+ Nowy post
Strona 3 z 252 PierwszaPierwsza 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 21 do 30 z 2513

Temat: Studia - rozmowy ogólne

Data rejestracji
    Jun 2007
    Położenie
    Białystok
    Siła reputacji
    12
    cysio528 poleca ten styl życia cysio528 poleca ten styl życia cysio528 poleca ten styl życia cysio528 poleca ten styl życia

Domyślny

podstawa na studiach to systematyczna nauka. mam zaleglosci ale nie dlatego ze jestem na to za glupi, tylko mam podejscie z licbazy- brak systematycznej nauki, tylko dzien przed kolosem lub wcale. da sie tak zdawac, ale potem prawie nic z tego nie zapamietasz i tak.
    kierunek elektronika i telekonunikacja, z tego co widze to dosyc popularny na torgu.

Data rejestracji
    Jan 2014
    Siła reputacji
    0
    Scary nie musi się już przedstawiać Scary nie musi się już przedstawiać

Domyślny

Poziom studiów przynajmniej na niektórych uczelniach jest bardzo słaby i byle kto tak naprawdę może dzisiaj zdać większość kierunków, wystarczy trochę się uczyć przed ważniejszymi eventami... Niedawno znajomy mi powiedział że teraz doktorat to jak kiedyś magisterka i chyba się z tym zgodzę. Teraz magister to trochę pusty tytuł, chyba że jest na coś zapotrzebowanie... Ale ludzi po studiach jest zbyt dużo, lepiej zrobić sobie technikum i zawód niż pchać się na kolejnego kasjera w KFC.

Sam nie wiem co będzie po moich studiach, w prawie jest też coraz ciężej zwłaszcza że co roku wyskakuje z dupy tysiąc nowych magistrów.

Data rejestracji
    Jun 2012
    Siła reputacji
    6
    KaczorŁan odnalazł swoje miejsce na świecie

Domyślny

Ja studiuję inżynierię środowiska na wydziale inżynierii procesowej i póki co podoba mi się. 1 rok dopiero. Niektórzy mylą z ochroną środowiska. Od początku chciałem tu iść i nie żałuję. Co będzie po tym to się zobaczy. Nie mam jak ocenić poziomu nauczania względem innych uczelni, ale nie mam jako takich zarzutów. Nieźle sobie radze. Polecam systematyczność.

Data rejestracji
    Apr 2008
    Położenie
    Kraina Konserwatywnych Liberałów
    Siła reputacji
    10
    Zeimer wkroczył na salony Zeimer wkroczył na salony Zeimer wkroczył na salony

Domyślny

Kilka osób pisze, że studiuje drugi kierunek, ale drugi kierunek jest płatny, tak? Mógłby ktoś trochę dokładniej to opisać?

Data rejestracji
    Feb 2014
    Siła reputacji
    5
    Yogiboi poleca ten styl życia Yogiboi poleca ten styl życia Yogiboi poleca ten styl życia Yogiboi poleca ten styl życia

Domyślny

Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kilka osób pisze, że studiuje drugi kierunek, ale drugi kierunek jest płatny, tak? Mógłby ktoś trochę dokładniej to opisać?
    Nie jestem do konca pewny jak to dziala- wydaje mi sie, ze jesli niektore przedmioty sie pokrywaja i zmiescisz sie w punktach ECTS to mozesz studiowac 2 kierunki za darmo.

Data rejestracji
    Jan 2004
    Położenie
    Rzeczpospolita Pawłowska
    Siła reputacji
    20
    Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

Cytuj Yogiboi napisał Pokaż post
    Nie jestem do konca pewny jak to dziala- wydaje mi sie, ze jesli niektore przedmioty sie pokrywaja i zmiescisz sie w punktach ECTS to mozesz studiowac 2 kierunki za darmo.
    Nie do końca, bo nawet jeśli przedmioty się pokrywają i prowadzący/dziekanat Ci je przepiszą, to formalnie i tak zdobywasz z nich zaliczenie i uzyskujesz punkty ECTS, za które musisz zapłacić.

Zasadniczo sprawa wygląda tak, że samo ROZPOCZĘCIE drugiego kierunku jest darmowe - na starcie nie płacisz nic, możesz więc się zapisać i zorientować czy dasz w ogóle radę nie ponosząc żadnych konsekwencji w przypadku rezgynacji (pod warunkiem, że zrezygnujesz nie przystępując do sesji zaliczeniowej). Jeżeli jednak zdecydujesz się nie przerywać, to oprócz standardowych 180+120 ects (lub 210+90 w przypadku inżynierskich) masz jeszcze gratisowe 30 punktów, które możesz wykorzystać na dwa sposoby: albo zapisać się na dodatkowe (nieobjęte programem studiów) przedmioty w ramach swojego pierwszego kierunku, albo przeznaczyć je na pokrycie zaliczeń pierwszego semestru na kierunku drugim. Dopiero zaliczanie drugiego i kolejnych semestrów będzie Cię kosztowało, chyba że na drugim kierunku uzyskasz wynik kwalifikujący Cię do stypendium rektora dla najlepszych studentów (bez względu na to czy faktycznie będziesz je pobierał - ważne jedynie, abyś się na nie kwalifikował) - wtedy jesteś całkowicie zwolniony z opłat za ten rok, w którym taką średnią miałeś (dla przykładu - jeśli po pierwszym roku masz średnią 5,0 to nie płacisz nic, ale jeśli na drugim roku się obijałeś i skończysz go mając średnią z dwóch lat 4,2, to będziesz musiał za ten rok zapłacić).

Taka przynajmniej jest teoria - nie wiem jak to się ma w praktyce, bo ja jestem na tyle stary, że ustawa o odpłatności za drugi kierunek mnie nie dotyczy, oba studiuję za darmo.

Data rejestracji
    Apr 2008
    Położenie
    Kraina Konserwatywnych Liberałów
    Siła reputacji
    10
    Zeimer wkroczył na salony Zeimer wkroczył na salony Zeimer wkroczył na salony

Domyślny

Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Nie do końca, bo nawet jeśli przedmioty się pokrywają i prowadzący/dziekanat Ci je przepiszą, to formalnie i tak zdobywasz z nich zaliczenie i uzyskujesz punkty ECTS, za które musisz zapłacić.

Zasadniczo sprawa wygląda tak, że samo ROZPOCZĘCIE drugiego kierunku jest darmowe - na starcie nie płacisz nic, możesz więc się zapisać i zorientować czy dasz w ogóle radę nie ponosząc żadnych konsekwencji w przypadku rezgynacji (pod warunkiem, że zrezygnujesz nie przystępując do sesji zaliczeniowej). Jeżeli jednak zdecydujesz się nie przerywać, to oprócz standardowych 180+120 ects (lub 210+90 w przypadku inżynierskich) masz jeszcze gratisowe 30 punktów, które możesz wykorzystać na dwa sposoby: albo zapisać się na dodatkowe (nieobjęte programem studiów) przedmioty w ramach swojego pierwszego kierunku, albo przeznaczyć je na pokrycie zaliczeń pierwszego semestru na kierunku drugim. Dopiero zaliczanie drugiego i kolejnych semestrów będzie Cię kosztowało, chyba że na drugim kierunku uzyskasz wynik kwalifikujący Cię do stypendium rektora dla najlepszych studentów (bez względu na to czy faktycznie będziesz je pobierał - ważne jedynie, abyś się na nie kwalifikował) - wtedy jesteś całkowicie zwolniony z opłat za ten rok, w którym taką średnią miałeś (dla przykładu - jeśli po pierwszym roku masz średnią 5,0 to nie płacisz nic, ale jeśli na drugim roku się obijałeś i skończysz go mając średnią z dwóch lat 4,2, to będziesz musiał za ten rok zapłacić).

Taka przynajmniej jest teoria - nie wiem jak to się ma w praktyce, bo ja jestem na tyle stary, że ustawa o odpłatności za drugi kierunek mnie nie dotyczy, oba studiuję za darmo.
    Czyli nie można dostać stypendium rektora na pierwszym kierunku żeby nie płacić za drugi? : (

Data rejestracji
    Jun 2007
    Siła reputacji
    11
    Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji Sloughon wykroczył poza granice reputacji

Domyślny

Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Czyli nie można dostać stypendium rektora na pierwszym kierunku żeby nie płacić za drugi? : (
    Nie, wyniki z 10% najlepszych musisz mieć na kierunku 'dodatkowym'

Data rejestracji
    Jan 2009
    Położenie
    Warszawa
    Siła reputacji
    14
    Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji Aureos wykroczył poza granice reputacji

Domyślny

Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Nie wiem jak na innych uczelniach, ale u mnie za przepisane przedmioty nie płaci się (3 tygodnie temu się dowiedziałem, po czym cieszyłem się jak pojebany ;d)
    „a mind needs books as a sword needs a whetstone”

Data rejestracji
    Jun 2008
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    10
    Weekendowiec100 klęka tylko przed Bogiem Weekendowiec100 klęka tylko przed Bogiem Weekendowiec100 klęka tylko przed Bogiem Weekendowiec100 klęka tylko przed Bogiem

Domyślny

Witam!
    Planuję studia we Wrocławiu i wybieram się na studia chemiczne ale nie biologiczne. I sęk w tym że nie wiem które konkretnie wybrać. Jest masa opcji dlatego pytam się na TORGu - ktoś studiuje chemię lub podobne (inżynieria procesowa czy coś tam) ew. zna się na tyle że jest w stanie mi polecić konkretny kierunek?
    Matura - trójka obowiązkowa + rozszerzone: anglik, matma, chemia (za 9,5h ^^ )

+ Nowy post

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Zakładki

Zasady postowania