie miejsca wyeliminowałem),
    * przegląd npc oraz ustawienie ich na mapie.
    * Post na forum informujący o serwerze.
    -02.11.2014
    * Poprawienie wyglądu części mapy po konwertowaniu (jeśli chcecie zobaczyć różnicę można spojrzeć na post z daty 03.11)
    * Poprawienie systemu mountów (dokładniejszy opis patrz post 03.11)
    * Trochę poprawek w skryptach i taskach
    -03.11.2014
    * Dalsza część poprawiania mapy (około 30-40% już wygląda po ludzku - najwięcej zmian czeka terenów lodowych których jest mało oraz podziemi dżungli)
    * Skrypt na statuetki treningowe Offline - pozostała konfiguracja ale czy je dodam to już wasza broszka (tak dobrze przeczytaliście, patrzcie post 03.11)
    * Dokończenie mountów (patrz post 3.11)
    * Ponaprawianie drzwi (ID wyłącznie, plik odpowiedzialny za bramki lvlowe klucze i tym podobne zostanie zmieniony potem - w ostatniej fazie zmian gdy będę miał już wszystkie bramki lvlowe. - Od 04.11.2014 do 07.11.2014:
    * Poprawki w skryptach oraz npc
    * Kilka zmian na mapie
    * Poprawienie questlogu (taski są wyświetlane w 100% poprawnie)
    - Od 08.11.2014 do 12.11.2014
    * Ukonczenie wszystkich NPC doszczętnie(wszystkich ktorzy na tą chwilę są potrzebni w obu językach...)
    * Dalsze drobne edycje mapy
    - 13.11.2014
    * Kompletna edycja karmi, można powiedzieć że zrównałem ją z ziemią i postawiłem od nowa : ) Screeny w poście z dnia 13.11
    * ZMIANA PREFIXU CLIENTA NA 8.70 (!!) DOKŁADNIEJSZE WYJAŚNIENIE W POŚCIE 13.11


    Do moderatora - jeśli tego typu temat bez konkretnej daty zapowiedzi powinien się znaleźć w innym temacie proszę o przeniesienie go.
    Ostatnio zmieniony przez fardos : 13-11-2014, 12:16

  2. #2

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Witajcie to znów ja i znów z garstką informacji, client jak postanowiłem będzie udostępniony w 2 wersjach jednocześnie chyba że zdecydujecie inaczej w komentarzach. Choć obstawiam że większość z was będzie skora do możliwości gry na 8.6

    1 - nie chciał bym abyśmy tracili tak pięknego dodatku jakim są mounty - według mnie jest to jedna z ciekawszych zmian w tibii


    Jedynym problemem w tym jest to że na gracze na 8.6 (czyli ta część z elfem) nie będzie miała możliwości dosiąść mounta, nie martwcie się nie będzie przez to żadnego "speed buga" . Przy wylogowaniu się automatycznie schodzicie z mounta tak więc to nie problem : )

    Chętnie wysłucham też waszego zdania na ten temat. Jak byście chcieli móc zdobywać wasze zwierzaczki? Locić? "Wycinać"? Questy? : ) Piszcie!

    2 - Statuetki Treningowe

    Chcecie czy nie? Oczywiście zwykłe trainy też będą dostępne, jak chcecie to na jakich zasadach? według mnie najbardziej uczciwe są takie jak na rl tibii ale co wy na ten temat powiecie? : )

    3 - Dalsze poprawianie mapy które możecie ocenić, moim zdaniem jest ok jak na mapę GRYWALNĄ a nie POKAZOWĄ lecz wy to oceńcie (jestem otwarty na krytykę)




    4 - Taski, coś co misie lubią najbardziej, jednak coś więcej o nich jutro. Dzisiaj magicznym sposobem sprawiłem aby działały w 90% (Muszę jeszcze pokombinować nad quest logiem aby wyświetlał ile i czego zostało do końca taska)

    5 - Pytanie do osób lubiących wyspę początkowych. Chcielibyście zobaczyć coś takiego i tutaj? Wyspę gdzie expić będzie można tylko na słabszych stworach?

    A teraz czas na kolejną porcję screenów [ tym razem już bardziej normalne] :







    Zdjęcie z rooka:


    Na koniec przypomnę tylko że jeśli ktoś jest chętny do pomocy w rozwoju zapraszam na gg / pw : )
    Ostatnio zmieniony przez fardos : 03-11-2014, 19:50

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Gietol
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    krążąc po świecie
    Wiek
    35
    Posty
    455
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    bedzie 80% botow. mapa piekna pod boty
    myslalem ze zrobie postac i sprawdze i moze zostane na dluzej ale w tym przypadku odpadam :)

    tolerancja 0 bota ,antyboty itp itd - jestem in
    Tibia R.I.P 2006r.~
    Torg R.I.P 2006r.~
    tottaly poor design xx.09.2010
    i would like to say bye bye.

    mozesz mnie spotkac czasami tylko na dobrych otsach ;]

  5. #4
    Avatar sp0x
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    160
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Fajny ots.
    Ostatnio zmieniony przez sp0x : 08-11-2014, 07:19

  6. #5

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Gietol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bedzie 80% botow. mapa piekna pod boty
    myslalem ze zrobie postac i sprawdze i moze zostane na dluzej ale w tym przypadku odpadam :)

    tolerancja 0 bota ,antyboty itp itd - jestem in
    Co do botów specjalnie założyłem temat wcześniej, jest on łącznie na 3 forach i chcę aby to gracze zdecydowali min. nad karami dla botterów; Chciałbym tez zauważyć ze wyeliminowanie ich w 100% skończy się jak na projektach RonIT(albo i gorzej.). : )

    Innymi słowy - 100% zakazu bocenia raczej na pewno nie będzie, obstawiam raczej zakaz bota "100% afk". Jednak jak już wspomniałem to wasza decyzja!

    Ah a co do expowisk "do bocenia" , duża część mapy będzie dostępna dopiero po wykonaniu jakiś zadań; dla przykładu dywan na premmy island czy nassau (LB / piracka wyspa) będzie dostępny dopiero po wykonaniu djinn questa. Z tym ze to taki spoiler;



    Przypomnę też że client na którym pracuję ma pozmieniane ID więc nie dla każdego bocenie będzie takie proste a już na pewno nie zbieranie loota czy inne temu podobne zabiego.
    @Spox;

    Nie rozumiem co chciałeś dokładniej przez to przekazać....
    Ostatnio zmieniony przez fardos : 06-11-2014, 10:43

  7. #6

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny




    Co ots'a za dużo zmian dzisiaj nie zrobiłem bo odsypiałem po pracy.

    Poprawiłem pozostałych NPC oraz dodałem taski do quest logu(wyświetla się ile razy go ukończyliśmy itp ) : )

  8. #7

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Bump, tak aby nikt nie myślał że temat nieaktywny - ots w trakcie rozbudowny cały czas : )

  9. #8

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Przede wszystkim zmiany które mogą część z was zainteresować;
    Client: Custom, po długim wiciu sie z myślami wreszcie postanowiłem - rezygnuje w 100% z botów oraz z tibii 8.60. Może to i strzał w stopę ale co mi tam - raz się żyje : ) . OTS powstanie na silniku RonIT dzięki czemu na tibi 8.70 będę posiadał większość najnowszych spr (10+).

    Boty: Zgodnie z tym co napisałem wcześniej boty nie będą akceptowane praktycznie nigdzie, dopuszczalne będzie zaś MC ale też tylko i wyłącznie gdy jedna z postaci będzie trenować na trainerach a inna expić. Jeśli obie postacie będą aktywne w jednym czasie będzie to traktowane bezwzględnie jako bot


    Dwie powyższe decyzje mogą wyjść dwojako - ludzie którzy narzekali na boty odwiedzą serwer który powstanie lub nie będę miał ani jednej grupy ani drugiej. Chętnie zobaczył bym też wasze wypowiedzi na ten temat.


    Po 2 karmia po edycji, może tym razem nie wypadnie według was słabo jak to usłyszałem już wielokrotnie;





    I zdjęcia z lotu ptaka:



    Zapraszam do komentowania, jednocześnie przypominam że jeśli ktoś jest chętny do pomocy to zapraszam na Gg

  10. #9

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny



    Mówiłem coś na temat offline trainingu - tada ; P Miejsce pewnie zmienię (wygląd ogólny trainów) ale aktualnie wygląda to tak.

  11. #10

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    130
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Gralbym :P Mozna sie zapisac gdzies na beta testy?

  12. #11

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Happy Cato napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gralbym :P Mozna sie zapisac gdzies na beta testy?
    zapraszam na gg - podane w pierwszym poście

  13. #12

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    No to może nowe miejsce - wulkan:

    z góry nic takiego ale zawsze coś.
    a i takie jedno z pięter:



    I nowe podziemia rooka... gdzieś trzeba wbić ten 10 lvl (na x100 expie to jest chwila moment):




    Co do spraw ots'a:

    zgłosiły się do mnie dzisiaj 2 osoby, chętne do pomocy... jeśli coś z nimi więcej wyjdzie na pewno zobaczycie ich nicki w pierwszym poście :)

  14. #13

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Co do zmian na dzień dzisiejszy, uzupełniłem listę mountów bo zauważyłem że nie wszystkie są zapisane, potestowałem offline trainy(działają bez problemu)


    Poza tym zabrałem się za obsidian knife - mam nadzieję ze dzisiaj go skończę - Skończony, gładko poszło ^ ^

  15. #14

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    100
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Bump

  16. #15
    Avatar Cwiecz
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Zielona Góra
    Wiek
    33
    Posty
    268
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    TEz chetnie bym sie przylaczyl do testowania, podsylania pomyslow :)
    Kiedys bawilem sie z mapkami ale nie wiem czy bede mial czas :)
    Napisz na PW - gg nie uzywam.
    "Nawet papier toaletowy aby być użyteczny musi się rozwijać... A ty gimnazjum nie chcesz skończyć."

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Karmia-Ots.pl [Vanillia Map] [Karmia-Map] [8.6] [Start 06.03.2016]
    Przez thetabi171 w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 12-03-2016, 13:09
  2. Stara dobra maniera.
    Przez Sativa w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 31-01-2016, 17:07
  3. Karmia-Ots.pl [Vanillia Map] [Karmia-Map] [8.6] [Start 2016-01-15]
    Przez thetabi171 w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 30-01-2016, 14:17
  4. Stara dobra gra rpg
    Przez Rafał85 w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 26-05-2015, 23:11
  5. TORGU ZAGRAJMY W COŚ! v.XXXX
    Przez Jachimek w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 28-12-2011, 15:28

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •