Reklama
Strona 23 z 1245 PierwszaPierwsza ... 13212223242533731235231023 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 331 do 345 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #331
    Avatar Gilcoran
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Wiek
    30
    Posty
    298
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Panowie, staje przed ogromnym wyborem.

    Aktualnie poruszam się Peugeotem 406 '95, ale wiek już daje się we znaki w tym aucie, więc poszukuje czegoś nowego.
    Mam odłożone ok. 14-15 tysięcy i kilka wymagań:
    - Rocznik min. 2000
    - Szukam czegoś małego, zwinnego
    - Do pracy mam łatwy dojazd - autostrada, gdzie moge rozwinąć skrzydła i jest to najczęstsza droga po której się poruszam
    - Ciągnie mnie do coupe, ale nie koniecznie coupe to musi być

    Narazie rozważam: Audi TT, Peugeot 207/307, Toyota Celica, albo ponownie Peugeot 406, tylko nowszy, tu już myśle o 2004 roczniku.

    HALP PLZ

  2. #332
    Avatar zizou
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Rzeszów
    Posty
    668
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Gilcoran napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Panowie, staje przed ogromnym wyborem.

    Aktualnie poruszam się Peugeotem 406 '95, ale wiek już daje się we znaki w tym aucie, więc poszukuje czegoś nowego.
    Mam odłożone ok. 14-15 tysięcy i kilka wymagań:
    - Rocznik min. 2000
    - Szukam czegoś małego, zwinnego
    - Do pracy mam łatwy dojazd - autostrada, gdzie moge rozwinąć skrzydła i jest to najczęstsza droga po której się poruszam
    - Ciągnie mnie do coupe, ale nie koniecznie coupe to musi być

    Narazie rozważam: Audi TT, Peugeot 207/307, Toyota Celica, albo ponownie Peugeot 406, tylko nowszy, tu już myśle o 2004 roczniku.

    HALP PLZ
    307 jak najbardziej polecam moj ojciec jezdzi juz jakies 5 lat i wymienial tylko czesci ekspoatacyjne do tej pory. Jedynie troche rdzy ostatnio zaczyna wychodzic bo auto z 2001. Ale spokojnie z taka kasa kupisz nowszego po faceliftingu 110km bo jednak 90 troche malo.

  3. Reklama
  4. #333
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @Gilcoran ;
    spójrz jeszcze na coś z tego: honda civic VII (też w coupe), astra bertone, ford focus, mazda 3
    z francuzami trzeba dobrze trafić, w każdym razie powodzenia

  5. #334
    Avatar hajer
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    733
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    siema, szukam autka najlepiej do 20 tys, rocznik jakis 2002+, benzyniak / tdi myslalem o audi a4 b6 combi/sedan warto wgl za 20 tys takie auto ?
    czekam na propozycje :)

  6. #335
    Avatar edek2_1932
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    5,559
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    co sądzicie ogólnie o samochodzie mazda 6?
    pierwsza generacja, widze ze nie sa wcale drogie, a można też fajny rocznik i wyposażenie wyciągnąć w miare przyzwoitej cenie.
    ogólnie też fajnie samochód wygląda, tylko tył mi sie nie podoba.

  7. #336
    Avatar Lorq
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    302
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj edek2_1932 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co sądzicie ogólnie o samochodzie mazda 6?
    pierwsza generacja, widze ze nie sa wcale drogie, a można też fajny rocznik i wyposażenie wyciągnąć w miare przyzwoitej cenie.
    ogólnie też fajnie samochód wygląda, tylko tył mi sie nie podoba.
    Tylko benzyna. Posiadaczy 6 dzieli sie na zachwyconych wlascicieli benzyn i zalamanych wlascicieli diesli :)

    http://m.auto-swiat.pl/1-uzywana-maz...-wady-zalety/2


    A do goscia ktory chce kupic tt za 15k hahaha haha ha... Przygotuj drugie 15 na pierwszy serwis.
    Astra coupe?
    http://cdn.carthrottle.com/wp-conten...stra-Coupe.jpg

    Dobrze wyglada, rozsadne silniki no i astra - tanie czesci.
    Ostatnio zmieniony przez Lorq : 26-04-2014, 12:49

  8. #337
    Avatar mTr
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    278
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Lorq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylko benzyna. Posiadaczy 6 dzieli sie na zachwyconych wlascicieli benzyn i zalamanych wlascicieli diesli :)

    http://m.auto-swiat.pl/1-uzywana-maz...-wady-zalety/2


    A do goscia ktory chce kupic tt za 15k hahaha haha ha... Przygotuj drugie 15 na pierwszy serwis.
    Astra coupe?
    http://cdn.carthrottle.com/wp-conten...stra-Coupe.jpg

    Dobrze wyglada, rozsadne silniki no i astra - tanie czesci.
    ale ta astra nawet nie wygląda, to już lepiej puga 406 coupe. Fajne piękne autko

  9. #338
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Chlopaki, potrzebuje porady.
    Mam zamiar kupic samochod w najblizszym czasie do 8-9 tys.
    Baaardzo podobaja mi sie bmw E36 lecz ludzie mowia mi, ze to studnia bez dna.
    Duzo pali, drogie czesci i ciezko znalezc w dobrym stanie.

    Ile w tym prawdy ?
    Do 8 tys da sie znalezc taka bmw gdzie wsiadam i dwa lata jezdze bezawaryjnie ?
    Myslalem nad 2.5 litra w gazie.

  10. #339

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    706
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    UP@
    Pierwsza zasada kupna e36,nie patrzeć na rocznik tylko na stan.
    Za 8 tyś spokojnie można kupić zadbaną sztukę nie wymagająca wkładu,ale warto zawsze mieć jakiś grosz,bo można kupić auto traktowane jak jajko,a i tak złośliwością rzeczy martwych coś padnie,generalnie w e36 trzeba zwrócić uwagę na :
    Rdzewiejące progi,czy auto nie było bite,chociaż trafić nie bite e36 to trzeba mieć ogromnego farta,generalnie żeby było proste i nie było tony szpachli,no i szczelność vanosów odnośnie silników 2,5 mamy :
    M50B25 192 km,na żeliwnym bloku,silnik bardzo zrywny,i nie do zajechania i bez vanosa
    Oraz M52B25 oznaczenie auta to "323" cechuję się tym że dużo pali,ale generalnie 173 km jak na e36 daje jej niezłe osiągi,wiadomo najlepszy silnik to 2,8 który w e36 jest jednostką dająca bardzo dobre osiągi,ja osobiście miałem E46 328 coupe,i od e36 328 dostawałem znaczne baty,(a mój motor był zdrowy,robiłem wszystkie inne klubowe e46 328)
    Szukać tego e36 najlepiej na forach od pasjonatów,ale też trzeba zachować czujność,można szukać np na ,bmw-sport.pl Bmw-syndykat,bmwklub.szczecin ETc~
    Ja sam obecnie w PL mam swoją byłą e36 wystawioną,M52b25 dyfer od 2.0 + chip daje jakieś 178-180KM ,jest to touring a mimo wagi się dobrze zbiera, i jest banalny w prowadzeniu,jak chcesz obejrzeć daj znać na pw,jak masz jakieś pytania również :)
    PS.2 lata bez awaryjnie to jeździły nowe mercedesy "puchacze" w przypadku 2,5 litrowej e36,na pewno trzeba będzie jakieś cześci eksploatacyjne wymieniać,regulować gaz etc.
    Odnośnie drogich czesci do e36 to kpina patrzyłem na koszty jakiś eksploatacyjnych rzeczy typu świece,tarcze,klocki,sprzęgło to ceny śmieszne,a przez 10 tyś przejechanych km (auto wzialem od kolegi z forum) nie musialem w te e36 wlozyc zlotowki,i podejrzewam ze potencjalny nabywca,poza wymiana mechanizmu podnoszenia szyby tez nic nie wsadzi w to auto przez długi czas ;d
    Ostatnio zmieniony przez Nyguzz : 27-04-2014, 01:04

  11. #340
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ja mam coupe na sprzedaż 1.8 isa jakbyś chciał, a co do drogich części to mit, wiadomo te części, które się prawie nie psują zawsze będą droższe:D

  12. #341
    Avatar Que Mante
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Bydgoszcz
    Posty
    138
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Panowie, takie pytanie. Co sądzicie o Alfie Romeo 147? Mam odłożone troche kasy i teraz nie wiem czy kupić coś w tym budżecie czy dozbierac te 3-4 tys jeszcze i kupić taką alfe. Niby o Alfie dużo rzeczy można zlych usłyszec, ale np znajomy ma taką i prócz normalnych części eksploatacyjnych nic nie wymieniał tam. Miał ktoś z Was albo ma lub może coś wiecej na temat tego samochodu powiedziec?:P

    Edit: Mówie o Alfie takiej rocznikowo 2004-2005. Cena takiej to jakoś w przedziale 9-12 tys z tego co widziałem
    Ostatnio zmieniony przez Que Mante : 27-04-2014, 10:37 Powód: -

  13. #342

    Notoryczny Miotacz Postów lolekk jest teraz offline
    Avatar lolekk
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,277
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    ogólnie na pewno nie będzie to najlepszy wybór jeżeli szukasz samochodu jak najmniej awaryjnego - pod różnym względem
    Nie ma co się oszukiwać, samochody, które mają wyrobioną dobrą markę, to sprawują się prawie każdemu dobrze i robią duże przebiegi bezproblemowo bez konkretnych napraw. A Alfa, to ok, jednemu się nie pierdzieli i zadowolony, a kolejny niezadowolony i tak w kółko. MOżna powiedzieć, że ktoś miał pecha, albo nie dbał - ok, ale jak mówie są samochody o które nie dbasz specjalnie i też stoją dobrze (np blacharka civica i audi 80, jeden może być garażowany i mieć rdze po 15 latach, a ten drugi stać pod chmurką i praktycznie nie mieć rdzy)
    Inna kwestia która będzie decydowała o awaryjności to FAKTYCZNY STAN ZAKUPIONEGO AUTA - bo to od niego będzie głównie zależeć, czy będziesz wydawał kasę na konkretne części, czy tylko na eksploatacyjne. Czyli sprawdzasz czy nie składany z dwóch, silnik, zawieszenie. elektronikę, jak wszystko dobre to przez jakiś okres nie powinieneś mieć z takim autkiem problemu
    http://forum.tibia.org.pl/image.php?u=285856&type=sigpic&dateline=1315062585

  14. #343
    Avatar Que Mante
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Bydgoszcz
    Posty
    138
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedz! Jeśli się zdecyduje na taką alfe to pierwsza z brzegu to nie będzie, mam znajomego co jeździ do Niemiec i ściaga róźne samochody wiec jak znalazłby godną uwagi to na pewno by mi taką ściagnął. A ta alfa nie powiem chodzi mi po głowie bo w takim roczniku i z taką ceną to nie ma wielu samochodów

  15. #344
    Avatar trix
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    31
    Posty
    653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    z alfa wedlug mnie tak jak z kazdym samochodem- trzeba wiedziec co sie kupuje i miec dodatkowe szczescie, kumpel kupil wlasnie taka alfe, jezdzi rok i nic mu sie nie psuje, ja majac lagune 1 tez nie narzekalem, bo nic poza czesciami eksploatacyjnymi sie nie psulo, ale fakt faktem na poczatek wsadzilem 1000zl, ojciec ma golfa 3 i w ostatnim czasie psuje sie na potege pomimo, ze byl naprawde baaaardzo zadbany

  16. #345
    Avatar cysio528
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Posty
    1,761
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Samochód do 10K, najlepiej diesel, kombi, jak najmniej awaryjny. Praktycznie jedyny przebieg to 400 km raz na 2 tygodnie w trasie, po miescie prawie w ogole nie jezdzony, spalanie najlepiej do 6-7 l w trasie. Będzie nim jezdzilo 5 osob z bagazami, wiec musi byc dosyc pojemny. Cos ciekawego sie znajdzie?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 11 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 11 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •