Reklama
Strona 2 z 1245 PierwszaPierwsza 123412521025021002 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #16
    Avatar Stanley69
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    S.ł.w.
    Wiek
    34
    Posty
    20
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    jeśli masz jakieś dojścia do kogoś kto tanio sprzedaje ropę to kup sobie diesla spali Ci 5 litrów a jak kupisz po 4 zł to masz 20 zł/100km a auto na gaz wciągnie więcej zł/100km, a auta grupy VAG z silnikami tdi mają takie spalanie - sprawdzone i polecam (chyba ze w te mrozy palisz i dusisz od razu to wiadomo...)

  2. #17
    Avatar zizou
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Rzeszów
    Posty
    668
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Stanley69 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jeśli masz jakieś dojścia do kogoś kto tanio sprzedaje ropę to kup sobie diesla spali Ci 5 litrów a jak kupisz po 4 zł to masz 20 zł/100km a auto na gaz wciągnie więcej zł/100km, a auta grupy VAG z silnikami tdi mają takie spalanie - sprawdzone i polecam (chyba ze w te mrozy palisz i dusisz od razu to wiadomo...)
    Chyba nie bardzo juz z ta ropa po 4zl przynajmniej w moich okolicach przy Bialorusi.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    jeszcze raz może zapytam.. o Waszą opinie na temat Passata B5? 1.6 benzynka i 100KM

    #down
    dzięki wielkie za odpowiedź :)
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 01-02-2014, 18:06

  5. #19
    Avatar Stanley69
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    S.ł.w.
    Wiek
    34
    Posty
    20
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    w takim razie polecam opcje benzyna + gaz, a jeśli chodzi o auto to polecam vw golf/passat chociaż wg. mnie im większe auto tym lepsze ja brał bym passata b5 z gazem silnik np. 1.8 125km jeździłem, polecam, może być ciężko w tym budżecie dostać zadbany egzemplarz ale nie jest to niemożliwe. Passat ma tą przewagę, że jadąc w 5 osób nie czujecie się jak śledzie w puszce zwłaszcza na tylnej kanapie a w golfie no niestety... może oklepany i na co drugim Polskim podwórku ale jednak passat to dobra opcja

    up.
    hehe pisałem i jeszcze nie było tego posta :) lepsza opcja 1.8 125km

  6. #20
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Polecam Ci golfa IV generacji. W tym samochodzie oczywiście nie będziesz się wyróżniał jak powiedzmy w Bmw. Tylko powiedzmy sobie szczerze to nie jest najważniejsze. Jest to samochód moim zdaniem idealny na Twój budżet oraz sposób w jaki będzie użytkowany.

    Części nie są drogie, golfów jest masa więc z znalezieniem jakiegoś fajnego egzemplarza też nie będzie problemu. Do tego dochodzi ze golfami nie jeżdżą za zwyczaj "młodzi gniewni" więc jest mniejsze ryzyko kupna autka zajeżdżonego.

    Silnik 1.4 nie będzie palił zbyt dużo jeśli dołożymy do tego gaz to jeździsz prawie za darmo. No i jeszcze dodajmy do tego ze golf nie jest dużym samochodem tak jak Audi A6 wiec dużo łatwiej będzie Ci znaleźć miejsce parkingowe w mieście.

    Dodając do tego małe opłaty ubezpieczeniowe jest to fajne autko na początek :)

  7. #21
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    mhm.. no zapewne Passat = większe opłaty czy coś tam, no i na pewno spalanie większe :P
    a co myślicie o automatycznych skrzyniach w Golfie IV ? bo jak bym miał okazje to w sumie skusiłbym się nawet bez zastanowienia :D

  8. #22
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Automatyczna skrzynia temat rzeka. Jeśli bym miał wybierać to kupił bym z manualna juz tłumaczę dlaczego.

    Skrzynie automatyczne z tamtych lat nie należą do najbardziej precyzyjnych i trwałych. Takich samochodów jest mniej na rynku do tego ciężej je później sprzedać (mniej osób chce kupić samochód z automatem). Samochód z automatyczną skrzynią i mała mocą będzie "mieszał" biegam więc to tez bardziej na - niż +. Jeśli chcesz taki samochód to oczywiście kupuj ale zdaj sobie sprawę też z minusami takiej skrzyni.

  9. #23
    Avatar Stanley69
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    S.ł.w.
    Wiek
    34
    Posty
    20
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    wiem z doświadczenia, że automat to baaaardzo duża wygoda tym bardziej kiedy jeździsz po mieście, nie musisz ciągle machać wajchą tylko gaz hamulec ale jednak po czasie taka jazda sie nudzi i tej wajchy Ci brakuje :) ale wygoda jest ogromna światła, ronda, wyprzedzanie, ruszanie pod górkę to wszystko staje się bajką

  10. #24
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Wiem wiem Stanley69 :) Właśnie mnie jakoś nie bawi machanie wajchą i na pewno automat mnie nie znudzi, a jego plusy znam oczywiście.
    Tylko obawiam się o jego żywotność w danym samochodzie - Golf IV - słyszałem właśnie że starsze automaty są średnie tak jak wspomniał _Szymon_ ;p Ale podobno 2000r. to był taki jakby "przełom"
    nie wiem co myśleć
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 01-02-2014, 19:39

  11. #25
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Stare automaty wytrzymałościowo są raczej okej, jak już będą psuły raczej z wieku niż z jakiś wad fabrycznych (stare Mercedesy mają najabrdziej wytrzymałe skrzynie) ale jak zmieniają biegi pozostawia to wiele do życzenia oczywiście na tle dzisiejszych skrzyń automatycznych.
    Według mnie automatyczna skrzynia biegów sprawdza się w samochodach o mocy powyżej 200 koni mechanicznych.

  12. #26
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Bubuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Stare automaty wytrzymałościowo są raczej okej (stare Mercedesy mają najabrdziej wytrzymałe skrzynie) ale jak zmieniają biegi pozostawia to wiele do życzenia oczywiście na tle dzisiejszych skrzyń automatycznych.
    Według mnie automatyczna skrzynia biegów sprawdza się w samochodach o mocy powyżej 200 koni mechanicznych.
    Oczywiście tutaj tylko rozmawiamy :) Wiadomo, że jak pojadę oglądać samochody i przy jeździe próbnej uznam, że mi jednak ten automat się nie podoba to go nie wezmę - to chyba jasne. Więc póki co pytam tylko jak to jest w teorii itp., ale już chyba temat się wyczerpał.

    Dziękuje wszystkim udzielającym się. I jeżeli ktoś miałby jeszcze coś do dodania to będę tym bardziej wdzięczny :)

  13. #27
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nigdy nie zrozumiem, czemu ludzie wolą kupić jakieś Mondeo z 300 tyś przebiegu z 96 roku , niż w miarę nowe auto, z małym przebiegiem, ale mniej "prestiżowe"

  14. #28
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    standardowo rover 45/25 mg zr/zt
    Części tanie, dostępne wbrew opiniom albo zamienniki ze sklepu, albo używki na allegro. Bez drogiego dwumasu, mało palące i tanie w opłatach. Wadą to że lubi wejść rdza tak jak w civicach, poza tym mocarne zawieszenie.

  15. #29
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nigdy nie zrozumiem, czemu ludzie wolą kupić jakieś Mondeo z 300 tyś przebiegu z 96 roku , niż w miarę nowe auto, z małym przebiegiem, ale mniej "prestiżowe"
    A Ja nie rozumiem czemu ludzie piszą posty (albo raczej bzdury) nie czytając wgl. pozostałych postów (ani nawet postu otwierającego).

  16. #30
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nigdy nie zrozumiem, czemu ludzie wolą kupić jakieś Mondeo z 300 tyś przebiegu z 96 roku , niż w miarę nowe auto, z małym przebiegiem, ale mniej "prestiżowe"
    Mondeo i prestiż <3 XDD
    Więc tak jak się przejedziesz nowym Mondeo z salonu a 15 letnim Mercedesem to zobaczysz na czym polega różnica.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •