Reklama
Strona 459 z 1245 PierwszaPierwsza ... 359409449457458459460461469509559959 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 6,871 do 6,885 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #6871
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Rikimaru Uh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Panowie, szukam daily do 5k póki mazda stoi i gnijąc czeka na lepsze czasy lub sprzedaż.
    Co polecicie w tym przedziale cenowym? Generalnie chodzi o komfort podróży i jako-takie osiągi 130+km. Co polecicie? <:
    Galant 2.0? Lub Chrysler Stratus
    Ale mając 5k nie przybliżysz Maździe tych lepszych czasów trochę? ;p Co to za Mazda?

  2. #6872
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Tak w ogóle to nie uważacie, że kupowanie auta za mniej niż +/- 10k jest nieopłacalne? Wg mnie do takiej kwoty same rupiecie, w które trzeba będzie wpakować i tak sporo hajsu. Śmieszy mnie to jak ktoś kupuje jakiś złom za 3 tysie, wsadzi w niego w ciągu roku drugie tyle a i tak to zezłomuje albo puści dalej w obieg. Wolałbym oszczędzać aż będę w stanie kupić coś sensownego niż brać jakieś pordzewiałe polo i inne tego typu auta :P

  3. Reklama
  4. #6873
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,371
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak w ogóle to nie uważacie, że kupowanie auta za mniej niż +/- 10k jest nieopłacalne? Wg mnie do takiej kwoty same rupiecie, w które trzeba będzie wpakować i tak sporo hajsu. Śmieszy mnie to jak ktoś kupuje jakiś złom za 3 tysie, wsadzi w niego w ciągu roku drugie tyle a i tak to zezłomuje albo puści dalej w obieg. Wolałbym oszczędzać aż będę w stanie kupić coś sensownego niż brać jakieś pordzewiałe polo i inne tego typu auta :P
    *Nie dotyczy Audi 80/100
    Poprawiłem.

    Poza tym, jak dla kogoś 5k jest dużą sumą, to nie będzie zbierał kolejnych dziesięciu, bo stwierdzi, że kupienie auta za 5k jest nieopłacalne.
    Wolę jeździć "złomem" za 5k, niż autobusem.

    btw
    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Śmieszy mnie to jak ktoś kupuje jakiś złom za 3 tysie, wsadzi w niego w ciągu roku drugie tyle a i tak to zezłomuje albo puści dalej w obieg.
    Od paru lat mam złoma za 2k, wsadziłem w niego może 500zł i wiem, że pojeździ może jeszcze parę bez problemu.
    Ostatnio zmieniony przez Alex Hope : 09-05-2017, 22:43

  5. #6874
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @Pelikan
    Jak masz od znajomego/rodziny pewną furkę, w której już prawie wszystko wymieniono na nowe to czemu nie ;) co prawda i tak się coś spierdoli, bo auto w tej kwocie może mieć i z dwadzieścia lat lub więcej, ale wiele z nich może jeszcze sporo pojeździć bez kapitalnego remontu wartego co najmniej pół auta :)

  6. #6875
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak w ogóle to nie uważacie, że kupowanie auta za mniej niż +/- 10k jest nieopłacalne? Wg mnie do takiej kwoty same rupiecie, w które trzeba będzie wpakować i tak sporo hajsu. Śmieszy mnie to jak ktoś kupuje jakiś złom za 3 tysie, wsadzi w niego w ciągu roku drugie tyle a i tak to zezłomuje albo puści dalej w obieg. Wolałbym oszczędzać aż będę w stanie kupić coś sensownego niż brać jakieś pordzewiałe polo i inne tego typu auta :P
    Przecież posiadanie auta, dopóki nie jest zarabiającym na siebie wołem roboczym, jest w ogóle nieopłacalne.
    Generalnie to zasada jest taka, że im starszy i tańszy samochód, tym tańsza jest eksploatacja i jak kupujesz starego złoma za grosze, to i za grosze go serwisujesz. Także nawet jak w rok wsadzisz w niego drugie tyle ile zapłaciłeś, to 4+4 daje 8 i o ile nie kupiłeś totalnego gówna, to masz już względnie pewne i dobrze zrobione auto.
    A nawet za te 20k to co kupisz? Dziesięcioletni samochód to niestety dzisiaj często już staroć. Nikt już nie robi Audi 80 i Merców 124, dzisiejsze samochody same rozpadają się w łapach, ale jak się coś posypie w takim, dajmy na to, dziesięcioletnim Audi, to zabulisz 2x tyle co za tę samą naprawę w tanim starociu.

  7. #6876
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A nawet za te 20k to co kupisz?
    Accorda VII, albo dozbieram 5k i takiego z 2007r, nie wnikam czy jest sprawny czy nie, nie o to chodzi
    https://www.otomoto.pl/oferta/honda-...tml#a448f8392b

  8. #6877
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Pelikan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie o to chodzi
    To o co? Im droższy i nowszy samochód, tym więcej będzie kosztowało jego utrzymanie. Nawet jakbyś miał tym jeździć przez 5 lat bezawaryjnie, to jak kupisz sobie leganzę za 5k i cały czas coś będziesz w niej robił, to i tak całość wyjdzie dużo taniej niż taki Accord. Także jeśli chodzi o "opłacalność", to stawiałbym jednak na te stare szroty ;d

  9. #6878
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    dla niektórych posiadanie tego samochodu to jest być albo nie być, a jak ktoś ma do opłacenia studia/mieszkanie/jedzenie/zycie i jakiekolwiek przyjemnosci to kazde 100zl zostawione w serwisie robi mu roznice

    ps jezdze od roku Hondą kupioną za 2 tys, technicznie wszystko jest sprawne nie włozyłem jeszcze ani złotówki (poza zmianą oleju)
    takze smigam mordeczko złomikiem za 2 koła i mam na wszystko wyjebane

  10. #6879

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    1,628
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    i wszyscy maja w ciebie wyjebane xD

  11. #6880
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to i tak całość wyjdzie dużo taniej niż taki Accord
    Ojciec od zawsze jeździ accordami, podlinkowanego przeze mnie też miał, przez cały okres czasu odkąd jeździ którymś z accordów to chyba ze dwa razy tylko coś naprawiał.

  12. #6881
    konto usunięte

    Domyślny

    no witam ponownie xD
    nadal nie opierdoliłem swojego signum ale znowu zaczyna się pierdolić więc postanowiłem w końcu to zrobić
    tak więc szukam fury

    Ale! Szukam czegoś wyższego. No i wpadła mi w oko taka Grand Vitara . Może się ktoś wypowiedzieć co do awaryjności/słabych i mocnych stron samochodu?
    Also szukam czegoś w tym stylu, tylko nie SUV. SUVy są chujowe.


    Może nie jest najpiękniejsza ale umówmy się, ja też nie. No i ma lpg. I 4x4 xD
    Wybór samochodu.-846933691_2_1080x720_z-napedem-4-4-gazem-lpg-dodaj-zdjecia_rev001.jpg
    Ostatnio zmieniony przez Hyakinthos : 10-05-2017, 13:38

  13. #6882
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja się bujam mesiem ML 320 z '98 roku. Generalnie za 15 tysięcy kupiłem egzemplarz ze zdrową blachą, motorem i skrzynią. Szybki może nie jest, ale bydle zrywne, bo tam siedzi 3.2 218kucy. Mam go co prawda dopiero pół roku, ale mogę powiedzieć, że zadowolony mocno jestem.

  14. #6883
    konto usunięte

    Domyślny

    3.2 128km i nie jest szybki ale zrywny? nie ogarniam

    no właśnie rzecz w tym że już mam dosyć niskich samochodów i chciałbym coś wyższego, ale jednocześnie nie SUVa bo mój stary jeździ hondą cr-v i generalnie łączy wszystkie wady wysokich samochodów z niskimi xD
    no tyle że można po krawężnikach pojeździć

  15. #6884
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Pojedzie maksymalnie 190km/h. Druga generacja w najmniejszej wersji benzyny ma 3,5 272km. A tak poza tym to emelowi daleko do miejskiego suva. Poza tym, że 4x4 to ma tryb low range.

  16. #6885
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Patrola tez starego kupisz w tej cenie, 4runnera do podrobienia, szerokiego. Ale to sa juz raczej samochody typowo terenowe a nie szosowki z napedem na 4

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •