Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czy analiza techniczna ma sens?

  1. #1
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Czy analiza techniczna ma sens?

    Siema torgi. Ostatnio zrobilem sb konto demo na xtb coby zobaczyc na wlasne oczy o co chodzi z ta gielda. No i otwieram i nie wiem o co biega wogle. No to patrze na wykres i mysle "ooo caly czas idzie do gory, to znaczy, ze w najblizszym czasie musi spasc" i kupielm jakas losowa ilosc lotów i dalem "sell" ustawilem tp na jakas losowa liczbe i wylogowalem sie. Po zalogowaniu bylem kilkaset euro na plus. Czynnosc ta powtorzylem kilka razy(głownie gold i eur/usd) i za kazdym razem sie udawalo. Nawet jak mialem straty -2000euro to i tak trzymalem az byl profit. Tym sposobem w tydzien depozyt 10k euro powiekszylem o 15% przy niemal zerowym nakladzie czasu(wchodzilem, obczajalem wykres, wpisywalem jakas wartosc tp i sie wylogowywalem, lacznie moze 2 minuty) i bez zadnych strat(oprocz tych na pocztaku gdzie zupelnie losowo klikalem wszystko bo nie wiedzialem co do czego jest xd)
    Czy taka strategia na koncie realnym ma sens? Co myslicie, prosilbym o wypowiedzi osob kompetentych, wiem ze byl tu kiedys temat o gieldzie wiec chyba takie osoby tu sa ;p
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  2. #2
    Avatar maslo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    trzymiasto
    Wiek
    31
    Posty
    2,367
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Doświadczenia w forexie poza wiedzą teoretyczną nie mam, ale z takim podejściem dużo nie zyskasz. Szczęście na początku może mieć każdy, sam grając pierwszy raz na demie powiększyłem stan konta o 10% w dwa dni, w tydzień straciłem wszystko. Nie da się w większości przewidzieć wszystkich zachowań rynku, pograj sobie swoim sposobem dłuższy czas to może zauważysz. Jeśli utrzymasz się dłużej niż tydzień to masz wyjątkowe szczęście albo nadprzyrodzone zdolności o których jeszcze nie wiesz :p
    Jeśli się jakoś wciągniesz to polecam po prostu czytać fora, jedyną książke jaką moge polecić to ksiazka.xtb.pl/ (chociaż dużo informacji w niej nie ma, dla mnie bardziej motywacyjna).
    Nic poza tym nie czytałem.
    Ze stron/for http://www.babypips.com/
    Ostatnio zmieniony przez maslo : 21-10-2014, 10:48

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Andaryel
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,279
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    analiza techniczna jakiś tam sens może ma.
    granie na forexach nie. Średnia długość życia gracza forexowego to 3 tygodnie. Jak Ci będzie szlo za dobrze to zaczną grać przeciwko Tobie/robić jaja z platformą.

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    granie na demie a za swój hajs to dwie różne rzeczy, taka technika zdecydowanie się nigdzie nie sprawdzi na dłuższą metę już pomijając kwestię, że nie obracałbyś z taką łatwością swoimi realnymi 10k euro, ogólnie jakoś forex mnie nie przekonuje, wolałbym już się wkręcić w giełdę, tam mam chociaż jakieś prognozy, raporty spółek, wyniki finansowe inaczej mówiąc jest na czym opierać swoje ruchy i mówię tu głównie o analizie jednak fundamentalnej, techniczna imho, przynajmniej na moim poziomie wiedzy, to jak wróżenie z fusów
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar Zeimer
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraina Konserwatywnych Liberałów
    Posty
    398
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ja też się niedawno bawiłem w forexy, udało mi się w 3 tygodnie podbić stan konta z 50k PLN do 750k PLN, potem dużo straciłem, odrobiłem troche, trochę straciłem i mi się odechciało — nie mam na to czasu na razie. Co do analizy fundamentalnej — Wikipedia podaje, że analiza techniczna bywa klasyfikowana jako pseudonauka, więc definitywnej odpowiedzi na pytanie o jej sensowność możesz udzielić tylko ty sam na podstawie własnych doświadczeń.

  7. #6
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    zalozylem konto demo na xtb, saldo to 10k PLN, postawilem sobie cel zeby codziennie zarobic 100zl "moja metoda" co da 1% dziennie, 30% miesiecznie(wiem, ze w weekendy chyba nie da sie nic ugrac ale przeciez zawsze cos tam wiecej ugram w tygodniu i sie mniejw eicej wyrowna) 360% w skali roku. wczoraj zajelo mi to kilka minut, gdyby nie swap(co to wogle jest xD) to byloby wiecej. jak naucze sie jeszcze oblusgiwac TP (SL nie wchodzi w gre xD) to jeszce bardziej skroce ten czas
    zna sie tu ktos na forexie i moze mi wyjasnic kilka kwestii
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  8. #7
    Avatar bojo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    thais
    Posty
    770
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Mój wujek ostatnio stracił strasznie dużo kasy i ma teraz mega problemy jeżeli nie ma się jakiegoś zaplecza finansowego to nie warto nawet zaczynać :3

  9. #8
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    no podobno ponad 80% którzy graja predzej cz pozniej koncza z niczym

    edit
    wchodze na konto a tam saldo -1k bo patrzylem na inny wykres a kupowalem co innego XDD
    ehhhhhh
    Ostatnio zmieniony przez Halunek : 09-11-2014, 20:49
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wojskowa Akademia Techniczna - WAT
    Przez ArturSmok w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 17-08-2014, 23:09
  2. Przerwa techniczna
    Przez zizu_kp w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 21-02-2011, 15:00

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •