Reklama
Strona 274 z 1245 PierwszaPierwsza ... 174224264272273274275276284324374774 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 4,096 do 4,110 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #4096
    Mexeminor

    Domyślny

    Te C4 fajne auta, 1.4 bardzo dobry silnik. Nie wiem jednak, czy ta cena jest okej.

  2. #4097
    Avatar dozyk24
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    391
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Rozglądam sie za zakupem jakiegoś samochodu. Najlepiej do 20k, cos z mocniejszym silnikiem do gazu. Mam na oku BMW e46 2.0 170ps bądz 2.5l 192ps. Ktoś się wypowie na temat tego samochodu? Opisze temat wygody, wyciszenia i osiągów? Czy moze poczekac jeszcze z 2 latka i kupic e90 z podobnymi jednostkami?

  3. Reklama
  4. #4098
    Avatar YYZ
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Foobar2000
    Posty
    156
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    wwww.aaaauto.pl
    "It's always a happy day when YYZ appears on our luggage tags."

  5. #4099
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jakie opinie o Alfie 156 w 1.9JTD? Duże koszty utrzymania zawieszenia? (słaba droga na osiedlu) wytrzyma chociaż rok? Ten silnik jest na łańcuchu czy nie?
    :)

  6. #4100
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj dozyk24 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rozglądam sie za zakupem jakiegoś samochodu. Najlepiej do 20k, cos z mocniejszym silnikiem do gazu. Mam na oku BMW e46 2.0 170ps bądz 2.5l 192ps. Ktoś się wypowie na temat tego samochodu? Opisze temat wygody, wyciszenia i osiągów? Czy moze poczekac jeszcze z 2 latka i kupic e90 z podobnymi jednostkami?
    2.2 170 koni.

    Do 20k może być ciężko z poliftem. Nie powiem Ci teraz, czy 2.2 szły w przedliftach, ale 2.5 na pewno. Aktualnie w Katowicach jest taka E46, 2.5, mpakiet, piękny biały kolor, wszystkie papiery. 21 tysięcy, ale z pewnego źródła i na warto ją kupić mając taki budżet i szukając tego modelu.

    E90 za 2 lata sobie odpuść, lepiej teraz kupić E46, pojeździć kilka lat, a potem sprzedać zadbane za niewiele mniej i kupić E90.
    Cytuj nightmarer121 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakie opinie o Alfie 156 w 1.9JTD? Duże koszty utrzymania zawieszenia? (słaba droga na osiedlu) wytrzyma chociaż rok? Ten silnik jest na łańcuchu czy nie?
    jak 159 to tylko JTD 8v, 120 koni. 16 zaworowe już nie takie trwałe i droższe w naprawach. Te ósemki to pancerniaki, jeśli 1.9TDI jest wytrzymały (a jest), to nie wiem co powiedzieć o tych JTDkach.

    Zawieszenie to już nie to co w 156, nie wytłucze się raz na 30 tysięcy. Poza tym słaba droga na osiedlu to nie jest w ogóle wyznacznik, bo pokonujesz nią może 1/100 całego dystansu swoich tras. Jak przejedziesz nią zawsze wolno i ostrożnie, to w ogóle nie wpłynie na trwałość zawieszenia.

  7. #4101
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    120 nie za mało trochę na te 1,5 tony? Jeździł ktoś tym? A jak wypadają te 2,4?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #4102
    Mexeminor

    Domyślny

    te pierwsze 2.4 też klasa oczywiście

  9. #4103
    Boruciarz

    Domyślny

    2.4 to jest praktycznie ta sama jednostka co 1.9 tylko z dodanym cylindrem. ojciec ma w 166, jak na diesla buczy pięknie i zapierdala. Pozwolę się nie zgodzić, że 120 8v to najlepszy motor. Po pierwsze na pewno nie do 159, ma zbyt za dużą nadwagę - to wprost nie jedzie. 150konna wcale nie jest dużo bardziej awaryjna, a zdecydowanie lepiej jedzie w tak ciężkiej kobyle. Jedynie klapy wirowe (które się wyrzuca), dpf (który się wyrzuca). W 2.4 czasem pękały głowice, ale to od zbyt dużych długich prędkości przelotowych

  10. #4104
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jedynie klapy wirowe (które się wyrzuca), dpf (który się wyrzuca)
    to nie jest jedynie i tego się nie wyrzuca. Jeśli ktoś lubi taki sport, to okej, nie zabronię, ale ja bym się tego nie pozbywał i nie kupował 16 zaworowego, skoro mogę mieć 8v i nie mieć tych problemów. Alfa jest ciężka, to się zgadza, ale 8v ma bardzo podobne osiągi do 1.9TDI AWX, które mam w Passacie, a że auta mają podobną masę (a mają)... Cóż, dla mnie Passat jedzie bardzo dobrze, a więc wybieram najlepszy silnik w Alfie i nie narzekam na brak mocy.

    Może za 3 tygodnie będę oglądał 2.4, gość ma popłacić akcyzę i zrobić dwumasę,a potem oględziny. Zobaczymy ;)
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 09-02-2016, 19:38

  11. #4105
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2.2 170 koni.

    Do 20k może być ciężko z poliftem. Nie powiem Ci teraz, czy 2.2 szły w przedliftach, ale 2.5 na pewno. Aktualnie w Katowicach jest taka E46, 2.5, mpakiet, piękny biały kolor, wszystkie papiery. 21 tysięcy, ale z pewnego źródła i na warto ją kupić mając taki budżet i szukając tego modelu.

    E90 za 2 lata sobie odpuść, lepiej teraz kupić E46, pojeździć kilka lat, a potem sprzedać zadbane za niewiele mniej i kupić E90.

    jak 159 to tylko JTD 8v, 120 koni. 16 zaworowe już nie takie trwałe i droższe w naprawach. Te ósemki to pancerniaki, jeśli 1.9TDI jest wytrzymały (a jest), to nie wiem co powiedzieć o tych JTDkach.

    Zawieszenie to już nie to co w 156, nie wytłucze się raz na 30 tysięcy. Poza tym słaba droga na osiedlu to nie jest w ogóle wyznacznik, bo pokonujesz nią może 1/100 całego dystansu swoich tras. Jak przejedziesz nią zawsze wolno i ostrożnie, to w ogóle nie wpłynie na trwałość zawieszenia.
    No właśnie pytałem o 156, najlepiej kombi, a zawieszenie w pozostałych autach w rodzinie robimy co roku, bo ciągle coś się sypie i dlatego pytam czy się nada, czy sobie odpuścić. I ogólnie Mex czy poleciłbyś te alfy w dieslu? bo zastanawiałem się tez nad passatem, ale wizualnie to te auta dzieli przepaść na korzyść alfy. Budżet 7k
    Ostatnio zmieniony przez nightmarer121 : 09-02-2016, 19:54
    :)

  12. #4106
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj nightmarer121 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No właśnie pytałem o 156, najlepiej kombi, a zawieszenie w pozostałych autach w rodzinie robimy co roku, bo ciągle coś się sypie i dlatego pytam czy się nada, czy sobie odpuścić. I ogólnie Mex czy poleciłbyś te alfy w dieslu? bo zastanawiałem się tez nad passatem, ale wizualnie to te auta dzieli przepaść na korzyść alfy. Budżet 7k
    O kurwa, przeczytałem 159 XD Nie no, 156 i zawieszenie to jest jakaś porażka. Ja myślę, że te kurwa głupie włoskie gremium inżynierów, ta kurwa banda imbecyli, która głosowała za tym zawieszeniem, to jest jakieś kurwa nieporozumienie. 30 tysięcy na naszych drogach i gruby hajs na nowe, bo skomplikowanie tego jest nie z tej ziemi.
    156 wygląda tak:
    -jtdki super
    -wygląd super
    -nawet się nie psuje jak każde włoskie
    -zawieszenie do dupy no i siema no i chuj

    159 za to miód, ale cóż, inna półka cenowa.

    PS 7k na zadbaną 156 z jtdkiem czy na Passata to jednak trochę mało. Dostaniesz mocno wyjeżdżone auta.

  13. #4107
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    To skoro juz jestesmy przy alfie 159.
    Czytalem, ze te diesle sa mistrzowskie, niestety do mojej jazdy diesel z zasady sie nie nadaje. Do pracy mam 10 km, do szkoly jeszcze mniej, trasy ponad 30 km bez gaszenia silnika robie naprawde rzadko.

    Podoba mi sie alfa 159 no i nie wiem czy gdybym zdecydowal sie zmienic samochod to brac tego diesla 1.9 150km czy jednak benzynke albo tego oplowskiego 1.8 mpi 140 koni albo 1.9 jts. Boje sie spalania w benzynie wiec prawdopodobnie w gre wchodzi tylko ta najslabsza jednostka 140km
    Ostatnio zmieniony przez Wyso52 : 09-02-2016, 21:58

  14. #4108
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    jak coś to wydaje mi się, że do tych 1.8 dobrze gaz wjeżdża
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  15. #4109
    Boruciarz

    Domyślny

    Wszystkie te benzyny poza 1.75tb palą nieadekwatne ilości paliwa do tego jak jeżdżą. Takie tam cudactwa. A i przy okazji 1.8 mpi wychodziło w najbidniejszej z biednych wersji (nawet bez multifunkcji i klimatronika, w 1.9 jts się zdarza, w 2.2 już mniej) i jest tego niezwykle mało (chociazby w polsce)

  16. #4110
    Avatar Maro14
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    164
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jak juz jestesmy przy alfach to co sadzicie o 147 ? Mysle nad kupnem 1.9 jtd 115 km. Do pracy głownie jeżdżę droga expresowa jakieś 25-30 km także myślę ze disel lepiej mi się spisze niż ten 1.6 tspark.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 5 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 5 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •