Reklama
Strona 607 z 1245 PierwszaPierwsza ... 1075075575976056066076086096176577071107 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 9,091 do 9,105 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #9091

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1.8T zajebiste silniki, sam chciałem kiedyś taki, ale czlowiek bał się, że kupi trupa z rozjebaną turbiną ;/ bardzo dobrze chodzą z gazem, tylko właśnie potrzebujesz kogoś kto będzie się na tym znał ogladając i/lub dobrego mechasa, bo jak kupisz trupa, który wygląda, ale pod maską burdel to na dzień dobry kilka tysiączków
    This.
    Znajomy chciał 1.8T do A4 B7 i skończyło się na 1.6 w podtlenku z braku dobrej sztuki, gdy kupował. Ostatnio się skarżył, że mu olej pije. 1.6 ma stosunkowo krótkie przełożenia, przy wyższych prędkościach autostradowych może spalić nawet more than 1.8T
    Co do wersji silnikowych to jedne bardziej były pod mody, niektóre już mniej.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  2. #9092
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    W ogóle samo pytanie jest z gruntu do dupy, bo jak można porównywać w ogóle 1.6 do 1.8T? To jest zupełnie co innego, mają się do siebie jak piernik do wiatraka.

    A, no i jak ktoś szukając 1.8T w B7 kupuje 1.6 z braku laku, to jest to mocne XD Nigdy nie zrozumiem takiego postępowania, zero logiki.

  3. Reklama
  4. #9093

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W ogóle samo pytanie jest z gruntu do dupy, bo jak można porównywać w ogóle 1.6 do 1.8T? To jest zupełnie co innego, mają się do siebie jak piernik do wiatraka.

    A, no i jak ktoś szukając 1.8T w B7 kupuje 1.6 z braku laku, to jest to mocne XD Nigdy nie zrozumiem takiego postępowania, zero logiki.
    Tam miał już dobry gaz założony i po ogólnej kalkulacji wyszło mu, że 1.6 mu styknie :P Też bym wolał 1.8, ale kto mu zabroni, jego decyzja.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  5. #9094
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jeśli wyjściowo chciał 1.8T, to jak doszedł do wniosku, że styknie mu 1.6? Po prostu wybrał rozsądniejszą opcję i tyle, przełknął jakoś brak mocy i może się nawet przyzwyczaił, ale na pewno czasem myśli o tym i żałuje. Normalka, bardzo dużo ludzi tak kupuje samochody. Ja sobie postanowiłem, że nie będę już szedł na kompromisy.

  6. #9095
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja sobie postanowiłem, że nie będę już szedł na kompromisy.
    This. Zależy kto czego oczekuje od auta, ale kupując auto na dłuższy czas IMHO nie warto iść na kompromisy. Wiadomo, że trzeba realnie sobie odpowiedzieć co się chce i na co kogo stać, ale czasem miesiąc szukania dłużej dobrej sztuki się opłaci tym, że przez kolejne x lat nie będzie się człek zastanawiał a co by było gdyby

  7. #9096
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,304
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli wyjściowo chciał 1.8T, to jak doszedł do wniosku, że styknie mu 1.6? Po prostu wybrał rozsądniejszą opcję i tyle, przełknął jakoś brak mocy i może się nawet przyzwyczaił, ale na pewno czasem myśli o tym i żałuje. Normalka, bardzo dużo ludzi tak kupuje samochody. Ja sobie postanowiłem, że nie będę już szedł na kompromisy.
    W takich przypadkach zawsze dana osoba będzie myślała, jak by było zajebiście z większym silnikiem, również nie rozumiem takiego postępowania.
    A już w o ogóle rozjebał mnie typek, który chciał się zdecydować na anglika, bo wtedy by mu wystarczyło na Audi A4B7/8, nie pamiętam już teraz dokładnie, ale to jest kurwa jebane IKSDE.

  8. #9097
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Tzn to też nie jest tak że 1.8turbo to nawet pod maskę nie trzeba zaglądać, o czym sam kiedyś boleśnie się przekonałem jak miałem co chwilę problemy z ciśnieniem oleju.
    @Mexeminor ; najpierw sie zaczelo od czyszczenia smoka/misy/plukanek a skonczylo na rozpinaniu rozrzadu w celu wymiany tego lancuszka malego z tylu. Nie pamietam co bylo pomiedzy ale ogolem niewspominam dobrze przygody akurat z tym danym samochodem
    Ostatnio zmieniony przez Wawik : 15-03-2018, 19:08

  9. #9098
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    A co było przyczyną?

  10. #9099
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W ogóle samo pytanie jest z gruntu do dupy, bo jak można porównywać w ogóle 1.6 do 1.8T? To jest zupełnie co innego, mają się do siebie jak piernik do wiatraka.

    A, no i jak ktoś szukając 1.8T w B7 kupuje 1.6 z braku laku, to jest to mocne XD Nigdy nie zrozumiem takiego postępowania, zero logiki.
    Zależy ile masz czasu na poszukiwanie auta, jeśli ci sie nie spieszy i możesz poszukać pół roku to jak najbardziej.
    Dwa lata temu uparłem się na vaga ze stalowym zawieszeniem i koniecznie z 1,9tdi na pompie, więc docelowo a3, golf, leon, w takiej kolejności, oczywiście życie zweryfikowało i każdy oglądany przeze mnie golf czy a3 w budżecie to był dobry gruz, krzywo spasowany, albo z choinką na zegarach, już o szybie tylnej wklejanej na czerwony silikon nie wspominając. Ostatecznie kupiłem octavie i to kombi, czasami nachodzą mnie myśli, że po chuj mi taki duży dziadkowóz, ale to się nic nie psuje, same eksploatacyjne rzeczy i wiem, że go nie sprzedam, bo będzie służył jako wół roboczy, a później kupie coś z większym motorem na weekendy i do zabawy.

    Spieszyć się z wyborem auta nie należy, czasami stan danego egzemplarza potrafi skłonić do zakupu mimo np. innego silnika, czy opcji wyposażenia niż poszukiwany. Oczywiście nie wyobrażam sobie sytuacji gdy szukasz alfy w jtd, a kupujesz twin smarka xd
    :)

  11. #9100
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale widzisz, chciałeś jedendziewieńć na pumpie i kupiłeś, a tam kolega chciał 1.8T, a kupił kurwa 1.6 XD

  12. #9101
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    IS II ktos coś? Widziałem dzisiaj na CPNie pod Radomiem z kartka, że na sprzedaż. Patrzę a tam 2006 170km za 33k. Nie wiedziałem, że to tyle kosztuje, a prezentuje się super. Warto sie tym interesować(ogólnie takim lexusem) i czy to ma jakość tych legendarnych trwałych aut?
    @Mexeminor

  13. #9102
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Warto. Nie wiem jak z rupniakami, ale benzyny są zajebiste, bezpośrendi wtrysk paliwa, czyli brak LPG, ale auta oszczędne i trwałe jak sam skurwesyn. Taki Is 250 to raczej koło 40 lub trochę powyzej będzie stać, ale nie powinien się psuć
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 17-03-2018, 20:57

  14. #9103
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Panowie ja już wymiękam, starzy chcą kupić coś za 50-60k. Raczej bliżej 50 no ale widełki zostawiam. Generalnie to ma być możliwie jak najnowsze/jak najmniejszy przebieg. Sedan/kombi/większy hatchback/wchodzi również w grę jakiś cross-gówno-over(zły wpływ starej), w sumie to wszystko. Normalne, średnie koszty serwisu. Benzyna/lpg. Jakieś rapidy, fabie odpadają chociaż z drugiej strony myśleli nad Tipo bo podobno takie zajebiste jak stary zobaczył recenzje na jutubie XD Generalnie spory rozstrzał rocznikowy mają od BMW 1 poprzez X1 (tutaj chyba ich wyobraźnia zbyt poniosła w tej kasie), passaty, astry, tipo, mazdy jakieś. Da się w ogóle kupić jakieś sensowne auto o dobrej konstrukcji, silniku? Ja im sugerowałem C5 no ale widzę, że nie jest zbyt duży wybór w takich 50k+ (w sumie to w ogóle ich nie ma). Istotnym kryterium jest spokój. Żeby to się jakoś trzymało kupy. Mają dosyć focusa w dizlu, w którego włożyli 10k w pół roku i dalej rozjebany XD Dlatego też benzyna chociaż ja mam obawy co do tych współczesnych benzyn ale gówno się znam. Może A4 jakaś? A3 nawet jakieś widzę dosyć nowe chociaż kojarzę, że ten sedan w rl to wygląda dosyć śmiesznie, trochę krótkie jak na sedana. Może jakieś bmw 3 ale to chyba przekracza budżet żeby miało sens chociaż wszelkie propozycje z bmw walcie śmiało bo mamy dojście po znajomości do tej marki i coś fajnego uda się załatwić.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  15. #9104
    Avatar qSC
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    5,823
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    50-60k na świeże bmw to nie jest dużo, jakiś 6-8 latek pewnie by się znalazł, ale na młodsze bym nie liczył no i przebieg też raczej mały nie będzie także to z miejsca bym skreślił jeśli zależy rodzicom na małym przebiegu. No i druga sprawa, że jak trafią na minę to zdajesz sobie sprawę, że w tym przypadku to i 10k może być zdecydowanie za mało na naprawę także jak zależy im na spokoju i nie wydawaniu w najgorszym przypadku dużych pieniędzy na naprawy to od razu bym skreślił te audi czy bmw.

  16. #9105
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    W tych pieniądzach to chyba najlepiej brać Tipo, wygląd ma ładny, zagazowany z salonu, opinie też ma dobre tak więc nie ma co patrzeć na jakieś ulepione bmw.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •