Reklama
Strona 4 z 1245 PierwszaPierwsza ... 2345614541045041004 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 46 do 60 z 18673

Temat: Wybór samochodu.

  1. #46
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Danci może Audi A3 II generacji z silnikiem 1.9 diesel? Lub Seat Leon II generacji?

  2. #47
    Avatar Adziorroo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    3,253
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rover 200 jest bardzo dobrym wyborem, Adziorroo a co byś powiedział na Astrę II generacji?
    http://moto.gratka.pl/tresc/opel-ast...01971019198c,5
    Na tą astre się mega napaliłem :D

    Uzasadnijcie czemu ten Rover, spojrzałem teraz na szybko to źle nie wygląda, chociaż dla laika jak ja mniej popularna marka=droższe części, pewnie głupota? @Kozek ; @_Szymon_ ;

    Jak ktoś ma pojęcie to wypowiedzcie się o tym Punto II, czy 1.2 czy 1.4 ile koni po prostu która wersja najbardziej udana i dlaczego. Nie ukrywam, że to chyba najbardziej odpowiadające mi auto.

  3. Reklama
  4. #48
    Avatar Danci
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Posty
    948
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Danci może Audi A3 II generacji z silnikiem 1.9 diesel? Lub Seat Leon II generacji?
    Dzięki. Jednak skłaniam się tylko ku benzynie, bo zwykle robię krótkie trasy i dieselek będzie przez to cierpiał. Idzie z tych aut dorwać coś w granicach 20000 zł +/- (w grę wchodzi również zagranica)?

  5. #49
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Adziorroo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak ja mniej popularna marka=droższe części, pewnie głupota?
    zgadza się, głupota.

  6. #50
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Adziorroo Rover to mało popularna marka w naszym karaju lecz z biegiem lat ludzie coraz bardziej się do niej przekonują. Motor 1.4 dużo nie pali a jak na masę samochodu jest dość żwawy. W egzemplarzu o którym mogę coś więcej powiedzieć (model 400) bolączką była rdza. Ale oprócz tej niedogodności auto dobrze spełniało swoje zadanie i dłuższe trasy nie były problemem.


    Danci Co do Audii A3 myślę że z rocznika 2007 znajdziesz coś za granicą w przyzwoitym stanie i wyposażeniu. Oczywiście musisz trochę po przeglądać mobile.de jednak na pewno coś dla siebie wyszukasz.

  7. #51
    Avatar Danci
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Posty
    948
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A jak jeszcze z częściami i serwisowaniem tych 3 aut? Wydaje mi się, że Golf < Seat < Audi pod względem rosnących kosztów? I jak średnio silniki spalają w tych autach. Jednostki 1.4 / 1.6 benzynowe.

  8. #52
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,985
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobra to Ja już sobie tak mniej więcej zdecydowałem :P chciałbym już obgadywanego Mercedesa W124, w wersji coupe. Tylko jest tutaj co do niego wiele niejasności, bo nie wiem za bardzo w jaki silnik celować no i oczywiście czy będę w stanie go utrzymać.
    Cenowo z tego co patrze to nie są drogie bo można zacząć szukać od 5500zł, więc zanim dobije do 8000zł to jest co poprzeglądać nawet. Tylko jak już wspominałem strasznie obawiam się tych opłat :P No i te roczniki (1990r.-1992r.) również nieco mnie przerażają, ale zanim dozbieram kasę to mam nadzieje, że poczytam, popytam na forum W124 itp.
    Pytanie tylko w jakim stanie są te Coupe za taką cene.
    Zawieszenie idealne na nasze drogi prędzej zardzewieje niż się wybije :)
    Silniki, każdy dobry tutaj nie ma co się rozpisywać ja gdybym miał wybierać to jakiegoś 3,0td lub 2,5td w manualu. Lub 5,0 benzyna. Ale to są topowe silniki.
    W każdym Mercedesie jest łancuch rozrządu więc nie będziesz musiał wymieniać tylko przypilnować (łancuch jest dożywotni) pamiętaj tylko że wtedy więcej oleju wchodzi do silnika.
    Karoseria to jest najważniejsze jak będziesz kupował jedź na kanał obejrzeć dokładnie pozdejmować wszystkie elementy plastikowe które zasłaniają podwozie bo tam może się ukrywać rdza. Chociaż W124 ma mocniejsze blachy niż W210 i jest mniej narażone na rdze to jednak to auto ma ponad 20 lat i na pewno coś się znajdzie :)
    Co do cen utrzymania Mercedesa to na pewno paliwo jest ogromnie paliwożerny szczególnie wersje benzynowe. Ceny części? Wejdz na iparts.pl pooglądaj wahacze, jakieś tuleje, amortyzatory i będziesz miał rozeznanie nie przejmuj się cenami wahaczy jak będzie po 500+ zł bo to nie audi że się wymienia co 2 lata.
    Skrzynia automatyczna pamiętaj że w niej trzeba zmieniać olej, nie może szarpać przy zmianie biegów, zrywać, przeskakiwać, ma działać kickdown. Takie rzeczy sprawdzaj na zimnm silniku wszystko oprócz kickdowna bo sprzedawca może pogonić :)
    Zrób rozeznianie na forum w124 tam mają takie samochody i Ci podpowiedzą co i jak.
    Ostatnio zmieniony przez Bubuch : 02-02-2014, 14:02

  9. #53
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Adziorroo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Uzasadnijcie czemu ten Rover, spojrzałem teraz na szybko to źle nie wygląda, chociaż dla laika jak ja mniej popularna marka=droższe części, pewnie głupota? @Kozek ; @_Szymon_ ;
    Wiadomo części trochę droższe niż do vag'a ale tragedii nie ma. Przy silniku 1.4i (75km) spalanie na trasie Mielec - Białystok wyszło ok. 6l/100km, w mieście przy normalniej jeździe ok. 8l. Wiadomo lepiej wziąć 1.4si, 28KM więcej, a spalanie pewnie podobne. Przez 3 lata wymieniłem w nim nie licząc olejów/płynów: sprzęgło (~350zł), rozrząd (~400zł), przeguby (70zł szt.), wachacz (~130zł), łączniki stabilizatora (~20zł szt.) Wszystko proste jak budowa cepa, więc jeśli masz podnośnik/kanał większość rzeczy zrobisz sam. Przez ten czas nie zauważyłem większych wad.

    Spalanie oczywiście przy aktualnych temperaturach.
    Ostatnio zmieniony przez Kozek : 02-02-2014, 14:08

  10. #54
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Audi A3 1.6 FSI myślę ze spalanie będzie w okolicach 6-6,5 litra na 100 kilometrów. Oczywiście jeżdżąc oszczędnie to spalanie będzie nieco niższe.

    W Golfie oraz Seacie przyznam się, że dokładnie nie wiem ale myślę, że to spalanie będzie podobne.

    Jeśli miałbym wybierać wybrał bym Audi lub Leona ponieważ jest ich mniej na ulicach i bardziej znam te marki. Co do Golfa jest to też bardzo dobry wóz. Na Twoim miejscu brał bym "co będzie" czyli jeśli trafił by się dobry Golf z fajnym wyposażeniem i w dobrej cenie to nawet bym się nie zastanawiał, jeśli trafiło by się Audi to kupił bym Audi :)

  11. #55
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Sprawdź jeszcze Seata Ibizę II- świetne auto, bardzo ładne wnętrze, a silniki oczywiście VAG
    :)

  12. #56
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Za czym mogę się rozglądać mając 12k na samo auto?
    Ciągle przekładam sprzedaż i zamianę laguny2, raczej nie stanie się to przed wakacjami mimo wszystko już bym sobie upatrzył nową furę. Generalnie to interesuje mnie albo sedan albo jakieś coupe do polatania ale powiedzmy, że jakieś poważniejsze a nie stare bravo z jaskrawym zderzakiem i fioletowymi felami, w ostateczności jakieś ładne kombi (hehehe, chociaż przykładowo foka2 w kombi mi się nawet podoba). Jest opcja wyjazdu do Brukseli jeśli warto tam poszukać. Z drugiej strony zaczynam powątpiewać czy jest sens tak kombinować i nie lepiej poczekać i załatwić 15k, wtedy wybór staje się trochę większy, może bym znalazł AR GT za takie pieniądze.. Co mi poradzą torgowicze?
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 03-02-2014, 17:35
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  13. #57
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Hehe Passata b5 po lifcie w tedeiku :) Alfa 156, to zależy czy stawiasz na wygląd, niezawodność, unikatowość. Polecałbym jeszcze Saab 9-3, 9-5, Volvo s40 ma fajną bryłę.
    Ostatnio zmieniony przez nightmarer121 : 03-02-2014, 17:56
    :)

  14. #58
    Avatar mTr
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    278
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Za czym mogę się rozglądać mając 12k na samo auto?
    Ciągle przekładam sprzedaż i zamianę laguny2, raczej nie stanie się to przed wakacjami mimo wszystko już bym sobie upatrzył nową furę. Generalnie to interesuje mnie albo sedan albo jakieś coupe do polatania ale powiedzmy, że jakieś poważniejsze a nie stare bravo z jaskrawym zderzakiem i fioletowymi felami, w ostateczności jakieś ładne kombi (hehehe, chociaż przykładowo foka2 w kombi mi się nawet podoba). Jest opcja wyjazdu do Brukseli jeśli warto tam poszukać. Z drugiej strony zaczynam powątpiewać czy jest sens tak kombinować i nie lepiej poczekać i załatwić 15k, wtedy wybór staje się trochę większy, może bym znalazł AR GT za takie pieniądze.. Co mi poradzą torgowicze?
    Jeśli miałbym 12 tyś i chciał kupić jakieś ładne coupe to tylko peugeot 406 coupe 3.0. Spalanie duże nie jest, te +/- 200 koni jest, z wyglądu nic a nic mu nie brakuje, wewnątrz jakąś skóra + nagłośnienie jbl? Tylko deska tak jak w zwykłej 406. Jeśli chodzi o awaryjnosc to zależy jednym się psują innym nic a nic, ale raczej jest to mało awaryjne auto. Silnik 3.0 lubi gaz szczególnie ten starszy 196? Koni

  15. #59
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Za 12 tys złotych ciężko będzie znaleźć Bmw E46 ale nie jest to nie możliwe. Jak będziesz miał 15 to pole do popisu jest większe. Auto ciekawe, jak mam pakiet i jakaś dobra felge to się wyróżnia, gama silników jest obszerna. Powiedz nam jaką mocą chcesz aby samochód dysponował.

  16. #60
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,985
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    To za 15 tyś nie brałbym e46 tylko e39.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •