Reklama
Strona 1 z 16 12311 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 230

Temat: Wyjazd Anglia - co i jak?

  1. #1
    Avatar Yebak Lesny
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Podkarpacky
    Wiek
    33
    Posty
    582
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Wyjazd Anglia - co i jak?

    siema,

    jakiś czas temu zakładałem temat odnośnie pracy w anglii, teraz już mam nagraną pracę - jest to praca na magazynie w tesco 7.22GBP/h.
    Pracę załatwia firma Staffline, poprzez urząd pracy w rzeszowie.

    Wyjeżdżam niedługo więc chciałbym sie dowiedzieć kilku rzeczy:

    Co zabrać ze sobą koniecznie, co napewno sie nie przyda?
    Na co uważać, zwracać uwagę?
    Czym poruszać się na miejscu?
    Czy zakup autka na start to dobra opcja?
    Mówili nam, że jak dostaniemy sie na pokój to żeby porobić odrazu zdjęcia przy landlordzie co i jak wygląda, bo potrafią sie o pierdołe przyyebać żeby nie oddawać depozytu za pokój, macie jakieś doświadczenia?
    Mówił nam także ziomuś zeby niedawać sie gnoić i domagać się swoich praw, że nieraz lepiej otworzyć morde żeby nie dać sobie wleźć na łeb, że oni wtedy widzą że nie da sie przykantować nic i traktują nas inaczej.


    I ogólnie co tam wiecie odnośnie tematu...
    Będę wdzięczny bardzo ;P

    GG: 5519884

  2. #2
    Avatar Damko
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Jak na stałe jedziesz to jak Ci się skończy umowa poprzez agencję to podpisuj bezpośrednio z Tesco. Nie będziesz prowizji płacił. Ale to raczej obvious.
    .

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Yebak Lesny
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Podkarpacky
    Wiek
    33
    Posty
    582
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @Papja

    skoro mówisz, że często bywasz to pewnie wiesz jak z cenami sprzętu elektronicznego w porównaniu do pl ?

    telefony, laptopy etc....

    GG: 5519884

  5. #4
    Old-Era

    Domyślny

    dokładnie z pokojami uważaj bo nie wiem jak tutaj ale w holandii nawet gdy leżały puste puszki po napojach w pokoju to jak kontrola wpadała to wszystkim mandaty dawała po 50euro to samo jak był filtr w pralce nie wyczyszczony to wszyscy mandat. No i IMO ogolnie też bym sie nie dał gnębić wiem jacy są polscy majstrowie za granicą i na prawdę nie szanują ludzi. Na pewno dowiedz się czy macie ważne ubezpieczenie, trafiłem raz na agencje gdzie niby umowa podpisana wszystko a agencja nie płaciła ubezpieczalni kasy tylko brała to do siebie i gdy był jakiś wypadek to od razu nas do polski wysyłali bo nie chcieli się przyznać że ubezpieczenia nie są popłacone ^^

  6. #5
    Nedox

    Domyślny

    Cytuj Yebak Lesny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Papja

    skoro mówisz, że często bywasz to pewnie wiesz jak z cenami sprzętu elektronicznego w porównaniu do pl ?

    telefony, laptopy etc....
    Nie zapomnij o przejściówkach UE -> UK.

  7. #6
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Sprzet w takich samych cenach jak w polsce. Auta sa tansze.

  8. #7
    Avatar Yebak Lesny
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Podkarpacky
    Wiek
    33
    Posty
    582
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Nedox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie zapomnij o przejściówkach UE -> UK.
    o właśnie! zapomniałem na śmierć xd

    GG: 5519884

  9. #8

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Giżycko
    Posty
    258
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Auta tanie, ubezpieczenie musi być NIE na samochód, lecz na KAŻDEGO, co z niego korzysta.
    Do 26 roku życia stawka jest ogromna, więc nie polecam.

  10. #9
    Avatar Sti`
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leżajsk/Doncaster UK
    Wiek
    30
    Posty
    358
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    w jakiej miejscowości jest to tesco? Pracowałem już w kilku to może akurat będzie to jedno z nich to ci coś doradzę. Na jak długo wyjeżdżasz? Ogólnie z pokojami w UK jest chill płacisz 50 za pokój na tydzień a gdy się wyprowadzasz wystarczy po odkurzać i nikt się nie powinien przyczepić. Co do transportu to najlepiej jeździć z kimś samochodem do pracy jest szybciej i praktycznie tyle płacisz co za autobus. Po mieście czy gdzieś na zakupy wiadomo autobus. Kupna samochodu w UK nie polecam, ubezpieczanie gdy masz poniżej 25 lat jest drogie i u mnie przynajmniej firmy ubezpieczeniowe nie uznają Polskich zniżek jeśli takie masz. Ja jeżdżę motocyklem, robisz CBT(karta moto rowerowa Angielska) kupujesz moto i płacisz grosze ja za 125 pałce 23₤ na miesiąc ubezpieczenia + 50 fontów na miech zalewam i jeżdżę do pracy i po mieście. Era gnojenia Polaków się dawno skończyła, teraz Anglicy gnoja Rumunów których jest naprawdę sporo. Wiadomo czasem trafi się jakiś Anglik który nic ci nie powie ale widać ze nie przepada za Polakami to go olej, nie zwracaj uwagi na niego i tyle. To chyba tyle, jeśli miękłby jakiś problem to PW na pewno pomogę mieszkam w tym syfie już 6 lat to trochę wiem.

  11. #10
    Avatar Yebak Lesny
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Podkarpacky
    Wiek
    33
    Posty
    582
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    odnośnie miejscowości to mam dostać coś do wyboru i wtedy sie określić gdzie chce jechać, zastamawiam sie tylko czy brać np londyn czy jakieś zadupie?
    najlepsza opcja myśle coś pomiędzy wybrać :P

    jak z ta praca na tych tesco, faktycznie takie zapierdalanie z tymi wózkami jak to wiekszosci ludzi mowi?



    Cytuj Sti` napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w jakiej miejscowości jest to tesco? Pracowałem już w kilku to może akurat będzie to jedno z nich to ci coś doradzę. Na jak długo wyjeżdżasz? Ogólnie z pokojami w UK jest chill płacisz 50 za pokój na tydzień a gdy się wyprowadzasz wystarczy po odkurzać i nikt się nie powinien przyczepić. Co do transportu to najlepiej jeździć z kimś samochodem do pracy jest szybciej i praktycznie tyle płacisz co za autobus. Po mieście czy gdzieś na zakupy wiadomo autobus. Kupna samochodu w UK nie polecam, ubezpieczanie gdy masz poniżej 25 lat jest drogie i u mnie przynajmniej firmy ubezpieczeniowe nie uznają Polskich zniżek jeśli takie masz. Ja jeżdżę motocyklem, robisz CBT(karta moto rowerowa Angielska) kupujesz moto i płacisz grosze ja za 125 pałce 23₤ na miesiąc ubezpieczenia + 50 fontów na miech zalewam i jeżdżę do pracy i po mieście. Era gnojenia Polaków się dawno skończyła, teraz Anglicy gnoja Rumunów których jest naprawdę sporo. Wiadomo czasem trafi się jakiś Anglik który nic ci nie powie ale widać ze nie przepada za Polakami to go olej, nie zwracaj uwagi na niego i tyle. To chyba tyle, jeśli miękłby jakiś problem to PW na pewno pomogę mieszkam w tym syfie już 6 lat to trochę wiem.

    GG: 5519884

  12. #11
    Avatar Sti`
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leżajsk/Doncaster UK
    Wiek
    30
    Posty
    358
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    niestety trzeba zapier..., ale po jakimś czasie będziesz miłą trening na llop Załącznik 317502 to wtedy ładujesz i rozładowujesz naczepy od Tira to jest luz. Nowych nie dają od razu bo zakład płaci za ten trening innej firmie dlatego na samym początku trzeba się o chodzić. Ogólnie lepiej wybrać małe miasto to pokoje i życie są tańsze.

  13. #12

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    107
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Polecam Wigan.
    Ostatnio zmieniony przez Papja : 11-06-2017, 00:26

  14. #13

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Kambel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Auta tanie, ubezpieczenie musi być NIE na samochód, lecz na KAŻDEGO, co z niego korzysta.
    Do 26 roku życia stawka jest ogromna, więc nie polecam.
    To można obejść ubezpieczając auto jako 3rd party only albo 3rd party, fire and theft. Moim zdaniem nie warto bulić za ubezpieczenie więcej niż warte jest samo auto.

  15. #14
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ja ogólnie nie polecam auta na start. lepiej autobusem poznaj miasto okolice itd. Potrzebny ci będzie 2 telefon pewnie bez sima na angielski numer no i konta w angielskim banku pewnie

    @edit

    + Safety Shoes
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 27-07-2014, 13:00
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  16. #15
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Old-Era napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dokładnie z pokojami uważaj bo nie wiem jak tutaj ale w holandii nawet gdy leżały puste puszki po napojach w pokoju to jak kontrola wpadała to wszystkim mandaty dawała po 50euro to samo jak był filtr w pralce nie wyczyszczony to wszyscy mandat.
    wtf ale za co te mandaty o.O

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Czy jest coś takiego jak wyjazd na stałe za granicę przez agencję?
    Przez Soplica w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 21-01-2019, 19:25
  2. Wyjazd za granice do pracy - jak się za to zabrać?
    Przez Asc w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post: 03-06-2018, 14:53
  3. Legitne agencje pracy -> Anglia
    Przez konto usunięte w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 30-03-2015, 19:10
  4. Zwrot podatku Anglia
    Przez ZnQk w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 26-11-2014, 11:37
  5. polska - anglia BEKA
    Przez Xeanix w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post: 16-09-2012, 12:13

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •