+ Nowy post
Strona 2 z 255 PierwszaPierwsza 1 2 3 4 12 52 102 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 11 do 20 z 2542

Temat: Studia - rozmowy ogólne

Data rejestracji
    Oct 2006
    Siła reputacji
    13
    Maciek_1993 poleca ten styl życia Maciek_1993 poleca ten styl życia Maciek_1993 poleca ten styl życia Maciek_1993 poleca ten styl życia

Domyślny

Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Automatyka i robotyka - studia ciekawe, ale ciężkie. Kierunek głównie opiera się na programowaniu i automatyzowaniu, ale póki co za wiele z tego nie doświadczyłem - pierwsze 2 semestry to głównie różnorakie matmy(analiza,algebra,równania różniczkowe) i fizyka. Jednakze później zaczyna być coraz ciekawiej, ale co za tym idzie też ciężej
    Jestem na Elektronice i Telekomunikacji i pierwszy sem to u mnie też była sama matma (analiza rachunek prawdopodobieństwa algebra) + algorytmy, a drugi semestr fizyka teoria sygnałów, obwodów i infa.
    W sumie pierwszy semestr był do ogarnięcia z małym schodami powodowanymi lenistwem tak już teraz na drugim zaczynają się schody (mam na myśli doktorów habilitowanych jebanych) którzy uważają że całki to my mieliśmy w gimnazjum i wzory z nimi powinniśmy dobrze pamiętać, a mimo wszystko już jest o wiele ciekawiej niż na 1 semestrze, więc jeśli chodzi o studia jest chyba taka zależność że im ciekawiej się robi tym trudniej :D

Data rejestracji
    Jul 2008
    Siła reputacji
    10
    Within odnalazł swoje miejsce na świecie Within odnalazł swoje miejsce na świecie

Domyślny

Oczywiście, że studia nie są potrzebne do szczęścia. Jeżeli ktoś ma pomysł/kapitał na własny biznes, albo posiada rodzinna firmę lub w szkole średniej nauczył się jakiegoś fachu to poradzi sobie i pewnie da radę się utrzymać. Według mnie studia umożliwiają lepszy rozwój w danej branży. Część zawodów ofc wymaga studiów- ja jestem na I roku kierunku lekarskiego na cm uj i nie żałuję wyboru.
    Gap year to bardzo dobra opcja, bo lepiej najpierw na spokojnie przemyśleć wybór kierunku/uczelni, bo studiowanie czegoś, czego się nie lubi, jest bezsensowne i męczące ;d.

Data rejestracji
    Jan 2004
    Położenie
    Rzeczpospolita Pawłowska
    Siła reputacji
    16
    Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

Cytuj Grudzioh napisał Pokaż post
    Jako, ze stworzylem taki temat, chce o cos zapytac.
    Jest ktos z torga na Historii? Ciezko jest? Bo mysle by wziac sobie jako drugi kierunek i nie jestem pewien czy sie wyrobie.
    Ja studiuję historię jako drugi kierunek (pierwszy - mechanika i budowa maszyn) i ze studiowaniem historii zasadniczo jest tak, że jeśli chcesz ją jedynie skończyć to dużo czasu Ci to nie pochłonie - trochę nauki przed kolosami i egzaminami i trójkę bez problemu wyciągniesz - szczególnie że kierunki humanistyczne są teraz w odwrocie, studentów jest mało i większość wykładowców ma podejście dosyć liberalne. No i jakby nie patrzeć, większość historyków specjalizuje się w jednej konkretnej epoce i kadra akademicka doskonale sobie zdaje sprawę, że np. takie średniowiecze może nie być Twoim konikiem, więc wystarczy abyś miał ogólne pojęcie co się działo i dlaczego, nie musisz znać detali żeby zaliczyć.
    Z drugiej strony jeżeli chcesz iść na historię po coś więcej niż papier, chcesz się faktycznie czegoś dowiedzieć, to przygotuj się na MASĘ roboty - historyk musi dużo czytać. Samych obowiązkowych lektur (czyli takich, z których są zaliczenia i ktoś faktycznie sprawdza czy je przeczytałeś) jest u mnie około 20-30 na semestr, do tego dochodzi jeszcze trzy razy tyle "zalecanych" oraz setki takich, o których nikt Ci nie powiedział, ale które wypadałoby przeczytać żeby poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się czegoś więcej.

Jakie są perspektywy po historii nie wiem, studiuję czysto hobbystycznie a pracować mam zamiar jako inżynier. Rozmawiałem jednak z kilkoma absolwentami - zazwyczaj twierdzą że szanse na robotę w zawodzie są niewielkie, ale ze znalezieniem dobrej pracy w innej, nieswojej branży, historyk nie ma problemu. W podobnym tonie wypowiada się dyrektor mojego instytutu oraz kilku profesorów - twierdzą że studia historyczne uczą przede wszystkim myślenia, analizy i interpretacji danych, kojarzenia faktów, formułowania i bronienia poglądów oraz last but not least - elastyczności, w związku z czym dobry absolwent nie będzie miał problemu z dostosowaniem się do rynku pracy i znalezieniem czegoś dla siebie.
    Ostatnio zmieniony przez Minsafo : 14-03-2014, 12:15

Notoryczny Miotacz Postów Damovsky jest teraz offline
    Data rejestracji
    Sep 2012
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    6
    Damovsky tworzy klimat torga Damovsky tworzy klimat torga Damovsky tworzy klimat torga Damovsky tworzy klimat torga Damovsky tworzy klimat torga

Domyślny

Ja studiuje elektronike i telekomunikacje, no kierunek nie łatwy, ale cieszę się że go wybrałem chyba lepiej nie mogłem trafić studia są ciekawe jestem dopiero na 2 semetrze ale bardzo mi się podoba i polecam wszystkim. Wiadomo na początku trzeba przebrnąć przez jakieś analizy algebry fizyki ale akurat na tym kierunku dużo obliczeń na całkach itd wiec to trzeba umieć.

Data rejestracji
    Mar 2007
    Siła reputacji
    12
    Gogeta wkroczył na salony Gogeta wkroczył na salony Gogeta wkroczył na salony

Domyślny

@Minsafo |
    kończyłeś MiBM na Politechnice Śląskiej? Jak oceniasz ten kierunek jako absolwent?

Data rejestracji
    Aug 2009
    Siła reputacji
    12
    Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach

Domyślny

Mój współlokator jest na elektronice i telekomunikacji to z tego co wiem niezłego ancymona z teorii obwodów mają przez co ciężko coś u niego zaliczyć bo wymagania>>>umiejętności nauczania, ale z tego co widziałem to rzeczywiście ciekawy kierunek, ostatnio jakiś zegarek programował to dość fajnie to wyglądało

Data rejestracji
    Jan 2004
    Położenie
    Rzeczpospolita Pawłowska
    Siła reputacji
    16
    Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minsafo : IT'S OVER 9000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślny

Cytuj Gogeta napisał Pokaż post
    @Minsafo |
    kończyłeś MiBM na Politechnice Śląskiej? Jak oceniasz ten kierunek jako absolwent?
    nie, na Lubelskiej

ale póki co skończyłem dopiero studia I stopnia, obecnie jestem na magisterce więc ciężko mi się wypowiadać z punktu widzenia absolwenta - w każdym razie robota jest, 2-3 tygodnie temu pomyślnie przeszedłem rozmowę kwalifikacyjną w firmie z branży na stanowisko inżynier w biurze konstrukcyjno-technologicznym - koniec końców nie podjąłem jej, bo musiałbym się przenieść na zaoczne co zupełnie mi się nie kalkulowało, ale skoro studenta IV roku chcieli przyjąć, to musi być na rynku cholerny niedobór inżynierów mechaników
    @Gogeta ;

Data rejestracji
    Aug 2007
    Siła reputacji
    16
    Pan Ryba ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Pan Ryba ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Pan Ryba ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Pan Ryba ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Pan Ryba ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Pan Ryba ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Pan Ryba ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach

Domyślny

ja też air - 1 sem to latwizna, poza kilkoma wyjątkami ale jak w końcu zrozumiałem, ze to nie licbaza i trzeba się uczyć to zaczęły nagle czwórki wskakiwac. teraz dużo ciężkich ale ciekawych przedmiotów: mechanika, elektronika, termodynamika i jeszcze inne ale co: wystarczy uczyć się na bieżąco, zaliczać kartkowki, kolosy i zdane

Data rejestracji
    Jan 2010
    Siła reputacji
    10
    Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga

Domyślny

Cytuj Yogiboi napisał Pokaż post
    do niektorych zawodow studia sa niezbedne, o ile rzeczy takie jak programowanie to mozna sie samemu nauczyc, to samodoskonalenie sie w finansach i rachunkowosci czy ekonomii mija sie z celem, bo bez papierka i tak pracy nie dostaniesz.
    Racja. Dlatego nie jest to opcja dla każdego.

Data rejestracji
    Dec 2005
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    13
    Maras to nie nick, to styl życia! Maras to nie nick, to styl życia! Maras to nie nick, to styl życia! Maras to nie nick, to styl życia! Maras to nie nick, to styl życia! Maras to nie nick, to styl życia!

Domyślny

Ja mam licencjat z ekonomii i stwierdzilem, ze musze przemyslec dalszy sens studiowania czegokolwiek, dlatego teraz jestem w Anglii. Studia byly ciekawe dla mnie, duzo sie dowiedzialem, ale jakos tak bez perspektyw to wszystko.

+ Nowy post

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 5 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 5 gości)

Zakładki

Zasady postowania