Reklama
Strona 308 z 358 PierwszaPierwsza ... 208258298306307308309310318 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 4,606 do 4,620 z 5367

Temat: Programowanie - temat ogólny

  1. #4606
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Pietro18 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ktoś z was pracował jako programista w comarchu lub ma rozeznanie jak wygląda tam praca? bo dostałem się na staż wakacyjny i opinie generalnie są różne :P
    To taka Syberia, podczas 2. wojny swiatowej.

  2. #4607
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,037
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    u mnie w pracy jak ktoś wspominał o tej firmie to od razu same hejty dookoła leciały ze wszystkich stron. Jednak ja na twoim miejscu bym się nawet nie zastanawiał i brał w ciemno a potem próbował się zatrudnić na etat jak będziesz miał taką propozycję. Bo możliwość zdobycia doświadczenia i stażu pracy jest bezcenna
    Ostatnio zmieniony przez Pumpkin : 25-05-2016, 21:07
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  3. Reklama
  4. #4608

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Pietro18 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ktoś z was pracował jako programista w comarchu lub ma rozeznanie jak wygląda tam praca? bo dostałem się na staż wakacyjny i opinie generalnie są różne :P
    podobno masakra , ale to tak slyszalem, nie mam pojecia czy tak jest

  5. #4609
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Wlasciciel firmy mial kiedys powiedziec taką piekna sentencje swiadczaca o jego podejsciu:
    "kazdego wykwalifikowanego pracownika da sie zastapic skonczona liczba studentow."

    Jakis czas pozniej bylo glosno o nim bo narzekal na programistow jacy to oni sa rozpieszczeni i zadaja caly czas coraz lepszych warunkow. Bo myslal ze jedyne czym moze zatrzymac dobrych pracownikow to piniondz i sluzbowy samochod. A z relacji chodzilo o podejscie do profesjonalistow, byle szybciej, zapierdalaj, najlepiej po godzinach.

    Kilka lat pozniej mowil ze wykwalifikowani pracownicy sa bardzo duzo warci, i jest gotow placic kazde pieniadze. Moze sie nawrocil, a moze tylko tak powiedzial do PR.

    Info gdzies tam kiedys przeczytane, niepotwierdzone.

    Anyway, w necie zobaczysz duzo smieci starych, ktore dzisiaj moga nie miec odzwierciedlenia, bo moglo sie podejscie zmienic.
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  6. #4610
    Avatar Rollercoster
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    29
    Posty
    1,247
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Mam kumpla w pracy ( >6 lat expa już) który chyba na 3 roku się załapał i półtora roku tam siedział. Mówił że było chujowo, ale stablinie. Podstaw się nauczył, ale mówił że zależy od projektu. Czyli jak w każdej firmie. Ja bym raczej nie poszedł ze względu na opinie, ale jak dostałeś się na staż to nie masz nic do stracenia, spróbować warto. Przynajmniej własne zdanie sobie wyrobisz.

  7. #4611
    Avatar Snazol
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Zabrze
    Wiek
    30
    Posty
    308
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Wielkie Zło ; @Alex Fortune ;
    Generalnie rozumiem dlaczego, ale co z przypadkami, gdy klasa ma robic za cos w rodzaju narzedziowki? Aktualny moj projekt to edytor baz danych (MySQL) i te klasy statyczne maja obslugiwac roznego rodzaju zapytania jak przykladowo edycja rekordow, tworzenie nowych tabel itd. Wydaje mi sie, ze tworzenie obiektu dla takich rzeczy jest po prostu zbedne.

  8. #4612
    Avatar Terr
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Venore
    Posty
    1,993
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Snazol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wydaje mi sie, ze tworzenie obiektu dla takich rzeczy jest po prostu zbedne.
    Błąd. W projektach używa się wielu klas w stylu XXXUtils(np. StringUtils) które właśnie mają takie gówno-metodki.

  9. #4613

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Snazol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Wielkie Zło ; @Alex Fortune ;
    Generalnie rozumiem dlaczego, ale co z przypadkami, gdy klasa ma robic za cos w rodzaju narzedziowki? Aktualny moj projekt to edytor baz danych (MySQL) i te klasy statyczne maja obslugiwac roznego rodzaju zapytania jak przykladowo edycja rekordow, tworzenie nowych tabel itd. Wydaje mi sie, ze tworzenie obiektu dla takich rzeczy jest po prostu zbedne.
    nie, nie jest
    klasy sa od tego by enkapsulować odpowiedzialności. Jak najbardziej tworzenie instancji do czegoś takiego jest zasadne.

    Cytuj Terr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Błąd. W projektach używa się wielu klas w stylu XXXUtils(np. StringUtils) które właśnie mają takie gówno-metodki.
    Tego typu klasy też są chujowe, nic nie mówi o jej odpowiedzialności. Najczęściej ludzie pchają tam to, czego nie umieli sensownie podzielić.

  10. #4614
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie, nie jest
    klasy sa od tego by enkapsulować odpowiedzialności. Jak najbardziej tworzenie instancji do czegoś takiego jest zasadne.



    Tego typu klasy też są chujowe, nic nie mówi o jej odpowiedzialności. Najczęściej ludzie pchają tam to, czego nie umieli sensownie podzielić.
    @Alex Fortune ;
    Podeślesz jakieś swoje repo projektu? Chętnie bym przejrzał jak robisz aplikacje :P
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  11. #4615
    Avatar Snazol
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Zabrze
    Wiek
    30
    Posty
    308
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    W takim razie jak poprawnie wypadaloby to podzielic na klasy? Bo zgaduje, ze reprezentowanie osobno bazy, tabeli, rekordu, uzytkownika itd. jest duzym marnotrawstwem i tez nie widzi mi sie specjalnie przetrzymywac czegos, co juz jest po raz drugi, szczegolnie gdyby pracowac np. na tysiacach rekordow.

    A co ze wbudowanymi klasami statycznymi (np. Path <System.IO>)? Tez samo zlo? Jak pisalem, rozumiem dlaczego (cos innego anizeli sam obiekt zmienia stan obiektu), ale tutaj praktycznie chcemy tylko operowac na czyms.

  12. #4616

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Bazan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Alex Fortune ;
    Podeślesz jakieś swoje repo projektu? Chętnie bym przejrzał jak robisz aplikacje :P
    zależy o jakiej appce mówisz, bo większość to kod z pracy xD mam jakieś prototypy apek biznesowych i mam też trochę innej klasy appki ( do mielenia danych chociażby ).

  13. #4617
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tego typu klasy też są chujowe, nic nie mówi o jej odpowiedzialności. Najczęściej ludzie pchają tam to, czego nie umieli sensownie podzielić.
    Takie klasy sprawiaja, ze kod jest dobrze zroganizowany - kazdy wie, gdzie czego szukac a to usprawnia kodowanie i wspolprace z innymi devami.
    Dobre pratyki sa po to, aby usprawniac prace i do mnie np. grupowanie string helperow w StringUtils/StringHelpers przemawia jak najbardziej.
    ipse se nihil scire id unum sciat

  14. #4618

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Takie klasy sprawiaja, ze kod jest dobrze zroganizowany - kazdy wie, gdzie czego szukac a to usprawnia kodowanie i wspolprace z innymi devami.
    Dobre pratyki sa po to, aby usprawniac prace i do mnie np. grupowanie string helperow w StringUtils/StringHelpers przemawia jak najbardziej.
    nie
    Dobre praktyki są po to, aby kod, który rozwjiasz miał pewne cechy - był elastyczny, łatwo modyfikowalny, podatny na zmiany a jednocześnie niepodatny na mnóstwo ewentualnych błędów.
    Dobre praktyki w ŻADNYM razie nie powinny słuzyć temu, aby programista czuł się "komfortowo", z prostej przyczyny - bardzo często ludzie czują się komfortowo z niepoprawnymi rozwiązaniami, brną w nie a potem ich kod wygląda jak wygląda, bo zamiast podjąć pracę nad sobą, to woleli napisać to ,,na swój sposób" i potem jest dramat.

  15. #4619
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobre praktyki są po to, aby kod, który rozwjiasz miał pewne cechy - był elastyczny, łatwo modyfikowalny, podatny na zmiany a jednocześnie niepodatny na mnóstwo ewentualnych błędów.
    a po co mu te cechy?
    po to aby zwiekszyc efektywnosc pracy i komfort pracy i zrealizowac zadanie

    gromadzenie helperow w jednym miejscu jest jak najbardziej intuicyjne, zwieksza komfort i pomaga zrealizowac zadanie


    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobre praktyki w ŻADNYM razie nie powinny słuzyć temu, aby programista czuł się "komfortowo"
    co do reszty mozemy miec rozne opinie i to jest spoko, ale to juz jest totalny rozpierdol xD
    po to sa wszystkie konwencje i standardy, aby wprowadzenie nowego deva bylo mozliwie proste, szybkie i intuicyne


    EDIT: wyjasnilismy sb co nieco na PW :)
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 26-05-2016, 15:19
    ipse se nihil scire id unum sciat

  16. #4620
    Avatar Wielkie Zło
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    819
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A co jest jeszcze helperem, a co już nie jest? Z doświadczenia wiem, że wprowadzając taki "pattern" większość♥kodu później ląduje jako swoisty "helper" (vide static class i helpers.py) i tworzy się niesamowity burdel w kodzie. Klasy statyczne SĄ beznadziejne, i zawsze nimi będą.
    Co do wbudowanych klas statycznych w .NET Framework to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jakie występuje to owrapowanie tych protez w normalne klasy, które można zmockować na potrzeby testów. Nawet są biblioteki, które to już wrapują za nas.
    Jeżeli chcemy zastosować jakiś pattern, to od tego jest kontener IoC, który za nas stworzy singleton czy cokolwiek tam potrzebujemy.

    Baza danych to normalny element działający na stanie (połączeniu, lub transakcje), dlatego nie widzę argumentacji za brakiem stanu.
    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kiedys jak bylem gowniarz, jakies 11lat mialem to na quo vadis nie chcieli mnie wpuscic ale bylem z kumplem i jego ojcem wiec zagadal i weszlismy (w scenach hard mielismy oczy zakrywac.. ALE BYLEM TAKI SZALONY, ZE TEGO NIE ROBILEM :])
    Programiści Torga łączcie się! Zapraszamy:
    http://webchat.freenode.net/
    kanal: #torgdevs

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Star Wars: The Old Republic - temat ogólny
    Przez Mefistos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 21-11-2012, 14:28
  2. League of Legends //dla potomnosci: League of Legends - temat ogolny.
    Przez ZinC w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 30145
    Ostatni post: 24-03-2012, 02:33
  3. Cities XL 2012 - temat ogólny
    Przez Bezdomny w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-10-2011, 18:11
  4. Dragon Ball Legend temat ogólny
    Przez Mugenoo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 02-03-2011, 16:47

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •