Reklama
Strona 2 z 4 PierwszaPierwsza 1234 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 49

Temat: Referendum w Wenecji

  1. #16
    Avatar Vegeta
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Aperture Science Laboratories
    Posty
    1,933
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Penthagram napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jedynym krajem niezależnym finansowo i gospodarczo od reszty świata jest Korea Północna - i m.in. właśnie dlatego jest tam taka bieda. Dobrobytowi sprzyja podział pracy. Im większy obszar on obejmuje, tym lepiej. Docelowo powinniśmy dążyć do ogólnoświatowego podziału pracy, który dzisiaj jest zniekształcany m.in. polityką celną czy interwencja monetarną państw, przez co nie może się w pełni rozwinąć. Secesja jest ok, bo dezintegracja polityczna sprzyja integracji gospodarczej. Nie chodzi o to, by być niezależnym, bo to idiotyzm. Kluczem do dobrobytu jest nie niezależność (tak rozumiana, jak robisz to Ty), a współpraca społeczna. A ponieważ im mniejszy jest dany obszar polityczny, tym więcej ma on bodźców do współpracy z resztą świata - i dlatego należy zawsze popierać secesję.
    Nie zauważyłeś sarkazmu bracie ;/

  2. #17
    Avatar Kuzyn
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    875
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Ofins napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bawaria chce niepodległości , Katalonia , Szkocja , Baskowie w Hiszpanii i teraz Wenecja we Włoszech i pewnie jakiś region przeoczyłem. Ciekawie się zapowiada przyszłość tej naszej cudownej Europy.
    Bawaria, Katalonia, Szkocja, Baskowie, Północne Włochy (+ Wenecja) oraz Irlandia Północna, Bretania, Sycylia, Śląsk, Republika Serbska, Naddniestrze, Abchazja, Osetia, Czeczenia + nowo powstałe ruchy Donieck i Charków. Będzie zabawnie.

    Ale jak dla mnie to są pozytywne przejawy, ważne że się różnimy i ludzie czują jakieś tam przywiązanie do narodu.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Penthagram napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ze względu na trudna sytuację w regionie, presję międzynarodową i tak dalej. Wiadomo, że w interesie żadnego rządu nie jest takie referendum, bo każdy rząd jest z definicji pasożytem i każdemu rządowi zależy, by objąć swoim zasięgiem jak największą ilość podatników. Szkopuł tkwi w tym, by mieszkańcy Wenecji doprowadzili do takiej sytuacji, by koszty okupacji Wenecji były dla rządu wyższe niż wpływy z tego tytułu.
    I zapewne niepodłegła republika Wenecji nie będzie miała żadnego "pasożytniczego" rządu i zapewne nie będą też musieli płacić żadnych podatków.

    Cytuj Penthagram napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Referendum ogólnokrajowe jest bez sensu, bo Wenecja jest raczej zamożnym regionem i wiadomo, że biedakom z reszty Włoch byłoby ich odłączenie się nie na rękę
    Referendum ogólnokrajowe może być bez sensu (nie przesądzam), ale na pewno nie z idiotycznego powodu jaki podałeś.
    Bo równie dobrze ja mogę powiedzieć, że "Referendum lokalne jest bez sensu, bo "wiadomo" że bogaczom z Wenecji pozostanie z resztą kraju jest nie na rękę".

    Czemu niby tylko jedna strona mogłaby głosować wg swojego interesu, a druga już nie może?

    Właśnie po to jest referendum żeby określić ilu osobom dana opcja jest na rękę.

    Cytuj Penthagram napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (co tylko pokazuje, jak głupia jest demokracja, gdzie można przegłosować kradzież...).
    Moja ulubiona część :)
    Głupia demokracja, musi przegłosować kradzież :(. W innych ustrojach po prostu się kradnie, a tutaj trzeba to jeszcze przegłosować -.-

    Z tego właśnie wynika, że demokracja to najlepszy ustrój, bo można przegłosować brak kradzieży.

    Cytuj Penthagram napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale, jak mówiłem, mieszkańcy Wenecji mogą działać. Na dobrą sprawę mogą nawet wynająć, w skrajnym przypadku, najemników.
    Wow, a co ci najemnicy mieliby dla nich zrobić?
    Ja też mogę działać i wynająć najemników? Albo np mieszkańcy mojego osiedla?

    A mieszkańcy i rząd Włoch mogą działać i wynająć najemników, albo po prostu wysłać wojsko do Wenecji?
    Czy oni nie mogą?
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 19-04-2014, 19:54

  5. #19
    Avatar Arktos
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Sosnowiec
    Wiek
    30
    Posty
    920
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Dam szansę na wyjaśnienia, chociaż wiem, że i tak nic z tego nie będzie...
    @Penthagram
    Jaki byś chciał system zamiast demokracji? To pytanie ogólnie chętnie skierowałbym do wszystkich wrogów demokracji. Ale tych..."prawdziwych", nie dzieciaków z KPN którzy powtarzają te słowa za swoim panem nie mając nawet pojęcia, o czym on mówi :P

  6. #20
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Kuzyn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Śląsk
    Śląsk nie chce niepodległości, tylko autonomii. Wielu ślązaków uważa, się również za polaków, w tym ja na przykład :P

  7. #21
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Murzin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wielu ślązaków uważa się również za polaków
    Umm, no, jakieś 99% z nich?

  8. #22
    Avatar Kuzyn
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    875
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Murzin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Śląsk nie chce niepodległości, tylko autonomii. Wielu ślązaków uważa, się również za polaków, w tym ja na przykład :P
    Z tym, że istnieją na Śląsku organizacje, które chcą niepodległości. Skrajne organizacje.

  9. #23
    Avatar Mordrag Xardas
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Świnoujście
    Posty
    424
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Arktos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jaki byś chciał system zamiast demokracji?
    Republikę. Coby rząd był, rządził i pilnował wszystkiego, ale nie mógł zrobić jakiegoś wywrotu czy przemianowań kraju z porządnego, kapitalistycznego, wolnościowego na socjalistyczny, czy choćby na państwo opiekuńcze. Oczywiście, najpierw trzeba z głową, krok po kroku rozmontować aktualne państwa opiekuńcze.

    Wybory pod cenzusem majątkowym, żeby głosować trzeba posiadać ziemię, bądź nieruchomość (mieszkalną), żeby się dostać do Sejmu czy Senatu - i to i to, powyżej jakiejś powierzchni (nie podam, bo się nie znam na wartości ziemi czy nieruchomości, chodzi o to żeby do sejmu nie szedł jakiś gołodupiec z nadzieją na nachapanie się, a człowiek który coś już ma, bo jak nie będzie prostych i jasnych sposobów na wyprowadzanie pieniędzy bokiem, to się nie zabierze za to).
    No a wolności obywatelskie, w tym wolność słowa pozostają. Za przykład może tu posłużyć Ameryka, która u założenia była do cna republikańska, po czym zaczęła iść w stronę demokracji. I zwieńczeniem tego został prezydent Obama, ze swoją reformą zdrowia, która w skutkach jest nieco katastrofalna.
    Dobra, koniec pieprzenia, ja się z tej dyskusji raczej wyłączam, bo nie uważam żebym miał wiedzę odpowiednią do dłuższej dyskusji na ten temat.
    Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I jajko na twardo!

  10. #24
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,382
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    w sumie jaki to może mieć wpływ na inne kraje?

  11. #25
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj moth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie jaki to może mieć wpływ na inne kraje?
    Na cywilizowane żaden. Najwyżej w kwestiach propagandowych.

    Do Serbii wjechało NATO/ONZ, na Ukrainę i Gruzję ruski, to udało im się przeforsować secesje/autonomie.
    Na Włochy, Hiszpanię, Niemcy czy UK nikt nie wjedzie, więc każdy normalny rząd podetrze się deklaracją niepodległości, albo jakimiś referendami.
    Chyba, że sami się na takie coś z jakiegoś powodu zgodzą, albo separatyści wygrają wybory, albo sami mieszkańcy np Anglii czy Hiszpanii stwierdzą, że nie chcą Katalończyków/Szkotów i elo, niech sobie idą, ale na razie szanse na to są prawie zerowe.

  12. #26
    Avatar Kuzyn
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    875
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na cywilizowane żaden. Najwyżej w kwestiach propagandowych.

    Do Serbii wjechało NATO/ONZ, na Ukrainę i Gruzję ruski, to udało im się przeforsować secesje/autonomie.
    Na Włochy, Hiszpanię, Niemcy czy UK nikt nie wjedzie, więc każdy normalny rząd podetrze się deklaracją niepodległości, albo jakimiś referendami.
    Chyba, że sami się na takie coś z jakiegoś powodu zgodzą, albo separatyści wygrają wybory, albo sami mieszkańcy np Anglii czy Hiszpanii stwierdzą, że nie chcą Katalończyków/Szkotów i elo, niech sobie idą, ale na razie szanse na to są prawie zerowe.
    Szkockie referendum i katalońskie, które będzie w tym roku jest legalnym referendum więc jak będą za to do tego dojdzie.

  13. #27
    Avatar Penthagram
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    :eineżołoP
    Wiek
    32
    Posty
    704
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    I zapewne niepodłegła republika Wenecji nie będzie miała żadnego "pasożytniczego" rządu i zapewne nie będą też musieli płacić żadnych podatków.
    Jakbyś czytał ze zrozumieniem, co piszę, to byś pewnie tutaj tej nieudanej ironii nie wstawił. A wyraźnie napisałem, że im mniejsze jest terytorium państwa, tym więcej ma bodźców, by podatki były niskie, a własność prywatna respektowana. Im mniejsze jest państwo, tym mniejszy jest koszt opuszczenia tego państwa. Gdyby Wenecja stosowała represyjną politykę gospodarczą to masa ludzi po prostu by ją opuściła. Do pozostałych części Włoch daleko nie jest, język ten sam, kultura podobna - koszt (nie tylko finansowy) ucieczki przed rządem Wenecji byłby znacznie niższy niż koszt ucieczki przed rządem Włoch. To pierwszy powód, dla którego rząd Wenecji byłby znacznie bardziej ograniczony w swoich działaniach niż rząd Włoch. Drugi powód jest taki, że małe państwa są zmuszone polegać na współpracy z zagranicą. Na ich terenie jest mniej surowców naturalnych niż w państwach tak ogromnych jak USA, Chiny, Rosja. Nie mogą więc stosować wysokich ceł, bo pozbawiłyby siebie towarów, które potrzebują. Poza tym, na ich terenie mieszka mniej obywateli, a więc część przedsięwzięć jest niemożliwa do zrealizowania bez polegania na strukturze produkcji rozwiniętej przez społeczność międzynarodową. Dlatego im mniejsze państwo, tym bardziej prawdopodobne, że będzie to państwo ze stabilnym pieniądzem, niskimi podatkami, dobrze zintegrowane z rynkiem międzynarodowym.
    Referendum ogólnokrajowe może być bez sensu (nie przesądzam), ale na pewno nie z idiotycznego powodu jaki podałeś.
    Bo równie dobrze ja mogę powiedzieć, że "Referendum lokalne jest bez sensu, bo "wiadomo" że bogaczom z Wenecji pozostanie z resztą kraju jest nie na rękę".
    Nie widzę analogii. Nie jest, bo są zmuszani do łożenia na innych. O ile jednak odmowa współpracy z kimś innym nie jest sama w sobie niemoralna, o tyle zmuszanie kogoś do współpracy - jest. Jeśli tego nie rozumiesz, to znak, że jesteś zwykłym dzikusem, z którym człowiek cywilizowany nie powinien mieć nic wspólnego.

    Czemu niby tylko jedna strona mogłaby głosować wg swojego interesu, a druga już nie może?
    Z powodu, który podałem wyżej.

    Właśnie po to jest referendum żeby określić ilu osobom dana opcja jest na rękę.
    Możemy zrobić referendum czy Mandarke powinien przekazywać swoją pensję (jeśli teraz nie masz, to w przyszłości) użytkownikom tego forum. Czy takie referendum ma sens? Nie ma, bo użytkownicy tego forum nie mają żadnego prawa do tych pieniędzy. Niby jakie prawo do pieniędzy mieszkańców Wenecji mają mieszkańcy innych części Włoch? Żadne.

    Moja ulubiona część :)
    Głupia demokracja, musi przegłosować kradzież :(. W innych ustrojach po prostu się kradnie, a tutaj trzeba to jeszcze przegłosować -.-
    Nie masz pojęcia o realiach. Gdybyś wiedział, jak królom w średniowieczu było trudno pozyskać środki, to byś nie silił się na ten nieudany sarkazm. Baronowie odmawiali finansowania potrzeb króla nawet podczas wojen, które - nawiasem mówiąc - w czasach niedemokratycznych nie były wojnami totalnymi. Ludność cywilna, nie licząc wyjątków, miała się w średniowieczu podczas wojen znacznie lepiej, podróżowanie było znacznie bezpieczniejsze, ryzyko wciągnięcia w konflikt mniejsze. Właśnie dlatego, że wojny, z lekkim uproszczeniem można tak napisać, były raczej traktowane jako prywatne przedsięwzięcie króla. Demokracja i nacjonalizm to zmieniły.

    Z tego właśnie wynika, że demokracja to najlepszy ustrój, bo można przegłosować brak kradzieży.
    No jednak nie, bo poziom ucisku podatkowego w erze demokracji jest znacznie wyższy niż w przeszłości.

    Wow, a co ci najemnicy mieliby dla nich zrobić?
    To, co IRA w Wielkiej Brytanii. Tyle że celem ataku nie byłaby ludność cywilna, a polityczni decydenci.

    Ja też mogę działać i wynająć najemników? Albo np mieszkańcy mojego osiedla?
    Jasne, jako zwolennik prawa nieograniczonej secesji nie mam nic przeciwko.

    A mieszkańcy i rząd Włoch mogą działać i wynająć najemników, albo po prostu wysłać wojsko do Wenecji?
    Czy oni nie mogą?
    Technicznie taką możliwość mają. Z moralnego punktu widzenia jest to jednak nie do zaakceptowania.

    albo sami mieszkańcy np Anglii czy Hiszpanii stwierdzą, że nie chcą Katalończyków/Szkotów i elo, niech sobie idą, ale na razie szanse na to są prawie zerowe.
    Mieszkańcy Anglii nie będą brali udziału w referendum dotyczącym niepodległości Szkocji...

    Cytuj Arktos napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jaki byś chciał system zamiast demokracji? To pytanie ogólnie chętnie skierowałbym do wszystkich wrogów demokracji. Ale tych..."prawdziwych", nie dzieciaków z KPN którzy powtarzają te słowa za swoim panem nie mając nawet pojęcia, o czym on mówi :P
    Chciałbym, żeby Europa wyglądała tak, jak w przeszłości. Żeby była mozaiką monarchii, republik o różnym stopniu zdemokratyzowania, wolnych miast, niezależnych majątków ziemskich.
    Ostatnio zmieniony przez Penthagram : 20-04-2014, 13:00

  14. #28
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,880
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Penthagram napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Możemy zrobić referendum czy Mandarke powinien przekazywać swoją pensję (jeśli teraz nie masz, to w przyszłości) użytkownikom tego forum. Czy takie referendum ma sens? Nie ma, bo użytkownicy tego forum nie mają żadnego prawa do tych pieniędzy. Niby jakie prawo do pieniędzy mieszkańców Wenecji mają mieszkańcy innych części Włoch? Żadne.
    Niby jakie prawo do pieniedzy mieszkancow mojej wsi maja mieszkancy innych czesci Polski? Zadne. Czy to wiec znaczy, ze bez pytania innych o zmiane mozemy zarzadac autonomii? Pyta z ciekawosci, nie znam sie na tym... ale to zupelnie pozbawione logiki myslenie, przynajmniej pozornie.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  15. #29
    Avatar Penthagram
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    :eineżołoP
    Wiek
    32
    Posty
    704
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Niby jakie prawo do pieniedzy mieszkancow mojej wsi maja mieszkancy innych czesci Polski? Zadne. Czy to wiec znaczy, ze bez pytania innych o zmiane mozemy zarzadac autonomii? Pyta z ciekawosci, nie znam sie na tym... ale to zupelnie pozbawione logiki myslenie, przynajmniej pozornie.
    W naszym systemie prawnym możecie żądać czego chcecie, nawet niepodległości. Inna sprawa, że samym żądaniem takiej niepodległości nie wywalczycie. Ja natomiast w zupełności popieram wasze prawo do samostanowienia. ;) W razie czego możecie liczyć na moje poparcie. Tak jak pisałem, popieram prawo nieograniczonej secesji.
    Załącznik 311619

    Cytuj Murzin napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Śląsk nie chce niepodległości, tylko autonomii. Wielu ślązaków uważa, się również za polaków, w tym ja na przykład :P
    A co ma do tego narodowość? Ja mieszkam w Wlkp, jestem Polakiem, a mimo to uważam, że Wielkopolska powinna dokonać secesji z III RP. Chińczycy mają 2 państwa, ChRL i Tajwan. Dlaczego Polacy mieliby nie mieć dwóch (albo więcej) państw?
    Ostatnio zmieniony przez Penthagram : 20-04-2014, 11:55

  16. #30
    Avatar Vegeta
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Aperture Science Laboratories
    Posty
    1,933
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Penthagram napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie masz pojęcia o realiach. Gdybyś wiedział, jak królom w średniowieczu było trudno pozyskać środki, to byś nie silił się na ten nieudany sarkazm. Baronowie odmawiali finansowania potrzeb króla nawet podczas wojen, które - nawiasem mówiąc - w czasach niedemokratycznych nie były wojnami totalnymi. Ludność cywilna, nie licząc wyjątków, miała się w średniowieczu podczas wojen znacznie lepiej, podróżowanie było znacznie bezpieczniejsze, ryzyko wciągnięcia w konflikt mniejsze. Właśnie dlatego, że wojny, z lekkim uproszczeniem można tak napisać, były raczej traktowane jako prywatne przedsięwzięcie króla. Demokracja i nacjonalizm to zmieniły.
    Skad wiesz jak to bylo w sredniowieczu?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Referendum w Wielkiej Brytanii
    Przez Delek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 211
    Ostatni post: 06-09-2016, 20:23
  2. Referendum 06.09.2015r.
    Przez Filia the Dragon w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post: 17-09-2015, 21:57
  3. Referendum w Szkocji
    Przez gervix w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 20-09-2014, 09:30
  4. Referendum
    Przez Deagle w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post: 21-10-2013, 04:06

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •