Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: UWR Stypendium rektora za wyniki.

  1. #1
    Avatar ciachu15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Zakamuflowana opcja niemiecka.
    Wiek
    30
    Posty
    525
    Siła reputacji
    17

    Domyślny UWR Stypendium rektora za wyniki.

    Siema, otóż studiuje na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe (zacząłem drugi rok) i jak w temacie - złożyłem papiery na stypendium za wyniki.

    Moja średnia za dwa semestry to 4.54, o stypendium można się ubiegać od 4.2, stypendium przewidziane jest dla 7.5% najlepszych i to tyle z faktów, które znam.

    Pytanie do Was, może jesteście obeznani bardziej z tym internetowym systemem USOS. Jest tam zakładka rankingi, w której są różne rubryki, wygląda to tak: (patrz załącznik)

    Załącznik 322489

    Problem mam tego typu, że nie wiem na którą rubrykę patrzeć pod tym względem, która brana jest pod uwagę jeśli chodzi o stypendium.
    Na pewno nie jest to rubryka pierwsza, bo to średnia po 1 semestrze pierwszego roku i na jej podstawie była rejestracja na przedmioty. Trzecia od góry też odpada bo to chyba wszystkich na UWr całym. Więc teraz pytanie:

    Na którą z kolumns moja pozycja mam patrzeć? Nie wiem w końcu czy jestem 17 w kolejce do stypendium, czy 22-23 (ex aequo). Wiem, że mógłbym poczekać te 11 dni i po prostu się przekonać, ale chce wiedzieć na co mam się nastawiać, ogarnia ktoś jak to wygląda?
    W skrócie - chce się zorientować jak według tego rankingu widzicie moje szanse na stypendium, bo ja za bardzo nie ogarniam.

    Czemu według drugiej rubryki moja pozycja jest wyższa, ale szansa wygrane mniejsza? I analogicznie, czemu w ostatniej moja pozycja niższa, szansa większa? O co tu chodzi?
    Ostatnio zmieniony przez ciachu15 : 19-10-2014, 17:39
    Człowiek bez wiary jest jak ryba bez roweru.

  2. #2
    Avatar Ewande
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Posty
    367
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj ciachu15 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czemu według drugiej rubryki moja pozycja jest wyższa, ale szansa wygrane mniejsza? I analogicznie, czemu w ostatniej moja pozycja niższa, szansa większa? O co tu chodzi?
    Z tego, co widzę, to szansa na wygraną to procent ludzi w rankingu, których wyprzedziłeś, a pozycja 17 na 160 jest gorsza niż 23 na 242 osoby.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar ciachu15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Zakamuflowana opcja niemiecka.
    Wiek
    30
    Posty
    525
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Ewande napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego, co widzę, to szansa na wygraną to procent ludzi w rankingu, których wyprzedziłeś, a pozycja 17 na 160 jest gorsza niż 23 na 242 osoby.
    Ok to juz jedna zagadka rozwiązana XD a co z moją szansa na stypendium? Na który ranking mam patrzeć?
    Człowiek bez wiary jest jak ryba bez roweru.

  5. #4
    Avatar Aulerius
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    4,463
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Z tego co słyszałem, to w tym roku połączyli stypendia naukowe ze sportowymi i do ogólnego rankingu liczy się wszystko, a stypendium jest ujednolicone. W skrócie, za same dobre oceny ciężko coś wyłapać, bo ktoś z gorszymi ocenami i osiągnięciami sportowymi ma przed Tobą pierwszeństwo.

  6. #5
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Dokładnie, bez jakiś osiągnięć sportowych, artystycznych czy naukowych to chyba nie wykręcisz, bo za to masz dużo dodatkowych punktów.

  7. #6
    Avatar ciachu15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Zakamuflowana opcja niemiecka.
    Wiek
    30
    Posty
    525
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Hmmm.. ciekawe, w regulaminie pisało, ze pod uwagę brane są oceny, bez różnic programowych (lektoratów, wf'u). No nic, teraz sprawa wygląda dużo bardziej skomplikowanie i po prostu poczekam do rozstrzygnięcia, dzięki za odpowiedzi.
    Człowiek bez wiary jest jak ryba bez roweru.

  8. #7
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj ciachu15 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Hmmm.. ciekawe, w regulaminie pisało, ze pod uwagę brane są oceny, bez różnic programowych (lektoratów, wf'u). No nic, teraz sprawa wygląda dużo bardziej skomplikowanie i po prostu poczekam do rozstrzygnięcia, dzięki za odpowiedzi.
    Od tego roku weszła ta ustawa, dziwne, że nikt Was nie poinformował (przewodniczący samorządu studenckiego np.)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. UWr, formularz osobowy
    Przez Gollum w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 11-07-2014, 14:37
  2. Stypendium socjalne.
    Przez Dzzej w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 27-10-2013, 21:30
  3. Stypendium socjalne na PP.
    Przez matius w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 14-08-2013, 22:31
  4. Przepisanie się na studia zaoczne a stypendium naukowe
    Przez Szantymen w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 05-07-2013, 13:18
  5. Stypendium socjalne dla studentów
    Przez Aver w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 05-06-2013, 09:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •