Reklama
Strona 3 z 1245 PierwszaPierwsza 1234513531035031003 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #31
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    To zależy od wielu czynników. Zależy kto czego oczekuje od samochodu i do czego on ma służyć.

    Jeden wybierze Mercedesa S klase z 2000roku drugi woli nowego powiedzmy fiata pandę. Jeśli ktoś chce tanie w eksplatacji autko do którego nie będzie musiał dokładać przez następne 5 lat gwarancji a po jej skończeniu części będą tańsze niech bierze pandę. Mercedesa wybierze ktoś kto ma pokaźny portfel na jego utrzymanie. Bo koszt takiej limuzyny nie kończy się na samej jej zakupie lecz też na jej utrzymaniu. W S klasie komfort będzie dużo większy ale auto będzie starsze i dużo więcej trzeba będzie do niego dokładać niż do pandy.

    Co do skrzyni automatycznej zgodzę się z tym ze jest ona odpowiednia w samochodzie powyżej 200 koni gdzie już ta moc jest odpowiednia i skrzynia sobie juz tam fajnie radzi.

  2. #32
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    panda dobre auto, tak samo jak punto I ;) tanie i dobre
    1.1 a ma zryw jak niektóre auta 1.6

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    co do Mercedesa.. jak jest z E-klasą W210 ? Ceny w okolicach 9-12tyś, spalanie ok. 7,5l 2.0 CDI 115KM lub 2.2 CDI 143KM też około 7l oleju
    jeżeli chodzi o benzynkę to już troszkę gorzej bo przy silnikach 2.0 136KM pali już koło 10l

    jak jest z utrzymaniem takiego samochodu?
    części pewnie są drogie lub trudno dostępne a jak coś się popsuje to pewnie masakra jest? xd
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 01-02-2014, 21:30

  5. #34
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Rdza je strasznie zjada i ciągłe problemy z elektroniką.
    Mój ojciec ma takiego w automacie i 2,2 diesel 95 km :D (pomijając fakt że nie jedzie i straszne problemy z rdzą i elektroniką) to jest to auto wygodne i niczego mu nie brakuje.
    Koszty ubezpieczenia na pewno wysokie i napraw tak samo, części zamienne znajdziesz ale to będą dosyć wysokie ceny.
    Szczerze to ja bym odpuścił W210 i szukał zadbanego W124

  6. #35
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    W124 jest ładny i ogólnie spoko, ale troszkę stare roczniki :/ chociaż wersja coupe jest po prostu piękna :)
    myślicie że pomimo tylu lat auto jest warte ceny?
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 01-02-2014, 21:45

  7. #36
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    To teraz apropo golfa iv w silniku 1.4 :
    Nie pier... mu głupot odnośnie niskiego spalania, bo to jest jeden z najgorszych silników w tym samochodzie. Spali malo jak bedziesz jechac max 50 km na godzine, ale zeby rozbujać ta bude w silniku 1.4 musisz go niezle przykatowac, zeby zaczelo cos jechac. Kolezka mial przez ponad rok to w gazie po kapitalnym remoncie silnika (glowica zmieniona, wtryski) i faktycznie spalilo z 10 gazu na 100, ale naprawde masakrycznie sie tym jezdzilo. Zero mocy pod noga, a jak juz chciales cos wyprzedzic to owalil tyle gazu, ze w koncu to spalanie wyszlo Ci na poziomie 13-14l gdzie przy silniku 1.8 spali Ci jakies 8l benzyny przy takiej samej jezdzie.

    Podsumowujac apropo golfa - jak masz brac, to bierz jakies 1.8 z gazem. Nie wiem czy taki jest, bo nie interesuje sie samochodami koncernu vaga i audi. Swoje spostrzezenia mam tylko dzieki koledze ktory jezdzil w/w golfem.

    O dieslu nawet nie mysl, jesli jezdzisz duzo po miescie, bo spali Ci sporo, a takiej frajdy z jazdy jak benzyniakiem nie bedzie.

    Co do tematu, ja bym polecal, civica 1.6 po swapie, badz wersje z jakimis 120~km i jest cudnie. Ewentualnie wiele dobrego slyszalem o mazdach 323f, tylko sprawdz stan lakieru.

  8. #37
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Automaty więcej palą, więc jak to dla Ciebie nie problem to możesz brać. Mondeo mk3 łożysko tylne, 120zł+, passat 40zł :D tak jest ze wszystkimi częściami.
    Popatrz passata b4 w dobrym stanie ;d na białorusi furorę robią dacie logan. Popatrz coś z opli bo to proste samochody z tanimi częściami, zawieszenie do astry można wymienić za 300zł ;d jak chcesz oszczędnie to poszukaj coś w gazie, jeśli chcesz to są nawet wersje coupe, pakiet irmisher, opc i wszystko co tylko chcesz
    Może mitsubishi colt?
    Ostatnio zmieniony przez nightmarer121 : 01-02-2014, 22:32
    :)

  9. #38
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja bym polecal, civica 1.6 po swapie,
    Autor chce auto do rajdów? Bo z tego co wyczytałem to chyba nie :) Po prostu chce się przemieszczać z punktu A do punktu B. Więc mu swampów nie proponuj bo więcej z tym się będzie później bawił niż jeździł. Nie mówię nie swampą ale jeśli ktoś w tym siedzi to owszem, ale po co to przeciętnemu kowalskiemu?

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przede wszystkim do jeżdżenia :P Do sklepu, do pracy, po mieście,
    Jeszcze nam powiedz, co byś chciał dokładniej. Bo raz piszesz o Golfie a raz o Mercedesie W210. Odpowiedz sobie na pytanie czy jest Ci potrzebne duże i przestronne auto czy raczej coś małego zwinnego do miasta. Będzie nam Ci łatwiej pomóc :)

  10. #39
    Avatar Adziorroo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    3,253
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    W sumie się podepnę

    Szukam jakiegoś autka w cenie do maksymalnie 6 tysięcy, ale nie ukrywam, że bardziej celowałbym w 4-5.
    Chciałbym coś większego niż Seicento ale też nie kloca jak E36.
    Będę się poruszał po mieście, raczej krótkie odcinki, sporadycznie przejadę więcej niż 20km w jedną stronę.
    Chce coś taniego w eksploatacji więc chyba gaz najlepsza opcja? Fajnie by było jakby były bajery w postaci klimy, no ale wiem że w tej cenie nie mam co oczekiwać bananowej skóry i tak dalej.
    Co radzicie? Póki co myślałem nad Punciakiem albo Astrą, ale nie znam się zupełnie na autach, nie mam pojęcia na temat silników pojemności etc, ostatecznie w wyborze pomoże mi ojciec ale jednak chciałbym też wysłuchać opinii młodszych oczytanych osób.

  11. #40
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeszcze nam powiedz, co byś chciał dokładniej. Bo raz piszesz o Golfie a raz o Mercedesie W210. Odpowiedz sobie na pytanie czy jest Ci potrzebne duże i przestronne auto czy raczej coś małego zwinnego do miasta. Będzie nam Ci łatwiej pomóc :)
    Szczerze mówiąc to gabaryt samochodu nie ma większego znaczenia bo to auto może byc też raz w roku w trasie.. i wtedy przydaloby sie wiecej miejsca i zarazem wygody.
    Póki co bardzo wciągnął mnie Mercedes W124 coupe, ale boje sie ile mogłyby wyjść opłaty, ile kosztują częsci.. i ile ogolne utrzymanie takiego samochodu ; p
    Z tym że tutaj celowałbym w benzyne+gaz lub jakiegos oszczednego diesla (o ironio interesuje mnie 2,5D+turbo ;D)
    No i boje sie też tego rocznika.. samochód mający ok. 24 lata to sporo.
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 02-02-2014, 11:25

  12. #41
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Adziorroo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W sumie się podepnę

    Szukam jakiegoś autka w cenie do maksymalnie 6 tysięcy, ale nie ukrywam, że bardziej celowałbym w 4-5.
    Chciałbym coś większego niż Seicento ale też nie kloca jak E36.
    Będę się poruszał po mieście, raczej krótkie odcinki, sporadycznie przejadę więcej niż 20km w jedną stronę.
    Chce coś taniego w eksploatacji więc chyba gaz najlepsza opcja? Fajnie by było jakby były bajery w postaci klimy, no ale wiem że w tej cenie nie mam co oczekiwać bananowej skóry i tak dalej.
    Co radzicie? Póki co myślałem nad Punciakiem albo Astrą, ale nie znam się zupełnie na autach, nie mam pojęcia na temat silników pojemności etc, ostatecznie w wyborze pomoże mi ojciec ale jednak chciałbym też wysłuchać opinii młodszych oczytanych osób.
    rover 200 1.4 is si
    Ostatnio zmieniony przez Kozek : 02-02-2014, 11:27

  13. #42
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Rover 200 jest bardzo dobrym wyborem, Adziorroo a co byś powiedział na Astrę II generacji?

  14. #43
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj _Szymon_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Autor chce auto do rajdów? Bo z tego co wyczytałem to chyba nie :) Po prostu chce się przemieszczać z punktu A do punktu B. Więc mu swampów nie proponuj bo więcej z tym się będzie później bawił niż jeździł. Nie mówię nie swampą ale jeśli ktoś w tym siedzi to owszem, ale po co to przeciętnemu kowalskiemu?
    Do rajdów sam swap silnika nie wystarczy :). Poprostu uwazam, ze silnik 1.4 90km Hondy jest za słaby i musiałby go kręcić aż VTEC się zapnie, by poczuć jakas moc.
    Jak chce przejechac oszczednie od punktu A do punktu B i nie mieć żadnej frajdy z jazdy, to niech kupuja Fiata Pande i z głowy. Części tanie, brzydkie to jak cholera, ale ekonomiczne. Tyle.

  15. #44
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    dobra to Ja już sobie tak mniej więcej zdecydowałem :P chciałbym już obgadywanego Mercedesa W124, w wersji coupe. Tylko jest tutaj co do niego wiele niejasności, bo nie wiem za bardzo w jaki silnik celować no i oczywiście czy będę w stanie go utrzymać.
    Cenowo z tego co patrze to nie są drogie bo można zacząć szukać od 5500zł, więc zanim dobije do 8000zł to jest co poprzeglądać nawet. Tylko jak już wspominałem strasznie obawiam się tych opłat :P No i te roczniki (1990r.-1992r.) również nieco mnie przerażają, ale zanim dozbieram kasę to mam nadzieje, że poczytam, popytam na forum W124 itp.

    Alternatywą (rotfl) jest Golf IV z silnikiem 1.6 w benzynie. Tak w ramach jakby Mercedes okazał się dla mnie zbyt wielkim obciążaniem finansowym.
    Temat pozostawiam, jeżeli jakiś moderator uzna to za stosowne może "przemienić" go na temat ogólny do tego typu spraw :)
    Jeżeli ktoś uznał to za jakiś "konkurs" to zróbmy już całe podium.. na trzecim miejscu dałbym sobie Passata B5 ; D

    Pozdrawiam i dziękuje.
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 02-02-2014, 13:09

  16. #45
    Avatar Danci
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Posty
    948
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Może warto podpiąć ten temat jako ogólny do pomocy w wyborze auta?

    Jaram się strasznie golfem V. Ile kosztuje dosyć zadbana wersja i jaki tam jest najlepszy pod względem eksploatacji silnik? O benzynkę mi chodzi. Potrzebuję auta do codziennej jazdy, chociaż lekkie kopyto mogłoby mieć. 1.4 90~KM to minimum (aktualnie mam taki silnik w Oplu Astrze III i nie narzekam). No i spalanie. Opelek pali mi jakieś 7 po mieście. W trasie duuużo mniej, ale rzadko robię trasy. Coś ciekawego można polecić w tym zakresie jak Golf V?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •