Reklama
Strona 170 z 664 PierwszaPierwsza ... 70120160168169170171172180220270 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,536 do 2,550 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #2536
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylne tuleje już kilka razy wymieniałem w lagunie 2. Zadziwiająco szybko się zużywają. Objawami zużycia były silne metaliczne uderzenia słyszane z tyłu (jak by w bagażniku) na dziurach i wybojach a przy mocniejszym zużyciu myszkowanie tyłka. Wymiana jest w teorii prosta w praktyce naszarpałem się z Tatą za każdym razem parę godzin. Najpierw z wyjęciem tego badziestwa a później z włożeniem nowych. Wyciągnąć to z tylnej belki jest zajebiście trudno. Jak mi Tata powie, że są tuleje do wymiany i mam mu iść pomóc to będę wolał zapłacić mu za mechanika :P
    dzięki za info, a jak już zacząłeś o metalicznym dźwięku, wiesz czym może być spowodowany taki dźwięk (metaliczne tarcie, donośne skrzypienie) podczas skręcania kierownicą powiedzmy więcej niż 1 obrót? chodzi o sytuację na parkingu głównie gdzie mocno kręcimy przy niskiej prędkości i jak kręcę w lewo to właśnie taki dźwięk się wydobywa z prawego koła
    @Justakas

    edit: a ostatnio takie coś doszło chyba w momencie kiedy zjeżdżam kołem z krawężnika tylko nie wiem czy zawsze czy tylko wtedy kiedy mam skręcone koła
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 25-05-2015, 21:34
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2537
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dzięki za info, a jak już zacząłeś o metalicznym dźwięku, wiesz czym może być spowodowany taki dźwięk (metaliczne tarcie, donośne skrzypienie) podczas skręcania kierownicą powiedzmy więcej niż 1 obrót? chodzi o sytuację na parkingu głównie gdzie mocno kręcimy przy niskiej prędkości i jak kręcę w lewo to właśnie taki dźwięk się wydobywa z prawego koła
    @Justakas

    edit: a ostatnio takie coś doszło chyba w momencie kiedy zjeżdżam kołem z krawężnika tylko nie wiem czy zawsze czy tylko wtedy kiedy mam skręcone koła
    sworznie?

  3. Reklama
  4. #2538
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ktoś mi powie coś na temat tylnych tulei? Co to jest, do czego służy, jakie są oznaki zużycia itd? Bo mechanior mi mówi, że do roboty i chce za to 4paczki. [laguna2]
    ja ostatnio wymieniałem to, laguna 2. Jedna 180 zł oczywiście możesz kupić też za 70 zł ale wytrzymają jakieś 3 tys tylko.
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 25-05-2015, 22:17
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  5. #2539
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    sworznie?
    a nie wiem, ostatnio miałem wymieniane drążki i końcówki drażków oraz łączniki drążków to mechanior pewnie by przy okazji zerknął czy sworznie są ok? czy to nie tak łatwo stwierdzić?

    Cytuj Urlak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja ostatnio wymieniałem to, laguna 2. Jedna 180 zł oczywiście możesz kupić też za 70 zł ale wytrzymają jakieś 3 tys tylko.
    czyli 4 paki z robotą to za mało jeśli mówimy o dobrych częściach? od jakiegoś czasu latam 2k+ miesięcznie więc zależy mi na lepszych
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #2540
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a nie wiem, ostatnio miałem wymieniane drążki i końcówki drażków oraz łączniki drążków to mechanior pewnie by przy okazji zerknął czy sworznie są ok? czy to nie tak łatwo stwierdzić?



    czyli 4 paki z robotą to za mało jeśli mówimy o dobrych częściach? od jakiegoś czasu latam 2k+ miesięcznie więc zależy mi na lepszych
    zapytaj jakie dają, jak ci powie że za 70 zł to wiadomo że zbyt mocne nie będą. Ja ci mówię ile ja płaciłem za te lepsze już. Firmy ci nie powiem bo nie pamiętam
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  7. #2541
    Avatar payrou
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    580
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Yo, jebłem troche w celice jadac do roboty i patrze dzisiaj a tu mam urwana lewa lampe xD tzn trzyma sie w srodku jakos ale jest troche szpara miedzy nia a maska i te dwa plastiki co ja trzymaly sie ujebaly wiec kminie jak tu to zalozyc czy skleic czy drut jakkk???

  8. #2542
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj payrou napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Yo, jebłem troche w celice jadac do roboty i patrze dzisiaj a tu mam urwana lewa lampe xD tzn trzyma sie w srodku jakos ale jest troche szpara miedzy nia a maska i te dwa plastiki co ja trzymaly sie ujebaly wiec kminie jak tu to zalozyc czy skleic czy drut jakkk???
    musisz naprawić zaczepy (spawanie plastiku) albo kupić nową lampę. Innych opcji nie ma.

  9. #2543

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Lubelskie
    Posty
    293
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Justakas napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylne tuleje już kilka razy wymieniałem w lagunie 2. Zadziwiająco szybko się zużywają. Objawami zużycia były silne metaliczne uderzenia słyszane z tyłu (jak by w bagażniku) na dziurach i wybojach a przy mocniejszym zużyciu myszkowanie tyłka. Wymiana jest w teorii prosta w praktyce naszarpałem się z Tatą za każdym razem parę godzin. Najpierw z wyjęciem tego badziestwa a później z włożeniem nowych. Wyciągnąć to z tylnej belki jest zajebiście trudno. Jak mi Tata powie, że są tuleje do wymiany i mam mu iść pomóc to będę wolał zapłacić mu za mechanika :P

    Też od razu weź pod uwagę kupienie dobrych markowych albo oryginalnych, żeby nie męczyć się z tym za rok.
    Przecież wymiana tych tulei jest prosta, wystarczy kanał, odpowiedniej długości śruby (kupowane na metry), kilka nakrętek i kawałek rurki. Robiłem to w Eskorcie i Pugu 307SW, wymiana poszła tak samo gładko. Wystarczy Auto podnieść na lewarkach, wybić śruby z tulei a potem przełożyć ową kupioną długą śrubę, założyć kontrę a od środka to samo tylko przez rurę o przekroju większym od tulei. Jeśli ktoś nie wie jak to wygląda od spodu to ciężko ogarnąć o co chodzi, ale ogólnie kręcisz kluczem i tuleja wychodzi jak po maśle (zasada śruby prawoskrętnej), tak samo wciągasz nową tuleję, przy tym, że tutaj trzeba odrobinę pilnować czy równo wchodzi.

  10. #2544
    Avatar Fatal Linek
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    328
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Siemanko
    Rozważałem ze znajomym wyjazd do Niemec ( tak do 150 km od Frankfurtu nad Odrą) w celu kupienia auta typowo na handel. Nie jesteśmy nastawieni na jakiś ogromny zysk po prostu chcemy to zrobić dla sprawdzenia samych siebie. NA pierwszą myśl nasunął nam się pomysł kupienia VW golfa IV. I chciałem się dowiedzieć jak to jest z tymi tablicami i ogólne wasze doświadczenia.

  11. #2545
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Rasta Man napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przecież wymiana tych tulei jest prosta, wystarczy kanał, odpowiedniej długości śruby (kupowane na metry), kilka nakrętek i kawałek rurki. Robiłem to w Eskorcie i Pugu 307SW, wymiana poszła tak samo gładko. Wystarczy Auto podnieść na lewarkach, wybić śruby z tulei a potem przełożyć ową kupioną długą śrubę, założyć kontrę a od środka to samo tylko przez rurę o przekroju większym od tulei. Jeśli ktoś nie wie jak to wygląda od spodu to ciężko ogarnąć o co chodzi, ale ogólnie kręcisz kluczem i tuleja wychodzi jak po maśle (zasada śruby prawoskrętnej), tak samo wciągasz nową tuleję, przy tym, że tutaj trzeba odrobinę pilnować czy równo wchodzi.
    nie wiem czy w lagunie nie ma jakiś przekombinowanych rozwiązań (tak jak tarcze na łożyskach kosztujące majątek) i sprawa nie jest bardziej pracochłonna
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #2546
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mpak przód siedzi już.

  13. #2547
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,069
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj twardy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mpak przód siedzi już.
    Twardy już? Kilka miesięcy masz auto i nadal w rozsypce, Ty zaraz w tą okazję włożysz więcej niż dałeś początkowo ;). Kilka miesięcy i ciągle w warsztatach, przecież zdążysz się znudzić i ją sprzedać zanim jako tako będzie wyglądać (jak to było z e36).

  14. #2548
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    po co montować mpaki jak to czego nie widać nie jest m? osobiście to jak miałbym mieć prawdziwe m nie chciałbym żeby z zewnątrz to było widać, najlepiej zero log, etykiet i innych nie mówiąc o zderzakach itd ;d
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  15. #2549
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,069
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    M pakiet to pakiet stylizacyjny tylko i nie ma nic wspólnego z m power. Ani nic złego w zmontowaniu tego. Siara to jest tylko jak ktoś zarzuci zderzak na przód a na tył juz nie, tak samo z wnętrzem.

  16. #2550
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    a to wybaczcie, myślałem, że mpower ma mpakiet i ludzie sobie przerabiają zwykłe bety na wygląd mpakietu, tak czy inaczej nie podoba mi się tego typu tuning optyczny no ale co kto lubi
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •