Reklama
Strona 3 z 8 PierwszaPierwsza 12345 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 111

Temat: Tusk szefem rady UE

  1. #31

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    81
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Ofins napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kolego, czekam dalej na źródło bo z tego co się orientuje to ostatnio nawet związek pracodawców wysłał pismo, że rząd zachowuje się gorzej niż mafia. A wracając do tematu to mam pytanie bo jakoś specjalnie nie interesuje mnie kto jest kim w Federacji Europejskiej, czy zdarzyło się, że premier jakiegoś kraju zrezygnował z funkcji na rzecz stołka w Brukseli?
    ale zrodlo czego?
    nikt nie bedzie udowadnial jakimis badaniami tlumu czegos co jest tak oczywiste


    to tak jakbym powiedzial, ze wiekszosc ludzi jest smutna po smierci blizniego a ty chcialbys zrodlo/dowody na to XD

  2. #32

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Saguaro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    przeciez na takie stanowisko nie wybiera sie na zasadzie "bo ma kompetencje" tylko "bo swoj człowiek, dobrze przypilnuje naszych interesow tak jak to robił w polsce", popierala go kanclerz niemiec, niepewnego kolesia by nie poparla
    kiedys przeczytalem taką bardzo ciekawą teorie nt. zmian w emeryturach. To bylo dosyc dawno temu, dopiero gdy platforma wystrzeliła z takim pomyslem. Oczywistym bylo, ze tak radykalne zmiany nie byly aż potrzebne, mimo nizu demokratycznego.. Ale wyobrazcie sobie ile $$$ na takiej zmianie ktos zarobil ;) i tam padł taki motyw, ze ten kto zyskal tyle miliardów na tej decyzji to z pewnoscia moze miec na tyle wladzy, zeby kiedys pomoc tuskowi dotrzec na sam szczyt europy. Noi gdzie jest teraz tusk???:)
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar Ofins
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Będzin
    Wiek
    30
    Posty
    303
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj ykk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale zrodlo czego?
    nikt nie bedzie udowadnial jakimis badaniami tlumu czegos co jest tak oczywiste

    to tak jakbym powiedzial, ze wiekszosc ludzi jest smutna po smierci blizniego a ty chcialbys zrodlo/dowody na to XD
    Jesteś mc Vegety czy co? Wysuwasz tezę, że tylko osoby co nie skończyły szkoły narzekają na Tuska (xD) i dodajesz, że takie są fakty przy czym jak chce się dowiedzieć skąd czerpiesz te fakty wyskakujesz mi z tekstem, że ludzie są smutni jak im ktoś bliski umrze. Idąc Twoim tokiem myślenia związek pracodawców to jest banda która nie skończyła szkoły i się chuja zna tak?
    #
    http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-pr...es,nId,1484110
    "Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

  5. #34
    Avatar Bongo_Wongo
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdynia/Kraków
    Wiek
    29
    Posty
    413
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj ykk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    boze jaka mentalna bieda
    pewnie na budowie pracujesz i wiesniaki szkaluja rzad bo w zyciu im nie wyszlo co

    dlaczego jedynie nieudacznicy zyciowi bez szkoly narzekaja na tuska?
    Dziwne ale w moim rodzinnym miescie elektorat tuskowy to przede wszystkim wlasnie polaki bez szkoly/studiujacych jakies gowno. Przeszedlbys sie kiedys na jakas lepsza uczelnie, to bys zobaczyl jakie tam maja zdanie o PO.

    Wyzywanie ludzi od biedakow. brzydali czy grubasow ma swoje uzasadnienie w strachu przed staniem sie/ byciem uznanym za jednym z nich. Wiec jak juz sie dorobiles tych swoich 4k/mc to uwazaj zeby nie spasc ze szczytu bo juz nie bedzie Tunezji all inclusive raz w roku i Volkswagena na kredyt...


    #down
    Zalezy od wydzialu. Patrz na rankingi wydziałów bo mozna studiowac na top1 jakies kompletne scierwo.
    Ja mialem na mysli UW, UJ, SGH bo tam mam znajomych akurat, a bez watpienia sa to uczelnie topowe
    Ostatnio zmieniony przez Bongo_Wongo : 31-08-2014, 18:54

  6. #35

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    81
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Ofins napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jesteś mc Vegety czy co? Wysuwasz tezę, że tylko osoby co nie skończyły szkoły narzekają na Tuska (xD) i dodajesz, że takie są fakty przy czym jak chce się dowiedzieć skąd czerpiesz te fakty wyskakujesz mi z tekstem, że ludzie są smutni jak im ktoś bliski umrze. Idąc Twoim tokiem myślenia związek pracodawców to jest banda która nie skończyła szkoły i się chuja zna tak?
    #
    http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-pr...es,nId,1484110
    to byla zwykla analogia ale widac ze nawet takie cos zbyt skomplikowane dla ciebie cnie

    Cytuj Bongo_Wongo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dziwne ale w moim rodzinnym miescie elektorat tuskowy to przede wszystkim wlasnie polaki bez szkoly/studiujacych jakies gowno. Przeszedlbys sie kiedys na jakas lepsza uczelnie, to bys zobaczyl jakie tam maja zdanie o PO.

    Wyzywanie ludzi od biedakow. brzydali czy grubasow ma swoje uzasadnienie w strachu przed staniem sie/ byciem uznanym za jednym z nich. Wiec jak juz sie dorobiles tych swoich 4k/mc to uwazaj zeby nie spasc ze szczytu bo juz nie bedzie Tunezji all inclusive raz w roku i Volkswagena na kredyt...
    lepsza uczelnia czyli jaka?
    miejsce w top6 w rankingu polityki, perspektyw i wprost zalicza moja uczelnie do lepszej?

  7. #36
    Avatar Ofins
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Będzin
    Wiek
    30
    Posty
    303
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj ykk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla zwykla analogia ale widac ze nawet takie cos zbyt skomplikowane dla ciebie cnie
    Odniesiesz się w końcu do tego, czym dla Ciebie jest związek pracodawców, który wysłał list otwarty do rządu W KTÓRYM NAZYWAJĄ ICH MAFIĄ a którego według Ciebie krytykują tylko ludzie bez szkoły oraz nizna społeczna? Bo do tej pory jedynie ośmieszyłeś się tekstem, że ktoś je obiad za 5 zł oraz faktami wymyślonymi na poczekaniu w kiblu :)
    "Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

  8. #37
    Avatar Ximax1243
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    localhost
    Wiek
    32
    Posty
    634
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @ykk przyjacielu mojej kozy. jesli masz zamiar mnie obrażać i wmawiać mi że mi w życiu się nie udało to masz pecha bo mimo tuskowej gawiedzi udało mi sie dojsc do poziomu zycia takiego jaki potrzebuje. Jesli chcesz się dowiedzieć czegos o mnie wbij sobie na moj profil sprawdz posty tam pisze ile zarabiam gdzie pracuje co robie i jakie mam poglądy, a ty z tymi swoimi pro tuskowymi/smieciowymi tekstami idz sobie do mamy powiedz zeby dała ci na loda z tej swojej pensji urzędniczej.... Jak można uważać tuska za cos dobrego. Jesli tak twierdzisz to przedstaw mi jakies dowody na te jego DOKONANIA
    "Żołnierze nie umierają, idą do piekła aby się przegrupować!"
    "Pobij wszystko co się rusza a jak się nie rusza- porusz i pobij"

  9. #38
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    nie czytalem calego tematu, tylko ostatnie dwie strony i w oczy rzucilo mi sie to:

    Cytuj ykk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie sadze tylko takie sa fakty
    "poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wśród osób z wyższym wykształceniem jest wyższe (32 procent) niż dla Platformy (29 procent)"

    moral prosty, albo jestes trollem, albo glabem kierujacym sie motto "nie znam sie, to sie wypowiem".
    Potrzebujesz pomocy z komputerem? Planujesz zakup nowego sprzętu i nie wiesz, co wybrać?
    Zapraszam na PW lub do działu Sprzęt i oprogramowanie
    Każdy link do x-komu który wrzucam to mój reflink z programu partnerskiego. Jeżeli chcesz się odwdzięczyć za pomoc, dokonaj zakupu przez mój link lub kup przedmioty bezpośrednio z mojej listy, dzięki.

  10. #39
    Avatar Tomix
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    3,245
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Tusk był słabym premierem i choć gratuluję mu wyboru na Prezydenta Unii, to jednak trzeba pamiętać, że jest to sukces nie jednego człowieka, ale sztabu ludzi, którzy na ten sukces pracowali.

    A poparcie wzrastające dla PiS jest faktem, dostrzegam to nawet wśród znajomych którzy już są zmęczeni zamiataniem kolejnych afer pod dywan i nie wyciąganiu nawet konsekwencji. Bo teraz co: Tusk zapowiedział rozliczenie we wrześniu za taśmy, ale on już jest kryty, ma ją "zagramanicę". No, ale taki mamy klimat, na razie ;).

    Ps.:



    I cytat tygodnia:

    w naszym kraju żyje się już tak źle, że nawet Premier Tusk znalazł pracę za granicą
    Ostatnio zmieniony przez Tomix : 01-09-2014, 07:03

  11. #40
    Avatar TayrOOni
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    150
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Btw Tusk będzie szefem Rady Europy, nie Rady Unii Europejskiej, geniusze. Ale co tam- nie znam się, to się wypowiem.

    A co do tematu zrobił dobrze- wiedział, że rządy Platformy się kończą. Wszyscy na niego psioczą, a zobaczycie, że z perspektywy czasu będziecie mu wdzięczni. Ale to jest Polska- jak ktoś jest wyżej, to polaczków boli.
    Funkcjonuje taka historyjka, że w piekle ludzie siedzą w kotłach wedle narodowości. Przy każdym kotle stoi diabeł i w razie gdyby ktoś chciał wyjść zagania go widłami z powrotem do kotła. Tylko w Polsce nie potrzeba diabła, bo jak ktoś będzie chciał wyjść, to Polacy zaciągną go z powrotem do kotła. Coż, taka nasza mentalność.

  12. #41
    Avatar Xamek
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    171
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj TayrOOni napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Btw Tusk będzie szefem Rady Europy, nie Rady Unii Europejskiej, geniusze. Ale co tam- nie znam się, to się wypowiem.

    A co do tematu zrobił dobrze- wiedział, że rządy Platformy się kończą. Wszyscy na niego psioczą, a zobaczycie, że z perspektywy czasu będziecie mu wdzięczni. Ale to jest Polska- jak ktoś jest wyżej, to polaczków boli.
    Funkcjonuje taka historyjka, że w piekle ludzie siedzą w kotłach wedle narodowości. Przy każdym kotle stoi diabeł i w razie gdyby ktoś chciał wyjść zagania go widłami z powrotem do kotła. Tylko w Polsce nie potrzeba diabła, bo jak ktoś będzie chciał wyjść, to Polacy zaciągną go z powrotem do kotła. Coż, taka nasza mentalność.
    Nie mam absolutnie bladego pojęcia czy mówisz kim został Donald Tusk z przekąsem, czy "na serio", ale dodam od siebie: Rada Europy, Rada Unii Europejskiej i Rada Europejska to są trzy różne rzeczy, których absolutnie nie można mylić.
    1. Rada Europy nie ma absolutnie nic wspólnego z UE, powstała w 1949 roku na mocy traktatu Londyńskiego i zrzesza, bodajże teraz już około 50 państw, a głównie skupia się na ochronie praw człowieka. Główna siedziba w Strasburgu.
    2. Rada Unii Europejskiej jest najważniejszym organem decyzyjnym UE. Jest to swoista Rada Ministrów UE (zresztą kiedyś tak ją nazywano). Polska stała na czele Rady Unii Europejskiej w 2011 roku, razem z Danią i Cyprem. Główna siedziba w Brukseli. Do podstawowych zadań Rady UE jest wydawanie aktów prawnych.
    3. Rada Europejska jest instytucja powstałą na mocy traktatu Lizbońskiego. Do jej głównym zadań należy określanie głównych założeń i kierunków prowadzenia polityki. W skład Rady Europejskiej wchodzą szefowie rządów państw (lub odpowiednio prezydentów, tam gdzie funkcjonuje system prezydencki lub pół-prezydencki) oraz przewodniczący kolejno Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej. De facto, jako jedyny z trzech wymienionych instytucji ma znaczenie polityczne a nie czysto prawne, czy wykonawcze. Obecnie przewodniczącym Rady Europejskiej od traktatu Lizbońskiego jest Herman van Rompuy i na to stanwisko został wybrany Donald Tusk.

    Mam nadzieję, że to rozwieje wszelakie wątpliwości co jest czym i kto został wybrany na jakie stanowisko.
    Ostatnio zmieniony przez Xamek : 01-09-2014, 08:50

  13. #42
    Avatar TayrOOni
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    150
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @up
    Rzeczywiście masz rację. Oczywiście miałem na myśli Radę Europejską, instytucję UE. Mój błąd, posta napisałem dopiero po przebudzeniu się. Fajnie byłoby zmienić nazwę tematu, bo wprowadza w błąd.

  14. #43
    Avatar Magoo
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    31
    Posty
    1,492
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W ogole smiesznie, ze po takiej aferze jaka byla afera tasmowa, w ktorej szef polskiego rzadu gral pierwsze skrzypce, zostal "szefem" UE.
    Ostatnio zmieniony przez Magoo : 01-09-2014, 11:23

  15. #44
    Avatar Delek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    1,530
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Rzeczywiście masz rację. Oczywiście miałem na myśli Radę Europejską, instytucję UE. Mój błąd, posta napisałem dopiero po przebudzeniu się. Fajnie byłoby zmienić nazwę tematu, bo wprowadza w błąd.
    To akurat moja wina, wybaczcie ;)

  16. #45
    Avatar Bongo_Wongo
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdynia/Kraków
    Wiek
    29
    Posty
    413
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    W Unii licza sie dwie instytucje

    Komisja Europejska ktora jest organem wladzy wykonawczej i Rada UE ktora jest ustawodawca. Reszta nie ma znaczenia

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Tusk
    Przez Rudnaliav w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 26-06-2022, 13:53
  2. Bądź swoim własnym szefem
    Przez Alden w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 09-06-2017, 23:16
  3. Donald Tusk wybrany ponownie na przewodniczącego Rady Europy
    Przez Nosikamyk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post: 08-04-2017, 21:59
  4. orc tusk
    Przez Enay Palladynek w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 30-06-2013, 12:59

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •