Reklama
Strona 152 z 664 PierwszaPierwsza ... 52102142150151152153154162202252652 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,266 do 2,280 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #2266
    Avatar t0bby
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Rookgard
    Wiek
    30
    Posty
    232
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Danci napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do normalnych to Osram Night Breaker Unlimited sobie dobrze radzą. Przesiadłem się na nie z jakichś normalnych, seryjnych i o niebo lepiej w nocy, a też ślepy jestem :D
    podpisuje się, byłem ich posiadaczem. Świecą świetnie

  2. #2267
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj t0bby napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dwa lata temu kolega kupił b6 1.9 asz za 10 tyś. Do roboty był cały przód - zderzak, lampy, chłodnica, pas przedni, maska. Całość wyszła mu 13 z malowaniem.
    Ale o czym Ty mówisz? Wiadomo, że rozbite auta kupuje się bardzo tanio i często robi się je za mały pieniądz. Nie zmienia to faktu, że auto było bite i to jest normalna cena.
    Cytuj t0bby napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2.5 tdi kupisz o wiele taniej niż te 14, z tym, że silniki strasznie drogie w utrzymaniu.
    Ale kto mówi o 2.5TDI? Przecież tego się nie kupuje, wie to każdy średnio rozgarnięty grejpfrut.
    Cytuj t0bby napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z kolei inny znajomy znalazł 3.0Q na full opcji za 20, prosto ze Szwajcarii. Więc nie mam pojęcia skąd takie pojęcie o cenach ;) Za 17 (o których mówiłeś), to można wyrwać tedeika z Q na fullu
    No 3.0 benzyna za 20 tysięcy to nie jest żaden wyczyn, jedynie to, że te auta są dość rzadkie.

    No i wiadomo, że można za 17 dostać 1.9TDI z Quattro, ale słowo klucz to MOŻNA. Wszystko jest możliwe, ale to rynek aut używanych i trzeba mieć szczęście + regularnie przeglądać oferty. Prawda jest taka, że Quattro to jednak zazwyczaj wyższy przedział cenowy niż 17 tysięcy (mówię o dobrze utrzymanych autach, z niekręconymi licznikami itd.).

    Właściciele dobrych B6tek wiedzą co mają i chcą w granicach 20 tysięcy, niektórzy nawet więcej (dużo więcej, pod 25 idą roczniki 2003/4). Ja widziałem kilka w granicach 20 tysięcy i żadna nie była warta zakupu, za dużo cudów. Te tańsze już z ogłoszenia zionęły porażką, a więc no, wiadomo.

    Cytuj t0bby napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Najwyraźniej właściciele 154 aut poniżej 15tyś mają coś na sumieniu?:)
    No, np. masa aut z magicznym przebiegiem ~190 tysięcy.
    Błagam Cię...
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 02-03-2015, 21:30

  3. Reklama
  4. #2268
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Panowie nie jestem orłem w sprawach motoryzacji itd. Mam takie pytanie. Wymieniłem oleje, filtry paliwowe oraz zawór EGR (Okazalo sie ze to nie sonda a EGR tworzył falowanie obrotów oraz to przez niego wyskakiwał błąd na sonde) ale jeszcze została kwestia pasku rozrządu. Otóż rozrząd do mojego seata toledo II BCB 1,6 16v kosztuje okolo 600-8700 zł. Wymienany był przy 178tys natomiast teraz mam juz 212tys. Jaka jest granica przy ktorej juz powinienem go wymienic? Chodzi po prostu o to ze tne koszty jak sie tylko da z racji remontu mieszkania a wiem ze na samochodzie nie powinno sie oszczedzac. Jakas rada? Czy powinienem sie juz martwic i jak najszybciej go wymienic ?

  5. #2269
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22


  6. #2270
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Mysterious Boy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Panowie nie jestem orłem w sprawach motoryzacji itd. Mam takie pytanie. Wymieniłem oleje, filtry paliwowe oraz zawór EGR (Okazalo sie ze to nie sonda a EGR tworzył falowanie obrotów oraz to przez niego wyskakiwał błąd na sonde) ale jeszcze została kwestia pasku rozrządu. Otóż rozrząd do mojego seata toledo II BCB 1,6 16v kosztuje okolo 600-8700 zł. Wymienany był przy 178tys natomiast teraz mam juz 212tys. Jaka jest granica przy ktorej juz powinienem go wymienic? Chodzi po prostu o to ze tne koszty jak sie tylko da z racji remontu mieszkania a wiem ze na samochodzie nie powinno sie oszczedzac. Jakas rada? Czy powinienem sie juz martwic i jak najszybciej go wymienic ?
    Jeszcze z 20 tysięcy lekko ujedziesz, dopiero masz przecież 34 zrobione na tym rozrządzie.

  7. #2271
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Mysterious Boy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Panowie nie jestem orłem w sprawach motoryzacji itd. Mam takie pytanie. Wymieniłem oleje, filtry paliwowe oraz zawór EGR (Okazalo sie ze to nie sonda a EGR tworzył falowanie obrotów oraz to przez niego wyskakiwał błąd na sonde) ale jeszcze została kwestia pasku rozrządu. Otóż rozrząd do mojego seata toledo II BCB 1,6 16v kosztuje okolo 600-8700 zł. Wymienany był przy 178tys natomiast teraz mam juz 212tys. Jaka jest granica przy ktorej juz powinienem go wymienic? Chodzi po prostu o to ze tne koszty jak sie tylko da z racji remontu mieszkania a wiem ze na samochodzie nie powinno sie oszczedzac. Jakas rada? Czy powinienem sie juz martwic i jak najszybciej go wymienic ?
    80 000 / 6 lat powinno i tak byc bezpieczna granica. Masz ledwie 30.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  8. #2272
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Tak jest napisane na karteczce doczepionej do rozrządu. Niby wszystko by się zgadzało bo karteczka jest od continentala oraz rozrząd też jest continentala. No ale zawsze lepiej jest zapytać niż potem żałować :) Czyli normalnie mogę jeździć jeszcze spokojnie?

  9. #2273
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Mysterious Boy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak jest napisane na karteczce doczepionej do rozrządu. Niby wszystko by się zgadzało bo karteczka jest od continentala oraz rozrząd też jest continentala. No ale zawsze lepiej jest zapytać niż potem żałować :) Czyli normalnie mogę jeździć jeszcze spokojnie?
    Spokojnie to mało powiedziane, ten rozrząd jest dopiero w połowie swojego żywota.

  10. #2274
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    No to świetnie to czytać bo na innych portalach ludzie inaczej twierdza. Dzieki za info :) A tak korzystajac od razu z waszej wiedzy-zawor egr ma jakis wplyw na dzialanie silnika oraz jego osiagow?

  11. #2275
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Mysterious Boy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to świetnie to czytać bo na innych portalach ludzie inaczej twierdza. Dzieki za info :) A tak korzystajac od razu z waszej wiedzy-zawor egr ma jakis wplyw na dzialanie silnika oraz jego osiagow?
    zgodnie z tym co ci wcześniej napisałem - tak ;)

  12. #2276
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    kurwa dałem auto do mechanika we wtorek mówie do piatku zrobi, w sobote dzowni ze ok mozna odbierac, po czym dzowni ze jednak ni chuja bo caly wahacz jest skorodowany i on tez to zrobi mowie ok mowi ze w pon bedzie czesc, dzwonie w pon - i co ? i gówno dalej nci dzwon jutro dzownie dzisiaj 'o ktorej moge odbieraC?' 'nie odbierzesz bo jelopy wyslaly zla czesc' No i jak zyc? normalne to?

    'chcesz to mozesz przyejchac zobaczyc ze jest robione, nie ze ja cie tu przeciagam'
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  13. #2277
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa dałem auto do mechanika we wtorek mówie do piatku zrobi, w sobote dzowni ze ok mozna odbierac, po czym dzowni ze jednak ni chuja bo caly wahacz jest skorodowany i on tez to zrobi mowie ok mowi ze w pon bedzie czesc, dzwonie w pon - i co ? i gówno dalej nci dzwon jutro dzownie dzisiaj 'o ktorej moge odbieraC?' 'nie odbierzesz bo jelopy wyslaly zla czesc' No i jak zyc? normalne to?

    'chcesz to mozesz przyejchac zobaczyc ze jest robione, nie ze ja cie tu przeciagam'
    Normalne tak sie zachowuje 90% "mechanikow". W zasadzie zastanawiam sie czy jest sens naprawiac np. nowe auto gdziekolwiek indziej niz w ASO.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  14. #2278
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Mysterious Boy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to świetnie to czytać bo na innych portalach ludzie inaczej twierdza. Dzieki za info :) A tak korzystajac od razu z waszej wiedzy-zawor egr ma jakis wplyw na dzialanie silnika oraz jego osiagow?
    Kto inaczej twierdzi? Tu nie ma co się pieścić, rozrząd musi trzymać 60 tysięcy, koniec kropka. Jacyś specjaliści widzę tam siedzą, co to za portale?
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Normalne tak sie zachowuje 90% "mechanikow". W zasadzie zastanawiam sie czy jest sens naprawiac np. nowe auto gdziekolwiek indziej niz w ASO.
    Nowe auto musisz robić w ASO, wiadomo dlaczego :)

    No i co do napraw w ASO jeszcze - nasz Pasek jest robiony w ASO cały czas, ponad 11 lat już i jak na razie sprawuje się nie gorzej niż nowy (może poza stukami w zawieszeniu i ciut gorszą kulturą pracy silnika). Krocia to nie kosztuje, tanio też nie jest, ale imo mając auto warte trochę więcej warto się tam wybierać (choć wiadomo, że ASO ASO nierówne).

  15. #2279
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kto inaczej twierdzi? Tu nie ma co się pieścić, rozrząd musi trzymać 60 tysięcy, koniec kropka. Jacyś specjaliści widzę tam siedzą, co to za portale?

    Nowe auto musisz robić w ASO, wiadomo dlaczego :)

    No i co do napraw w ASO jeszcze - nasz Pasek jest robiony w ASO cały czas, ponad 11 lat już i jak na razie sprawuje się nie gorzej niż nowy (może poza stukami w zawieszeniu i ciut gorszą kulturą pracy silnika). Krocia to nie kosztuje, tanio też nie jest, ale imo mając auto warte trochę więcej warto się tam wybierać (choć wiadomo, że ASO ASO nierówne).
    No mi mowia ze 40-50tys to maks, i lepiej juz przed 40 wymieniac ;d

  16. #2280
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa dałem auto do mechanika we wtorek mówie do piatku zrobi, w sobote dzowni ze ok mozna odbierac, po czym dzowni ze jednak ni chuja bo caly wahacz jest skorodowany i on tez to zrobi mowie ok mowi ze w pon bedzie czesc, dzwonie w pon - i co ? i gówno dalej nci dzwon jutro dzownie dzisiaj 'o ktorej moge odbieraC?' 'nie odbierzesz bo jelopy wyslaly zla czesc' No i jak zyc? normalne to?

    'chcesz to mozesz przyejchac zobaczyc ze jest robione, nie ze ja cie tu przeciagam'
    Dlatego ja lubię proste auta i co mogę to samemu w kanale naprawiać. Z mechanikami to różne historie już miałem

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 10 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 10 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •