Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Komiksy jako literatura szeroko pojęta

  1. #1
    Avatar Grudzioh
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznan
    Wiek
    29
    Posty
    648
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Komiksy jako literatura szeroko pojęta

    Witam!
    Jako, ze dzial jest od dawien dawna w stanie agonii, postanowilem zalozyc ten oto temat, ktory byc moze wygeneruje wiekszy
    ruch.
    Komiksy, jak wam moze wiadomo podpadaja co nieco pod szeroko pojete haslo "literatura". Sa mimo to bardzo czesto traktowane
    jak ksiazki dla ludzi slabszych umyslowo przez swoja bardziej przyjazna forme. Nie jest tak. Jak we wszystkim; mozna znalezc rzeczy ambitne, jak i te troche
    mniej. Od uznanych dziel takich jak Maus, porzez Spidermana i Gwiezdne Wojny, az po Dilberta. Tematyka jest tak roznorodna
    jak w ksiazkach i tak samo jak w wyzej wymienionych kazdy moze znalezc cos dla siebie.

    Cel tego tematu jest taki by zachecic ludzi do ich czytania i dzielenia sie przemysleniami jak i do tego by polecac sobie
    nawzajem godne uwagi(kazdy co innego uwaza za takowe) pozycje. Niech rowniez funkcjonuje tak jak ten temat, czyli w miare luzno.


    Tak wiec, by jakos zaczac dyskusje napiszcie mozne czy w ogole czytaliscie komiksy, jesli tak to jakie i ktore wam sie spodobaly, albo co chcielibyscie
    poczytac(gatunek) i gdzie to znalezc.
    Jezeli macie tez jakies pytania piszcie smialo.

    Ja osobiscie, lubuje sie w komiksach nie zawierajacych byc moze jakiejs super glebi, ale z dobra, wciagajaca fabula. Sa to miedzy innymi
    X-Men oraz Star Wars oraz klasyka juz Asteriks i Obeliks. Jednak z tych (tak znowu uzyje tego slowa) ambitnych bardzo spodobalo mi sie Persepolis the story of a childhood. Naprawde swietna biografia pokazujaca wydarzenia rewolucji islamskiej z perspektywy dziecka.






    PS Chodzi mi oczywiscie tylko o komiksy amerykanskie i europejske. Nie manhwy, mangi i inne tego typu rzeczy.
    Ostatnio zmieniony przez Grudzioh : 06-10-2014, 20:35

  2. #2
    Avatar ProEda
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Z bidy z nendzo
    Wiek
    24
    Posty
    2,040
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ja lubię tylko komiksy o kaczory donaldzie:) mogłabym czytać cały dzień po kilka tych wielkich wydan. Dawno już nie czytałam bo drogi numer ale nie zapomnę jak odkryłam w bibliotece w gimnazjum polkę tymi komiksami załadowam cały plecak, ledwo dotargalam do domu.
    WHO?!
    WHO WHO WHO?!

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Grudzioh
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznan
    Wiek
    29
    Posty
    648
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj ProEda napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wielkich wydan
    Te takie duze tomiki? To byly bodajze giganty. Mialem kiedy nawet niezla kolekcje, ale oddalem do swietlicy i w sumie szkoda bo bym sobie nawet chetnie je przypomnial ^^

  5. #4
    Avatar cycbrilu
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    33
    Posty
    417
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Komiksów wartych przeczytania jest naprawdę masa, nawet Polskich autorów o dziwo. Większość co prawda wywodzi się z komiksów internetowych, ale od jakiegoś czasu zaczęli wydawać papierowe zeszyty, polecić mogę na pewno:
    Jana "Skarże" Skarżyńskiego - Zaczynał. o ile się nie mylę, od internetowego komiksu "The Wombats" ale niema po nim już śladu. Z papierowych edycji na pewno warte zainteresowania są "Gałgan" i "DNC komiks".

    Konrad "KoKo" Okoński - On to ma masę webowych projektów, "Kokoart" i "Paciorek" chyba najpopularniejsze, a obecnie wydaje swój pierwszy (poza kolektywem) komiks papierowy, który jest głównie przedrukiem pasków internetowych "Kij w Dupie"

    Jest jeszcze Dem ze swoimi "Psami", ale to bardzo specyficzny humor. Jest Marek Lachowicz z "Gangiem Wąsaczy" i pewnie dziesiątki innych o których zapomniałem, albo ich nie czytałem.
    Ostatnio zmieniony przez cycbrilu : 07-10-2014, 20:07

  6. #5
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ja też tylko kaczory donaldy czytałem + giganty. Przeczytałem po kilka/kilkanaście razy każdy a miałem tego tak na oko z 80% tego co w ogóle wyszło. Co do innych komiksów w ogóle się przekonać nie mogłem i żadnego innego nigdy nie przeczytałem.

  7. #6
    Avatar Grudzioh
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznan
    Wiek
    29
    Posty
    648
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj cycbrilu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Komiksów wartych przeczytania jest naprawdę masa, nawet Polskich autorów o dziwo. Większość co prawda wywodzi się z komiksów internetowych, ale od jakiegoś czasu zaczęli wydawać papierowe zeszyty, polecić mogę na pewno:
    Jana "Skarże" Skarżyńskiego - Zaczynał. o ile się nie mylę, od internetowego komiksu "The Wombats" ale niema po nim już śladu. Z papierowych edycji na pewno warte zainteresowania są "Gałgan" i "DNC komiks".

    Konrad "KoKo" Okoński - On to ma masę webowych projektów, "Kokoart" i "Paciorek" chyba najpopularniejsze, a obecnie wydaje swój pierwszy (poza kolektywem) komiks papierowy, który jest głównie przedrukiem pasków internetowych "Kij w Dupie"

    Jest jeszcze Dem ze swoimi "Psami", ale to bardzo specyficzny humor. Jest Marek Lachowicz z "Gangiem Wąsaczy" i pewnie dziesiątki innych o których zapomniałem, albo ich nie czytałem.
    Oczywiscie, ze polskich komiksow jest cala masa. Do tego sa ta bardzo przyjemne prace. Oprocz tego co wymieniles tez dosc znany "Jez Jerzy"


    Pamietam tez, ze bardzo podobal mi sie "Tymek i Mistrz"


    W ogole komiksy maja ten problem, ze ciezej je znalezc w internecie niz ksiazki. I za niektorymi pozycjami trzeba sie nalatac. Moze macie jakies strony gdzie jest duzo prac i mozna za darmo przeczytac. Tak by inni ktorzy chcieliby zaczac swa przygode z komiksami lub tez powrocic do konkretych gazetek z dziecinstwa mogli to zrobic.

  8. #7

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Czytaem .. Kajko i Kokosza w formie komiksu. to się liczy? xD

  9. #8
    Avatar Grudzioh
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznan
    Wiek
    29
    Posty
    648
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czytaem .. Kajko i Kokosza w formie komiksu. to się liczy? xD
    ofc, ze tak. Chyba nawet dzis ludzie zarzucaja, ze to kopia Asterixa i Obelixa, co jest bzdura. Mimo, ze sa pewne podobienstwa to calosc zdecydowanie sie rozni od siebie. @Alex Fortune ;

    Chcialbym poinformowac, ze na Humble Bundle Books sa dostepne bardzo ciekawe komiksy. Nawet jak ktos nie kupi to warto skopiowac tytul i wyszukac na roznorakich torrentach.
    Bardzo czesto daja tam komiksy. Ostatnio nawet byly Star Warsy(normalnie dosc drogie i trudno dostepne)
    Ostatnio zmieniony przez Grudzioh : 02-11-2014, 23:38

  10. #9
    asharya

    Domyślny

    Bardzo lubię mangę, dlatego podpinam się pod ten temat i NIE ZGADZAM się, że komiksy są dla słabych umysłowo. Czasem trzeba nawet w komiksie wykazać się umiejętnością interpretacji. Rysunki nie zawsze ułatwiają sprawę, czasem są po prostu podpuchą. A zdanie , że "komiksy są dla słabszych umysłowo" mówią osoby, które w życiu nie przeczytały dobrego, wartościowego komiksu.

  11. #10
    Avatar Arveleg
    Data rejestracji
    2015
    Wiek
    25
    Posty
    578
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Kaczort Donald i wszystkie rodzaje gigantów to klasyk. Teraz najczęściej gwiezdne wojny, jakieś komiksy od Marvela, a teraz siostra próbuje mnie namówić na Sandman'a od Neila'a Gaiman'a i chyba się skuszę.


    PS. Trochę wykop, ale zawsze warto pogadać o książkach/komiksach

  12. #11
    Avatar Gwiezdny Pijak
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Z kuńca wsi...
    Wiek
    36
    Posty
    671
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    ostatnio zacząłem sobie czytać coś od DC z New 52 batgirl i nightwing'a.

  13. #12
    Avatar xXxLorem69xXx
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    rapscena
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Czytał ktokolwiek komiksy Mrocznej wieży ?
    Polecacie ?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Komiksy-Gdzie?
    Przez Mysterious Boy w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 18-05-2013, 00:52
  2. Literatura naukowa - fizyka
    Przez łachuu w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 04-07-2012, 11:14
  3. Literatura przedmiotu. Problem
    Przez saTurn w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 07-03-2012, 22:57
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 03-03-2012, 01:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •