Reklama
Strona 2 z 7 PierwszaPierwsza 1234 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 98

Temat: Szwecja + multi-kulti = kraj trzeciego świata?

  1. #16
    Avatar Sura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wa████wa
    Wiek
    85
    Posty
    3,052
    Siła reputacji
    19

    Ostatnio zmieniony przez Sura : 23-10-2014, 10:15

  2. #17
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Nie jestem specjalista od gwaltow, ale szybka lektura tego linku wskazuje, ze te dane to malo przekonywujacy dowod na poparcie tezy.

    konkretnie te fragmenty:

    However, widely differing legal systems, offence definitions, terminological variations, recording practices and statistical conventions makes any cross-national comparison on rape statistics difficult, which is why the UNODC itself caution against using their figures.I t should also be noted that many countries do not report any rape statistics at all to the UNODC, and some report very low numbers, despite studies that indicate otherwise.
    The Swedish police record each instance of sexual violence in every case separately, leading to an inflated number of cases compared to other countries.Sweden also has a comparatively wide definition of rape. This means that more sexual crimes are registered as rape than in most other countries.For example, in 2005 Sweden reformed its sex crime legislation and made the legal definition of rape much wider, which lead to a marked increase in reports

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Sumbate
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kraina marzeń
    Posty
    542
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Uważam, że nie ma potrzeby tego zabraniać, bo wystarczy odciąć socjal i przestać ich zapraszać, oferując cokolwiek "na start", żeby nie przyjeżdżały żadne wynalazki. A ci nieliczni, którzy i tak będą chcieli przyjechać, niech przyjeżdżają. I tak będą się musieli wtedy asymilować (nie przez odgórny nakaz, tylko sami z siebie, z racji swojego położenia).



    Kolejny raz: żadne państwo nie jest bogate dzięki socjalizmowi. Niektóre mają socjalizm, bo są bogate. Inne mają socjalizm, mimo że są biedne, bądź są biedne, bo mają socjalizm. Ale żadne nie jest bogate, dlatego że panuje tam socjalizm.
    Ale ja nie twierdze, ze kraje sa bogate dzieki socjalizmowi. Przesadny, nadmierny i nielogiczny socjalizm, nieregulowany rachunkiem matematycznym jest bardzo szkodliwy. Jak ktos nie umie dysponowac srodkami w madry sposob to predzej czy pozniej stanie sie biedny.

  5. #19
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Gdzie jest w takim razie granica, ktorej wg Ciebie nie powinno sie przekraczac?

  6. #20
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Oczywiście, że winny jest socjal, ale cały system jebie się znacznie bardziej, gdy dochodzi jeszcze ogromny napływ niepracujących z zewnątrz, których też trzeba utrzymywać. A nawet nie zawsze niepracujących, bo z tego co słyszałem, to żeby przeciwdziałać temu, to nawet powstały takie durne programy państwowe typu: "zatrudnij Syryjczyka, a my [państwo] opłacimy jego pensję". Więc nawet jak typ pracował (kto by nie chciał pracownika za darmo, nawet ciapatego?) , to i tak był na utrzymaniu państwa, a do tego jeszcze zabierał pracę Szwedom. "Syryjczyka" dlatego że stamtąd wręcz ściągano imigrantów na siłę, w trakcie wojny domowej w Syrii, oferując im mieszkania i kasę "na start i naukę języka".

    Szwedzcy Demokraci to ogólnie też socjaliści, z tą różnicą, że sprzeciwiają się takiej polityce imigracyjnej i głoszą - jak to ktoś kiedyś napisał na torgu - "hańbiące homofobiczne hasło" - Szwecja dla Szwedów. A dokładnie: bevara Sverige Svenskt, czyli mniej więcej "niech Szwecja pozostanie szwedzka".
    Ale ten napływ z zewnątrz jest spowodowany tą lewacką polityką, że przecież jak przyjeżdża Polak do pracy to jakiś biedak europejski, ale jak przyjedzie ciapaty, to mu nie można odmówić niczego, pięniażki na tacy za nic nie robienie zabierane od uczciwych pracowników itp. Świetnie, że tak się dzieje w Szwecji, bo może inne kraje przejrzą w końcu na oczy i skończą z tym pieprzonym socjalizmem i lewacką ideologią.

  7. #21
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Socjalizm, nawet "regulowany rachunkiem matematycznym" nie działa tak dobrze jak wolnorynkowy kapitalizm, bo opiera się na centralizmie i planowaniu, a one zawsze działają gorzej, niż rynki.
    Ale jak może być socjalizm regulowany rachunkiem matematycznym? Czyli najlepiej byłoby jakbym zrobił 100 par butów i sprzedał po 20 zł, ale co tam, jest socjalizm regulowany rachunkiem to zrobię 150, sprzedam po 30, zyskam na tym jeszcze mniej, bo nikt nie kupi, ale socjalizm się zgadza.

  8. #22
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dwie różne kultury/cywilizacje mogą pokojowo współistnieć tylko wtedy, kiedy są rozdzielone terytorialnie. Jeżeli są przemieszane, dochodzi do wojny.
    Ta teoria slabnie w zderzeniu z rzeczywistoscia.
    Nie ma takiego kraju w ktorym istnieje tylko jedna kultura a wojen jest relatywnie malo.
    Gdyby ta teoria byal prawdziwa - wszystkie "niejednonarodowe" kraje bylyby opetane wojna domowa, a jak wiemy - wcale tak nie jest.

  9. #23
    Avatar Sumbate
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kraina marzeń
    Posty
    542
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gdzie jest w takim razie granica, ktorej wg Ciebie nie powinno sie przekraczac?
    -Pomoc tylko tym, którzy swoją niezdolność do pracy mogą usprawiedliwić ciężką chorobą.
    -Mix państwowej i prywatnej służby zdrowia na przykładzie Singapuru.
    -Państwowe szkolnictwo (ale bez obowiązku nauki do 18 roku życia) + prywatne uczelnie.

    To wszystko. 3 punkty, które nie przesądzają o tym, że państwo "cuchnie" socjalizmem.

    Żadnych ulg, becikowych, ZUSów, dofinansowań. Proste i przejrzyste zasady przede wszystkim.

  10. #24
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ta teoria slabnie w zderzeniu z rzeczywistoscia.
    Nie ma takiego kraju w ktorym istnieje tylko jedna kultura a wojen jest relatywnie malo.
    Gdyby ta teoria byal prawdziwa - wszystkie "niejednonarodowe" kraje bylyby opetane wojna domowa, a jak wiemy - wcale tak nie jest.
    ty chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Na zachodzie Europy mamy właśnie do czynienia ze zderzeniem dwóch kultur, a względny spokój zawdzięczamy wyłącznie temu, że muzułmanów jest jeszcze stosunkowo mało w Europie

  11. #25
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Sumbate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -Pomoc tylko tym, którzy swoją niezdolność do pracy mogą usprawiedliwić ciężką chorobą.
    -Mix państwowej i prywatnej służby zdrowia na przykładzie Singapuru.
    -Państwowe szkolnictwo (ale bez obowiązku nauki do 18 roku życia) + prywatne uczelnie.

    To wszystko. 3 punkty, które nie przesądzają o tym, że państwo "cuchnie" socjalizmem.

    Żadnych ulg, becikowych, ZUSów, dofinansowań. Proste i przejrzyste zasady przede wszystkim
    Ok, nie zamierzam wchodzic w szczegoly bo za bardzo odbiegniemy do tematu.
    Dla mnie kazdy ruch w strone minarchizmu jest krokiem dobrym, wiec jesli mialbym wybierac miedyz obecnym systemem a 'ograniczonym' socjalizmem to sila rzeczy wybiore ten drugi.
    Dzieki.


    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ty chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Na zachodzie Europy mamy właśnie do czynienia ze zderzeniem dwóch kultur, a względny spokój zawdzięczamy wyłącznie temu, że muzułmanów jest jeszcze stosunkowo mało w Europie
    Dokladnie tak - ja zyje w innej rzeczywistosci niz Ty.
    Ja z innymi kulturami mam do czynienia na codzien, mam wiadomosci z pierwszej reki, mam wlasne doswiadczenia i przemyslenia. Ty zyjesz z dala od tego, cos tam przeczytales na kwejku lub innym niekwestionowanym zrodle prawdy objawionej, uslyszales od kolegi albo ogladnales maxa kolonko i ciapaka z nozem w reku i bedziesz mi wmawial ze to co widze dookola nie istnieje, ze Ty slyszales ze jest inaczej wiec tak musi byc, ze muzulmanie beda strzelac do katolikow itd. Wybacz, ale taka dyskusja to strata czasy i nie zamierzam sie w niej udzielac.
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 23-10-2014, 15:47

  12. #26
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Akurat pracujący imigranci nakręcają krajową gospodarkę więc to też tak nie jest, że ich przyjmowanie jest złe, nie powinno jednak być tak, że wzorem średniowiecznego partykularyzmu osobowego inaczej patrzymy na dane grupy społeczeństwa, nie może być tak, że imigrant nie chcę uczyć się języka, nie pracuję albo próbuję wpływać na obowiązującą w państwie kulturę.
    Ostatnio zmieniony przez Madduro : 23-10-2014, 19:24

  13. #27

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    861
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Marcines napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    spokojnie, Polską ciapaci z powodu śmiesznych socjali sie nie interesuja
    Byłeś może w Warszawie?
    PS. Sam poznałem w Tibii dużą ilość Szwedów z czego zakumplowałem się bardziej kilkoma. Trzech z nich to arabesy urodzone w Szwecji, jeden to Vietnamczyk i z 3/4 prawdziwych rodowitych. Najlepsze jest to, że te arabesy niby oni pracują etc, niby świadomi, niby normalni. Jednak jeden z nich unosił się strasznie na pewne rzeczy bo jego stary zawzięty arabes tak go wychował. Kraje jak Belgia,Niemcy,Holandia,UK,Szwecja,Dania,Norwegia są JUŻ na straconej pozycji. Moim zdaniem nie ma od tego odwrotu, uwierzy ktoś, że ta polityka migracyjna się zmieni? Nie ona się nie zmieni bo społeczeństwo jest po prostu spedalone. Nie mam nic przeciwko imigrantom jednak gdy są normalni i nie wpływają na naszą kulturę destruktywnie tylko ją urozmaicają. Jak pracują, uczą się nie mam nic przeciwko.
    Podstawą jak ktoś już napisał nie może być to że przyjeżdza jakiś syryjczyk nie ważne czy uchodźca i na start dostaje mieszkanie i ma lepiej niż rodowity szwed czy polak. Chce przyjechać - niech przyjeżdża, zapracuje i wynajmie coś wtedy będzie musiał się asymilować, a w prawie każdym innym przypadku będzie siedział w swoim darmowym mieszkanku i kopulował - nie będzie miał nawet obowiązku pasania swych kóz.
    Ostatnio zmieniony przez Silverdwa : 23-10-2014, 19:37

  14. #28
    Avatar Marcines
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    3,977
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Silverdwa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Byłeś może w Warszawie?
    staram sie unikac warszawy

  15. #29

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    861
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Marcines napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    staram sie unikac warszawy
    Ja jednak spędzam tu większość czasu, przyjedź zobacz ilu jest ciapatych i vietnamczyków...

  16. #30
    Avatar kokaina
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    109
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Silverdwa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja jednak spędzam tu większość czasu, przyjedź zobacz ilu jest ciapatych i vietnamczyków...
    Jestem codziennie w Warszawie, to prawda wietnamczyków,arabów i murzynów jest nieporównywalnie więcej niż w mniejszych miastach, jednak wszyscy których mijam to albo studenci albo pracujące osoby. Nie spotkałem jeszcze na przykład w południe w dzień powszedni, jakiegoś obcokrajowca pijącego piwo na ławce, za to białych ludzi już tak. Nie wiem w czym oni Ci przeszkadzają.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaki jest twój wymarzony kraj?
    Przez Tygrrysek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post: 28-03-2016, 20:48
  2. ABW o multi-kulti.
    Przez Scyther w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 26-10-2013, 23:44
  3. thepiratebay - werdykt sadu najwyzszego [szwecja]
    Przez spleen w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 02-02-2012, 18:09

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •