Reklama
Strona 280 z 664 PierwszaPierwsza ... 180230270278279280281282290330380 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 4,186 do 4,200 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #4186
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Zdzicha co w portki kicha napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie jestem mechanikiem ale coś tu jest nie tak jak gość pisze że wymieniali mu rozrząd (gdzie trzeba zdejmować głowicę i potem założyć nową uszczelkę) i teraz nagle mu ją wydmuchało... Więc pytanie co magicy tam wyczarowali.

    Co do tych zaworów to jeszcze tłoki może zniszczyć
    Jak? Od kiedy przy wymianie rozrządu się wymienia też UPG? Ja tam się nie znam ale pierwsze słyszę.

    A jeśli kogoś to interesuje to już po bólu, okazało się, że przewód po prostu się przetarł i gdzieś ten płyn uciekał ;d Nie naciągał mnie na robienie uszczelki chociaż byłem na to przygotowany, najlepszy mechanik na świecie - dzwonię rano, zawożę auto o 10 i odbieram o 15.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #4187
    Mexeminor

    Domyślny

    Przecież jak tylko ucieka płyn, to od razu wiadomo. UPG diagnozujesz przez maź w zbiorniczku wyrównawczym i gęsty, biały dym z rury, a nie przez ubywający płyn.

  3. Reklama
  4. #4188
    Avatar Kolczasty
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Góra
    Posty
    841
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Właśnie. W mojej Alfie znowu zaczął mi ubywać chłodniczy, najdziwniejsze jest to, że bardzo szybko ucieka od MAX do MIN po czym stoi na minimalnym poziomie i nie ubywa przez baaaaaaaaaaaaardzo długi czas. Silnik niekatowany nie łyka oleju, jeżeli zdarzy mi się przeciągnąć ją do 5-6k to wtedy pojawia się problem i olej znika co wydaje mi się normalnym ze względu na lata i użycie silnika przy tak wysokich obrotach. Leje Mobil 10w40. Plam pod autem nie mam, jak sądzicie o co może chodzić? Klasycznie mam marchewę odkąd kupiłem auto jednak jestem niemal pewien, że to przepływka a jej nigdzie nie mogę znaleźć. Mój silnik 2.0ts 150km 110kw 97r.
    O co też może chodzić, gdy moja kierownica ma luzy i chodzi strasznie lekko w porównaniu do Thalii 2003r., którą rodzice mają z salonu. Dodam, że kierownica w Alfie chodzi tak odkąd ją mam i nie wiem czy to powód do obaw czy tak po prostu ma być?

  5. #4189

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak? Od kiedy przy wymianie rozrządu się wymienia też UPG? Ja tam się nie znam ale pierwsze słyszę.
    Dobra wróć źle przeczytałem i piszę głupoty.
    Ostatnio zmieniony przez Zdzicha co w portki kicha : 05-05-2016, 00:45

  6. #4190
    Avatar Royalsiwy
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,032
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    wiecie co najczesciej powoduje nadmierne spalanie paliwa? jezdze korsa 1.2 i pali jak pojebana. Na razie zatankowalem do pelna zeby zobaczyc ile dokladnie pali l/km ale z wstepnych wyliczen to bedzie ponad 10l na 100km. Co to moze byc?

  7. #4191
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Możesz zacząć od sprawdzenia filtru paliwa. Jeśli jeździłeś często na rezerwie bardzo możliwe, że zaciągnął syf z dna zbiornika

  8. #4192
    Mexeminor

    Domyślny

    Lambda

  9. #4193

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Lewe powietrze w układzie dolotu

  10. #4194
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Kolczasty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Właśnie. W mojej Alfie znowu zaczął mi ubywać chłodniczy, najdziwniejsze jest to, że bardzo szybko ucieka od MAX do MIN po czym stoi na minimalnym poziomie i nie ubywa przez baaaaaaaaaaaaardzo długi czas. Silnik niekatowany nie łyka oleju, jeżeli zdarzy mi się przeciągnąć ją do 5-6k to wtedy pojawia się problem i olej znika co wydaje mi się normalnym ze względu na lata i użycie silnika przy tak wysokich obrotach. Leje Mobil 10w40. Plam pod autem nie mam, jak sądzicie o co może chodzić? Klasycznie mam marchewę odkąd kupiłem auto jednak jestem niemal pewien, że to przepływka a jej nigdzie nie mogę znaleźć. Mój silnik 2.0ts 150km 110kw 97r.
    O co też może chodzić, gdy moja kierownica ma luzy i chodzi strasznie lekko w porównaniu do Thalii 2003r., którą rodzice mają z salonu. Dodam, że kierownica w Alfie chodzi tak odkąd ją mam i nie wiem czy to powód do obaw czy tak po prostu ma być?
    mam dość podobnie ok 3 miesiące i z max mam min w na zbiorniczku, ale oleju nie bierze w ogóle, pod korkiem oleju nie ma masła ani niczego niepokojącego. to raczej nie jest normalne?

  11. #4195
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    cały czas mi pada ta pierdolona sonda lambda, wymieniana była już dobre 5 razy w okresie roku. ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną? Opel Corsa D

  12. #4196
    Avatar Pluton
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    6,736
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    http://www.ebay.co.uk/itm/252379076420

    chciałem to kupić do Mondeo MK4 ale nie mogę znaleźć żadnych opini tej firmy
    to jakiś badziew czy można brać?

  13. #4197
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    ogolnie wszystkie te chinskie radyjka to badziew, kupilem kiedys overmaxa za prawie 2 kola, bajeranckie radyjko z wysuwanym dvd i nie polecam, ekran dotykowy przypomina ten z telefonow dotykowych produkowanych 10 lat temu

  14. #4198
    Avatar Royalsiwy
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    1,032
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj RedheadPapa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    cały czas mi pada ta pierdolona sonda lambda, wymieniana była już dobre 5 razy w okresie roku. ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną? Opel Corsa D
    a jakie masz symptomy pierdolnietej lambdy?

  15. #4199
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    oczywiście kontrolka, a z objawów to nierówno pracuje gaz, raz jest płynnie na jedynce, raz potrafi szarpnąć. kilkukrotnie po wymiane sondy to ustawało no ale ile ja to razy mogę wymieniać

  16. #4200

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    917
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj RedheadPapa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    oczywiście kontrolka, a z objawów to nierówno pracuje gaz, raz jest płynnie na jedynce, raz potrafi szarpnąć. kilkukrotnie po wymiane sondy to ustawało no ale ile ja to razy mogę wymieniać
    Kontrolka ci będzie sygnalizować zbyt bogato albo zbyt ubogo. Nie w lambdzie szukałbym problemu skoro już ją tyle razy wymieniałeś.
    Poza tym podłączałeś samochód pod kompa że wnioskujesz że to lambda?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •