Reklama
Strona 3 z 5 PierwszaPierwsza 12345 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 66

Temat: Powstanie Warszawskie-Wasze Opinie

  1. #31
    Avatar Nosikamyk
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    32
    Posty
    1,479
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Kapitan El Dopa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie można oceniać decyzji o powstaniu siedząc przed kompem gdy mamusia i tatuś opłacają rachunki i podstawiają żarcie pod nos.
    przeciez taka logika mialaby sens tylko wtedy, gdyby ci siedzacy przed komputerem mowili, ze oni by lepiej walczyli, a nie krytykowali decyzje o wybuchu

  2. #32
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to była ironiczna odpowiedź na twój post, że wtedy nikt nic nie wiedział, więc mogli sobie zrobić powstanie.

    co do tej partyzantki w mieście, masz na myśli kilkuset członków Kedywu, którzy pewnie stanowili ułamek procenta AK w Warszawie?
    Nawet jeśli, to co ten post udowodnił ? wiedzieli o planach Stalina i jednak moim zdaniem był to punkt brany bardziej pod uwagę, niż wyparcie Niemców, bo to już było kwestią czasu.

    bardziej chodziło mi o to, że od 39' nie walczyli oni z Niemcami w otwartej bitwie, a na pewno nie na taką skalę więc wszystkie ich działania przez 5lat było poniekąd partyzantką.

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar Dine
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,102
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Osobiście mam raczej negatywny stosunek, ale nie zagłębiałem się nigdy w temat, także można mnie zwyzywać w tym momencie, bo nie znam się ale się wypowiem, ale uważam, że ludzie odpowiedzialni za powstanie, jego uczestnicy popełnili zwyczajny błąd, bo byli to zwyczajni, średnio rozgarnięci ludzie.
    Nasłuchali się jakiś hasełek o wyzwoleniu miasta, bo Stalin idzie (a przecież łatwiej uchronić się przed komunizmem z rozjebaną stolicą, i wybitą na barykadach elitą intelektualną państwa), cześć uwierzyła, ze to się da zrobić, cześć miała w dupie czy się uda czy nie, nie przemyśleli ewentualnych konsekwencji i poszło
    Musiałbym więcej poczytać o organizatorach całej akcji, ale podejrzewam ze byli to średnio kompetentni ludzie, jeżeli ktoś chce mnie wyprowadzić z błędu albo potwierdzić moje poglądy to cetnie poczytam

  5. #34
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    elita intelektualna to już była wybita wcześniej, tutaj raczej ginęli ludzie młodzi.

    mówi się, że komuna tak czy siak by była, ale jednak oni myśleli raczej w kategoriach, że jak wejdzie Stalin do miasta to wystąpimy jako gospodarze, żeby nie było dalszego siania propagandy przez sowietów ''Polacy w ogóle nie walczą''.

  6. #35
    Avatar Lavoks
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    698
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    W sumie ciężko się nie zgodzić z Lindą
    https://www.youtube.com/watch?v=sV2G-W0QqpQ

  7. #36
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Zawsze w tym temacie bawi mnie to, że wypowiadają się bardzo mądrzy ludzie (czyt. nasto-dwudziesto latkowie), którzy gówno wiedzą, co się wtedy działo na ulicach i w ludzkich głowach. Sam gówno wiem i to jest niepojęte, co wtedy czuli Ci ludzie. Na pewno nikt z nas nie ma prawa oceniać ich samych czy tego, że jednak doprowadzili do powstania, bo po prostu nie możemy wejść w ich skórę.

    Przy temacie - jak ktoś nie był w Auschwitz, polecam ogromnie. Można poczuć jakąś małą namiastkę tego, co działo się w tamtych latach.
    Cytuj Lavoks napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W sumie ciężko się nie zgodzić z Lindą
    https://www.youtube.com/watch?v=sV2G-W0QqpQ
    Propsuję.

  8. #37
    Avatar Dine
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    29
    Posty
    1,102
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    elita intelektualna to już była wybita wcześniej, tutaj raczej ginęli ludzie młodzi.

    mówi się, że komuna tak czy siak by była, ale jednak oni myśleli raczej w kategoriach, że jak wejdzie Stalin do miasta to wystąpimy jako gospodarze, żeby nie było dalszego siania propagandy przez sowietów ''Polacy w ogóle nie walczą''.
    no i gowno warte moim zdaniem te tlumaczenie, juz predzej bym poszedl na to co ten linda z posta wyzej mowi, jakos mi sie nie chce wierzyc ze ktokolwiek moglby pomyslec ze powstanie jakkolwiek zmieni dzialania zwiazku radzieckiego w tamtym okresie, no chyba ze ewentualnie ulatwi im robote

  9. #38
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Lavoks napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W sumie ciężko się nie zgodzić z Lindą
    https://www.youtube.com/watch?v=sV2G-W0QqpQ
    "poświęce 200 tysięcy cywilów, żeby sobie przez umrzeć godnie"

    To ma sens
    @Madduro ;
    formułuj swoje wypowiedzi jaśniej, bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi
    Ostatnio zmieniony przez bubcoz : 02-08-2014, 01:22

  10. #39
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    "poświęce 200 tysięcy cywilów, żeby sobie przez umrzeć godnie"

    To ma sens
    a Ty myślisz, ze ktoś im lufe do glowy przystawiał ? myslisz, że nie chcieli walczyć ?

  11. #40
    Avatar Nosikamyk
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    32
    Posty
    1,479
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Madduro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a Ty myślisz, ze ktoś im lufe do glowy przystawiał ? myslisz, że nie chcieli walczyć ?
    to nie umniejsza odpowiedzialnosci dowodcow

    zreszta ty mowisz w tym momencie o powstancach, a nie o cywilach

  12. #41
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Nosikamyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to nie umniejsza odpowiedzialnosci dowodcow

    zreszta ty mowisz w tym momencie o powstancach, a nie o cywilach
    szkoda że co każdy żyjący powstaniec udzielając wywiadu mówi że byli witani jako zwycięzcy przez Cywilów i ciepło przyjmowani i cieszyli się razem z nimi że stolica jest wolna, oraz masa cywilów po prostu chciała się dołaczyć do powstania bez jakiego kolwiek przeszkolenia , tak po prostu.....Owszem byli i tacy którzy chcieli spieprzać gdzie tylko się da. Druga sprawa, Ci wszyscy powstańcy którzy żyją, czy któryś z nich mówi o powstaniu źle?Nie,żaden. Przecież mógłby opowiedzieć że to było nie potrzebne, nie potrzebna śmierć moich towarzyszy, nie mówią tego, a teraz będąc w wolnej Polsce(nie zaciekawej) maja przynajmniej takie poczucie "aha walczyłem, zrobiłem coś dobrego,walczyłem za ojczyzne" Druga sprawa to ta która poruszył Komorowski. Powiedział że takie Powstanie nas ubarwiło/wyeksponowało na takich chorych bez granicznych i oddanych skurwysynów którzy będą walczyć do końca nawet napieprzając butelka w czołg i że może to w późniejszych latach w okresie komuny ostrzegło ZSRR że nawet jak wkroczą to my się nie poddamy, tak mówił nasz Komorowski i propsuje to trochę.

    "niepokojąco spokojnie, młodzi ludzie tacy sami jak my,
    pragnący żyć, duszne sierpniowe popołudnie,
    siedemnasta minut pięć, swe żniwo bez litości zbiera śmierć,
    tak po prostu.
    "

    Łapcie.
    Ostatnio zmieniony przez rycekrox21 : 02-08-2014, 01:59

  13. #42
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj rycekrox21 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    szkoda że co każdy żyjący powstaniec udzielając wywiadu mówi że byli witani jako zwycięzcy przez Cywilów i ciepło przyjmowani i cieszyli się razem z nimi że stolica jest wolna, oraz masa cywilów po prostu chciała się dołaczyć do powstania bez jakiego kolwiek przeszkolenia , tak po prostu.....Owszem byli i tacy którzy chcieli spieprzać gdzie tylko się da.
    "niepokojąco spokojnie, młodzi ludzie tacy sami jak my,
    pragnący żyć, duszne sierpniowe popołudnie,
    siedemnasta minut pięć, swe żniwo bez litości zbiera śmierć,
    tak po prostu.
    "

    Łapcie.
    to sobie poczytaj jak cywile witali powstańców pod koniec września

  14. #43
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to sobie poczytaj jak cywile witali powstańców pod koniec września
    ale co ja mam czytać jakieś artykuły które kij wie czy są prawdzie jak 100% świadków tamtych wydarzeń mówi o tym że Cywile celebrowali z nimi to powstanie.

  15. #44
    Avatar Xijeg
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,077
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj rycekrox21 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale co ja mam czytać jakieś artykuły które kij wie czy są prawdzie jak 100% świadków tamtych wydarzeń mówi o tym że Cywile celebrowali z nimi to powstanie.
    http://historia.wp.pl/title,Gen-Zbig...?ticaid=113311


    P: W Powstaniu zginęło ponad 200 tysięcy osób, mieszkańców Warszawy oraz żołnierzy, a stolica została zamieniona w ruinę.

    O: - Te straszne momenty mam cały czas przed oczyma. Kobiety z płaczącymi niemowlętami koczujące w piwnicach. Człowiek nie wiedział jak ma się zachować, co powiedzieć tym ludziom. Cywile tak nam ufali, pomagali. Później, z upływem dni, gdy euforia opadała, była w nich złość na nas. Zaczęła się gehenna. Brakowało jedzenia, wody, wszystkiego.

  16. #45
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    szkoda że co każdy żyjący powstaniec udzielając wywiadu mówi że byli witani jako zwycięzcy przez Cywilów i ciepło przyjmowani i cieszyli się razem z nimi że stolica jest wolna, oraz masa cywilów po prostu chciała się dołaczyć do powstania bez jakiego kolwiek przeszkolenia , tak po prostu.....
    psychologia tłumu
    zreszta czytajac relacje z poczatków powstania nie trudno zauwazyc, ze wszyscy byli w stanie euforii, a samo powstanie traktowali jak krótką zabawę, która zaraz sie skonczy zwyciestwem, wiec logiczne ze masa ludzi sie przylaczyla
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Warszawskie kluby
    Przez Madduro w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 01-11-2016, 20:23
  2. Powstanie Warszawskie (2014)
    Przez Gerada w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 17-10-2014, 23:47
  3. Dobór telefonu, wasze opinie i doświadczenia z telefonami, pomoc
    Przez Torg User w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 16-01-2014, 23:26
  4. Windows 8 - hit czy shit! wasze opinie
    Przez Mr AFK w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 09-11-2012, 11:01
  5. Kilka tel do wyboru - wasze opinie !
    Przez janusz w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 13-06-2012, 23:00

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •