Reklama
Strona 1866 z 1866 PierwszaPierwsza ... 8661366176618161856186418651866
Pokazuje wyniki od 18,651 do 18,658 z 18658

Temat: Wybór samochodu.

  1. #18651
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Szukam drugiego auta, takiego na weekendy. Budżet 10k więc za bardzo nie poszaleje. Początkowo chciałem kupić mercedesa w202, w203 lub w210 ale w tej cenie same zgniłe trupy, w które trzeba by wpakować kolejne 10k więc odpuściłem. Teraz myślę o Chryslerze 300m, można kupić fajne egzemplarze w tej cenie. Z tego co sprawdzałem to części nie są jakieś super drogie, auta w miarę solidne a po zagazowaniu spalanie jest akceptowalne. Ktoś miał i może się wypowiedzieć? Ewentualnie jakieś inne fajne auto w tej cenie? Da się w ogóle w tych pieniądzach kupić coś ciekawego, przyciągającego wzrok i żeby jednocześnie nie było skarbonką bez dnia?
    Mogę Ci ożenić Golfa dwójkę w dobrym stanie. Do 10k trudno znaleźć starsze auto, które będzie ciekawe i tanie w utrzymaniu jednocześnie. Ja bym szukał właśnie czegoś takiego jak Golf II, a więc maksymalnie prostego i z tanimi częściami, no i oczywiście w dobrym stanie blacharskim (to jest kluczowe).

    Te Merce to skarbonki bez dna, z każdego niemal względu, a rdza to już w ogóle jest dramat. Poza tym one nie dają żadnych emocji, prowadzą się jak współczesne auta i są totalnie bezpłciowe. Dobre na daily i to tyle.

    300M teoretycznie jest dobrym wyborem, ale na pewno nie tanim i prostym w utrzymaniu. Dodatkowo nie wiem czy to jest dobre auto weekendowe, raczej jako ciekawsze daily. Weekendowe auto powinno dawać jakąś odskocznię od codzienności, a 300M to co najwyżej może cię przewieźć z A do B w komfortowych warunkach i nie zapewnić żadnych emocji (i nie mówię tutaj o emocjach związanych z prędkością).

    Jak myślę o aucie weekendowym, to mam przed oczami albo kabrio albo jakiegoś youngtimera, którego można zabrać na myjnię, na zlot, na lajtową przejażdżkę przez pola itd. To powinno być auto, którego nie weźmiesz w tygodniu w drogę do pracy, bo będzie szkoda, bo nie będzie klimatu, bo prowadzi się inaczej, bo trzeba trochę powalczyć z prymitywną techniką itp. itd.

    Pomyśl też jakie auto zniknęły z dróg w ostatnich latach. 300M to zły przykład, bo go nigdy nie było i ludzie mają w niego wyjebane w chuj, nie budzi emocji. Passat B5 będzie budził większe emocje za chwilę, bo ludzie go pamiętają i będzie się łezka w oku kręciła na jego widok. To samo jebany w dupę śmietnik jakim jest Polonez - może i to gówniane auto, ale budzi wielkie emocje, a na drogach występuje już raz na rok (tak sam z resztą jak stare VW czy inne Citroeny i Peżoty).

    Musisz pamiętać, że 10k to za mało na ciekawe auto na weekend jeśli chcesz żeby spełniało więcej niż jedno, dwa kryteria. Możesz mieć albo stare i tanie, albo szybkie i stare itd. Więcej nie wciśniesz, bo kasy nie starczy, np. jakbyś chciał W124 do 10k, to ono będzie dojechane w pizdu, ale spełni dwa kryteria: stare i przyciągające uwagę. Golf za 10k będzie miał to samo, ale jeszcze może być tani w eksploatacji, tak samo Cinquecento, ale Cinkol będzie w bardzo dobrym stanie, takim niemalże kolekcjonerskim. Wszystko zależy jak do tego podejdziesz, bo można mieć naprawdę sensowny egzemplarz jednego auta, albo totalnie dojechany śmietnik innego auta.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 15-02-2024, 11:34

  2. #18652
    Avatar Zakon
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz/Katowice
    Wiek
    29
    Posty
    1,881
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Wez sobie jakiegos tiburona z 2,0. Jak lekko podwyzszysz budzet to nie bedzie az takim trupem a napewno rzuca sie w oczy jak samochod za takie kwoty.

    https://www.otomoto.pl/osobowe/hyundai/coupe

  3. Reklama
  4. #18653
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,632
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    może mazda mx3?
    nie wiem czy tam byl case z ruda jak w 6, ale autpo spx

  5. #18654
    Avatar Zakon
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz/Katowice
    Wiek
    29
    Posty
    1,881
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj termere napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    może mazda mx3?
    nie wiem czy tam byl case z ruda jak w 6, ale autpo spx
    We wszystkim w tym budżecie bedzie problem z ruda, moze jedynie jakies ocynki typu audi 80/100, ale dobrze zachowane pewnie kosztuje z 20

  6. #18655
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,632
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    ja nigdy nie rozważałem jakiegoś auta na weekendy, ale gdyby to pewnie jakiś merol sl/slk w cabrio tylko tam już sie nie złapiesz w 10k

  7. #18656
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Szukam drugiego auta, takiego na weekendy. Budżet 10k więc za bardzo nie poszaleje. Początkowo chciałem kupić mercedesa w202, w203 lub w210 ale w tej cenie same zgniłe trupy, w które trzeba by wpakować kolejne 10k więc odpuściłem. Teraz myślę o Chryslerze 300m, można kupić fajne egzemplarze w tej cenie. Z tego co sprawdzałem to części nie są jakieś super drogie, auta w miarę solidne a po zagazowaniu spalanie jest akceptowalne. Ktoś miał i może się wypowiedzieć? Ewentualnie jakieś inne fajne auto w tej cenie? Da się w ogóle w tych pieniądzach kupić coś ciekawego, przyciągającego wzrok i żeby jednocześnie nie było skarbonką bez dnia?


    chrysler stratus cabrio z 2.5 V6
    nie dziękuj

  8. #18657
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mamy kogoś kto bezpłatnie sprawdzi numer vin w BMWW? Wstępnie chce lekko przycebulic i jakies podstawowe chociaz informajce wyciagnac, a jak juz sie zdecyduje na taka daleka wyprawe to kupie raporcik u bimmerchecka

  9. #18658
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj qSC napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mamy kogoś kto bezpłatnie sprawdzi numer vin w BMWW? Wstępnie chce lekko przycebulic i jakies podstawowe chociaz informajce wyciagnac, a jak juz sie zdecyduje na taka daleka wyprawe to kupie raporcik u bimmerchecka
    podstawowe informacje to se możesz jakimś carverticalem sprawdzić. Jak chcesz porządny wyciąg z ASO, kluczyka itd., to bimmercheck.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •