Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Pytanie odnośnie kursów zawodowych z urzędu pracy oraz o dotacje europejskie

  1. #1

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    414
    Siła reputacji
    12

    Domyślny Pytanie odnośnie kursów zawodowych z urzędu pracy oraz o dotacje europejskie

    Witam torgowicze, zwracam się do Was w związku z dwoma sprawami..
    Pierwsza z nich - jutro wybieram się do lokalnego urzędu pracy żeby otrzymać dofinansowanie kursu na prawo-jazdy kat. C+E (C już mam), ale wiem, że samo prawko praktycznie nic mi nie daje. Dlatego zastanawiam się co dopisać w punkcie 9. Nazwa kierunku szkolenia, którym zainteresowany jest kandydat. Z tego co mi wytłumaczyła Pani w PUP nie musi to być tylko jeden kurs, np. prawko na C+E. Tak więc, czy jak wpiszę: kurs na prawo-jazdy kat. C, C+E, świadectwo kwalifikacji, szkolenia okresowe oraz kurs ADR (materiały niebezpieczne) będzie dobrze? Ewentualnie czy zmienić lub dopisać coś innego? Po czym można dorwać dobrą robotę?

    Druga sprawa to dotacje europejskie - chciałem wziąć dotacje (nie koniecznie teraz, ale w przeciągu 3 lat) na własną firmę (posiadam kat. C oraz uprawnienia operatora koparko-ładowarki), ale z urzędu mogę starać się tylko o 22tys. +/- 1tys. co starczy co-najwyżej na 1/10 wartości koparko-ładowarki średniej klasy, aby nie trzeba było w nią inwestować. Ktoś się orientuje gdzie mogę dostać większe pieniądze?

    ps. takie pytanie-bonus, może znacie kogoś kto brał dofinansowanie na własną firmę z urzędu pracy (do 22tys.) i mógłby się podzielić na co brał i jak mu się ten interes rozwinął? Ewentualnie jakieś namiary na firmy, które pomagają otrzymać dofinansowanie ze środków unii europejskiej w zamian za jakiś %. Interesuje mnie też skuteczność tych firm (słyszałem, że niektórzy mają 90% akceptacji wniosków, ale też duży % biorą).

    Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam.

  2. #2

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    414
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Podbijam, naprawdę nikt na torgu nie miał styczności z takimi sprawami?
    TERAZ NIKT SIĘ NIE DOWIE :D

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    946
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Mam znajomego co wziął 22 k dotacji. Za kasę zakupił sprzęt (pracuje jako hydraulik). Na początku pracował Sam, teraz zatrudnia jedna osobę. Napisz co chcesz wiedzieć to ci napisze.

  5. #4

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    414
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Cytuj pezem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam znajomego co wziął 22 k dotacji. Za kasę zakupił sprzęt (pracuje jako hydraulik). Na początku pracował Sam, teraz zatrudnia jedna osobę. Napisz co chcesz wiedzieć to ci napisze.
    Cytuj Gummi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zastanawiam się co dopisać w punkcie 9. Nazwa kierunku szkolenia, którym zainteresowany jest kandydat. Z tego co mi wytłumaczyła Pani w PUP nie musi to być tylko jeden kurs, np. prawko na C+E. Tak więc, czy jak wpiszę: kurs na prawo-jazdy kat. C, C+E, świadectwo kwalifikacji, szkolenia okresowe oraz kurs ADR (materiały niebezpieczne) będzie dobrze? Ewentualnie czy zmienić lub dopisać coś innego? Po czym można dorwać dobrą robotę?
    Chodzi mi co wpisać w tej rubryce, żeby zrobić sobie jak najwięcej uprawnień, ale żeby nie zarzucili mi "bezcelowości szkolenia", czyli C+E, kwalifikacja, ADR (to nie jestem pewny, czy materiały niebezpieczne są uzasadnione w przypadku zatrudnienia jako kierowca TIRa)..
    TERAZ NIKT SIĘ NIE DOWIE :D

  6. #5

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    414
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Odświeżam.
    Poza pytaniem powyżej jestem również zainteresowany, czy jeżeli biorę dofinansowanie na podniesienie kwalifikacji z Unii (na prawko) to po zrobieniu będę mógł (oczywiście nie od razu - powiedzmy 2-3lata) starać się o dotacje na otwarcie własnej działalności, czy nie?
    TERAZ NIKT SIĘ NIE DOWIE :D

  7. #6
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,406
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ciężko ci będzie cokolwiek dostać np. dotację na firme, zrób c+e i uciekaj z tego chorego państwa bo cie utopi w długach.


    Masz już uprawnienia na HDS-y? jeśli nie to warto zrobić.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Rozliczenie dotacji z urzędu pracy - pilnie potrzebna pomoc
    Przez Yonash w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 13-12-2016, 10:57
  2. Dotacja z Urzędu Pracy
    Przez tazx w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 26-10-2016, 20:23
  3. Dotacja z urzędu pracy
    Przez SzalonyMes w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post: 16-04-2015, 22:44
  4. Dotacja z urzędu pracy
    Przez SzalonyMes w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 07-04-2015, 10:27
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 26-06-2012, 22:06

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •