Reklama
Strona 292 z 664 PierwszaPierwsza ... 192242282290291292293294302342392 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 4,366 do 4,380 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #4366
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Wujo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kolega kupił passata B6
    no i mówi, że jest tam usb (na zdjeciach)
    zajrzeliśmy w podłokietnik i nie ma.
    gdzieś to jest? :d
    no czekaj czekaj

    na zdjęciach jest

    a w rzeczywistości nie ma

    to co on kupił, inne auto?

    No i w B6 usb jest właśnie w podłokietniku. Jeśli go nie ma, to go nie ma i tyle.

  2. #4367
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Kojarzy ktoś ten model i wartość tych felg? Wcześniej siedziały u znajomego w e34, zastanawiam się czy je kupić.

    Załącznik 351321

    @Mexeminor ;

  3. Reklama
  4. #4368
    Mexeminor

    Domyślny

    Wyglądają na bardzo szerokie. Raczej et nie będzie pasować, E39 mają inne niż reszta BMW, trudno jest dopasować do E39 felgi z innych modeli. Poza tym wyglądają mocno retro, nie pasują imo.

  5. #4369
    Avatar Maro14
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    164
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jakoś 3 miesiące temu kupiłem belle(147 1.9 jtd). Od początku miałem klasyczny problem z turbem. Przy dynamicznym przyspieszaniu w okolicach 3.5k obrotów wyskakiwał wesoły komunikat "Motor control System Failure", a w programie diagnostycznym wyskakiwał błąd związany przeładowaniem. Oczywiście diagnoza mechaników "Paaaanie turbo do Wyje....a". Egr był zaślepiony, wymieniłem filtr powietrza, paliwa, olej, przewody ponoć szczelnie, wyczyściłem czujnik doładowania ale dalej nic. Nie miałem czasu na rozkręcenie turba (wcześniej bella jeździła kobieta wiec mogło być nieco zasyfione). Jakiś tydzień temu alfinka straciła moc. "Ciąg" turba zauważalny przy 3000 obrotow, no ogólnie samochód jechał jak jakieś 20 letnie 1.6 w gazie. Wyguglowalem i doszedłem do wniosku ze problemem jest przepływomierz. Niestety miałem tygodniowa delegacje i nie miałem możliwości sprawdzenia czy to faktycznie w tym leży problem. Brat pojeździł tydzień mówił ze zero poprawy. Już miałem się zabierać za diagnozę usterki, aż tu nagle olśnienie. Bella jeździ jak szalona, żadnych błędów z turba (wcześniej jazda z większa prędkością niż 130-140 była prawie niemożliwa teraz 200 na liczniku i cisza). Nie wiem teraz czy przejmować się ze miała "chwilowa" niemoc, czy po prostu delektować się w końcu w pełni sprawnym samochodem ?
    Ostatnio zmieniony przez Maro14 : 25-06-2016, 21:26

  6. #4370
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wyglądają na bardzo szerokie. Raczej et nie będzie pasować, E39 mają inne niż reszta BMW, trudno jest dopasować do E39 felgi z innych modeli. Poza tym wyglądają mocno retro, nie pasują imo.
    Z tego co pamiętam to 8jx16. Et jest inne, ale mam typka, który w razie czego przetoczy mi je. W poniedziałek zobaczę jak wyglądają przy samochodzie, ale o ile na początku byłem na nie napalony to teraz mocno się zastanawiam.

  7. #4371
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Wziąłem się za czyszczenie wnętrza mojego Golfa co już robię od roku.
    No ale mam w sumie pytanie.. żeby było wszystko jasne: mam Golfa IV, jak wiecie lub nie, większość plastików jest obciągniętych taką dziwną gumą która ze starości wypłowiała, czy coś tam.. no po prostu się zniszczyła, wygląda źle, zaczyna się lepić (w tym lepić brud).
    No i tak wczoraj zdemontowałem sobie tunel, uchwyt na napoje, popielniczkę, ramkę nawiewu, uchwyty z drzwi + oczywiście konsolę sterowania szybami itp.
    Wszystko sobie ładnie wyczyściłem zmywaczem do paznokci bez acetonu (tak mi zalecano). No ale później wróciłem do samochodu pooglądać sobie inne elementy i dochodzę do wniosku że dolna część kokpitu też jest pokryta gumą i się troszkę lepi itp.
    Chodzi mi o te elementy:
    Załącznik 351338
    +oczywiście po lewej stronie kierownicy i schowek.

    Zdemontowałem jeden z zaznaczonych elementów właśnie ale tu już sprawa nie wygląda tak kolorowo. Jak tamte plastiki czyściło się dosyć łatwo, tak te z kokpitu można by szorować tym zmywaczem do paznokci i nawet 2 godziny, a nalot z gumy nadal zostaje.
    I teraz mam pytania..
    1. Czy do oklejania tych elementów hydrografiką musi być ściągnięta ta guma? Pewnie jak się tego dokładnie nie wyczyści to po czasie folia zacznie odchodzić/źle wyglądać ale wolę się upewnić.
    2. Czy może zamiast oklejać lepszym wyjściem byłoby to pomalować? Z tym, że do malowania już na bank trzeba to wszystko wymyć.
    3. Jeżeli jednak bym to chciał malować, to może zamiast szorować to w jakiejś chemii lepiej byłoby wszystko zdjąć papierem ściernym? Tylko wydaje mi się że guma zapychałaby mi tylko papier i byłoby to mało sensowne.
    4. I na koniec.. może macie jakieś wasze rady i sposoby na poradzenie sobie z tym? Mi polecano zmywacz do paznokci bez acetonu lub te zapachy w płynie Ambi Pur.
    Zdecydowałem się na zmywacz jak już mówiłem - dobrze schodziło ale na elementach kokpitu jest chyba jakaś potrójna warstwa :P
    Ostatnio zmieniony przez Pyroflames : 26-06-2016, 10:42

  8. #4372
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Kozek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co pamiętam to 8jx16. Et jest inne, ale mam typka, który w razie czego przetoczy mi je. W poniedziałek zobaczę jak wyglądają przy samochodzie, ale o ile na początku byłem na nie napalony to teraz mocno się zastanawiam.
    to w sumie wąskie i małe. Ja bym nie brał, to nie jest wzór, który fajnie wygląda w 16 calach. 18 czy 19 - to by robiło robotę.

  9. #4373
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Pytanie z serii trywialnych. Jak sprawdzić stan akumulatora? Musze mieć możliwość podpięcia TV do przetwornicy samochodowej i obawiam się czy mój akumulator da radę bo w sumie siedzi ciągle ten sam od kupna auta z 4-5lat temu chociaż nigdy z nim problemów nie było, nawet zimą. I zakładając, że aku jest okej to taka przetwornica może pracować z podpiętym TV (32" więc pewnie max 100W) przez 2 godzinki na wyłączonym silniku?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  10. #4374
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Siemanko chlopaki

    pilna sprawa

    Opel Corsa C 1.0 (w gazie XD)

    Jezdzilem nia wczoraj i wozilem siostre po galeriach, wszystko fajnie chulalo, odstawiłem auto i kima. Dzis matka rano chce jechac do roboty i nie odpala (kręci się, ale nie może odpalić, jakby benzyny nie bylo), myśle pewnie akumulator, podładowałem cały dzień i tak samo, przełożyłem swój do Corsy i taki sam problem. Jakieś pomysly? Place zielonymi

    @edit

    istotne info!

    wyjalem swiece po kreceniu i każda sucha jak żarty Strasburgera

    istotne info2

    odpala gdy sie przydusi przycisk przelaczenia na gaz (jednym slowem-ODPALA NA GAZIE, NA BENZYNIE NIE ODPALA)
    Ostatnio zmieniony przez Tatasek : 27-06-2016, 18:28

  11. #4375
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    sprawa raczej dość prosta, albo pompa paliwa się zatkała co jest bardzo możliwe i stawiam 90% na to albo filtr Paliwa. Wymienił bym filtr paliwa bo to tanie z 15 zł i wymiana prosta. Lecz pewnie pompka paliwa zassała brud albo coś i się zacieła.

    Najlepiej by było ją wyciągnąć i podłączyć pod akumulator zobaczyć czy kręci. Jak nie kręci odwrócić przewody i spróbować w 2 stronę zakręcić może jakiś syf wypluje.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  12. #4376
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Dobra, pompa paliwowa byla pod tylnymi siedzeniamy, wyjalem ja przypialem do akumulatora pochodzila w obie strony i teraz znowu wszytsko chula

    dzieki konusie

    Niech Ci Milik w golach wynagrodzi

  13. #4377
    Avatar Xar'o
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Lubin
    Posty
    970
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    wstrzyknąłem w golfa 4 to k2 do klimy i teraz mi co chwile wyje alarm da rade coś z tym zrobić? wyciągnąłem już jeden bezpiecznik niby odpowiadający za alarm ale dalej wyje

  14. #4378
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Tatasek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra, pompa paliwowa byla pod tylnymi siedzeniamy, wyjalem ja przypialem do akumulatora pochodzila w obie strony i teraz znowu wszytsko chula

    dzieki konusie

    Niech Ci Milik w golach wynagrodzi
    A sitko sprawdziłeś? Nie było dziurawe? Bo jak się zatkała znaczy że coś mogła syf zaciągnąć i za jakiś czas może to wrócić.




    A ja się pochwalę rajdem który organizowałem 3 miesiące z kolegami w klubie, jak ktoś lubi te klimaty to zapraszam do oglądnięcia krótkiego filmu. W Niedzielę został przeprowadzony w 35 stopniowej jebanej pogodzie
    [y]o4LXuzKS3m4[/y]
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  15. #4379
    Avatar Pyroflames
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,023
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Co myślicie o flokowaniu plastików kokpitu? Powierzchnia po flokowaniu przypomina zamsz, albo to jest zamsz nawet nie wiem :D
    Jest to wytrzymałe? Pewnie szybko się syfi co? :/

  16. #4380
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Pyroflames napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co myślicie o flokowaniu plastików kokpitu? Powierzchnia po flokowaniu przypomina zamsz, albo to jest zamsz nawet nie wiem :D
    Jest to wytrzymałe? Pewnie szybko się syfi co? :/
    weź zostaw te plastiki, nie ma sensu ;d Takie już materiały zastosował VW, nie ma co poprawiać fabryki. Zrobiłeś tylko gorzej tymi swoimi zabiegami, jakbyś zostawił w spokoju, to by se było takie lekko obdarte i tyle, nic ważnego.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •