Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 35

Temat: Obecna "tibijska" sytuacja / obumarłe forum

  1. #1
    Avatar Shilen
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Łuków
    Posty
    245
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Obecna "tibijska" sytuacja / obumarłe forum

    Witajcie ;)
    Zastanawiam się jak to jest z dzisiejszą tibią - kto w nią gra? Nie mam obecnie za dużej styczności z dzieciakami z podstawówki czy gimbazą i nie wiem jak to teraz wygląda. Czy nowych graczy przybywa? Dzieciaki zasiadają do tibi jak kiedyś?
    Do tej pory wydawało mi się, że zostali ludzie >20 latek, a czytając world chat zaczynam w to powątpiewać :P
    Ktoś ma takowe rozeznanie?

    Jeśli grają też dzieciaki:
    Związany z tym drugi temat. Jak ja zaczynałem grać w tibie w 6 klasie podstawówki, to informacje czerpałem z forów, ze stron takich jak tibia.org.pl :D i tak dalej.
    Dziś na torgu nie ma za wiele informacji o dzisiejszej tibi. Artykułów nikt nie pisał już od dawna, czy poradników w dziale "Expowiska". Skąd zatem nowi gracze mają brać informacje o grze? Pomijając oczywiście to, że stopień jej trudności spadł do bardzo niskiego poziomu.

    Jeśli nie grają:
    potwierdzone info? :D

  2. #2
    Avatar Byczek
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Koszalin
    Wiek
    32
    Posty
    12,595
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    tibiopedia chociażby

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar samcio
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Wyszków
    Wiek
    32
    Posty
    194
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Z tego co wyczytałem z world chatu, to graczy którzy pierwszy raz grają w tibie jest baaaardzo mało, ja spotkałem 1 osobę :P A ci co długo nie grali to informacje biorą właśnie od innych graczy mi się wydaje.

    A co do "gimbazy" to zdarzają się osoby starsze ale zachowaniem właśnie pasują do tej "gimbazy", bo prędzej jakiś 14latek czy ktoś w podobnym wieku zachowa się normalnie a nie jak debil, który na siłę próbuje być śmieszny.
    Ostatnio zmieniony przez samcio : 15-10-2014, 12:33
    May 18 2010, 15:56:39 CEST Killed Mizaldo at Level 141 unjustified

    May 18 2010, 16:24:17 CEST Killed Belliantina at Level 273 ok

  5. #4

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    232
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    W tibie nie grają praktycznie nowe osoby. Community składa się ze stale grających którzy już dorośli albo wracających co jakiś czas. Gimbusów (wiekowych) niestety już nie uświadczysz.
    Co z tym wejściem na steam? Bo coś czytałem kiedyś o tym , może to pomogłoby jeśli chodzi o kwestie nowych graczy.

  6. #5
    Avatar Thheeee
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Poznań
    Posty
    107
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Guts napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co z tym wejściem na steam? Bo coś czytałem kiedyś o tym , może to pomogłoby jeśli chodzi o kwestie nowych graczy.
    No niestety nie pomogłoby. Zaczynałem grać za czasów klienta 7.1. Sentyment pozostał i czasem zastanawiam się nad rozpoczęciem gry dla zabawy, ale odstrasza prostota tej gry jaka poczyniła się na przełomie ostatnich kilku lat. Największym błędem właścicieli jest właśnie ułatwianie zabawy.

    Za moich czasów kiedy ktoś osiągał/ biegał z 50 poziomem doświadczenia był już kimś, teraz 100 czy 200 level mają dzieciaki po 13 lat, nie wspominając już o samych umiejętnościach posługiwania się bronią ( offline training czy jakoś tak). To jest śmiech na sali. Obserwuję sytuację gry już tylko z sentymentu i wydaje mi się, że na przełomie kilku lat gra umrze całkowicie.

    Iskierką byłoby cofnięcie wszelakich zmian do klienta 8.0 i systematyczne otwieranie nowych serwerów blokadą transferowaną oraz właśnie zachowaniem stanu z ww wersji, bądź wcześniejszej. Wątpliwe.
    Ostatnio zmieniony przez Thheeee : 15-10-2014, 13:10

  7. #6
    Avatar Shilen
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Łuków
    Posty
    245
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Thheeee Wolałbym trzymać się tematu. To nie miejsce na 10 stron narzekania "ale ta nowa tibia jest bee" bo to już się przeżarło i nikt nie chce tego czytać.

    Czyli co? Na razie nikt się nie znalazł z gimnazjum żeby powiedzieć, że jego koledzy z klasy też grają :D Poczekamy może się znajdą jeszcze.

  8. #7
    Avatar Abovner
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    479
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Thheeee napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Iskierką byłoby cofnięcie wszelakich zmian do klienta 8.0 i systematyczne otwieranie nowych serwerów blokadą transferowaną oraz właśnie zachowaniem stanu z ww wersji, bądź wcześniejszej. Wątpliwe.
    Wchodzi serwer 'retro pvp', aczkolwiek myślenie, że pozostawienie gry mmo bez ciągłego rozwijania jej to dobry pomysł, jest ogromnym błędem myślowym, bo prędzej czy później znudziłaby się większości graczy, pozostawiałaby za sobą wiele bugów a gracze, którzy osiągają najwyższy poziom nie odnajdywaliby już sensu w grze, ponieważ osiągnęli wszystko co możliwe. Ty najprawdopodobniej niesłusznie wiążesz swój sentyment do gry z jej wersją, wspominasz ją dobrze dlatego, że zaczynałeś jako szczyl i samo odkrywanie świata gry i jaranie się nią z kumplami z osiedla + konkurowanie z nimi to jest właśnie to za czym tęsknisz.

    @top
    IMO nowych graczy w Tibii nie będzie i nie dziwię się temu. Im dłużej gram na tej nowej wersji tym więcej widzę dobrych decyzji w rozwoju gry podjętych przez CipSoft, niemniej nie jest ich tyle aby były w stanie przesłonić błędy. Gra jest siłą rzeczy nieciekawa wizualnie i grywalnie dla dzieciaków, które mają w grach aktualnie hiperrealizm i bardzo dynamiczną rozgrywkę. W porównaniu do tego Tibia jest grą z poprzedniej epoki, czemu nie ma się w sumie dziwić bo działa już 17 lat i, co najważniejsze, stworzyło ją czterech studentów z pasją a nie kilkudziesięcio- czy kilkusetosobowy profesjonalny zespół z ogromnym budżetem.

  9. #8
    Avatar Shilen
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Łuków
    Posty
    245
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Trafiłeś w sedno @Abovner . Jednak można polemizować co do tych nowych graczy. W tym momencie tibia troszeczkę się "odradza" i jednak trochę magii ma. Oglądając tematy ze zdjęciami, czy "pomoc w tibi" widać często profile gdzie jako wiek jest 13,16 stąd moje zainteresowanie tematem. Jest też gro osób grających na faccu a wydawałoby się, że obecnie na faccu nie gra nikt bo to nie ma sensu. Liczę, że odezwie się tutaj jeszcze ktoś z młodszych kolegów ;]

  10. #9
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    przeca gimnazjum gra tera w lola chyba
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  11. #10
    Avatar Thheeee
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Poznań
    Posty
    107
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Abovner napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wchodzi serwer 'retro pvp', aczkolwiek myślenie, że pozostawienie gry mmo bez ciągłego rozwijania jej to dobry pomysł, jest ogromnym błędem myślowym, bo prędzej czy później znudziłaby się większości graczy, pozostawiałaby za sobą wiele bugów a gracze, którzy osiągają najwyższy poziom nie odnajdywaliby już sensu w grze, ponieważ osiągnęli wszystko co możliwe.
    Odnośnie rozwoju i znudzenia się zgadzam, natomiast rozwój gry nie powinien mieć wpływu na jej poziom trudności. Bo to, że wszystko wygląda teraz inaczej to normalna kolej rozwoju technologicznego, ale ułatawinie gry działa również zniechęcająca, ponieważ do wszystkiego chodzimy praktycznie bez wysiłku.

    Cytuj Abovner napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty najprawdopodobniej niesłusznie wiążesz swój sentyment do gry z jej wersją, wspominasz ją dobrze dlatego, że zaczynałeś jako szczyl i samo odkrywanie świata gry i jaranie się nią z kumplami z osiedla + konkurowanie z nimi to jest właśnie to za czym tęsknisz.
    Niestety pudło, nie wiem ile masz lat, ale prawdopodobnie z grą masz styczność od niedawna. Także nie mamy o czym podyskutować.

  12. #11
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,236
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jakiś czas temu pojechałem na wyjazd, na mecz i tak się złożyło, że brakło miejsca w autokarze to musiałem jechać autem i wzielismy dwóch takich małolatów po 16-17 lat do auta tak przez drogę sobie z nimi gadałem na różne tematy i padł temat tibii to jak się okazuję chłopaki nie mieli zielonego pojęcia co to za gra, goście po 17 lat i nigdy o tej grze nie slyszeli. Tibia w tym czasie ma reklame na poziomie 0 i grają w nią starzy wyjadacze, ktorzy co jakiś czas przestają grać i potem znowu wracają tak jak ja, choć jak na razie nie mam czasu na powrót, może kiedyś, bo jakiś tam sentyment do tej gry mam. Owszem zdarzają się (nowi gracze), ale baardzo rzadko. Moim zdaniem tibia na steamie mogłaby wypalić, aktualnie steama ma prawie każdy "gracz", to na 100000% nowi gracze by przyszli do tibii, nie ma chuja, że nie.
    Ostatnio zmieniony przez Zaro hades : 15-10-2014, 15:33

  13. #12

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Gimnazjum here, gram w tibie (na otsach), na ~600 osobowe gimnazjum + 2 roczniki w gore to nikogo nie znam kto by gral. Ba, 70% osob nie wie co to za gra.
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak na prawdę wszyscy jesteśmy pedofilami.
    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chłopaki, laski są pojebane. Kto normalny bierze siurka do mordy xD

  14. #13
    Avatar Shilen
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Łuków
    Posty
    245
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Wreszcie się dowiedziałem. Dzięki :)

  15. #14
    Avatar tsude
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    3,000
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    tez gimnazjum here, w tibie gram od czasu do czasu ze znajomymi, probowalismy na realu, ale czesciej na otsach

    paru znajomych mam, ale to takie boby ktore maja po 150 lvle , kiedy jeszcze w podstawowce nie dawali rady wyjsc z rooka, wiec chyba wyjasnione

  16. #15
    Avatar Abovner
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    479
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Thheeee napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Odnośnie rozwoju i znudzenia się zgadzam, natomiast rozwój gry nie powinien mieć wpływu na jej poziom trudności. Bo to, że wszystko wygląda teraz inaczej to normalna kolej rozwoju technologicznego, ale ułatawinie gry działa również zniechęcająca, ponieważ do wszystkiego chodzimy praktycznie bez wysiłku.

    Niestety pudło, nie wiem ile masz lat, ale prawdopodobnie z grą masz styczność od niedawna. Także nie mamy o czym podyskutować.
    Jak najbardziej masz rację, że nie powinien, ja to traktuję jako skutek uboczny i nie zamierzam bronić cipsoftu na tym polu bo sam uważam tak jak ty. Podejrzewam, że jest to podyktowane podążaniem za aktualnym trendem w grach, który polega na ich uproszczeniu żeby użytkownikowi przynajmniej w teorii umilić rozgrywkę. Zresztą sam zauważam inne podejście ludzi wiekowo z okolicy gimbazy do gier, jak jest gra trochę trudniejsza niż standard nakazuje to narzekają ^^

    Lat mam 18 i gram od momentu wprowadzenia pierwszych różdżek, które dzisiaj mamy (przynajmniej częściowo) czyli 7.6 ale niewiele pamiętam z tego okresu mojej gry (najwięcej z okolic 7.92-8.0), toteż nie płaczę, że "cipsoft chuje oddawać 7.6", natomiast nie o tym tutaj dyskusja więc wolałbym zamknąć na tym ten offtop jeśli nie masz nic przeciwko.

    @top
    Jeśli chodzi o młodzież w moim wieku (szkoły ponadgimnazjalne) to większość kojarzy, ale są to głównie skojarzenia z biciem matki krzesłem i "hehe tibia piksele XDXD" dlatego niektórzy się nawet nie przyznają, że kiedyś grali :D Niestety i w gimnazjum, i w liceum u mnie przeważali chłopacy, którzy grali w Metina a nie w Tibię, stąd takie a nie inne nastawienie podejrzewam.

    @Shilen
    Nieprecyzyjnie się wyraziłem, miałem na myśli to, że nowych graczy głównie w młodszym wieku nie przybywa i najprawdopodobniej nie będzie :d
    Ostatnio zmieniony przez Abovner : 15-10-2014, 17:36

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. League of Legends 3vs3 twisted treeline obecna meta
    Przez Mortyl w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 18-02-2017, 00:24
  2. Z czego abonament na obecna chwile?
    Przez Mentoll w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 08-02-2014, 14:51
  3. Obecna sytuacja w grze
    Przez Vander w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 16-04-2013, 17:34
  4. sytuacja obecna
    Przez Sobolekk w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 17-06-2012, 21:14
  5. Obecna Tibia?
    Przez Maroco w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 04-06-2012, 23:54

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •