Reklama
Strona 13 z 18 PierwszaPierwsza ... 31112131415 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 181 do 195 z 260

Temat: Gitary

  1. #181
    Avatar Entex
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Tczew
    Posty
    855
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    No super, ale ja o co innego pytałem.. :| Chodzi mi o opinię na temat konkretnego modelu dostępnego w Playu. Nie pytam o inny sprzęt, bo raczej nie kupowałbym tego za gotówkę. Jaka jest różnica między słuchawkami a monitorami to wiem. Akurat trochę się na tym znam (ostatni semestr inżynierii dźwięku)...
    Ostatnio zmieniony przez Entex : 05-02-2015, 22:27

  2. #182
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Gdzie studiujesz i czy jesteś zadowolony :P?
    co do tych sluchawek to nie wiem, ale sluchalem marshalli major 50 fx i byly moooocno przecietne jak na swoj przedzial cenowy.
    znów się widzimy

  3. Reklama
  4. #183
    Avatar Entex
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Tczew
    Posty
    855
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Politechnika Gdańska, ETI. Czy zadowolony? Częściowo tak i częściowo nie. Generalnie inżynieria dźwięku i obrazu jako taka to specjalność w ramach tele, czyli faktycznie 4 semestry (inżynierski + magisterskie) i pojedyncze przedmioty przez pierwsze 3 lata. Większość wykładów (z przedmiotów katedry) imo całkiem niezłe prowadzona i dużo się z nich wyciąga. Niestety nie wszystkie. Zajęcia praktyczne - za mało. Poza tym za dużo pierdół typu "Zrób i napisz sprawko". Jeśli szukasz szkoły która da ci duże umiejętności praktyczne typu realizacja nagrań bądź nagłośnienia - nope. To nie tutaj. Po tym kierunku w zasadzie posiadasz dużą wiedzę teoretyczną z zakresu nagrań, akustyki (środowiska, pomieszczeń czy mowy), syntezy dźwięku i DSP oraz drobne "otrzaskanie" praktyczne (Kilka przedmiotów gdzie faktycznie robi się cos sensownego - m.in. technologia rejestracji sygnałów i technologia nagrań gdzie mieliśmy okazję nagrać i zmontować różne materiały audiowizualne). O tyle fajnie, że po drodze przewija się sporo innych ciekawych rzeczy typu programowanie, systemy decyzyjne, sieci komputerowe itp. Inżynierkę pisałem z syntezy dźwięku, magisterkę pisze z syntezy mowy. Podsumowując - idąc na studia miałem nadzieję, że będzie to wyglądało trochę lepiej od strony praktycznej, ale nie żałuję, bo i tak wyszedłem na nich całkiem spoko.

    Wracając do tematu słuchawek - Te są akurat jakoś model wyżej. Jest jeszcze opcja Harman Kardon CL.
    Ostatnio zmieniony przez Entex : 06-02-2015, 00:25

  5. #184
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    https://soundcloud.com/pietrush/blueslicks

    Czy ktoś kojarzy jaki to backing track? To była moja pierwsza "solówka" którą nagrałem i pomyślałem, ze fajnie by było nagrać coś po 2 latach guwno-progressu (dopiero teraz widzę ile mogłem a ile zrobilem heheh) na tym samym bicie.
    znów się widzimy

  6. #185

    Notoryczny Miotacz Postów Wind jest teraz offline
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Mam pytanie: dyskutujecie tutaj tylko o gitarach, czy można rozmawiać też o samym graniu na gitarze? Bo mam pewien problem z grą i nie wiem, czy robić nowy temat, czy napisać o tym tutaj.

  7. #186
    Avatar sw.5
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Skarżysko-Kamienna
    Wiek
    29
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Pisz tutaj :)

  8. #187

    Notoryczny Miotacz Postów Wind jest teraz offline
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Nie ogarniam akordów barowych po prawie dwóch latach gry.

    Gram na gitarze akustycznej prawie 2 lata. Przez cały ten czas nauczyłem się wielu piosenek oraz poznałem ogólne podstawy gry, m.in. takie jak:

    - podstawowe akordy
    - powerchordy
    - techniki gitarowe
    - jakieś proste granie piosenek ze słuchu
    - mam w miarę dobrze rozciągnięte palce, wyrobione opuszki, słuch muzyczny itd.

    Jednak pomimo takiego stażu gry nadal nie potrafię jednej rzeczy, którą można zaliczyć do podstaw gry na gitarze, a mianowicie akordów baree. Dodam, że nie mam problemu z samym złapaniem akordu (jak łapię chwyt, to wszystkie struny są dociśnięte i nic nie brzęczy), tylko ze swobodnym zmienianiem akordów barowych, np. z przejściem z G-dur na F-dur. Zmiana ułożenia palców z jakiegokolwiek chwytu nie wymagającego poprzeczki, na chwyt barowy jest dla mnie zbyt trudna, tj. trwa za dużo czasu. O ile pomiędzy "zwykłymi" akordami w ułamku sekundy przechodzę z jednego na drugi (np. z D-dur na C-dur itd.), to złapanie np. F-dur zajmuje mi nieco ponad sekundę i przeszkadza mi w płynnym graniu piosenek.

    Macie jakieś pomysły co muszę zrobić, żeby wreszcie ogarnąć akordy barowe? Tylko proszę bez odpowiedzi typu "ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz", bo za dużo się już tego naczytałem w internecie....

    Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony przez Wind : 17-02-2015, 20:17

  9. #188
    Avatar sw.5
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Skarżysko-Kamienna
    Wiek
    29
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Też miałem z tym problem, jedyne co mi pomogło (oprócz ćwiczenia ofc - sorki) to miałem taki sposób że ćwiczyłem ich zmianę bez poprzeczki jakby to był zwykły akord tak na sucho, jak już to miałem opanowane to dołożyłem palec i jak się udało. To tylko taki mój sposób był i nie wiem czy się przyda.

  10. #189
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    A ile - tak szczerze - ćwiczyłeś BEZ PRZERWY te akordy i ile dni z rzędu?
    Proponuje po 1h, przez tydzień i jak nadal nie będziesz umiał to powinieneś zrezygnować z gitary heh

    też jak mam akordy typu F/A a potem jakiś F9sus4/C to mi chwile zajmuje,żeby nauczyć się je zmieniać no ale bez przesady
    znów się widzimy

  11. #190
    Avatar Aboroth
    Data rejestracji
    2003
    Położenie
    In the court of the Crimson King
    Posty
    1,853
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Ciezko Ci doradzic cos innego niz cwicz cwicz, bo nikt nie wie jak to u Ciebie wyglada ale na sto procent robisz cos zle albo z ulozeniem dloni, nadgarstka, palcow. U kazdej osoby ktora uczylem problem lezal gdzie indziej.
    "Blues is easy to play, but hard to feel."

  12. #191
    Avatar Remstin
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Sieradz/Wrocław
    Posty
    544
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Jakby ktoś szukał wzmacniacza w fajnej cenie do gitary, to mam na opierniczenie Randalla RH 150G3 + Kolumnę Crate V412 A w cenie 1300 zł za komplet.

    Cena jest na prawdę kosmiczna (w porównaniu z nowym zestawem kosztującym 2700 zł), ale po prostu potrzebuje hajsu :)

  13. #192
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 08-03-2015, 15:14

  14. #193
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    taki prezent na dzień kobiet swojej nagrałem ;pp
    https://soundcloud.com/matt774/forsaken-ballad444
    od 0:38 tak gubisz rytm, że słabo się tego słucha

  15. #194
    Avatar sw.5
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Skarżysko-Kamienna
    Wiek
    29
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Temat już chyba dawno umarł ale może go ożywię i pochwalę się nową zdobyczą, btw po złożeniu zamówienia czekałem na to cacko 2 miesiące bo nie chciała przyjść dostawa do sklepu z którego zamawiałem xd


  16. #195
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    nie znam sie na basach ale z wygladu do wg mnie mega brzydota xd
    znów się widzimy

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Gitary (stary temat)
    Przez ReSsy-. w dziale Muzyka
    Odpowiedzi: 11870
    Ostatni post: 03-03-2014, 18:34
  2. Pasek do gitary, pomoc w wyborze
    Przez Tchórzofretka w dziale Muzyka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 21-07-2013, 21:07

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •