Reklama
Strona 287 z 358 PierwszaPierwsza ... 187237277285286287288289297337 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 4,291 do 4,305 z 5367

Temat: Programowanie - temat ogólny

  1. #4291
    Avatar bercik
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Rojca
    Wiek
    35
    Posty
    406
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Sentiniel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to jak zgooglować nie potrafisz to lepiej od razu odpuść programowanie
    +milion. Ostatnio wyjebałem po 3 miesiącach z zespołu nowego deva, który zamiast siedzieć i samemu kminić nad problemami to dopytywał każdego wokół i marnował ich czas. Samodzielność to jedna z podstawowych umiejętności w tej pracy.

  2. #4292
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj bercik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    +milion. Ostatnio wyjebałem po 3 miesiącach z zespołu nowego deva, który zamiast siedzieć i samemu kminić nad problemami to dopytywał każdego wokół i marnował ich czas. Samodzielność to jedna z podstawowych umiejętności w tej pracy.
    Trzy miesiące w niektórych firmach / projektach to czas na wdrożenie się ;) Nie wiem nad czym pracujesz, ani jak to dokładnie wyglądało - ale czy to nie zbyt pochopna decyzja?

  3. Reklama
  4. #4293
    Avatar bercik
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Rojca
    Wiek
    35
    Posty
    406
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj szulak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trzy miesiące w niektórych firmach / projektach to czas na wdrożenie się ;) Nie wiem nad czym pracujesz, ani jak to dokładnie wyglądało - ale czy to nie zbyt pochopna decyzja?
    Pracuję w zespole, który robi wewnętrzne rzeczy dla firmy (portal rekrutacyjny, automaty do wyliczania hajsu i generowania umów dla kadr, blogi, sprawy komunikacyjne itd) - pracujemy w SharePoincie. Fakt - te 3 miesiące to był jego "okres próbny", a dokładnie szkółka, na której miał się nauczyć pracy w tej technologii. Tak na prawdę aby pracować w ShP musisz ogarniać .neta, c#, javascripty, html+cssy, sqla, xmla i parę innych powiązanych technologii, które on podobno znał. Tutaj się zaczął problem, ponieważ od samego początku gdy dostawał taski typu "hello world" to dopytywał jak się za to zabrać, zamiast wygooglować (na prawdę wystarczyło wpisać w googla "sharepoint create list programmaticaly" i kliknąć pierwszy link). Rozumiem, że na początku można, a nawet trzeba zadawać sporo pytań, ale jest jakaś granica, którą on przekroczył (jeśli inny dev w projekcie poświęca 1-2h dziennie na pomoc drugiemu to już coś jest nie tak). Po 2 miesiącach pracy w tej technologii jeśli ogarniasz, jesteś w stanie zrobić na prawdę sporo rzeczy, a on błądził, nie dawał sobie rady, przekraczał czas wykonywania tasków 3-krotnie (gdzie w estymacjach braliśmy pod uwagę to, że się uczy) i dodatkowo zabierał czas innym członkom zespołu. Nie mogłem tego dalej ciągnąć i się rozstaliśmy. Teraz jak patrzę na to z perspektywy czasu i jak efektywność w moim teamie wzrasta widzę, że to była jedna z lepszych decyzji :)

  5. #4294
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ja znam odwrotną sytuację. Mam koleżankę w pracy, która stara się być bardzo albo to bardzo samodzielna. Siedzi nad czymś dosłownie cały dzień zamiast podejść, zapytać się i rozwiązać taska w 10 minut.

    irc: freenode.net in #torgdevs

  6. #4295
    Avatar bercik
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Rojca
    Wiek
    35
    Posty
    406
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Kusterek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja znam odwrotną sytuację. Mam koleżankę w pracy, która stara się być bardzo albo to bardzo samodzielna. Siedzi nad czymś dosłownie cały dzień zamiast podejść, zapytać się i rozwiązać taska w 10 minut.
    Takie osoby też mają u mnie minusa :P. Cały problem polega na tym, żeby to wybalansować i nie pytać ani za często ani za rzadko. Ja przykładowo u siebie przyjąłem, że jeśli jakiś problem zajmuje ci już godzinę, przegooglowałeś internety na prawo i lewo i dalej nie widzisz światełka w tunelu to powinieneś zapytać bardziej doświadczoną osobę i to się zajebiście sprawdza. Oprócz tego są też sprawy takie, że wpisujesz kod błędu w googla i dostajesz 0 wyników - wtedy też nie ma sensu szukać dalej tylko po prostu kogoś spytać, kto już siedzi w tym 3 lata i będzie na 99% wiedział o co chodzi. Wszystko zależy od sytuacji, ale 2-3 miesiące to wystarczający czas żeby takie sytuacje wyczuć - jeśli ktoś po tym czasie dalej nie ogarnia to kończymy współpracę :)

  7. #4296
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj bercik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Takie osoby też mają u mnie minusa :P. Cały problem polega na tym, żeby to wybalansować i nie pytać ani za często ani za rzadko. Ja przykładowo u siebie przyjąłem, że jeśli jakiś problem zajmuje ci już godzinę, przegooglowałeś internety na prawo i lewo i dalej nie widzisz światełka w tunelu to powinieneś zapytać bardziej doświadczoną osobę i to się zajebiście sprawdza. Oprócz tego są też sprawy takie, że wpisujesz kod błędu w googla i dostajesz 0 wyników - wtedy też nie ma sensu szukać dalej tylko po prostu kogoś spytać, kto już siedzi w tym 3 lata i będzie na 99% wiedział o co chodzi. Wszystko zależy od sytuacji, ale 2-3 miesiące to wystarczający czas żeby takie sytuacje wyczuć - jeśli ktoś po tym czasie dalej nie ogarnia to kończymy współpracę :)
    This.
    Ja też uczę właśnie pracownika, i mu mówię, że rób wszystko sam, jak umiesz tak zrobisz. Jak masz problem to sam go rozwiąż. Ale jak kombinujesz i po 30 minutach nadal 0 efektow, to odezwij sie, i ci powiem albo co zrobic konkretnie, albo pod jakim haslem szukac. Czasami sie pyta z miejsca, o pomysly projektowe, jak zaczac sie zastanawiac nad projektem, albo dopytuje czy jego tok myslenia jest poprawny, jeszcze zanim zacznie faktycznie nad tym pracowac. Mi to zajmuje max 10-15 minut, a jemu (i pozniej mi) oszczedza godziny pracy. Taki tryb mi odpowiada bardzo. Czasami tez jak ja mam cos ciekawszego do zrobienia, to sie pytam jego jakby to rozwiazal, i mowie czy ma racje czy nie. Podwojna nauka bo ja moze uslysze cos ciekawego od niego, a on jest przygotowany lekko na przyszlosc jeszcze zanim takie zadanie do niego dotarlo.
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  8. #4297
    Avatar Rollercoster
    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    29
    Posty
    1,247
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Bazan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zaznaczony ♥ Odpowiedź z cytatem ♥ ♥ ♥
    Trzeba rozgraniczyć też czy to pytania czysto techniczne czy projektowe. Jeżeli pyta np. jak zdeklarować beana w Springu to wiadomo -> google, bo na to są odpowiedzi i jest to po prostu sprawa dotycząca frameworka którą łatwo odszukać.
    Z drugiej strony jest wiedza projektowa, np. nowy potrzebuje zrobić rzecz X, ale wie że część logiki jest już zrobiona bo gdzieś dzieją się podobne rzeczy. Wtedy ktoś nowy ma szukać po 10k klas czy lepiej zapytać i usłyszeć jedno zdanie i zaoszczędzić sobie 3 godzin szukania?

  9. #4298

    Data rejestracji
    2011
    Posty
    136
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    normalne, że można pytać, a nawet powinno się.

    gdyby ten kolo wklepał java tutorial w googla, nie mógłby się zdecydować i chciałby zasięgnąć tutaj opinii czy ktoś może miał styczność z tymi kursami i który warto to spoko. ale no takiego czegoś to ja nie lubię. przecież googling to jakby 50% tej pracy. czy jesteś juniorem, regularem czy seniorem (wydaje mi się, że już troszkę mniej, ale nadal).

  10. #4299
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    znacie jakieś stronki z fajnymi szablonami html? póki co jedyne sensowne szablony znalazłem na templated.co ale jednak wieje tam nudą
    Kontakt ze mną:
    pw

  11. #4300
    Avatar Endryu
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    95
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Rzadko? to jest inna struktura, która je zastępuje? :) bo w C/C+ bez wskaźników struktury danych byłyby karkołomne do napisania(example)

    Cytuj sw.5 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Są w c# ale rzadko się używa. Raz w życiu używałem ich do pracy z mapą bitową bo metody M$-owe były super wolne.

  12. #4301
    Avatar Wielkie Zło
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    819
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Endryu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rzadko? to jest inna struktura, która je zastępuje? :) bo w C/C+ bez wskaźników struktury danych byłyby karkołomne do napisania(example)
    Po prostu są owrapowane, przekazujesz klasę jako parametr a pod maską to i tak idzie jako wskaźnik.
    Zastosowanie raw ptr w C# jest właśnie do bitmap czy innych operacji na surowych danych, bardzo rzadko używane, z reguły do takich rzeczy tworzy się DLLkę w C i externuje metody.
    Ostatnio zmieniony przez Wielkie Zło : 13-02-2016, 14:51
    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kiedys jak bylem gowniarz, jakies 11lat mialem to na quo vadis nie chcieli mnie wpuscic ale bylem z kumplem i jego ojcem wiec zagadal i weszlismy (w scenach hard mielismy oczy zakrywac.. ALE BYLEM TAKI SZALONY, ZE TEGO NIE ROBILEM :])
    Programiści Torga łączcie się! Zapraszamy:
    http://webchat.freenode.net/
    kanal: #torgdevs

  13. #4302
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,037
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    jak jest z wykorzystywaniem czyjegos kodu w pracy?
    Przykladowo musialem sprawdzic teraz majac tablice zawierajaca wspolrzedne polygonu czy ten polygon jest clockwise czy counterclockwise. To to do guugla szybciuto bo samodzielne myslenie boli, nastepnie copy paste z stackoverflow i podmianka argumetow funkcji tak zeby mi pasowaly do kodu i gotowe. Czy to nie jest jakas wlasnosc intelektualna kogos? I jezeli tak to gdzie sa granice. Bo rozumiem ze wzor na odleglosc miedzy punktami to sobie spokojnie moge skopiowac, a inne bardziej zlozone algorytmy?
    Ostatnio zmieniony przez Pumpkin : 16-02-2016, 16:41
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  14. #4303
    Avatar Kusterek
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    31
    Posty
    1,710
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie wydaje mi się, żeby ktoś udostępniając kod na neta ganiał Cię potem za skopiowanie tego kodu ;s

    irc: freenode.net in #torgdevs

  15. #4304
    Avatar kuba_k31
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    29
    Posty
    2,322
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Kod:
    #include <iostream>
    #include <vector>
    
    using namespace std;
    
    class klasa{
        public:
            static unsigned int total;
            int ilosc;
            klasa(int n) : ilosc(n) { total += ilosc; cout << "total wynosi: " << total << endl; };
            klasa(const klasa &drugi) { total += drugi.ilosc; this->ilosc = drugi.ilosc; };
            ~klasa() { total -= ilosc; cout << "total wynosi: " << total << endl; };
    };
    
    unsigned int klasa::total = 0;
    
    int main(){
        vector<klasa> vec;
        int q, n;
        while(q != 0)
        {
            cout << "1. Dodaj.\n";
            cout << "2. Usun.\n";
            cout << "3. Wyswietl.\n";
            cout << "0. Wyjdz.\n";
            cin >> q;
            switch(q){
                case 1:
                    {
                        cout << "Dodaj: " << endl;
                        cin >> n;
                        klasa proc(n);
                        vec.push_back(proc);
                        break;
                    }
                case 2:
                    cout << "Usun: " << endl;
                    cin >> n;
                    vec.erase(vec.begin()+n);
                    break;
                case 3:
                    for(int i = 0; i < vec.size(); i++) cout << vec[i].ilosc << endl;
                    break;
            }
        }
    	return 0;
    }
    C++.
    Mam static int w klasie, który sobie zlicza zmienną 'ilosc' w klasie - zwiekszam i zmniejsza ja w konstruktorze i destruktorze. Ale kiedy utworze na przyklad 4 nastepujace obiekty kolejno: 100, 10, 10, 10, i wrzuce je do vectora, a następnie usune z niego pierwszy obiekt (ten z wartoscia 100) to total zmniejsza sie o 10, a nie o 100. Obiekt z wartoscia 100 owszem znika, ale total zmniejsza sie o ostatnio dodana wartosc, a nie o wartosc usuwanego obiektu. Why?
    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    domknąłem

  16. #4305
    Avatar joozioom
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,460
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Strzelam że dzieje się tak bo metoda erase pierw kopiuje elementy wcześniej, a później usuwa te z końca xd i to dla tych elementów na końcu vectora wykonywany jest destruktor

    edit
    ps. zainicjalizuj sobie q jeżeli dajesz while(q != 0) bo nie wiesz co tam może się trafić w pamięci ;p
    albo zrób do{}while(q != 0);

    #down
    a gdzie Ty tam widzisz zadeklarowanie
    Kod:
    int ilosc;
    jako zmiennej statycznej ;p?
    Nawet jeśli to kod by się nie kompilował bo nie mógłby jej inicjalizować w konstruktorze na liscie inicjalizacyjnej, od tego są funkcje statyczne.
    Ostatnio zmieniony przez joozioom : 16-02-2016, 18:22

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Star Wars: The Old Republic - temat ogólny
    Przez Mefistos w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 21-11-2012, 14:28
  2. League of Legends //dla potomnosci: League of Legends - temat ogolny.
    Przez ZinC w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 30145
    Ostatni post: 24-03-2012, 02:33
  3. Cities XL 2012 - temat ogólny
    Przez Bezdomny w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 20-10-2011, 18:11
  4. Dragon Ball Legend temat ogólny
    Przez Mugenoo w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 02-03-2011, 16:47

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •