Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem z uruchomieniem komputera (winload.exe)

  1. #1
    Avatar Butek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    656
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Problem z uruchomieniem komputera (winload.exe)

    Pracuję na drugim komputerze i zależy mi na pilnej, szybkiej pomocy. Wszystko wyglądało tak: włączam komputer po przyjściu do domu i pojawił się błąd o braku winload.exe przez co nie mogę uruchomić komputera. Poczytałem o tym próbowałem naprawić komputer z płyty jednak jej wersja była niepoprawna(32 bity). Ściągnąłem wersję windę x64, wrzuciłem na płytę, lecz po etapie "ładowanie systemu" już po wybraniu bootwoania z płyty nic się nie dzieje tj. pojawia się lekko odbarwiona czerń i to wszystko. Co gorsza płyta z wersją 32 bity teraz zawiesza się na logu windowsa. Macie jakieś pomysły jak można to naprawić? Może jakiś program który zbootowany uzupełni brakujący plik? Dodam, że formatu pod uwagę nie biorę chyba, że w głębokiej ostateczności.

    @edit
    Kolejna próba na innym windowsie tym razem próba z pendrive - to samo. "Starting Windows" logo windowsa 10 sekund widać animacje, a następnie ścinka i stoi w miejscu. Ludzie ratujcie ;d
    Ostatnio zmieniony przez Butek : 31-10-2014, 21:17

  2. #2
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    pierwsze wskazuje na dysk, ale instalator powinien się raczej uruchomić (chociaż kij go wie, możliwe, że inicjalizuje dyski i dlatego zdycha)
    dysk twardy i/lub ram, jak masz możliwość podmiany czegoś to możesz próbować diagnozowac samodzielnie
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Butek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    656
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Myślę że to nie dysk ponieważ z włożona płyta x32 mogłem śmiało przerzucac jego zawartość na pendrive po kliknięciu opcji wgraj sterowniki czy cos takiego. Z tego co czytałem na internecie gdy ktoś miał taki problem pomagała po prostu płyta z winda bez konieczności wymiany dysku. jeszcze dzisiaj spróbuję wyjąć 1 kość ramu aktualnie nie mam jak sprawdzić dysku. Problem leży tylko w miejscu gdzie płyta z Windowsem się zawiesza(pendrive identycznie). Jakby ktoś miał pomysł to piszcie.

    @EDIT
    Dla potomnych, gdyby ktoś miał podobny problem. Udało mi się naprawić problem za pomocą zbootowanego na pendrivie Windows repair tool, czyli tego narzędzia znajdującego się na płycie tylko, że ściągnąłem to osobno. Co więcej pomogło podłączenie komputera do telewizora, a następnie znowu do monitora. Program odpalił się i w minutę naprawił problem ;d Dzięki zakius za próbę pomocy.
    Ostatnio zmieniony przez Butek : 02-11-2014, 19:55

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Problem z uruchomieniem minecrafta, jakis problem z java...
    Przez ogóras w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 11-09-2012, 18:34
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 21-08-2011, 18:58
  3. Problem z uruchomieniem tibii
    Przez pedegie w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 17-08-2011, 11:12
  4. [8.6 Map Edytor] Problem z uruchomieniem.
    Przez KoH w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 29-09-2010, 19:32
  5. [8.55][ElfBot] Problem z uruchomieniem :/
    Przez elvis321 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 22-04-2010, 16:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •