Reklama
Strona 885 z 1245 PierwszaPierwsza ... 385785835875883884885886887895935985 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 13,261 do 13,275 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #13261
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    https://goldencars.com.pl/cennik#content

    Ziomeczki w BB wynajmuja 1800-2500 ceny sa za Stanga/Corvette/Camaro (turkusowe camaro na pewno sie jankowi spodoba )

    Tylko oni wydaja tez duzo na marketing na bank, do tego maja w chuj znajomosci i w chuj kasy.
    Do tych Twoich kosztow dolicz sobie podatki, zusy, ubezpieczenie przy czym nie wiem jak bedzie z tym ubezpieczeniem jezeli auto bedzie wykorzystywane zarobkowo, podejrzewam, ze tez jest inna oplata, a to 3,5k OC/AC tez raczej watpliwe wg. mnie.

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może, ale nie musi.



    Większość januszełów polskich biorących ślub to cebula. Jako grafik trafiałem na przyszłe panny młode (nierzadko), które myślały że im za darmo albo za 20zł zaproszenia ślubne zrobie XDD a jak się dowiedziały, że no chyba nie, to szybko rezygnowały.



    Uznajmy, że to 4 miesiące i nie masz już zniżek w zusie.

    4x1200zł zusu = 4800zł
    Nie wiem ile km się robi średnio na ślubie, ale dajmy na to średnio 70km (jedne śluby dalej, jedne bliżej, może się robi więcej, nie wiem). Spalisz 15/100, choć pewnie więcej. To jest powiedzmy +/- 50zł za przejazd, 20 przejazdów to 1000zł.
    Zakładam, że działasz legalnie i wystawiasz fv, więc odejmijmy 23% od każdego z 20 przejazdów po 1000zł, 230zł od przejazdu x20 to 4600
    4800+1000+4600 i z twoich zajebistych 20k w 4 miesiące (które i tak chuj wie czy zarobisz, nie każdy kto bierze ślub w okolicy będzie brał twojego mustanga za 1000zł) robi się 9600zł. Dolicz na te 4 zajebiste letnie miesiące koszty księgowej, miesięcznie niech to będzie nawet 150zł, bo dobra księgowa to podstawa, a to i tak nie jest wygórowana mocno cena. Już jest 9000zł. Nie uwzględniam amortyzacji w postaci zużycia samochodu, sprzątania, mycia. Już chuj z tym. Chociaż powinno się to doliczyć. Bez reklamy też nikt cie nie weźmie i o ile sam tego nie ogarniasz to koszta dodatkowo rosną.
    Ceramika, myjnie, ubezpieczenie to masz kolejne 1200~ na miesiac (zakladajac, ze nie pracujesz w pozostale albo masz jakis smieszny zarobek). Ubezpieczenie kolo 4k (to nadal malo), wypacykowanie auta i myjnie tez kosztuja. I juz z 9k robi sie 5k izi, a dojda jeszcze jakies blahostki, dojda jakies pierdoly, kupno szmaty czy wyczyszczenie ich i dbanie o siebie bo kurwa nikt nei chce jakiegos meliniarza za kolkiem co tez wchodzi w koszt uslugi i w efekcie po 4 zajebistych miesiacach wychodzisz 4k netto do przodu.
    No i fajnie bo jezdzisz se fajnym autkiem (co prawda nie stac Cie na paliwo do niego), ale co z pozostalymi 8 miesiacami? xD Idziesz do leasingodawcy i mowisz pierdole was tera 8 miechow nie splacam bo mam chude miesiace? xD
    Ostatnio zmieniony przez Master : 30-01-2019, 10:11
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  2. #13262
    Boruciarz

    Domyślny

    jużesta tu chyba wszyscy po 9 samochodow kurwa kupili a dalej jezdzita tym samym. poza masterem oczywiscie. dla niego jednakowy szacunek jak i chuj w dupe

  3. Reklama
  4. #13263
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Aha przypomniało mi się
    Kolega ma mustanga 2.3 ekobust
    Za ubezpieczenie zawołali mu jakieś 20k, ale wziął na ojca za jedyne 15k
    Ojciec ma tabor samochodów także, że zniżkami średnio u niego jakby co
    Oc+ac
    Ostatnio zmieniony przez jaxi : 30-01-2019, 10:24

  5. #13264
    Boruciarz

    Domyślny

    dobra kurwa, mowic mi tu raz dwa. jak sie spierdoli elektryka foteli to jest jakas manualna mozliwosc przesuniecia skurwysyna?

  6. #13265

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    elko, znajdę jakąś fajna e46 do 15koła? w manualu, benzyna i z opcja zagazowania(biedak studenciak here)

    Jak ogólnie koszty eksploatacji takich aut? BMW - bedziesz miał wydatki?

  7. #13266
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,985
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Omens napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bedziesz miał wydatki?
    to zależy od stanu mechanicznego i blacharskiego
    jak kupisz zadbane to kwestia serwisu olejowego najdroższy i najczęściej się psujący i najdroższe w naprawach to osprzęt silnika

  8. #13267
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobra kurwa, mowic mi tu raz dwa. jak sie spierdoli elektryka foteli to jest jakas manualna mozliwosc przesuniecia skurwysyna?
    #alfa_romeo

    Jedyna mozliwosc to kupno jakiegos auta dla ludzi rozumnych np volkswagena.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  9. #13268
    Boruciarz

    Domyślny

    w gt nie bylo nigdy elektryki fotela

    i wlasnie sie w passaciku u kumpla zjebalo jak odjechal do tyłu. tera nie siega nogami i nie da sie do prozdu xDDDDDDDDDDDD

  10. #13269
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w gt nie bylo nigdy elektryki fotela

    i wlasnie sie w passaciku u kumpla zjebalo jak odjechal do tyłu. tera nie siega nogami i nie da sie do prozdu xDDDDDDDDDDDD
    Ale dobrze tak chujowi o matulu az mi sie humor poprawil XD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  11. #13270
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Omens napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    elko, znajdę jakąś fajna e46 do 15koła? w manualu, benzyna i z opcja zagazowania(biedak studenciak here)

    Jak ogólnie koszty eksploatacji takich aut? BMW - bedziesz miał wydatki?
    Jeśli chodzi o e46:
    1. Tylko polift
    2. Na pewno R6 benzyna jak i diesel
    3. Czemu tylko manual? Automat świetnie daje radę jak wymieniasz olej.
    4. Zamienników jest tyle, że o koszty utrzymania e46 bym się nie bał. Np. tarcze hamulcowe do 328 kosztują od 100 do 150zł jeśli mówimy o dobrych firmach
    5. Jak mi przerdzewiała tarcza kotwiczna to kupiłem dwie sztuki za 80zł i sam wymieniłem.
    6. Plus jest taki, że usterki w tym samochodzie zna każdy mechanik i nie będzie niepotrzebnej wymiany części, które tego nie wymagały
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  12. #13271
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    https://goldencars.com.pl/cennik#content

    Ziomeczki w BB wynajmuja 1800-2500 ceny sa za Stanga/Corvette/Camaro (turkusowe camaro na pewno sie jankowi spodoba )
    Jak mnie ta generacja Camaro w ogóle się nie podoba xD Wolałbym już 4gena za 30k, serio.


    @A może sam bym sobie taką CVke interceptora w full blacku kupił na daily? V8 jest, rwd jest, tylko drzwi za dużo, ale to przynajmniej można by jakiegoś ziomeczka do ślubu zawieźć za 2-3 stówki
    Ostatnio zmieniony przez Astinus : 30-01-2019, 17:39

  13. #13272
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Tasmann ; @Master ; ale czytajcie ze zrozumieniem, 3,5k to rata miesięczna leasingu, a nie koszt ubezpieczenia. Poza tym @Tasmann ; to ty wyskoczyłeś, że w Wawie jest 1k za wynajem Mustanga, to zrobiłem szybką kalkulację. 50 przejazdów w takim miejscu jak stolica to spokojnie się objedzie w same weekendy, zakładamy całoroczny serwis. Co tydzień powinno się mieć klienta. Ale koniec już tych gdybań, bo ty nawet nie jesteś pewien tych cen, to raz, a dwa że to jest tyle zmiennych...

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli chodzi o e46:
    1. Tylko polift
    2. Na pewno R6 benzyna jak i diesel
    3. Czemu tylko manual? Automat świetnie daje radę jak wymieniasz olej.
    4. Zamienników jest tyle, że o koszty utrzymania e46 bym się nie bał. Np. tarcze hamulcowe do 328 kosztują od 100 do 150zł jeśli mówimy o dobrych firmach
    5. Jak mi przerdzewiała tarcza kotwiczna to kupiłem dwie sztuki za 80zł i sam wymieniłem.
    6. Plus jest taki, że usterki w tym samochodzie zna każdy mechanik i nie będzie niepotrzebnej wymiany części, które tego nie wymagały
    1. racja, przedlifty to rwące się wózki, co nie jest miłe,
    2. Najlepiej, ale R4 nie są złe jako silniki, minusem jest dźwięk i wiadomo - osiągi. Niemniej do 15k łatwiej znajdziesz dobre R4 niż R6,
    3. Hehe, no nie do końca. BMW nie znosi zamienników prawie nigdzie, hamulce to jeden z lepszych przykładów. Na wszystkich forach polecane są tylko dwie marki - Zimmerman i ATE, gdzie ATE szły na pierwszy montaż i są zdecydowanie najpewniejsze. Już nie wspominam o osprzęcie, bo kupowanie czujników w zamienniku to najgorszy pomysł jaki można mieć, a VDO kosztuje swoje, a zepsuje się na pewno jeśli jeszcze nie zostało wymienione,
    5. Ale co to jest za argument, jak mi zaczęły mazać wycieraczki, to kupiłem za 95 zł Bosche pod mocowania w E39 i sam zmieniłem,
    6. To prawda, ale zapomniałeś dodać, że chodzi o usterki mechaniczne, a tak można powiedzieć o większości aut jeżdżących po naszych drogach. Elektryka i elektronika w BMW to jest enigma dla zwykłego mechanika i nie ma chuja, że ogarnie większy problem. Kwestię poboru prądu rozwiązał mi dopiero spec z Rudy Śląskiej, który jest jedyny taki na Śląsku i w ogóle w okolicy. Poza tym to jeszcze trzeba wiedzieć gdzie jeździć, bo na 5 czy tam 6 serwisów robiących BMW w okolicy, dwa są dla mnie totalnie niekompetentne i wyłożyły się na super prostej usterce jaką był krzyżak kolumny kierowniczej XDDD Strach pomyśleć co by cudowali z modułem świateł, który wpierdalał mi 500mA po uśpieniu (a dlaczego tak robił? Bo kolejny, trzeci już warsztat robiący tylko BMW, zrobił mi na nim światła do jazdy dziennej i nawet nie raczył poinformować, że nie jest dobrym pomysłem grzebanie w przedliftowych modułach, bo one się lubią po prostu od tego zjebać i zachowywać właśnie jak mój. Każdy debil umie w INPIE zakodować światła, ale nie każdy wie czy warto i jak to dobrze zrobić) i zabijał akumulator, pewnie pół auta miałbym rozgrzebane. A więc nie, do BMW musisz mieć dobrego speca, od mechaniki to jeden pies, ale akurat to nigdy w żadnym aucie nie jest problem, bo jak mechanik nie jest debilem, to nawet (ja wiem Janek, że to nie jest statek kosmiczny, ale jednak wiemy jak to wygląda w Polsce, plus jest to dobry przykład na to, że mechanikę każdy mechanik ogarnąć powinien) Cadillaca STSa naprawi prosto z ulicy w kwestiach mechaniki. @Exequt'er ;

    ________________________________ @Omens ; tak, BMW to Będziesz Miał Wydatki. Jeśli kupisz auto mocno doinwestowane, tzn. hamulce, zawieszenie, sporo osprzętu w silniku (czujniki położenia wału i wałka, odma, DISA, może VANOS itd.) i z fajną budą, to spoko, nie powinno sprawiać większych problemów (większych, zaznaczam), ale jak będzie se to taki hehe egzemplarz "wszystko działa nic nie stuka nic nie puka zapraszam do sprawdzenia na stacji diagnostycznej", to ja bym się 10x zastanowił.
    A, za 15k polift to najlepszy silnik na jaki możesz liczyć to 2.2. 2.5 i 3.0 to inna półka cenowa trochę, ja bym nie ryzykował. Nie licz też na cudowne wyposażenie, bo to w BMW wystrzeliwuje cenę w kosmos. Jakiś czas temu oglądałem naprawdę ładnego poliftowego sedana z M54B22. Gościu ogarnięty, jeździł tym chyba 6 lat, zrobił parę typowych spraw jak odma, disa, poogarniał zawiechę, hamulce. Silnik pracował świetnie, buda super, wnętrze super, ale straszna bieda, tj. najgorsze stołki (lędźwie pompowane ratowały), zwykła fajera, poza automatyczną klimą i ksenonem koniec opcji dodatkowych właściwie, z tyłu korbki w drzwiach. Chciał za to 13500 i to była w chuj dobra cena, pewnie oddał to za 13k i spoko. Takich auta jest bardzo mało, wiem co mówię, naoglądałem się masy E46 i E39 i tak ładnego E46 nie widziałem nigdy, to było najlepsze. Czasem sobie je przypominam i żałuję, że przynajmniej nie wziąłem go na trzepanko w serwisie (co by się pewnie skończyło zakupem, bo nie wiem co by tam mieli znaleźć), bo po zmianie na sportsitze byłby po prostu idealnym dupowozem dającym frajdę codzienną jazdą do pracy i po zakupy do Lidla.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 30-01-2019, 18:26

  14. #13273

    Notoryczny Miotacz Postów Omens jest teraz offline
    Avatar Omens
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,228
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Dzięki wielkie, jak się już zdecyduje mocno, to odezwę się, to doradzicie, które wybrac.
    Ja całe zycie vw latam, teraz jechałem 1kkm do włoch e46 i się po prostu zauroczyłem bmw, wygodne, ciche, pryma sorcik

  15. #13274
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,139
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    E46 jest wygodne na sportsitzach w full elektryce, zwykłe stołki bez kołyski to pozycja jak w Ursusie, totalna porażka, w 80tce mi się dużo lepiej siedziało. Ciche owszem jest, ale jak porównasz do np. B5FLa, to nie ma różnicy (ale prawdą jest, że B5 i FL to najlepsze VW ever i zrobione są jak Audi, a więc wyciszenie nie powinno dziwić). Jakość materiałów też nie jest wcale na plus dla BMW, tak samo jak VW ma lepsze i gorsze strony, spasowanie tak samo. To są dobre auta, ale ich atutami są tylny napęd i naprawdę świetne właściwości jezdne, cała reszta to średniawka albo słabizna. Z BMW jest jak z Saabem czy Subaru, te auta się kocha albo ich nie kupuje, bo one naprawdę są strasznie wkurwiające w użytkowaniu. Psują się, są kurewsko drogie w naprawie, ciągle coś wyskakuje, coś nie działa, coś nie tak chodzi jak ma chodzić, rdzewieją jak Mazda 6 przed liftem, mają złachane wnętrza (nie tyczy się Subaru aż tak, bo to jednak japońskie, a oni potrafią zrobić wnętrze), ALE MAJĄ KURWA ICH PIERDOLONA MAĆ TO COŚ, TO COŚ CO TRZYMA CIĘ PRZY TYCH SKURWIAŁYCH MARKACH SIŁĄ BORUCIARZA DORUCHIWAJĄCEGO SYLWIĘ I PŁODZĄCEGO BORUCIĄTKO, SIŁĄ JANKA WSPINAJĄCEGO SIĘ NA BUDYNKI A NIEDŁUGO NA DRZEWA, SIŁĄ CYGANA POPIERDALAJĄCEGO PO GURKACH, SIŁĄ GOLEMA KOPIĄCEGO DOŁY I WOŻĄCEGO ŻWIR, SIŁĄ WOJTKA SRAJĄCEGO TRZECI RAZ TEGO SAMEGO DNIA PO KEBSIE W EFEZIE. No i to jest coś czego nie potrafisz zwalczyć. Zw, idę oglądać E34 na olxie...
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 30-01-2019, 18:35

  16. #13275
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    no coś takiego właśnie mają, myślę, żeby następne autko w tym roku jeszcze zmienić tak skromnie ale bardziej rodzinnie na e46 330xi oczywicho kombi

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •