Reklama
Strona 108 z 1245 PierwszaPierwsza ... 858981061071081091101181582086081108 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,606 do 1,620 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #1606
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,069
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Rikimaru Uh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na dodatek serwis BMW daje dupy na kazdym kroku :) Dla przykladu: gosc ostatnio katowal swoje M6 mlotem i szpadlem przed jakas siedziba BMW. Dlaczego? Kupil salonowa M6, cos sie jebalo w niej i nikt nie naprawial tego tylko przerzucali wine z jednych na drugich. Z tym ze ktos kto kupi taka M6 malo przejmuje sie kosztami eksploatacji, to z reguly x samochod "w rodzinie".
    Serwisujesz, że masz takie info? Gość który rozwalał swoje M6 (2008rok) młotem nie robił tego ostatnio tylko prawie 2 lata temu.

  2. #1607
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Szukam fury do 10k i w oko wpadł mi ford cougar, miał ktoś do czynienia z tym samochodem? Jakie są koszty utrzymania, dobrze znosi gaz? Mam na myśli 2.5 v6.

  3. Reklama
  4. #1608
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,408
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Kozek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Szukam fury do 10k i w oko wpadł mi ford cougar, miał ktoś do czynienia z tym samochodem? Jakie są koszty utrzymania, dobrze znosi gaz? Mam na myśli 2.5 v6.
    tanie paliwo to i silnik każdy szuka monstrum, pomyśl dobrze cena pójdzie w góre i samochód pod blokiem stał. Ale to tylko taka moja myśl. Może lepiej nie pakuj się w fordy, bo jak to mówią znawcy:"ford. guwno wort a fiat jego brat"
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  5. #1609

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    287
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Witam

    Poluję na Focusa 2001-2004 rocznik w hatchbeku z silnikiem 1.8 TDDI / 1.8 TDCI.

    No właśnie Panowie... na co zwrócić uwagę w tych silnikach? Może któryś ma zdecydowane zalety (brak dwumasy to zaleta?)
    Leją się wtryski przy TDCI? Ile kosztuje kompletna regeneracja listwy wtryskowej?
    Jak z pompą paliwa?
    Macie jakieś doświadczenie z tymi jednostkami lub samochodami?
    Co dokładniej obejrzeć?

    A może coś innego do 8 tysięcy w dieslu? (robię 500km tygodniowo) - Mondeo mk3 / dobra Astra??
    - zawsze przy zakupie auta cisne nim na "ścieżkę zdrowia"
    ________________
    ______________
    ____________
    __________
    ________
    ______
    ____
    __

  6. #1610
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Kozek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Szukam fury do 10k i w oko wpadł mi ford cougar, miał ktoś do czynienia z tym samochodem? Jakie są koszty utrzymania, dobrze znosi gaz? Mam na myśli 2.5 v6.
    Bardzo dobry silnik do gazu, spalanie dość sensowne. Ogólnie bardzo chwalone auto, raczej bezproblemowe, części też nie są rzadkością.

    Moim zdaniem warto się zainteresować, bo to dość niecodzienny widok, a koszta niewielkie.
    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tanie paliwo to i silnik każdy szuka monstrum, pomyśl dobrze cena pójdzie w góre i samochód pod blokiem stał. Ale to tylko taka moja myśl. Może lepiej nie pakuj się w fordy, bo jak to mówią znawcy:"ford. guwno wort a fiat jego brat"
    Dobra, już na pewno wiem, że jesteś kolejnym marnym trollem w tym temacie.

  7. #1611
    Avatar Marionarus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    352
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak to dziala, jak podliczysz koszty paliwa, wymiana czesci eksploatacyjnych i ewentualne dodatkowe naprawy. Masz w ogole wlasny samochod?

    Napisalem sobie troll posta w odpowiedzi na idiotyczne pytanie. Gosciu zadal pytanie w stylu "jakie idealne auto dla kosmonauty". Skad mamy wiedziec jakie auto chce baba, ktora ma na wydanie 150 tysi i jezdzi 5k rocznie? Chuj, ze 5k, moze lubi zapierdalac i trzeba jej sportowej emki z 600 konnym silnikiem. Czemu nie? Bo baba? xD A moze woli dupnego kombiacza albo jakies male gowno. Nie lubie pytania "samochod dla kobiety do xxx zlotych" wiec na glupie pytanie, glupia odpowiedz.

    btw.
    M6 jest akurat w chuj drogie w eksploatacji, pozera paliwo do tego to dosc awaryjny model, niewielu potrafi to naprawiac, koszta napraw sa ogromne
    Tak się składa że mam E39 525d z 2003r. I jedyne co mnie kosztuje ten samochód to paliwo. Nic się w nim nie psuje. Poza tym mam też na codzień styczność z X1 z 2011r i E65 3.0d 2008r. I uwierz że piszesz totalne bzdury. Koszt eksplatacji ogranicza się do wymiany płynów i żarówek. Paliwo nie powinno być liczone, bo każdy robi inne przebiegi.
    Poza tym, nawet gdyby było liczone, to im nowsze auto tym lepiej. Bo im nowsze z tych bmw tym pali mniej - nowocześniejszy silnik = mniejsze spalanie.

    Nie każdy kupił gniota w którym co miesiąc jest coś do roboty. Takie rzeczy jak klocki itd.robiąc 20tys rocznie nie wymieniasz co roku. Nie wiem skąd się w główce pojawiła ta kwota 10 tys miesiecznie, przy aucie wartym 140 tys. Najwidoczniej nigdy w życiu takim autem nie jeździłes i bierzesz dane totalnie z dupy. Za 10tys. to ja co miesiąc mógłbym w każdym z tych aut wymieniać silnik. No chyba że tak jak koledzy pisali wcześniej ,nawalasz miesięcznie ponad 5tys km. to faktycznie mógłbyś mieć takie koszty eksplatacji.
    Ale ktoś kto robi takie przebiegi, nigdy nie kupi M6, tylko zwykła 7er. Bo M6 służy do relaksu, i to nie jest auto dla przedstawicieli handlowych xD.
    I jestem w stanie uwierzyć ze M6 w trasie pali 11l. Myślę że w mieście lekk oobchodząc się z gazem spokojnie schodzi ponizej 20l
    Ostatnio zmieniony przez Marionarus : 25-11-2014, 17:52

  8. #1612

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    103
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Mam pytanie, jak to jest z ubezpieczeniem?
    Załóżmy, że kupie samochód, który ma napisane, że OC ważne do października 2015. To znaczy, że nie muszę się przejmować ubezpieczeniem do października 2015? Wiem tyle, że mamam 30 dni na wypowiedzenie umowy z ubezpieczycielem jeżeli dana polisa mi nie odpowiada.

    @edit
    "Nie dziwmy się, kiedy otrzymamy pismo wzywające do zapłaty od ubezpieczyciela – najwyraźniej zbywca pojazdu dostarczył dowód sprzedaży pojazdu (umowa k-s, faktura), a zakład ubezpieczeń dokonał kalkulacji składki. Może być ona wysoka, ponieważ, nie mając informacji o zniżkach klienta, ubezpieczyciel kalkuluje składkę na stawkach podstawowych. Gdy dostarczymy do towarzystwa odpowiednie zaświadczenie, składka ulegnie zmniejszeniu." To cytat z jakiejś strony.
    Problem w tym, że nie wiem czy dobrze to interpetuje.
    Przykład:
    Sprzedający płaci za OC 1000 zł, bo ma 50% zniżki i sprzedaje mi samochód. Ja nie wypowiadam umowy z TU i co dalej? Oni przyślą mi wezwanie do zapłaty? Nie mam zniżek więc będe musiał dopłacić 500 zł do tego ubezpieczenia? Czy będzie to 1500 zł ? Pomocy
    Ostatnio zmieniony przez Winogrono : 26-11-2014, 21:06

  9. #1613
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Marionarus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poza tym, nawet gdyby było liczone, to im nowsze auto tym lepiej. Bo im nowsze z tych bmw tym pali mniej - nowocześniejszy silnik = mniejsze spalanie.

    W sumie chcialem odpisac sensownego, ale w tym miejscu zesralem sie ze smiechu i musze isc sie przebrac xD

    Dalsze rewelacje i wszelkie "sadze", "mysle" i "moim zdaniem" pozostawiam bez odpowiedzi.

    A wg. mnie ktos kto robi 10km dziennie, ma pewnie z 30-40 lat kupi cinquacento, a nie M6 i co?
    Ostatnio zmieniony przez Master : 27-11-2014, 22:52
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  10. #1614
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W sumie chcialem odpisac sensownego, ale w tym miejscu zesralem sie ze smiechu i musze isc sie przebrac xD

    Dalsze rewelacje i wszelkie "sadze", "mysle" i "moim zdaniem" pozostawiam bez odpowiedzi.

    A wg. mnie ktos kto robi 10km dziennie, ma pewnie z 30-40 lat kupi cinquacento, a nie M6 i co?
    Ja pierdole a nie jest tak? Porównaj sobie swoje mityczne 1.8 is do nowego e92 2.0 w benzynie. Albo e46 320d do e90 320d. E46 i e90 miałem w domu i wiem ile co pali i jakie są tego koszty eksploatacji (tak się udało, że były prawie znikome) tak samo jak Marionarus pisał kupi ktoś gówno albo innego złoma to mu wychodzi 10 tyś na miesiąc. Jak się ma zdrowe auto z normalnym (chodzi mi o silnik 2-3 litry a nie 5) to koszty nie są duże.

  11. #1615
    Mexeminor

    Domyślny

    Żeby nie wejść w koszta przy posiadaniu auta, to albo trzeba je mieć max z rok, albo prawie nim nie jeździć, albo po prostu nic w nim nie wymieniać i mieć wyjebane. Nie ma samochodu, który nie będzie wymagał napraw, nawet jeśli to jest BMW. Dobrze wiemy co trapi te auta i że nie jest to już jakość sprzed iluś lat, a przywrócenie ich do stanu używalności kosztuje dużo więcej niż mniej prestiżowych marek.

    Proszę, niech mi nikt nie pisze, że BMW nic nie kosztuje, bo to jest po prostu wierutna bzdura.

  12. #1616

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    867
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Winogrono napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przykład:
    Sprzedający płaci za OC 1000 zł, bo ma 50% zniżki i sprzedaje mi samochód. Ja nie wypowiadam umowy z TU i co dalej? Oni przyślą mi wezwanie do zapłaty? Nie mam zniżek więc będe musiał dopłacić 500 zł do tego ubezpieczenia? Czy będzie to 1500 zł ? Pomocy
    dokładnie tak, dopłacasz różnicę między Twoimi a sprzedawcy samochodu zniżkami.

    Na pewno gówno ubezpieczalnie typu jakies TUW, MTU i inny fajans stosuje tę zasadę, jak jest z większymi ubezpieczycielami typu PZU niestety nie wiem bo auta jakie miałem dopiero sam ubezpieczałem w normalnej ubezpieczalni, a kupowałem właśnie z ubezpieczeniem z jakiegos fajansu.

  13. #1617
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Żeby nie wejść w koszta przy posiadaniu auta, to albo trzeba je mieć max z rok, albo prawie nim nie jeździć, albo po prostu nic w nim nie wymieniać i mieć wyjebane. Nie ma samochodu, który nie będzie wymagał napraw, nawet jeśli to jest BMW. Dobrze wiemy co trapi te auta i że nie jest to już jakość sprzed iluś lat, a przywrócenie ich do stanu używalności kosztuje dużo więcej niż mniej prestiżowych marek.

    Proszę, niech mi nikt nie pisze, że BMW nic nie kosztuje, bo to jest po prostu wierutna bzdura.
    Jeśli piszesz posta w moją stronę to już tłumaczę o co mi chodziło z tym "znikome" wiadomo klocki oleje się wymienia bo to sprawy bieżące raczej mi chodzi o takie jak regeneracja turbiny czy rozrząd i tym podobne naprawy. E90 zakupione z przebiegiem 60 tyś teraz ma 150 i jak na razie nic się nie psuje. E46 miało przebieg 180 przed sprzedażą jakieś 240 i też nic większego się w nim nie posypało. Mój znajomy ma właśnie e46 które kupił "okazyjnie" to już 10 tyś w nim siedzi i jeszcze nie jeździ jak powinno :)
    Ostatnio zmieniony przez _Szymon_ : 28-11-2014, 16:04

  14. #1618
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Marionarus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Paliwo nie powinno być liczone, bo każdy robi inne przebiegi.
    jeżdżę samochodem kilka lat i nie wiem co robienie różnych przebiegów ma do spalania XDD chyba dlatego podaje się wartość /100km bo to ma znaczenie i dlatego POWINNO BYĆ LICZONE ;p
    zaraz powiesz, że roczny przebieg ma wpływ na cenę paliwa :D

    Jeżeli dane auto pali 10l/100 to fakt że robię nim 10tyś rocznie, 20tyś rocznie czy 30tyś rocznie nie zmienia faktu, że AUTO PALI 10l/100km - ale to jest przecież oczywiste. Więc nie wiem o co chodzi w bzdurach które wypisujesz

  15. #1619
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Chyba miał na myśli fakt, że przez 10 tysięcy kilometrów zrobisz 7 tysięcy w mieście spalając 16/100 a 3 tysiaki w trasie paląc 10/100. A jak wiadomo różnie bywa z tym gdzie będziemy przez następne 30 tysięcy km


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  16. #1620
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,069
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @pyro przeczytaj parę postów wstecz, zastanów się dłużej o co chodziło koledze :)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •