Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: Jazda pod wpływem alkoholu a utrata prawa jazdy

  1. #16
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Generalnie to zasłużenie zabrali Ci prawko, jeśli dzień wcześniej dałeś w palnik to sądziłeś, że jak wstaniesz o 7 to nagle jesteś czysty? Prawko od wczoraj masz czy ki chuj ?xD

  2. #17
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Mógłbyś się odwołac jakbyś był zawodowym kierowcą i to byłoby Twoje jedyne źródło utrzymania. Chociaż nie wiem czy jeszcze tak można i czy akurat w takim przypadku.
    :)

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj MatiBzyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poza mandatem jakie koszty jeszcze ponosiła? Płaciła na fundusz ofiar wypadków drogowych? Ile w sumie łącznie tego wyszło?
    Oprócz mandatu nie ponosiła żadnych kosztów, było to 2-2,5 roku temu, nie wiem czy coś się zmieniło przez ten czas w tej kwestii. @MatiBzyk ;

  5. #19
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Coś tu jest nie tak. Miałeś 30 mg/l, w przeliczeniu na promile (o ile dobrze pamiętam liczy się x2) to masz 0.6 to już nie powinno być stan po użyciu alko a stan nietrzeźwości zgodnie z art. 115 par. 16 pkt. 2 k.k.. Dwa warianty są takie: jeżeli masz stan nietrzeźwości (powyżej 0.5 promila albo powyżej 0.25 mg na dm^3) to wchodzi ci jako przestępstwo z art. 178a k.k., czyli prowadzenie w stanie nietrzeźwości, grozi za to grzywna, ograniczenie wolności, i kara pozbawienia wolności do lat 1 lub 2.

    Wykroczenie - z art. 87 k.w. - prowadzenie po użyciu alko (pomiędzy 0.2 a 0.5 promila) masz areszt albo grzywnę nie mniejszą niż 50 zł, a nie większą niż 5000 zł + zakaz prowadzenia pojazdów. W tym wypadku zakaz jest z art. 29 k.w. od 6 miesięcy do 3 lat i liczysz czas od momentu zabrania prawka. Należy pamiętać, że zgodnie z par. 4 art. 87 "w razie popełnienia wykroczenia orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów", więc sąd nie może ci nie orzec zakazu, a to czy ci da 6 miesięcy czy 3 lata zależny całkowicie od sądu.

    Dla mnie powinieneś mieć karne o prowadzenie w stanie nietrzeźwości.

    + jest taki, że zakaz z k.k. jest bardziej skierowany na osoby, które popełniły przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji w stanie nietrzeźwości, więc tam ci orzec nie mogą. Ironicznie w takim wypadku na k.k. może być o tyle wygodniej że i tak pewnie tylko grzywnę wlepia, ale już zakazu nie mogą tak jak w k.w.

    Swoją drogą, w takich sytuacjach nie zastanawiaj się, tylko grzej do prawnika, a nie chodź po działach prawo i finanse na torgach. Porady prawne nie są specjalnie drogie, a dostaniesz pewniejszą informację.
    Ostatnio zmieniony przez Xamek : 29-09-2014, 00:19

  6. #20
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj kubaplik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak? A co w przypadku gdy musisz wsiąść do samochodu przy czym od tego zależy czyjeś życie itp? Wrzuciłeś wszystko do jednego wora. Jakby się nie stawił w pracy to miałby problem/wywaliliby go z roboty a w dzisiejszych czasach niestety postawił pieniądze nad swoje i innych bezpieczeństwo na drodze.
    istnieje cos takiego jak urlop na zadanie
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  7. #21
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj mroz3k1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    istnieje cos takiego jak urlop na zadanie
    Pisze, że nie mógł się skontaktować z kierownikiem to jak miał go zażądać? Mógł też pracować na czarno, zlecenie, dzieło, tam nie ma takich rzeczy.

  8. #22
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,185
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mój brat miał podobnie wracał z imprezy po 2 piwach wydmuchał 0,28 na drugim 0,22 prawko zabrali na rok bez jednego dnia i w wyroku ma napisane wykroczenie a nie przestępstwo. Na rozprawie nawet nie był wszystko się działo za pośrednictwem policji. No i jeszcze było napisane że badanie było przeprowadzone nieprawidłowo(zbyt krótkie odstępy pomiędzy wykonywaniem badań) mówiłem mu żeby się odwoływał ale coś pokręcił nosem i w końcu tego nie zrobił.

    aaaa bym zapomniał 800 mandatu.
    Ostatnio zmieniony przez Bender Rodriguez : 29-09-2014, 10:05

  9. #23
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jakby kogoś interesowało to już jestem po wyroku. Na komendzie trafiłem na policjanta który jest stałym klientem w sklepie w którym pracuje więc źle nie było.

    Jako że jak twierdzi zawsze może u mnie liczyć na profesjonalną obsługę uruchomił wszystkie swoje znajomości w prokuraturze żeby jak najłagodniej mnie potraktowali. Dostałem do wyboru dwie opcje:
    - Wysoka grzywna + datek na fundusz ofiar wypadków drogowych(łącznie z 2000zł by było) + wyrok w zawieszeniu i 6 miesięcy zakazu
    lub druga opcja(ją wybrałem)
    - Grzywna wysokości 500zł i rok zakazu bez żadnego wyroku który będzie się za mną ciągnął przez wiele lat.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak kontrolować się będąc pod wpływem?
    Przez Piotruś w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post: 23-04-2018, 20:30
  2. Jak to teraz jest z jazdą na rowerze pod wplywem?
    Przez Piotruś w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 29-11-2017, 21:48
  3. Jazda za granicą bez prawa jazdy.
    Przez Xioniz w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 08-09-2016, 19:28
  4. pracowanie, a robienie prawa jazdy...
    Przez Black Keeper w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 12-08-2015, 12:24
  5. Badania przed oddaniem prawa jazdy
    Przez Mati w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 28-01-2015, 16:38

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •