Reklama
Strona 226 z 664 PierwszaPierwsza ... 126176216224225226227228236276326 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,376 do 3,390 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #3376
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Nie znam stawek mechaników, znajomy x lat temu wymieniał i zapłacił właśnie 3-4 stówki i niby wszystko było tip top.

  2. #3377

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    O kurwa, serio? XD Nie jemu oceniać na jakim oleju jeździ auto, które zostało mu powierzone. Jeśli nie wie co jest zalane, to nie ma prawa lać nawet zgodnie z producentem, bo po prostu nie może mieć pewności, że akurat taki olej jest w aucie.
    Skoro nie mechanikowi który powinien mieć wiedzę o olejach i ich specyfikacjach to tym bardziej nie tobie w sytuacji gdzie wlałeś sobie co chciałeś.

  3. Reklama
  4. #3378
    Avatar Egi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,642
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Skoro nie mechanikowi który powinien mieć wiedzę o olejach i ich specyfikacjach to tym bardziej nie tobie w sytuacji gdzie wlałeś sobie co chciałeś.
    No tak xD
    Wez panie mechanik wypierdalaj. Mojr auto i moge nawet srac do baku i zamiast oleju wtewac siki a Ciebie to gowno obchodzi i jak jade do cb i kaze wymienic x to masz kurwa wymienic x i reszty nie ruszac. Moje auto, moja sprawa.
    Jestes tylko mechanikiem i to ja ci place , wiec albo robisz co ci mowie albo wiecej moje auto tam nie zawita.
    Po to sie zostawia nr tel zebys dzwonil i pytal a nie odpierdalal samowolke.
    I oczywiscie ty wiesz lepiej na czym auto jezdzi niz ktos kto przelecial 100tys km danym autem.
    Ego over 99999999.

  5. #3379

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Egi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No tak xD
    Wez panie mechanik wypierdalaj. Mojr auto i moge nawet srac do baku i zamiast oleju wtewac siki a Ciebie to gowno obchodzi i jak jade do cb i kaze wymienic x to masz kurwa wymienic x i reszty nie ruszac. Moje auto, moja sprawa.
    Jestes tylko mechanikiem i to ja ci place , wiec albo robisz co ci mowie albo wiecej moje auto tam nie zawita.
    Po to sie zostawia nr tel zebys dzwonil i pytal a nie odpierdalal samowolke.
    I oczywiscie ty wiesz lepiej na czym auto jezdzi niz ktos kto przelecial 100tys km danym autem.
    Ego over 99999999.
    No to u mnie byś wypierdalał za bramę z tego wychodzi, chcesz sobie nasrać do środka twoja sprawa ja mam pewne standardy i zasady według których pracuję a podstawową jest to że klient nie będzie mi wchodził na głowę i mówił jak mam naprawiać samochód. Jak chcecie to sobie lejcie tam co wam w rękę wpadnie tylko później widzi się takich napinaczy jak ty którzy płaczą że samochód im się zjebał i pewnie mechanik chuj i złodziej coś spierdolił :<.

    I po raz kurwa kolejny piszę że do silnika leje się olej o specyfikacji jakiej podaje producent wiec to że ty jeździłeś sobie na 15w60 mnie osobiście jebie bo dolewając tam 0w20 nie zrobię większej krzywdy niż ty lejąc tam olej o złej specyfikacji.

    Jeszcze zaraz ktoś powie że pewnie nie mam roboty z moim podejściem, mogę wam zagwarantować że na brak samochodów do naprawy nie narzekam wliczając w to naprawy za naprawdę poważne pieniądze.

  6. #3380
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to u mnie byś wypierdalał za bramę z tego wychodzi, chcesz sobie nasrać do środka twoja sprawa ja mam pewne standardy i zasady według których pracuję a podstawową jest to że klient nie będzie mi wchodził na głowę i mówił jak mam naprawiać samochód. Jak chcecie to sobie lejcie tam co wam w rękę wpadnie tylko później widzi się takich napinaczy jak ty którzy płaczą że samochód im się zjebał i pewnie mechanik chuj i złodziej coś spierdolił :<.

    I po raz kurwa kolejny piszę że do silnika leje się olej o specyfikacji jakiej podaje producent wiec to że ty jeździłeś sobie na 15w60 mnie osobiście jebie bo dolewając tam 0w20 nie zrobię większej krzywdy niż ty lejąc tam olej o złej specyfikacji.

    Jeszcze zaraz ktoś powie że pewnie nie mam roboty z moim podejściem, mogę wam zagwarantować że na brak samochodów do naprawy nie narzekam wliczając w to naprawy za naprawdę poważne pieniądze.
    Czyli mam rozumieć że do 25 letniego tłuka ktory od 200 tysięcy jeździ na mineralu i zyga olejem też zalejesz 5w30 zgodnie z zaleceniami producenta ?

  7. #3381
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Tyle kasy, żeby wymienić głupią nagrzewnicę?;/
    Kapie z niej płyn, może da się to zreperować jakoś, czy konieczna jest wymiana na nową?

  8. #3382

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    A co wy kurwa dałna macie że nie potraficie wymienić oleju sami?

  9. #3383
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Przeciez do mechanika nie przyjeżdża sie tylko po wymianę oleju ale kompleksowo wraz z wymiana filtrów i jeszcze nierzadko nabiciem klimy i naprawy drobnej usterki przyokazji

  10. #3384

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Julas313 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czyli mam rozumieć że do 25 letniego tłuka ktory od 200 tysięcy jeździ na mineralu i zyga olejem też zalejesz 5w30 zgodnie z zaleceniami producenta ?
    Tam na pewno nie ma 5w30 zalecanego przez producenta jak już to 10w40. Nie zalał bym, bo nie znajdziesz silnika który by przelatał 200 tysięcy na minerale ale jak już takie coś zakładasz to też bym tego nie zrobił. Byłem świadkiem jak kiedyś klient sobie zażyczył zalanie gęstszego oleju i mechanik to zrobił, efekt taki że po 3 miesiącach silnik się zatarł i warsztat został obciążony kosztami nowego motoru. Rzeczoznawce jebało to że była to prośba klienta a płacić musiał on z własnej kieszeni. Chcecie to sobie serwisujcie auta u mirków co pojęcia nie mają i zrobią wam z autem co tylko zapragniecie albo co wam koledzy z forum klubowych doradzą.

  11. #3385
    Mexeminor

    Domyślny

    Ty, ale Ty wiesz o tym, że nie o tym było mówione? Cała sprawa się rozchodzi o to, że porządny mechanik nie doleje oleju bez wiedzy o tym, co jest aktualnie w silniku. Dobra, ja rozumiem, że jak mam w W124 15w30 i by mi dolał litr 10w40, to by się chuja stało, ale nie mógłby się do kurwy nędzy zapytać o to? Po co ja mu telefon zostawiam? Zawsze od mnie dzwonią jak mają wątpliwości, zawsze. Jakbym kiedyś przyjechał odebrać auto od mechanika, a ten by mi dojebał na miejscu, że zrobił to to i to bez pytania, to bym mu za to nie zapłacił i nigdy już nie przyjechał. Każdy chyba myśli tak samo, jak sobie chce uprawiać samowolkę, to niech nie pracuje w sektorze usług, gdzie ZAWSZE sprawdza się stwierdzenie "nasz klient nasz pan".

  12. #3386

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty, ale Ty wiesz o tym, że nie o tym było mówione? Cała sprawa się rozchodzi o to, że porządny mechanik nie doleje oleju bez wiedzy o tym, co jest aktualnie w silniku. Dobra, ja rozumiem, że jak mam w W124 15w30 i by mi dolał litr 10w40, to by się chuja stało, ale nie mógłby się do kurwy nędzy zapytać o to? Po co ja mu telefon zostawiam? Zawsze od mnie dzwonią jak mają wątpliwości, zawsze. Jakbym kiedyś przyjechał odebrać auto od mechanika, a ten by mi dojebał na miejscu, że zrobił to to i to bez pytania, to bym mu za to nie zapłacił i nigdy już nie przyjechał. Każdy chyba myśli tak samo, jak sobie chce uprawiać samowolkę, to niech nie pracuje w sektorze usług, gdzie ZAWSZE sprawdza się stwierdzenie "nasz klient nasz pan".
    Ty, ale Ty wiesz o tym, że nie o tym było mówione?
    Ja napisałem że uzupełnianie oleju w silniki i oświetlenie robię bez zgody klienta aby mu się silnik nie zatarł i nie stracił dowodu za brak żarówki więc co ty mi tutaj wyjeżdżasz że jakieś inne naprawy bez jego zgody robię ? Skończmy może ten temat i już, wy wymagajcie aby mechanik dzwonił do was z każdą pierdołą, ja ze swoimi klientami postępuję inaczej i tyle w temacie.

  13. #3387
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty, ale Ty wiesz o tym, że nie o tym było mówione?
    Ja napisałem że uzupełnianie oleju w silniki i oświetlenie robię bez zgody klienta aby mu się silnik nie zatarł i nie stracił dowodu za brak żarówki więc co ty mi tutaj wyjeżdżasz że jakieś inne naprawy bez jego zgody robię ? Skończmy może ten temat i już, wy wymagajcie aby mechanik dzwonił do was z każdą pierdołą, ja ze swoimi klientami postępuję inaczej i tyle w temacie.
    Uzupełnienie oświetlenia jest jak najbardziej okej, uzupełnienie oleju też, ale tylko wtedy, gdy wiesz co jest zalane. Rozumiesz co wszyscy tutaj próbują Ci powiedzieć? Ja wiem, że masz klientów debili, którzy nawet nie wiedzą, że olej trzeba zmieniać, ew. wiedzą, ale nie mają pojęcia co aktualnie mają zalane, ale nie generalizuj.

    Twoja firma ma prostą politykę - klient to idiota, my wiemy co dla niego jest dobre. Jak widać sprawdza się. To dość normalne w ASO czy nawet dużych sieciach serwisowych, gdzie klienci przyjeżdżają, bo muszą i nie mają bladego pojęcia nawet jak auto działa. To dla nich tylko narzędzie pracy. Nie próbuj jednak nam tutaj wmówić, że fachura, który ma swój mały warsztat, robi to co robi od wielu lat, a do tego ciągle walczy z konkurencją (która jest ogromna) ma prawo sobie robić samowolkę. Czy on w ogóle rozumie co to dla niego znaczy takie olewanie klienta? Strzela sobie w stopę, dostaje pocztą pantoflową złą opinię i zaczyna cienko kwiczeć. No chyba, że jest jednym z tych, którzy są niemożliwi w obyciu, ale jak już coś naprawią, to klękajcie narody. Takich jednak jest kilku w Polsce, a więc ja teraz będę generalizował tak jak Ty - żaden sobie nie może pozwolić na to, na co sobie pozwolił ten typ od Cybucha.

    Jak ciągle nie rozumiesz, to ja już nie mam siły.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 29-11-2015, 12:48

  14. #3388

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Uzupełnienie oświetlenia jest jak najbardziej okej, uzupełnienie oleju też, ale tylko wtedy, gdy wiesz co jest zalane. Rozumiesz co wszyscy tutaj próbują Ci powiedzieć? Ja wiem, że masz klientów debili, którzy nawet nie wiedzą, że olej trzeba zmieniać, ew. wiedzą, ale nie mają pojęcia co aktualnie mają zalane, ale nie generalizuj.

    Twoja firma ma prostą politykę - klient to idiota, my wiemy co dla niego jest dobre. Jak widać sprawdza się. To dość normalne w ASO czy nawet dużych sieciach serwisowych, gdzie klienci przyjeżdżają, bo muszą i nie mają bladego pojęcia nawet jak auto działa. To dla nich tylko narzędzie pracy. Nie próbuj jednak nam tutaj wmówić, że fachura, który ma swój mały warsztat, robi to co robi od wielu lat, a do tego ciągle walczy z konkurencją (która jest ogromna) ma prawo sobie robić samowolkę. Czy on w ogóle rozumie co to dla niego znaczy takie olewanie klienta? Strzela sobie w stopę, dostaje pocztą pantoflową złą opinię i zaczyna cienko kwiczeć. No chyba, że jest jednym z tych, którzy są niemożliwi w obyciu, ale jak już coś naprawią, to klękajcie narody. Takich jednak jest kilku w Polsce, a więc ja teraz będę generalizował tak jak Ty - żaden sobie nie może pozwolić na to, na co sobie pozwolił ten typ od Cybucha.

    Jak ciągle nie rozumiesz, to ja już nie mam siły.
    A wy ciągle nie rozumiecie tego że zalewanie oleju o innej specyfikacji jest bardziej szkodliwe dla silnika niż uzupełnienie jego poziomu olejem który jest zalecany przez producenta.
    Ale dobra chuj w to ja jestem debilem bo nie zawsze pytam o to klientów :<.

  15. #3389
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A wy ciągle nie rozumiecie tego że zalewanie oleju o innej specyfikacji jest bardziej szkodliwe dla silnika niż uzupełnienie jego poziomu olejem który jest zalecany przez producenta.
    Ale to jest bez znaczenia, nie o tym była mowa. Możesz poinformować klienta, że jeździ na złym oleju, ale to nie oznacza, że od razu możesz mu dolewać taki olej, jaki sam uważasz za stosowny. W 9 na 10 przypadkach się nie pomylisz, ale te 10% to bardzo dużo.
    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale dobra chuj w to ja jestem debilem bo nie zawsze pytam o to klientów :<.
    No ja nie wiem jak tak można samego siebie nazywać, my tu kultura, a Ty do siebie szacunku nie masz.

    PS Zakładam, że w 95/100 przypadków pod maską jest kartka z poprzedniej zmiany oleju, a więc argument inwalida. Poza tym jak robisz w ASO, to przyjeżdżają do was ludzie, którzy cały czas robią auta właśnie w waszym ASO. To oznacza, że lejecie im cały czas ten sam olej, zarówno jeśli chodzi o producenta jak i o parametry. Szansa, że się pomylisz jest równa niemal zeru. My nie o tym tutaj pisaliśmy.

  16. #3390
    Avatar yeeq
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,634
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    zostalem poproszony o znalezienie wycieraczek do opla astry chyba takiej generalnie wiem ze jest z 2011


    i teraz pytanie jakie wymiary beda potrzebne?
    czy do kazdej sa takie same?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •