Reklama
Strona 48 z 51 PierwszaPierwsza ... 384647484950 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 706 do 720 z 759

Temat: Co sie dzieje na Ukrainie?

  1. #706
    Avatar Vegeta
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Aperture Science Laboratories
    Posty
    1,933
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Nosikamyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    same usa w konwencjonalnej wojnie zniszczylyby rosje jedna reka. swiat sie z nimi cacka z powodu ekonomii i ich arsenalu jadrowego.
    Glownie arsenalu, ekonomicznie stany sa slabsze niz za rzasdow busha, ale czego sie spodziewac jak rzadzi krajem pizda.
    a co ma pustynia czy populacja do eksportu gazu?
    Wedlug ciebie kraj ktory musi sie trzymac rosji bo ma 10000 zolnierzy, kraj gdzie panuje jeden z najwiekszych stopniow lamania praw kobiet i handlu kobietami, kra ktory jest zbyt tepy by sie zorganizowac, ma wedlug ciebie eksportowac gaz. No gratuluje kurwa. Nawet jakby mieli technologie, to juz widze jak europa bedzje ciagnac rury do turkmenistanu :)

  2. #707
    Avatar Piece-of-Ham
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Pola Pelennoru
    Wiek
    17
    Posty
    420
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A piece of chsm to jesdt w ogole przechuj, typ twierdzi ze kraj ktorego 80% to pustynia a 20% jest zamieszkala, bedzie sprzedawal gaz europie. Polecam poczytac o turkmenistanie a potem pierdolic bzdury.
    Weź może coś kurwa w życiu poczytaj bo naprawde już nie mam do Ciebie siły

    http://www.eia.gov/countries/country-data.cfm?fips=tx

    http://www.eia.gov/countries/country-data.cfm?fips=uz

    Turkmenistan drugi w produkcji gazu Azji, Uzbekistan trzeci

  3. Reklama
  4. #708
    Avatar Vegeta
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Aperture Science Laboratories
    Posty
    1,933
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    No spoko, tylko po co europa mialaby w ogole zajmowac sie turkmenistanem? Twoje myslenie jest dobre, tylko jest sredniowieczne troche. Niema konkretnego celu.

  5. #709
    Avatar Zeimer
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraina Konserwatywnych Liberałów
    Posty
    398
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Piece-of-Ham napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie udawaj, że Stany nie mają największej i najbardziej zaawansowanej armii świata. Kraje BRICS rosną, ale nie mogą równać się z siłami NATO. To samo tyczy się ekonomii.
    Hard power to nie wszystko. Stany mają masę problemów, stoją na krawędzi bankructwa, a ich gospodarka kuleje, etc. USA zostały hegemonem po upadku ZSRR, ale od tego momentu ich hegemonia tylko słabnie. A właśnie istnienie bloków takich jak BRICS pokazuje, że świat z jednobiegunowego przekształca się w wielobiegunowy i dzieje się to szybciej, niż się niektórym wydaje. Właśnie dlatego są te wszystkie wojenki — USA dokonują agresji, żeby utrzymać swoją pozycję.

    Tak, bo Barack Obama poprzez wywołanie potencjalnie nuklearnej wojny z Chinami i wysyłanie tysięcy Amerykańskich żołnierzy na śmierć zyska 100% głosów i poparcia ludności.. Z powiedzeniami typu „wszystko to władza” to możesz iść do lokalnego fanklubu serialu House of Cards.
    Obama niczym nie rządzi, to tylko aktor, który wykonuje rozkazy. Ja mówię o ludziach, którzy rządzą światem — bankierach centralnych, właścicielach instytucji finansowych etc. Im nie zależy na gospodarce ani pieniądzach, bo mogą je sobie tworzyć z niczego (pieniądz fiducjarny, system rezerwy cząstkowej). Oni chcą po prostu więcej władzy. Poza tym, wiara w to, że rządzą nami ludzie, których wybraliśmy, jest bardzo naiwna.

    Tak, dwa ataki atomowe, które przyczyniły się do zakończenia Wojny Światowej. Nie wiem, co chciałeś przez to powiedzieć.
    Stwierdziłeś, że gdyby doszło do ataku nuklearnego, to skończyłoby się to katastrofą dla całego życia na ziemii, co jest oczywistą bzdurą, bo dokonano bardzo wielu prób jądrowych, w tym i dwóch wspomnianych ataków i życie na ziemii jest niezagrożone.

    Brawo, szerloku, ale gdybyś pomyślał, przez co najmniej 30 sekund to domyślił byś się, że źródłem pieniędzy nie są kraje z gazem – są to kraje które gaz od nich kupują.
    Jak dla mnie to twoja wypowiedź znaczyła, że gaz jest najlepszym źródłem dochodów. Może nie zrozumiałem, bo twój post wydawał mi się być pełny bzdur/dziwnych spekulacji.

    Nie, nie wróciłoby. Najprawdopodobniej doszło by do wojny na ogromną skale, a nawet gdyby nie, to Rosja w te kilkanaście lat, odcięta od wpływów z Zachodu, po prostu by upadła.
    Nie, nie skończyłaby się wojną na ogromną skalę z tej samej przyczyny, dla której nie ma obecnie wojny na ogromną skalę — po prostu jest toczona wojna zastępcza. USA oświadczyły już, że nie przeprowadzą interwencji wojskowej na Ukrainie (choć oczywiście mogą zmienić zdanie). Rosja odcięta od Zachodu wcale by nie upadła. Poza Zachodem też jest świat — w tym Chiny, z którymi robienie interesów ma nawet lepsze perspektywy niż z Europą. A zaufanie owszem, wróciłoby (zakładając, że mówimy o zwykłych inwestorach; jak wiadomo, zachodnie giełdy mają niewiele wspólnego z handlem, a więcej z hazardem i są kontrolowane przez pewne grupy interesu, więc sytuacja mogłaby przybrać różny obrót).

    Nie, nie ma wojny. Nie wiem skąd bierzesz te bzdury, ale ostatnio, kiedy zerknąłem to Rosja i NATO nie były w stanie wojny. Albo pisz dłuższe wypowiedzi albo po prostu sobie daruj.
    Patrz wyżej, wojna zastępcza.

    Jaką teorię? xDDDD
    Opisujesz jakiś wyimaginowany scenariusz, w którym Putin podbija Polskę, mimo że mu się to nie opłaca — co jest sprzecznością.

    Moją teorią było to, że Putin nie zaatakuje Polski, bo nic z tego nie przyjdzie. Nie wiem, co ty chcesz mi udowodnić, ale ja swój punkt, (Że Atak na Polskę to same minusy) udowodniłem pokazując, jak mądrze zauważyłeś, że atak na Polskę to same minusy.
    Pogubiłem się w twoich spekulacjach i uznałem, że uważasz atak za realny.

    Relacje międzynarodowe =/= Prestiż.
    Świat nienawidził by Putina, ale co jak co, podbicie innego Kraju który jest członkiem NATO zapewne zagwarantuje Ci ogromne miejsce w historii.
    Możnaby napisać, że miejsce w historii != prestiż.

    Gdyby gazu z Rosji nie było to by się opłacał. Błagam Cię zacznij czytać ze zrozumieniem, wydaje mi się że zapominasz poprzednie zdanie jak tylko dojdziesz do następnego.
    Odnoszę moje odpowiedzi do rzeczywistości, bo jak już rzekłem, w spekulacjach dawno się pogubiłem. Nie zmienia to faktu, że wydobycie gazu (z łupków) w Ameryce nie opłaca się nawet, kiedy jest on sprzedawany na rynek Amerykański, a ceny mają jeszcze spaść. Poza tym, są lepsze źródła gazu dla Europy niż USA — mianowicie Norwegia i Katar.
    Ostatnio zmieniony przez Zeimer : 30-08-2014, 01:20

  6. #710
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Stwierdziłeś, że gdyby doszło do ataku nuklearnego, to skończyłoby się to katastrofą dla całego życia na ziemii, co jest oczywistą bzdurą, bo dokonano bardzo wielu prób jądrowych, w tym i dwóch wspomnianych ataków i życie na ziemii jest niezagrożone.
    Śmiem twierdzić, że koledze chodziło o to, że jakby załóżmy, Rosja użyła broni nuklearnej, to zaatakowane państwo w odwecie również by jej użyło, a potem następne, to nie byłyby jakieś próby gdzieś na pacyfiku, miliony ludzi cierpiałoby na chorobę popromienną, a trzeba też wziąć pod uwagę, że dzisiejsze bomby są znacznie mocniejsze od tych z II Wojny Światowej.

  7. #711
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    "Nareszcie mam dostep do internetu pozwalajacego cokolwiek opublikowac na facebooku. W tej chwili znajduje sie w drodze z bazy Prawego Sektora do bazy batalionu Donbas znajdujacej sie doslownie kilkanascie minut drogi od Doniecka.

    Teraz kilka slow na temat sytuacji ukrainskich zolnierzy rezerwy powolywanych do sluzby w armii. Ich los jest tak przykry, ze nie moge o tym nie wspomniec. Rezerwisci dostaja mundury uszyte jeszcze w czasach ZSRR, rozwalajace sie buty, niewielkie racje zywnosciowe i bron, ktora powinna raczej lezec w muzeum, a nie sluzyc w walce przeciwko dobrze uzbrojonym rosyjskim najemnikom i ochotnikom. Na froncie w wielu miejscach nie ma wody, pradu, sklepy nie sa zaopatrywane, a przeciez czlowiek musi jesc, pic, gdzies spac czy wyprac bielizne. Ukrainscy rezerwisci na froncie stali sie mistrzami w wielokrotnym uzyciu wody, a to do ugotowania kaszy, zrobienia czegos co przypomina herbate, a pozniej jeszcze jak zostanie to jeszcze uzyja jej do umycia sie, jesli akurat w poblizu nie ma zadnego stawu czy rzeki. Idzie zima, zolnierze zaczynaja bac sie o swoj los, bo na ciepla odziez od panstwa nawet nie licza. Wszystko to, co jest im potrzebne do codziennej egzystencji otrzymuja od miejscowej ludnosci. Towarzyszylem wolontariuszom z Donbasu w przewozeniu jedzenia, wody i lekarstw dla zolnierzy NacGwardii i to, co zobaczylem w docelowym miejscu naszej podrozy bylo po prostu przerazajace.

    Wczoraj wieczorem spotkalem uchodzcow z Doniecka i Luganska. Opowiadali jak wygladaly pierwsze dni rzadow separatystow. Z wiezien wypuszczono bandytow, wydano im bron i zaczal sie terror. W najgorszej sytuacji znalazly kobiety, szczegolnie te mlode i ladne. Zbiorowe gwalty staly sie plaga w Doniecku i Lugansku. Bandyci organizowali cos w rodzaju lochow w piwnicach domow, ktore zajeli prawem kalasznikowa tj. albo oddajesz dom, albo oddajesz dom i zycie. Wybieraj. W tych lochach przetrzymywane sa kobiety, a to, co sie z nimi robi jest po prostu przerazajace. Uchodzcy wyjezdzajace z okupowanych przez terrorystow terenow skarza sie na kradzieze, pobicia i znowu - gwalty. Rodzina - ojciec, matka, dwoje malych dzieci, jada starym sowieckim samochodem z Luganska na terytorium znajdujace sie pod kontrola Kijowa. Zostaja zatrzymani na blokposcie separatystow. Mieli pecha. Zona okazala sie na tyle atrakcyjna, ze separatysci postanowili wykorzystac sytuacje. Zatrzymali samochod, wyciagneli kobiete, a mezowi dali wybor - albo zamknie morde i odjedzie samochodem kilkaset metrow dalej na lesny parking, albo zrobia to, co i tak chca zrobic i jeszcze ich wszystkich zabija i wywioza do lasu. Kobieta zostala zgwalcona przez kilku brudnych, smierdzacych i wydziaranych wieziennymi motywami "obroncow miejscowej ludnosci przed faszystowska junta". Wyzwoliciele..."

  8. #712

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Keski-Suomi
    Posty
    943
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ot, wojna, glownie ta czesc, o ktorej nie pisza w podrecznikach... so it goes jak to pisal Vonnegut
    przecietny post na torgu w 2014:
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie widzę problemu? Skoro idę na dziwki to tylko po to, żeby spuścić wszystko z jajec. Zakładając, że dojdę szybko to chciałbym jeszcze postukać przez chwilę.

  9. #713
    Avatar Piece-of-Ham
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Pola Pelennoru
    Wiek
    17
    Posty
    420
    Siła reputacji
    17

    Domyślny



    Fajny film, pokazujący siłę rebeliantów.


    https://twitter.com/MiddleEast_BRK/s...04468271013889

    Rosyjski atak powietrzny na Ukraińskie łodzie - nie wiadomo czy to potwierdzone, moje źródła mówią że były to rakiety z lądu wystrzelone przez separatystów

    #Zeimer

    Zauważ, że kraje BRICS nie są razem zjednoczone. Indie jak I Chiny mają dysputy terytorialne, Rosyjska ekonomia jest w kiblu, a Brazylia jest sparaliżowana korupcją. Tak, kraje te rosną, ale dalej nie są aż tak bogate per capita jak zachód. Zauważ też że Chiny i USA/Europa są od siebie zależne.
    O tych bankierach się nawet nie wypowiem, bo w takie teorię ja osobiście nie wierze i nie widzę na nią żadnych dowodów.
    Próby jądrowe dokonano poza cywilizacją; gdyby dość bomb atomowych wybuchło naraz to zniszczyłoby większość ludzkości, a może nawet doprowadziłoby do zimy nuklearnej. Pozatym bomba, która spadła na Hiroshime jest niczym w porównaniu do siły którą nosi na sobie np. pocisk Minuteman.
    Chiny są eksporterem, nie będą importować tyle co Europa. W porównaniu do Europy i Stanów, Rosja jest strasznie małym rynkiem zbytu dla Chin. Gdyby Rosja zniszczyła zachód to Chiny straciłyby najlepszych partnerów handlowych. I tak, inwazja na NATO skończyłaby się ogromną wojną, bo Polska jest w NATO. Ukrainy nie ma w NATO, więc NATO nie ma do nich żadnych zobowiązań, zrozum to.
    I nie ma wojny zastępczej pomiędzy NATO a Rosją, a Rosją i Ukrainą.
    Mój post miał opisać, dlaczego inwazja na Polskę się Putinowi nie opłaca – wbij to sobie w końcu do głowy, bo na dalsze twoje posty, które ignorują całe przesłanie mojego postu po prostu nie odpowiem.
    Ostatnio zmieniony przez Piece-of-Ham : 31-08-2014, 20:18

  10. #714
    Avatar Ofins
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Będzin
    Wiek
    30
    Posty
    303
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Nie warto chyba tworzyć nowego tematu a informacja dość ciekawa związana z działaniami Rosji. Co sądzicie o porwaniu przez Rosję estońskiego oficer na terytorium Estonii? Może to trochę komicznie brzmi, że FSB wchodzi na terytorium niezależnego państwa i porywa jego oficera pod pretekstem szpiegowania, ale czy to nie jest przypadkiem kolejny spektakl prowokacji Rosji, który tym razem powoli schodzi na terytorium państw bałtyckich ?
    "Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

  11. #715
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj CoNeReS napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widać u was jakąś 'aktywność militarną'? U nas co chwile coś przejeżdża.
    http://www.elblag24.pl/fakty/87774-w...ia-milczy.html
    to chyba jakis elbadzki Fakt xD

  12. #716

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,254
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @bubcoz ;

    CO to za cytat?

  13. #717
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    z fb Polaka, który jest przy ochotniczym batalionie, chyba Azow

  14. #718
    Avatar Penthagram
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    :eineżołoP
    Wiek
    32
    Posty
    704
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tu dowód (lub "dowód") jest raczej prosty. Jak wiadomo, pieniądz rządzi światem. A kto rządzi pieniądzem? Ten kto kontroluje jego podaż, drukuje etc. — banki centralne. A kto kontroluje banki centralne? W wypadku np. FEDu wcale nie jest to państwo, lecz osoby prywatne i to właśnie one rządzą światem (a przynajmniej Zachodem; ustalenie, kto konkretnie należy do NWO jest problematyczne).
    Gadasz głupoty. "Udziałowcy" FEDu w ogóle nie mają wpływu na wybór zarządu, który jest mianowany przez władze państwowe. "Udziałowcy" nie mogą dowolnie handlować akcjami. Nawet finanse nie leżą w gestii "akcjonariuszy", ale są regulowane ustawami (np. wysokość dywidend), a zyski, jakie FED "wypracuje" trafiają do budżetu państwa. FED nie ma praktycznie nic wspólnego z tym, co powszechnie uznaje się za prywatną spółkę. W ogóle sam FED, jak i każdy bank centralny, jest instytucją czysto państwową.
    Ostatnio zmieniony przez Penthagram : 07-09-2014, 09:29

  15. #719
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny



    czy ktoś torgowych ekonomistów, mógłby się wypowiedzieć na temat tego filmu?

    Bzdury, czy jest w nim coś sensownego?

  16. #720

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Keski-Suomi
    Posty
    943
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Tak, NWO jest faktem, za wszystkim stoją prywatne osoby (a dokładnie Reptilianie - nie wiem czy można je nazwać osobami):


    oraz Aštar Šeran


    Wyżej przedstawione skurwysyny chcą odebrać Ukrainę jej prawowitemu właścicielowi (Rosji) na rzecz masońskich Stanów, rządzonych przez żydowskich bankierów z loży NWO. Miejmy nadzieję, że Putin im się nie da i poza Krymem zapierdoli jeszcze 2/3 terytorium Ukrainy bezprawnie przejętej przez marionetkowe władze Reptilian, zestrzeliwując jeszcze z 15 cywilnych samolotów

    oczywiście w tym poście umieściłem dużą dozę sarkazmu, ale kurwa nie spodziewałem się, że torg upadnie tak nisko żeby stał się forum o NWO i reptilianach
    Ostatnio zmieniony przez fracek91 : 07-09-2014, 09:38
    przecietny post na torgu w 2014:
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie widzę problemu? Skoro idę na dziwki to tylko po to, żeby spuścić wszystko z jajec. Zakładając, że dojdę szybko to chciałbym jeszcze postukać przez chwilę.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wplyw wydarzen na Ukrainie na rynki
    Przez Haan w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 05-03-2014, 19:40
  2. Wydarzenia na Ukrainie
    Przez bubcoz w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post: 05-01-2014, 21:38
  3. Plotka dotycząca wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie.
    Przez Jachimek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post: 01-08-2013, 03:51
  4. Atak terrorystyczny na Ukrainie?
    Przez Bezdomny w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 01-05-2012, 10:46

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •