Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: The Knick

  1. #1
    Avatar John Galt
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    121
    Siła reputacji
    11

    Domyślny The Knick

    Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszych latach XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Dr John Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem od kokainy. Thackery stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w skład którego wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr. oraz Algernon Edwards – obiecujący chirurg z Europy, który wbrew woli Thackery’ego zostaje włączony do zespołu. Galerię charakterystycznych postaci serialu uzupełniają Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow, oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia się mówić, co myśli.
    Cóż, może sam opis nie jest zbyt zachęcający i bardziej przywodzi na myśl kopię Dr. House'a osadzoną 100 lat wcześniej, ale moim skromnym zdaniem tak nie jest. Wyemitowano zaledwie 2 odcinki serialu jednak da się odczuć ten unikalny klimat dzięki któremu wiesz, że produkcja jest dobra ;d


    Wiele osób zwraca uwagę na lekarza negra. Od razu uspokajam-to nie jest kolejny przejaw nadmiernej poprawności politycznej, której często ostatnio doświadczamy. Czarnoskórzy lekarze w tamtych czasach istnieli i pracowali w zawodzie, zwłaszcza, że wspomniana postać odebrała wykształcenie w Europie w której panowały inne stosunki wobec czarnoskórych niż w USA. Warto też zauważyć, że pozostali lekarze odnoszą się do niego wrogo, często poniżająca i nie akceptują go jako jednego ze swoich. Został na siłę zatrudniony pod naciskiem jednej z bogatych rodzin kładących kasę na rozwój i utrzymanie szpitala. Więc jeśli ktoś obawiał się, że ot tak wprowadzono czarnoskórą postać do realiów amerykańskiego początku XX wieku to się myli bo przywiązano uwagę do tego by było to rozwiązane jak najbardziej realnie. Samo to świadczy dobrze o produkcji.

    Tak, widzę, że dziwnie to wygląda, że robię temat o serialu i praktycznie cały post poświęcony jest czarnoskóremu aktorowi ale temat ten wywołał naprawdę liczne dyskusje i sprawił, że wiele osób z serialu zrezygnowało bez oglądania go myśląc, że to kolejny poprawnie polityczny gniot.

    Żeby więc nie przynudzać zapraszam do oglądania, zwłaszcza, że..tu dla was miła niespodzianka...pierwszy odcinek jest udostępniony na HBO GO, nie wymaga rejestracji, wystarczy wejść na stronę i odpalić, można obejrzeć w języku angielskim lub polskim (lektor), można też opcjonalnie włączyć polskie napisy.

  2. #2

    Notoryczny Miotacz Postów Lencu jest teraz offline

    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Akurat podejście do czarnoskórego jest przedstawione w tym serialu bardzo fajnie. Jest to takie naprawdę prawdziwe bez żadnych sztucznych akcji. Ludzie czują do czarnych niechęć i główny aktor otwarcie o tym mówi. Fajnie to wygląda co nie oznacza ,że źle myślę o czarnych czy coś (to tylko serial).

    1900 rok, Zakazane imperium również jest osadzone w tych latach, polecam oglądać 2 seriale jednocześnie. Świetnie się porównuje ten sam przedział czasowy widziany oczami dwóch autorów. Podobieństwa, różnice i tak dalej.

    Ogólnie The Knick zapowiada się naprawdę mocno. Ile sezonów zaplanowano ?
    Cytuj Thaz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chociaz nie wiem bo jak gramy czasem 2v2 to zawsze gram ja z ziomkiem (my obaj bogowie we fife xD) na innych i po jakichs 2 minutach juz wyzywamy sie od najgorszych x-D
    Sprawdź to!

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar John Galt
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    121
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Lencu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Akurat podejście do czarnoskórego jest przedstawione w tym serialu bardzo fajnie. Jest to takie naprawdę prawdziwe bez żadnych sztucznych akcji. Ludzie czują do czarnych niechęć i główny aktor otwarcie o tym mówi. Fajnie to wygląda co nie oznacza ,że źle myślę o czarnych czy coś (to tylko serial).
    Podpisuję się pod tym w 100%. Nic do czarnych nie mam (bo zdaje się po moim poprzednim poście można było to tak odebrać) po prostu chodziło mi o pewną zgodność z epoką, a i poczułem się zobowiązany poruszyć ten temat jako, że wywołuje wiele kontrowersji więc uspokajam-Za nami trzy odcinki, a ludzie którzy odczuwali niechęć do czarnych wciąż ją odczuwają, sam doktor nie ma łatwo, mieszka w gettcie, gdzie również nie został ciepło powitany.

    1900 rok, Zakazane imperium również jest osadzone w tych latach, polecam oglądać 2 seriale jednocześnie. Świetnie się porównuje ten sam przedział czasowy widziany oczami dwóch autorów. Podobieństwa, różnice i tak dalej.
    Ja właśnie na serial trafiłem szukając czegoś związanego z Boardwalk Empire, który w całości obejrzałem Już z 3 razy i martwi mnie, że postanowili go skrócić o sezon. Mam nadzieję, że chociaż utrzymają do końca wysoki poziom. Początek XX wieku to bardzo ciekawy okres, wiele się dzieje zarówno na arenie politycznej, w świecie technologii jak i w życiu społecznym, fajnie jest zobaczyć jak mogło wyglądać życie na przełomie zupełnie różnych epok i jak ludzie reagowali na różne nowe zjawiska.

    Ogólnie The Knick zapowiada się naprawdę mocno. Ile sezonów zaplanowano ?
    Ciężko coś znaleźć biorąc pod uwagę, że Knicks to drużyna sportowa więc szukanie info o sezonach kończy się w masie informacji z serwisów sportowych ;d Jedyne co znalazłem to informacja z wiki o zamówieniu drugiego sezonu z 10 odcinkami, ale na ile domyślnie mierzą ciężko powiedzieć.
    Martwi mnie jednak dość małe zainteresowanie serialem
    Oglądalność pierwszego odcinka z wiki
    U.S. viewers (millions) 0.354
    Niby jakoś się uzbierało 1,7 miliona widzów, ale o i tak ma się nijak do innych serialów. Taki premierowy odcinek BE miał...
    U.S. viewers (millions) 4.81
    Wiadomo, wiele czynników na to wpływa-promocja, okres w którym serial ma premierę itp ale jednak wynik tragiczny. Nawet tutaj, na torgu zainteresowanie jak widzę zerowe pomimo tego, że pierwszy odcinek jest nawet odkodowany na HBO GO

  5. #4
    Avatar piccolo
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    33
    Posty
    2,399
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj John Galt napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jedyne co znalazłem to informacja z wiki o zamówieniu drugiego sezonu z 10 odcinkami, ale na ile domyślnie mierzą ciężko powiedzieć.
    mierzą w 10, bo tyle odcinków zamawiają stacje kablowe, to nie telewizja publiczna żeby zamawiać po 20+.
    sam fakt zamówienia drugiego sezonu jeszcze na miesiąc przed rozpoczęciem emisji 1 sezonu świadczy o tym, że dla stacji kablowych oglądalność nie jest aż tak ważna przy zamawianiu kolejnych sezonów, jak w przypadku stacji ogólnodostępnych.

  6. #5
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    dobry epix

    położyłem się i jak się skończyło to wstałem sprawdzić czas bo miałem wrażenie ze zrobili jakiegoś 30 minutowego epa tak szybko przeleciało
    ludzie narzekaja, imo coraz lepiej + wielki plus za to, ze akcja nie kreci się wokol jednego przypadku przez caly odcinek

  7. #6
    Avatar idong
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    79
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Przez chwile myślałem, że będzie słabo z racji tego semi-miłosnego wątku Berniego i pielęgniarki niefortunnie obdarzonej ziemniaczaną urodą, ale wyszło ok. Smiechłem z tych ujęć w piwnicy gdzie Thackery wyglądał jak Führer. Końcowa scena taka se, mam nadzieje, ze ja zarucha, przynajmniej będzie miała pretekst, żeby rozjeść się z tym cwelem i zostać w szpitalu.
    Ostatnio zmieniony przez idong : 20-09-2014, 14:36

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •