Reklama
Strona 6 z 7 PierwszaPierwsza ... 4567 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 76 do 90 z 98

Temat: Szwecja + multi-kulti = kraj trzeciego świata?

  1. #76

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    33
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Postawiles teze, ze istnieje zwiazek miedzy rasa a poziomem inteligencji, dodajac ze czarni sa glupsi od bialych. Nie potrafisz tego udowodnic, zacytowales wywiad z czlowiekiem, ktory rzekomo tak twierdzil, a pozniej publicznie za to przeprosil i sie z tego wycofal. Teza spotkala sie z jednoglosna krytyka ze srodowisk naukowych.
    Ciekawe czy spotkalaby sie z krytyka gdyby probowal udowodnic, ze to czarni sa inteligentniejsi

    Nikt nigdy nie zrobi takich badan, bo zaraz srodowiska lewicowe mialyby buldupy, a naukowiec zostalby okrzykniety rasista i bylby to koniec jego kariery naukowej (a jakby udowodnil, ze wyznawcy islamu sa mniej inteligentni od wyznawcow innych religii to zostalby pewnie w ciagu kilku lat zamordowany przez - jak to sie teraz okresla - 'radykalnego morderce' ;> )

    moolteecooltee ;];]
    Ostatnio zmieniony przez mahse : 30-10-2014, 21:43

  2. #77
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To postawmy teraz inne pytanie: czy ty uważasz, że wszystkie rasy są równe (pod względem inteligencji)? Albo nie odpowiesz, bo wiesz, że nie będziesz w stanie tego udowodnić, albo odpowiesz i będziesz robił z siebie głupka, usiłując udowodnić, tak jak ci "rasiści", których za to wyśmiewasz.
    Zaskocze Cie panie jasnowidzu - nie wiem :) Nie wiem, dlatego wszedlem w ten temat bo cos tam czytalem, cos tam slyszalem i myslalem, ze dowiem sie cczegos wiecej, czegos o o czym nie wiem. A jedyne czego sie dowiedzialem to ze ktos wierzy, ze jest inaczej niz powszechnie sie uwaza, bo nie da sie udowodnic, ze nie mozna uwazac inaczej xD Najglupszy argument o jakim slyszalem.

    Ja w przeciwniestwie do niektorych dyskutantow <puszcza oczko> chcialem dojsc do jakichs wnioskow. Poki co jedyny wniosek do jakiego doszedlem, to ze sprawa jest dosc skomplikowana i zwolennicy tezy mowiacej o "nierownosci ras" maja argumenty, ktore mnie nie przekonuja.

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak zero może być większe od innego zera? Argument, że "większość naukowców powiedziało" nie ma totalnie żadnej merytorycznej wartości. Pomijam już fakt, że odwoływanie się do "większości" jest argumentacją pozamerytoryczną (argumentum ad numerum?), czy że nawet nie jesteś w stanie potwierdzić, że to faktycznie większość. Chodzi przede wszystkim o to, że brak tu jakiegokolwiek konkretu. Na taki "argument" nie da się w żaden sposób odpowiedzieć, bo niby jak i do czego się tu odnieść? Dla ciebie jest on "bardziej wartościowy", bo pasuje do "twojej" tezy, tylko i wyłącznie, o tym cały czas piszę.

    Ok, to popatrzmy czego czepiaja sie naukowcy


    1) Judith Anderson said his work was based on statistically flawed evidence,
    2) John Archer and others said that Rushton failed to understand and misapplied the theory of kin selection,
    3) Judith Economos said he was speculative and failed to define the concept of altruistic behavior in a way that it can become manifest and failed to show any plausible mechanism by which members of a species can detect the "altruism gene" in other members of the species,
    4) Steven Gangestad criticized the theory for not being compelling in terms of its attractiveness as an explanatory model,
    5) C.R. Hallpike said Rushton's theory failed to take into account that many other traits, ranging from age, sex, social and political group membership, are observably more important in predicting altruistic behavior between non-kin than genetic similarity,
    6) John Hartung criticized him (him odnosi sie do autora nieszczesnej ksiazki) for failing to conduct an adequate control group study and for ignoring contradictory evidence.

    i najwanzijesze

    One of his many critics is the evolutionary biologist Joseph L. Graves, who has done extensive testing of the r/K selection theory with species of Drosophila flies. Graves argues that not only is r/K selection theory considered to be virtually useless when applied to human life history evolution, but Rushton does not apply the theory correctly, and displays a lack of understanding of evolutionary theory in general.[29] Graves also says that Rushton misrepresented the sources for the biological data he gathered in support of his hypothesis, and that much of his social science data was collected by dubious means. Other scholars have argued against Rushton's hypothesis on the basis that the concept of race is not supported by genetic evidence about the diversity of human populations, and that his research was based on folk taxonomies.[30] A number of later studies by Rushton and other researchers have argued that there is empirical support for the theory.[31][32][33] Psychologist David P. Barash notes that r- and K-selection may have some validity when considering the so-called demographic transition, whereby economic development characteristically leads to reduced family size and other K traits. "But this is a pan-human phenomenon, a flexible, adaptive response to changed environmental conditions...Rushton wields r- and K-selection as a Procrustean bed, doing what he can to make the available data fit[...]. Bad science and virulent racial prejudice drip like pus from nearly every page of this despicable book."[34]
    bardzo ciezko znalezc jakiekolwiek zrodlo, ktore broniloby metodologii i jakosci badan Rushtona

    czekam na klasyczne stwierdzenie, ze przeciez Kopernika tez krytykowali xD


    Nadal czekam na dowod, ze 4/5 amerykanskich przestepcow to czarni, bo to akurat prosta sprawa, gdzie nie ma za duzo miejsca na uciekanie w sztuczki dyskusyjne i gdzie mozna jasno stwierdzic TAK TO PRAWDA albo przeprosic i przyznac, ze palnelo sie glupote.
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 30-10-2014, 22:17

  3. Reklama
  4. #78
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,024
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A jedyne czego sie dowiedzialem to ze ktos wierzy, ze jest inaczej niz powszechnie sie uwaza, bo nie da sie udowodnic, ze nie mozna uwazac inaczej xD Najglupszy argument o jakim slyszalem.
    Co ty znowu wymyślasz? Kurwa, kolejny raz mnie przekonujesz, że nie da się z tobą normalnie dyskutować. Przestań robić z siebie idiotę, którym z pewnością nie jesteś.
    Nigdy nie używałem takiego "argumentu", tylko zwracałem uwagę na fakt, że ani jedna, ani druga strona, nie jest w stanie przedstawić niepodważalnego dowodu, więc przyjmowanie którejś z tych dwóch wykluczających się wzajemnie tez za aksjomat (bądź odrzucanie jednej z nich), jest ignorancją.
    A cały spór tutaj jest jedynie światopoglądowy (czyli w co kto wierzy, jeśli tak wolisz) i ciągłe utożsamianie samego poglądu o różności ras z dyskryminacją czy nienawiścią na tle rasowym jest chore. Od tego zacząłem dyskusję na ten temat i na tym skończyłem, całą resztę to ty sobie dopowiedziałeś.

    Ja w przeciwniestwie do niektorych dyskutantow <puszcza oczko> chcialem dojsc do jakichs wnioskow. Poki co jedyny wniosek do jakiego doszedlem, to ze sprawa jest dosc skomplikowana i zwolennicy tezy mowiacej o "nierownosci ras" maja argumenty, ktore mnie nie przekonuja.
    Jeśli pod "niektórych" miałeś na myśli mnie, no to trochę się pomyliłeś.
    Reszta też jest nie do mnie, więc nie komentuję.
    Ostatnio zmieniony przez Tibiarz : 30-10-2014, 22:41

  5. #79
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co ty znowu wymyślasz? Kurwa, kolejny raz mnie przekonujesz, że nie da się z tobą normalnie dyskutować. Przestań robić z siebie idiotę, którym z pewnością nie jesteś.
    Przeklinanie i obrazanie, pieknie, pieknie


    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ciągłe utożsamianie samego poglądu o różności ras z dyskryminacją czy nienawiścią na tle rasowym jest chore. Od tego zacząłem dyskusję na ten temat i na tym skończyłem, całą resztę to ty sobie dopowiedziałeś.
    Przeciez nikt nie twierdzi, ze rasy sa identyczne. Rasizm to stawianie jednej rasy ponad druga - a to robili nasi koledzy i o tym tutaj dyskutujemy. Mam podac numery postow, czy co?

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli pod "niektórych" miałeś na myśli mnie, no to trochę się pomyliłeś.
    Nie, nie mialem na mysli Ciebie.


    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to chyba nie ode mnie, bo wyraźnie pisałem, że pan Rushton mnie niezbyt interesuje, a zwróciłem uwagę na brak konkretów z twojej strony, z innego powodu.
    Zarzuciles mi, ze rzucam ogolniki, wiec chcialem sie ustosunkowac - pogooglowalem i mam - swoja droga krytyka Rushtona to pokazna czesc naukowej czesci intenretu - nie zdawalem sobie z tego sprawy, wiec jednak cos wynioslem z tej dyskusji :)

    Jeszcze ostatnie zdanie- ja wychodze z zalozenia, ze jezeli ktos rzuca teze, ktora wydaje sie sprzeczna z oficjalna doktryna naukowa to poslugujacy sie taka teza powinien posiadac naprawde mocne zaplecze merytoryczne, zeby kogokolwiek przekonac do takiej tezy. Nic takiego nie ma tutaj miejsca. Again - nie, nie mowie o Tobie. Jak dyskutuje staram sie dyskutowac o problemie a nie o dyskutantach.

  6. #80
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,024
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przeciez nikt nie twierdzi, ze rasy sa identyczne. Rasizm to stawianie jednej rasy ponad druga - a to robili nasi koledzy i o tym tutaj dyskutujemy. Mam podac numery postow, czy co?
    W domyśle - identyczne pod względem inteligencji. Nie, nie musisz podawać, bo ja za innych nie odpowiadam, a nie odnosiłem się teraz do sytuacji tu na forum, tylko ogólnie (wróć do jednego z moich pierwszych postów: tu link)

    Zarzuciles mi, ze rzucam ogolniki, wiec chcialem sie ustosunkowac - pogooglowalem i mam - swoja droga krytyka Rushtona to pokazna czesc naukowej czesci intenretu - nie zdawalem sobie z tego sprawy, wiec jednak cos wynioslem z tej dyskusji :)
    To dobrze, że wrzuciłeś, chociaż coś. Ale tak jak mówię - zwróciłem na to uwagę jedynie dlatego, że śmiesznie wyglądało, gdy notorycznie strofowałeś innych za coś, co sam robiłeś. O reszcie sobie podyskutuj z "rasistami".

    Jeszcze ostatnie zdanie- ja wychodze z zalozenia, ze jezeli ktos rzuca teze, ktora wydaje sie sprzeczna z oficjalna doktryna naukowa to poslugujacy sie taka teza powinien posiadac naprawde mocne zaplecze merytoryczne, zeby kogokolwiek przekonac do takiej tezy. Nic takiego nie ma tutaj miejsca. Again - nie, nie mowie o Tobie. Jak dyskutuje staram sie dyskutowac o problemie a nie o dyskutantach.
    Co to jest "oficjalna doktryna naukowa"?

  7. #81
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co to jest "oficjalna doktryna naukowa"?
    ktore slowo jest niejasne?

  8. #82
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Haan to zwykly troll, kiedys bardzo lubilem czytac wszystkie jego posty bo byly bardzo inteligentne i ciekawe. Od miesiaca lub dwoch kazdy jego post to proba wymadrzania sie i udowadniania ze ma racje, choc krytykuje innych to sam swoich wymyslow nie moze udowodnic.

    Nie wiem co sie z toba stalo, moze jakies problemy w zyciu i odreagowujesz na takim forum.... Tak czy inaczej szkoda ze juz nie piszesz takich inteligentnych postow jak kiedys, teraz twoje posty omijam.


    Co do tematu uwazam ze kazda ludzka rasa ma porownywalne zdolnosci intelektualne. Czarni sa uwazani za gorszych ze wzgledu na to ze kontynent z ktorego pochodza nie jest adekwatnym miejscem do rozwijania nauki takim jak np. Europa. Mysle ze powoli wszystko sie wyrowna.

  9. #83
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    No tak, bo jak ktos sie nie zgadza z Twoja opinia i zbija kazdy argument to znaczy ze jest trollem/ulomnym czlowiekiem/ma problemy w zyciu osobistym zejdz czlowieku na ziemie

    W tym momencie trollem jestes Ty bo wbiajsz do dyskusji, porzucasz merytoryczny spor i skupiasz sie na rzekomych cechach swojego 'przeciwnika' prowokujac klotnie - to sie wlasnie nazywa trolling.

    Uwazam, ze jezeli kos rzuca teze, ze istnieje zwiazek miedzy rasa a poziomem inteligencji i przytacza te 2 argumenty:

    - jednego naukowca, ktoremu przypisuje sie slowa ktorych nie wypowiedzial i badania, ktore nie istnieja
    - ksiazke, ktora wg naukowcow nie ma zadnych wartosci nuakowych i jest zwykla propaganda rasistowska, i ktorej metody zostaly skrytykowane jako paranaukowe i niskiej jakosci a ci co sie z nim zgadzali to w wiekszosci jego rodzina i koledzy

    ...to sie nazywa kompromitacja.

    Po prostu wierzycie ze czarni sa gorsi od bialych bo to pasuje do Waszego swiatopogladu i poza Tibia, ktory de facto ma zblizone stanowisko w tej sprawie do mnie nie uslyszalem nic poza dwoma smiesnzymi argumentami oraz Shanym, ktory twierdzi, ze 4/5 przestepcow w USA do czarni, ktory zniknal, bo wiedzial ze palnal bzdure, ktorej nie da obronic.

    Czekam na kolejne redbagi i wycieczki osobiste - jak widze to wasza ulubiona bron.

    Ja pozostaje nieprzekonany.

    Czarni sa uwazani za gorszych ze wzgledu na to ze kontynent z ktorego pochodza nie jest adekwatnym miejscem do rozwijania nauki takim jak np. Europa.
    nie jest bo?
    przez kogo sa uznawani za gorszych? przez ciebie?
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 31-10-2014, 12:16

  10. #84
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie trzeba komentowac
    jezu chryste

    jak zrobie test na inteligencje wsrod uzytkownikow torga i uzytkownicy z torga mieszkajacy na podkarpaciu uzyskaja nizszy wynik to nie jest to dowod na to ze istnieje ebzposredni zwiazek miedzy mieszkaniem an podkrpaciu i byciem debilem, ok? Co tu jest niejasne?

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    rzeczywiscie twoja merytoryka i odniesienie do calego posta... zniszczylo mnie
    rzuciels kilka wyzwisk w moim kierunku i oczekuejsz ze sie do nich merytorycznie odniose? serio?


    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chyba nie rozumiesz, ze istnieje cos takiego jak poprawnosc polityczna
    No dobrze istnieje. To jak z tymi argumentami? Przytoczsyz jakis?


    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2 smieszne argumenty, ktore po prostu nazwales smiesznymi i shany, ktory przedstawil dowody (przez ciebie kompletnie pominiete) i zniknal
    nie wiem czy mowimy o tym samym, ale

    najpierw piszesz, ze

    4/5 przestepcow w USA to czarni
    a dalej
    biali popelniaja tylko 2,5x wiecej przestepstw niz czarni, ktorych jest prawie 6x mniej
    i to jest ten dowod? xD

  11. #85
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    XD nie mam gosciu o czym z toba rozmawiac, przegralem, naciesz sie swoim triumfem
    eh i znowu to samo

    tu nie chodzi o zaden tryumf, tu chodzi o dowiedzenie sie czegos, o dojscie do jakichs wnioskow

    rzuciles teze, ze 4/5 przestepcow to czarni - no ok, niech bedzie, imho nie jest to zwiazane ze sporem, ale i tak jest ciekawe. Poprosilem cie o dowod - przedstawiles infomracje ktore przecza temu co napisales. Zamiast rpzyznac sie do bledu - poleciales w trolla i strzelasz redbagami, no extra, dyskusja z toba 10/10

    jak to mowi tibia
    chyba hitnelismy sciane

    rowniez pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 31-10-2014, 13:36

  12. #86
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    drogi haanie, rzucilem nieprawdziwa informacja, na ktora nie mialem dowodu (bo gdzies kiedys zaslyszalem jak sie okazuje - nie do konca glupote)
    szczerze sie z niej wycofalem i przedstawilem informacje, ktora jest prawdziwa, a na dodatek poniekad potwierdza ta nieprawdziwa
    Napisales, ze przestepcy w USA to

    x - biali
    4x - czarni

    a pozniej, ze

    2.5x biali
    x czarni

    To jest 10 krotna roznica

    czarni statystycznie popelniaja wiecej przestepstw niz biali - ok niech bedzie, zalozmy ze tak jest
    czy twoim zdaniem onacza ze czarni sa glusi?


    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    poprawnosc polityczna nie pozwala na publikacje badan pt "afroamerykanie glupsi od bialych". tlumaczenie jest oczywiste

    Teza o tym, ze poprawnosc polityczna powstryzmuej kogos przed ujawnianiem wynikow badan do mnie nie przemawia. Dla mnie to kolejna teori spiskowa bez pokrycia w rzeczywistosci.



    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    statystyki mowia za siebie
    ktore statystyki ?


    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dochod osobisty na mieszkanca wg rasy

    White alone (full-time workers, age 25+) - 40,422
    African American (full-time workers, age 25+) - 27,266
    I Twoim zdaniem przyczyna tej sytuacji jest przynaleznosc rasowa?
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 31-10-2014, 13:51

  13. #87
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    naprawde nie mam sily tlumaczyc XD

    matematyka trudny jezyk czuje czystego humaniste mocno

    w swojej glupiej "tezie" pomylilem sie o 1,5. to sporo. ale nie na tyle sporo, zeby cytowac to samo gowno z ktorego sie wycofalem czwarty raz
    To juz ustalilismy, napisales glupote, przyznales ze to glupota, stwierdziles, ze 4/5 przestepcow (czyli 80% )w USA o murzyni a okazalo sie ze jest ich mniej niz 30%. To jest potezna roznica.





    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    WSZYSTKIE kolego, WSZYSTKIE. poczawszy od wskaznika kryminalnego, az po standard zycia, zarobki, sciaganie socjali, ilosc bezdomnych, ubezpieczonych, studentow, doktorow, profesorow.
    Przytoczyels dane o zarobkach - ok
    co z innmi danymi? jak mam sie ustosunkwoac do 'wszystkie' skoro nic takiego nei podales?

    Ja moge napisac WSZYSCY uwazaja ze jest inaczej i ma to taka sama wartosc merytoryczna jak twoje zdanie.



    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie, to czysty przypadek, TAK PO PROSTU WYSZLO, ze czarni radza sobie gorzej. czysty kurwa przypadek XD
    I to jest wlasnie to o czym mowilem. Kompletne ignorowanie wszytskich czynnikow, ktore maja wplyw na wynik i zrzucanie wszystkiego na rase, bo tak najlatwiej.

    Oczywiscie mozesz sobie tak uwazac, nikt Ci tego nie zabroni. Ja nie mam nic przeciwko ludziom, ktorzy wierza w rozne dziwne rzeczy.



    EDIT:
    Zauwazylem, ze na pl wikipedii znaduje sie wpis dokladnie o tym o czym tutja dyskutujemy

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_a_inteligencja

    polecam lekture - calkiem ciekawe
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 31-10-2014, 14:24

  14. #88
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chocbym ci kurwa wymienil wszystkie dostepne statystyki, ty napiszesz "co z innymi czynnikami? przeciez istnieje jeszcze wspolczynnik srania na stojaco i uprawiania seksu z chomikami? ich to juz nie wziales pod uwage? kompletna ignorancja!"
    Wystarczy, ze zrozumiesz, ze zycie jest troszke bardziej skomplikowane niz Ci sie obecnie wydaje :)
    Wejdz w tego linka, ktory przed chwila podrzucilem - napisali tam o kilk uciekawych czynnikach, ktore moga miec spory wplyw na wyrobienie sobie opinii na ten temat.


    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pewna nauczycielka, powiedziala mi kiedys madre slowa - dzieci sa zdecydowanie lepsze od doroslych. dziecko potrafi sie jeszcze czegos nauczyc.
    czyli jednak nie odsykutujemy bo wolisz sie obrazac, no ok, twoj wybor

    nie zamierzam dluzej czytac twoich wycieczek osobistych

    wartosc merytoryczna twoich wypowiedzi jest zerowa, nie zamierzam wiecej wchodzic z toba w zadne dyskusje, bo jedyne co potrafisz to wyzywac, klnac, pisac glupie teksty i uwazac sie za madrzejszego od murzyna, nie jestes dla mnie partnerem dla dyskusji, twoja agresja zaslania ci rzeczywistosc, nie wiem czy to problem natury medycznej czy psychologicznej i w sumie mnie to nie interesuje, zegnaj

    Zeimer, madduro, jak macie jeszcze cos ciekawego na poparcie swojej tezy - to chetnie poczytam
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 31-10-2014, 19:21

  15. #89
    Avatar Zeimer
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraina Konserwatywnych Liberałów
    Posty
    398
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mlody Zeimer masakruje wspolczesna nauke xD
    Jeżeli czarni uzyskali statystycznie niższy wynik od białych na testach IQ na jakimś tam amerykańskim uniwersytecie, to znaczy, że mają statystycznie niższe IQ od białych na tym uniwersytecie (oczywiście, jeżeli uznamy, że wyniki testów są miarodajne). Jeżeli uznamy, że IQ jest dobrym miernikiem inteligencji, to znaczy, że tamci czarni są mniej inteligentni. Moim zdaniem wyniki testów są miarodajne (opierają się na jakiejś tam nauce — nie jest to wróżenie z fusów, choć oczywiście można się sprzeczać). Uważam też, że IQ jest dobrym miernikiem inteligencji. Teraz, jeżeli uznamy, że ekstrapolacja z czarnych i białych z pewnego amerykańskiego uniwersytetu na całą populację jest uzasadniona (a uważam, że tak jest), to wynika z tego, że czarni są mniej inteligentni od białych. Co konkretnie ci się nie podoba w takim rozumowaniu?

    Wyciaganie takiego wniosku z badania studentow na amerykanskim uniwersytecie to nadintepretacja.
    Wtedy większość badań statystycznych można by nazwać "nadinterpretacją".

    To ma mniej wiecej taka wartosc naukwoa jak ocenianie inteligencji polakow po poziomie wypowiedzi rasistow w tym temacie.
    Marna analogia. Gdyby inteligencję Polaków oceniać na podstawie inteligencji Polaków w tym temacie (w porównaniu do inteligencji niepolaków), wtedy byłaby uzasadniona, a tak to jest zwykły bełkot.

    Cytuj Blus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wydaje mi się że to forsując tezę zgodnie z którą ilość melaniny w skórze sprawia że ktoś jest z urodzenia głupszy niż ktoś o jej mniejszej ilości, przydałoby się mieć dowody i powoływać się na jakieś wiarygodne źródła, a nie przeciwnie.
    Teza została już dawno udowodniona przy pomocy badań, na które się powołałem.

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moja pozycja w tej dyskusji to nie jest bronienie zadnej tezy, bo ja zadnej tezy nie stawiam
    Jak to nie bronisz? Ja ci mówię, że czarni są mniej inteligentni od białych, a ty uparcie, że nie — więc bronisz tezy przeciwnej do mojej, mimo, że wcale nie musiałeś postawić jej wprost.

    bylem ciekawy jakie argumenty maja rasisci
    Kogo nazywasz rasistą? Twierdzenie, że czarni są mniej inteligentni od białych (na dodatek poparte badaniami naukowymi) to nie rasizm. Rasizm to twierdzenie, że pewne rasy są lepsze od innych (z powodu koloru skóry — twierdzenie, że czarni są gorsi cywilizacyjnie od białych to nie rasizm), nieuzasadniona nienawiść do innych ras (twierdzenie, że Francja musi się pozbyć arabów to nie rasizm, jeżeli opiera się na argumentach, np. demograficznych).

    to brzmi nieprawdopodobnie
    skad to wziales?
    https://en.wikipedia.org/wiki/Incarc..._United_States

    Czterech na pięciu to może nie, ale dwóch na pięciu. Czarni płci męskiej mają 6.4 razy większy wskaźnik uwięzień niż biali (a byłby jeszcze wyższy, gdyby pod uwagę brać tylko dorosłych).

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przeciez od tego zaczela sie ta dyskusja - zadalem pytanie - czy czarni sa gorsi od bialych - uslyszalem odpowiedz - tak.
    Nie kłam. Odpowiedź, która padła (nie ode mnie, ale twierdzę tak samo) brzmi "nie da się obiektywnie zdefiniować, co to znaczy gorszy".


    na kazdy argument pokazalem mocniejszy kontrargument bo poki co bylo to dziecinnie latwe. Wiem, ze dla Ciebie "wiekszosc naukowcow powiedzielo tak" to slaby argument, ale dla mnie jest on bardziej wartosciowy niz argumenty strony broniacej tezy o rasizmie
    Nie pokazałeś żadnego kontrargumentu, tylko pierdolenie w stylu "a jacyś tam naukowcy twierdzą, że ten nie ma racji/jego tezy są rasistowskie" — gówno, nie argument. Przytocz dokładnie te wypowiedzi, kto tak twierdzi i gdzie. Ja ci dałem linka do wiki, gdzie szybko znajdziesz dowód mojej tezy, a ty piszesz jakieś brednie o tym, że "pare linijek niżej masz napisane, że to nieprawda".


    Jesli, ktos uwaza ze istnieje zwiazek miedzy kolorem skory a inteligencja i nie przedstawia zadengo dowodu na taki zwiazek to analogicznie nie wierze, ze taki zwiazek istnieje.
    Dowód już został przedstawiony — statystyki oparte na badaniach w USA.

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do tematu uwazam ze kazda ludzka rasa ma porownywalne zdolnosci intelektualne. Czarni sa uwazani za gorszych ze wzgledu na to ze kontynent z ktorego pochodza nie jest adekwatnym miejscem do rozwijania nauki takim jak np. Europa. Mysle ze powoli wszystko sie wyrowna.
    Potencjał każdy ma podobny, ale my tu mówimy o rasie, a więc o kolektywie. Twierdzenie o tym, że Afryka jest kiepskim miejscem do rozwijania nauki uważam za nieuzasadnione.

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I Twoim zdaniem przyczyna tej sytuacji jest przynaleznosc rasowa?
    Statystyki nie orzekają o przyczynach, tylko o korelacji. Bycie czarnym jest wysoko skorelowane z byciem biednym, posiadaniem niskiego IQ i siedzeniem w więzieniu.

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To juz ustalilismy, napisales glupote, przyznales ze to glupota, stwierdziles, ze 4/5 przestepcow (czyli 80% )w USA o murzyni a okazalo sie ze jest ich mniej niz 30%.
    Bzdura. Jak udowodniłem powyżej, czarni stanowią ok. 40% populacji amerykańskich więzień.
    @Haan ;
    Ostatnio zmieniony przez Zeimer : 31-10-2014, 19:46

  16. #90
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co konkretnie ci się nie podoba w takim rozumowaniu?
    Czy gdybym znalazl inny uniwerystet, na ktorym czarni wykazali wyzsze IQ niz biali, to czy bylby to dowod na to, ze czarni sa inteligentiejsi od bialych?

    Ja uwazam, ze nie. Uwazam, ze badan grupa jest niereprezentatywna. Przypominam, ze wszelkie zrodla do ktorych ja dotarlem twierdza, ze pozwol, ze zacytuje

    Obecnie w środowisku naukowym przeważa jednak przekonanie, że między poszczególnymi rasami ludzkimi nie istnieją istotne statystycznie różnice w poziomie intelektualnym
    jasne, nie oznacza to, ze toeria jest falszywa - zgoda - ale skoro naukowcy zajmujacy sie tym tematem nie sa zgodni to moim zdaniem nie mozna ignorowac tego faktu.


    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Teza została już dawno udowodniona przy pomocy badań, na które się powołałem.
    Kto i kiedy udowodnil ze poziom melaniny sprawia że ktoś jest z urodzenia głupszy niż ktoś o jej mniejszej ilości?


    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (twierdzenie, że Francja musi się pozbyć arabów to nie rasizm, jeżeli opiera się na argumentach, np. demograficznych).
    bzdura, to jest rasizm w klasycznej postaci




    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie pokazałeś żadnego kontrargumentu, tylko pierdolenie w stylu "a jacyś tam naukowcy twierdzą, że ten nie ma racji/jego tezy są rasistowskie" — gówno, nie argument. Przytocz dokładnie te wypowiedzi, kto tak twierdzi i gdzie. Ja ci dałem linka do wiki, gdzie szybko znajdziesz dowód mojej tezy, a ty piszesz jakieś brednie o tym, że "pare linijek niżej masz napisane, że to nieprawda".
    tibia77 prosil o to samo i przytoczylem konkretne merytoryczne argumenty w odpowiedzi do jego posta
    Ktory fragment z ksiazki Rustona jest dla ciebie takia wyrocznia, ze kwestionujesz merytoryczna krytyke metodyki jego badan i bledow merytorycznych w jego ksiazce?
    Serio, jak masz cos do dodania to chetnie poslucham, ciekawi mnie co cie przekonalo to teorii rushtona.


    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Twierdzenie o tym, że Afryka jest kiepskim miejscem do rozwijania nauki uważam za nieuzasadnione.
    tutaj sie zgadzam, zapytalem o to autora cytowanego postu, ale wyglosil monolog o problemach Haana i oddalil sie w nieznanym kierunku


    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bzdura. Jak udowodniłem powyżej, czarni stanowią ok. 40% populacji amerykańskich więzień.
    ale co jest bzdura?

    ja bazowalem na danych ktore dostarczyl Shame czy jak mu tam, najpeirw twierdzil, ze 4/5 przestepcow w usa to murzyni, pozniej sam podal dane, ktore twierdzily, ze tych rpzestepcow jest ponizej 30% (nie weryfikowalem tych danych) i dla niego to to samo


    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie kłam. Odpowiedź, która padła (nie ode mnie, ale twierdzę tak samo) brzmi "nie da się obiektywnie zdefiniować, co to znaczy gorszy".
    to byla odpowiedz tibi

    ktos inny odpowiedzial "no bo taka jest prawda" i o tym mowilem, takze czekam na przeprosiny za zarzucanie mi klamstwa

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No, bo taka jest prawda.
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 31-10-2014, 21:14

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaki jest twój wymarzony kraj?
    Przez Tygrrysek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post: 28-03-2016, 20:48
  2. ABW o multi-kulti.
    Przez Scyther w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 26-10-2013, 23:44
  3. thepiratebay - werdykt sadu najwyzszego [szwecja]
    Przez spleen w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 02-02-2012, 18:09

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •