+ Nowy post
Strona 1 z 252 1 2 3 11 51 101 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 2513

Temat: Studia - rozmowy ogólne

Data rejestracji
    Dec 2007
    Położenie
    Poznan
    Siła reputacji
    11
    Grudzioh klęka tylko przed Bogiem Grudzioh klęka tylko przed Bogiem Grudzioh klęka tylko przed Bogiem

Domyślny Studia - rozmowy ogólne

Witam, ostatnio na forum zauwazylem znaczna ilosc postow ludzi nie majacych pojecia na jakie studia isc, albo majacych z nimi jakis problem. Wpadlem na pomysl by te wszystkie osoby mogly w tym temacie zapytac sie np czy ktos jest na danym kierunku/uczelni i jak tam jest, jak sie dostac/warto bylo. Rowniez sprawy formalne, jak wypisywanie sie zalatwianie roznych rzeczy.
    Tak wiec, zapraszam serdecznie do pisania.

Data rejestracji
    Jan 2010
    Siła reputacji
    11
    Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga Alex Fortune tworzy klimat torga

Domyślny

Nie jestem pewien, czy powinienem się tu wypowiadać, no ale.

Nie poszedłem na uczelnię.

Chodzi o to, że mam już od dawna swój zawód w ręce i chciałem mieć czas na doskonalenie swoich umiejętności. Studia to nie jest jedyna słuszna opcja. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji ( jest w czymś naprawdę dobry ), to polecam rozważyć taką opcję ( albo przeniesienie studiów na później, ja uznałem np, że jeśli trafię na jakieś duże problemy z tego tytułu, albo znajdę prawdziwie dobrą uczelnię, która zaspokoi mój apetyt na wiedzę, to się wybiorę ).

A sam temat będę obserwował, bo jako, że studentem nie jestem, chętnie posłucham o tym co sądzą sami studenci :)

Notoryczny Miotacz Postów Shaun jest teraz offline
    Data rejestracji
    Aug 2012
    Siła reputacji
    6
    Shaun wkroczył na salony Shaun wkroczył na salony Shaun wkroczył na salony

Domyślny

Ja powiem tak.Od 2 klasy licbazy chciałem iść na UJ na matmę.Jak sobie chciałem tak się stało.Postudiowalem 1 miesiac i stwierdziłem że te studia to były tylko dla fame'a/żeby rodzice,rodzinka była dumna itp.Zrobiłem sobie rok offa i teraz juz wiem jakie studia i co chciałbym studiować

Polecam ten styl życia ;0

Data rejestracji
    Mar 2008
    Położenie
    Śląsk
    Siła reputacji
    11
    Rezz' poleca ten styl życia Rezz' poleca ten styl życia Rezz' poleca ten styl życia Rezz' poleca ten styl życia

Domyślny

ja tak sobie właśnie upolowałem logistyke, niestety ma wydziale zarzadzania, ale zainteresowałem się tym kierunkiem studiów już na poczatku 3kl liceum, niestety, w rekrutacji zabrakło mi dosłownie 0,8 punkta i nie było listy rezerwowych, nikt nie zrezygnował, w kazdym razie musiałem iść na inny kierunek, który wpisałem. A, że byłem pewny, że dostanę sie na logistyke, bo nie najgorsze wyniki z maturek, to jakieś marketingi i zarządzania inne na rezerowwych miałem. Wylądowałem na kierunku Zarządzanie z planami, żeby zrobić licencjat z Zarządzania, który uprawnia mnie do zrobienia magisterki z Zarządzania Logistyką. Po 2ch miesiącach zrezygnowałem, te studiowanie takie o dupe rozczaś. Spoko ludzi poznałem, imprez większych nie zaliczyłem, jakieś wyjścia na piwko w celach integracyjnych. Stwierdziłem, że zrobie rok pauzy, pójdę do pracy, poważnie się nad tematem zastanowię co chcę w przyszłości robić i rozważe studiowanie (matce bardzo zależy, wiadomo) a i sam chętnie postudiuję coś, co mnie na prawdę wkręci. Aktualnie siedze na dupie, pracy znaleźć po samym liceum nie umiem w pobliżu, bo samochodu nie mam żeby dalej dojeżdżać, gram w lola całymi nocami właściwie, jedyne do mnie ratuje to chyba, że gram w lidze w kosza, chodzę na treningi. Nic więcej w sumie XD

Także zaplanujcie sobie ludzie te całe studiowanie, bo iść na studia bo tak, może się źle skończyć :)

#btw, zaluje ze do technikum nie poszedlem jednak :D
    Ostatnio zmieniony przez Rezz' : 13-03-2014, 03:00
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

Data rejestracji
    Jun 2007
    Położenie
    Świętokrzyskie
    Siła reputacji
    11
    Seylo'92 nie jest już randomem

Domyślny

Ja jestem po technikum informatycznym, dużo ludzi mi mówiło że to błąd iść do technikum bo rok w plecy itp. Ja nie żałuje bo w technikum za darmo zrobiłem sobie dużo uprawnień i kursów (m.in. na wózki widłowe, administratora sieci komputerowych itd.) no i dodatkowo oczywiście mam zawód. Teraz studiuje na Politechnice, Mechanike i Budowe Maszyn i kierunek jest bardzo ciekawy, można sie dużo dowiedzieć od wykładowców i narazie studiów zmieniać nie chce ;]

Data rejestracji
    Feb 2014
    Siła reputacji
    5
    Yogiboi poleca ten styl życia Yogiboi poleca ten styl życia Yogiboi poleca ten styl życia Yogiboi poleca ten styl życia

Domyślny

Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Nie jestem pewien, czy powinienem się tu wypowiadać, no ale.

Nie poszedłem na uczelnię.

Chodzi o to, że mam już od dawna swój zawód w ręce i chciałem mieć czas na doskonalenie swoich umiejętności. Studia to nie jest jedyna słuszna opcja. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji ( jest w czymś naprawdę dobry ), to polecam rozważyć taką opcję ( albo przeniesienie studiów na później, ja uznałem np, że jeśli trafię na jakieś duże problemy z tego tytułu, albo znajdę prawdziwie dobrą uczelnię, która zaspokoi mój apetyt na wiedzę, to się wybiorę ).

A sam temat będę obserwował, bo jako, że studentem nie jestem, chętnie posłucham o tym co sądzą sami studenci :)
    do niektorych zawodow studia sa niezbedne, o ile rzeczy takie jak programowanie to mozna sie samemu nauczyc, to samodoskonalenie sie w finansach i rachunkowosci czy ekonomii mija sie z celem, bo bez papierka i tak pracy nie dostaniesz.

Notoryczny Miotacz Postów Shaun jest teraz offline
    Data rejestracji
    Aug 2012
    Siła reputacji
    6
    Shaun wkroczył na salony Shaun wkroczył na salony Shaun wkroczył na salony

Domyślny

Imho studia dają łatwiejszy dostęp przede wszystkim do kontaktów/znajomości z danej branży.Imho o kant dupy mozna rozjebac studia typu uczelnia-dom-etrapezik-zaliczenie na 3 i tak w kółko 7 semestrów

Data rejestracji
    Dec 2007
    Położenie
    Poznan
    Siła reputacji
    11
    Grudzioh klęka tylko przed Bogiem Grudzioh klęka tylko przed Bogiem Grudzioh klęka tylko przed Bogiem

Domyślny

Jako, ze stworzylem taki temat, chce o cos zapytac.
    Jest ktos z torga na Historii? Ciezko jest? Bo mysle by wziac sobie jako drugi kierunek i nie jestem pewien czy sie wyrobie.

Data rejestracji
    Oct 2006
    Siła reputacji
    12
    Atakowany Panek nie jest już randomem

Domyślny

Cytuj Grudzioh napisał Pokaż post
    Jako, ze stworzylem taki temat, chce o cos zapytac.
    Jest ktos z torga na Historii? Ciezko jest? Bo mysle by wziac sobie jako drugi kierunek i nie jestem pewien czy sie wyrobie.
    Brat jest na 4 semestrze, zajawiony chlopak historia, ale mowi ze studia do bani i bez przyszlosci. Takze nie polecam.
    btw. on sobie przedluza mlodosc dlatego sobie nic z tego ze chujowy kierunek nie robi.

Data rejestracji
    Aug 2009
    Siła reputacji
    12
    Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach Taidio ma taką reputację, że cytują go w podręcznikach

Domyślny

Automatyka i robotyka - studia ciekawe, ale ciężkie. Kierunek głównie opiera się na programowaniu i automatyzowaniu, ale póki co za wiele z tego nie doświadczyłem - pierwsze 2 semestry to głównie różnorakie matmy(analiza,algebra,równania różniczkowe) i fizyka. Jednakze później zaczyna być coraz ciekawiej, ale co za tym idzie też ciężej

+ Nowy post

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zasady postowania