Reklama
Strona 2 z 3 PierwszaPierwsza 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 44

Temat: Kredyt studencki - co i jak?

  1. #16
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj ziomek620 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Załóżmy, że coś się nie uda i nie skończę studiów? Co wtedy się dzieje?
    Jeszcze na przykład gdyby był problem ze znalezieniem pracy, a co za tym idzie ze spłatą. Jak to widzi bank?
    jak przerwiesz studia to po miesiacu w ktorym miales pokazac bankowi zaswiadczenie, ze nadal jestes studentem(robi sie to 2 razy w roku)
    zaczyna sie splata i odsetki wynosza 75% stopy redyskontowej weksli NBP


    co do braku pracy to jest mozliwosc, ze bank zawiesi splate na 12 miesiecy, ale to raczej w innych przypadkach
    mozna wnioskowac o zmniejszenie wysokosci rat do 20% dochodu w miesiacu
    Ostatnio zmieniony przez idong : 16-09-2014, 20:03

  2. #17

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    584
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj idong napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak przerwiesz studia to po miesiacu w ktorym miales pokazac bankowi zaswiadczenie, ze nadal jestes studentem(robi sie to 2 razy w roku)
    zaczyna sie splata i odsetki wynosza 75% stopy redyskontowej weksli NBP


    co do braku pracy to jest mozliwosc, ze bank zawiesi splate na 12 miesiecy, ale to raczej w innych przypadkach
    mozna wnioskowac o zmniejszenie wysokosci rat do 20% dochodu w miesiacu
    75% stopy redyskontowej to dużo więcej niż normalnie? Słabo się znam, więc o to też muszę zapytać :p

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj ziomek620 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    75% stopy redyskontowej to dużo więcej niż normalnie? Słabo się znam, więc o to też muszę zapytać :p
    75% to mniej.

  5. #19
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj ziomek620 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    75% stopy redyskontowej to dużo więcej niż normalnie? Słabo się znam, więc o to też muszę zapytać :p
    normalnie jest tak jak pisalem

    oprocentowanie kredytu wynosi 1/2 stopy redyskontowej weksli NBP
    http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/dzienne/stopy.htm
    = 2,75/2
    czyli oprocentowanie 1,38% w skali roku
    polowa czyli 50%
    a jak przerwiesz studia to 75%

    czyli zamiast 1,38% w skali roku masz cos koło 2%
    Ostatnio zmieniony przez idong : 16-09-2014, 20:53

  6. #20

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    864
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Na studiach mam kolesia, który wziął kredyt studencki po to żeby go przejebać, teraz stawia wódke w akademiku ludziom i gra w maszyny. Można? Można.

  7. #21
    Avatar Blus
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,775
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj idong napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oczywiscie, ze jest oplacalny


    po prostu zasciankowe myslenie i przekonanie ze kredyt to cos zlego skutkuje tym, ze taki maly procent studentow go pobiera
    No bo nie ma to jak wyjść w życie po studiach i mieć na start do oddania bankowi 30 tysięcy. Naprawdę, świetny biznes.

  8. #22
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Blus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No bo nie ma to jak wyjść w życie po studiach i mieć na start do oddania bankowi 30 tysięcy. Naprawdę, świetny biznes.
    ??????????????????????????????
    przeczytales w ogole dalsza dyskusje czy tak sobie przyszedles pajacowac?

    anyway, nie na start tylko po 2 latach
    Ostatnio zmieniony przez idong : 17-09-2014, 15:03

  9. #23
    Avatar Ksabi
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    nibylandia
    Wiek
    32
    Posty
    772
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    pomijajac zjebana zdolnosc kredytowa, to ten kredyt ma tylko i wylacznie plusy.
    Ja bardzo zaluje ze nie wzialem, bo mi sie sytuacja finansowa zepsula i nagle te pare stow zrobilo by olbrzymia roznice - tak duza, ze nie wiem czy w ogole skoncze studia.

    Rata wynosi 300 pln z groszami potem, jezeli ktos skonczy studia i taka rata bedzie dla niego znacznym obciazeniem to znak, ze chyba jednak cos poszlo nie tak ^.-

    NIE OGLASZAM SIE W GRZE. JEZELI JEDNAK UWAŻASZ, ŻE ROZMAWIASZ ZE MNĄ, ZAWSZE PROŚ O POTWIERDZENIE NA FORUM POPRZEZ PW

  10. #24
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj idong napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    wystraczy konto z oprocentowaniem 5% no i pamietaj, ze zaczynamy splate 2 lata po zakonczeniu studiow czyli dodatkowo 2500zl~
    inflacja????
    znów się widzimy

  11. #25
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    nadal bedzie zysk, moze maly ale bedzie, nie wierzycie to policzcie
    no i oczywiscie inflacja w Polsce bedzie spadac, ale to nie ten temat

  12. #26
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    http://jakoszczedzacpieniadze.pl/czy...cki-sie-oplaca oks znalazłem w sumie wszystko na ten temat

    http://jakoszczedzacpieniadze.pl/wp-...studencki.xlsx - arkusz z symulacją lokaty
    znów się widzimy

  13. #27
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Zanim przeczytasz tego posta, weź pod uwagę, że jest pisany i obliczany na szybko, z dużymi założeniami i głównie z ciekawości, a nie żeby przedstawiać jakieś fakty czy moje osobiste zdanie. Jeżeli masz zacząć jakiś flame lub coś w tym rodzaju, daruj sobie w tym momencie. Poza tym, obliczenia i tak są błędne, bo tak xd.

    Cytuj kay napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    http://jakoszczedzacpieniadze.pl/czy...cki-sie-oplaca oks znalazłem w sumie wszystko na ten temat

    http://jakoszczedzacpieniadze.pl/wp-...studencki.xlsx - arkusz z symulacją lokaty
    Czyli po 7 latach mamy mniej więcej 33.000 PLN. Teraz zaczynamy spłatę przez kolejne 100 miesięcy (2x dłużej niż dostajemy kredyt, według tej strony). W tym czasie spłacamy i kasę nadal trzymamy na lokacie. Jaki jest realny zysk po 5 latach otrzymywania kredytu, 2 latach przerwy (bez pobierania kasy, bez spłacania, tylko trzymania na lokacie) i po 8 latach spłacania? Takich obliczeń mi brakuje.

    Skoro po 7 latach mamy 33.376,09 PLN i spłacamy to przez 100 miesięcy, przy czym pierwsza rata wynosi 334,50 PLN, a ostatnia 300,35 PLN, a dodatkową informacją, że po 7 latach nasze ostatnie odsetki będą wynosiły raptem 97,12 PLN.

    Nagle zaczynamy spłacać, nasza kwota pomniejsza się o 334,50 PLN i dostajemy znowu odsetki, tak na oko patrząc gdzieś około 94 PLN. Czyli realnie w 1 miesiącu spłaty tracimy tak naprawdę około 334,50 - 94 = 240 PLN. Teraz dla łatwiejszego rachunku, bo nie chce mi się liczyć, przyjmijmy, że spłata jest stała i nie zmniejsza się z każdym miesiącem czyli zawsze rata wynosi 334,50 PLN. 1 miesiąca tracimy 240 PLN, ale znowu dostajemy odsetki tylko odrobinę mniejsze. I tutaj znowu dla łatwiejszego rachunku przyjmijmy, że odsetki przez te 100 miesięcy cały czas wynoszą 94 PLN czyli po prostu przez 100 miesięcy spłacamy po 240 PLN.

    Po 100 miesiącach oddaliśmy 24.000 PLN? Czyli po 15 latach mamy zysk niecałych 10.000 PLN.

    Oczywiście obliczenia są, za przeproszeniem, kurewsko zaokrąglone, obliczone na szybko, ze zbyt dużymi założeniami, ale to jest tak realny zarobek?


    Żaden ze mnie ekonomista. Może ktoś powiedzieć jaki jest realny zarobek NA CZYSTO po 5 latach pobierania kredytu, 2 latach i przerwy i 8 latach spłacania, przy założeniu, że pieniędzy w ogóle nie ruszamy przez te 15 lat. Oczywiście mniej więcej.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 17-09-2014, 21:10

  14. #28
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,375
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Każdy ucieka od kredytów jak tylko może, a Wy tutaj mówicie że to same plusy. Nie wiem, w jakiej trzeba być sytuacji żeby musieć brać taki kredyt. W sytuacji gdy rodzice nie pomagają, a wymarzone studia w innym mieście gdzie trzeba się przeprowadzić to wbija się na akademik, składa podanie o stypendium socjalne i pracuje gdzieś na lewo żeby przypadkiem nie wzrósł dochód na członka rodziny bo upierdalają idioci social...

  15. #29
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Każdy ucieka od kredytów jak tylko może, a Wy tutaj mówicie że to same plusy. Nie wiem, w jakiej trzeba być sytuacji żeby musieć brać taki kredyt. W sytuacji gdy rodzice nie pomagają, a wymarzone studia w innym mieście gdzie trzeba się przeprowadzić to wbija się na akademik, składa podanie o stypendium socjalne i pracuje gdzieś na lewo żeby przypadkiem nie wzrósł dochód na członka rodziny bo upierdalają idioci social...
    tutaj typowy przykład studenta turystyki i rekreacji xD

    nie wiem czy juz wspomniałem, ale właściciel portalu kredytstudencki.com.pl przeprowadzał swojego czasu ankietę, ankietowanych(uprzedzając: nie było ich kilku) i wyniki zaskakujące nie były: na kredyt studencki decyduje się bardzo mało humanistów (ja bym ich tak nie nazwał, no ale tak się przyjęło) przypadek? no cóż, pozostaje współczuć tym, którym rodzicie związali umysły wychowując od małego w przekonaniu, że kredyty są złe bo każde wpędza cie w długi!!!

  16. #30
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    @idong ;, masz dostęp do dokładniejszych przeliczeń aniżeli te podane przez kay?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. tytuł przelewy a wniosek o kredyt
    Przez Slyad w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 05-02-2016, 11:31
  2. kredyt gotówkowy
    Przez Mathew w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 19-12-2015, 23:16
  3. Umowa zlecenie a kredyt
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 17-11-2015, 22:31
  4. Kredyt/pożyczka dla osoby niepracującej
    Przez pawelpawel1313 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 16-04-2015, 20:42
  5. Pytanie o pozyczke, kredyt.
    Przez Rajan w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 06-05-2014, 17:25

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •