Reklama
Strona 214 z 664 PierwszaPierwsza ... 114164204212213214215216224264314 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,196 do 3,210 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #3196
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny



    Takie luzy to normalne? Silnik wyłączony, koła prosto.
    Podczas jazdy mam coś takiego podobnego jak na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=WOUADt65v-k z tym, że o wiele słabiej. Szczególnie gdy są nierówności, kostka brukowa itp. to kierownica sama lekko skręca i drży...

    Byłem u mechanika jednego - nic nie znalazł, mówił żebym poleciał na trzepak na stacje diagnostyczną. Pojechałem, trzepał, szarpał i nic. Mówi że cyc malina. Pojechałem do innego mechanika, też nic nie znalazł. Wziąłem kolegę mechanika, auto na lewarek, koło zdjęte i szarpał, ciągnął i mówi że wszystko ok. Inna stacja diagnostyczna też twierdzą że ok.
    Ja jak jadę i wpadam w koleiny, dziury np. prawą stroną to wyraźnie słyszę jakieś stuki i puki jakby coś luźne było i kierownica trochę ściąga i bije, więc raczej coś jest na rzeczy. Szczególnie, że jak skręcę na maxa koła w lewo i wjadę np, na 2cm krawężnik to jest na moje jebnięcie mocne z prawej strony.

  2. #3197
    Avatar Kolczasty
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Góra
    Posty
    841
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    dzis lewe lusterko rip[*]


    Mam podobnie w moim aucie(AR 146) Zgadza sie niemal wszystko poza tym "jebnieciem", to u mnie nie wystepuje

  3. Reklama
  4. #3198
    Avatar cysio528
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Posty
    1,761
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    http://allegro.pl/mata-grzewcza-grze...690268520.html
    Taka mata bezpieczna i dziala czy raczej slabo?

  5. #3199
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    @haxigi ;
    Być może to luzy na maglu? U siebie chyba nie mam czegoś takiego, jutro jeszcze sprawdzę dla pewności.

  6. #3200
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Kozek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @haxigi ;
    Być może to luzy na maglu? U siebie chyba nie mam czegoś takiego, jutro jeszcze sprawdzę dla pewności.
    sam to raczej nie sprawdzę, ale będę miał na uwadze przy serwisie

  7. #3201
    Mexeminor

    Domyślny

    To wyglądaj jak luzy na maglu, szczególnie, że nic nie znaleźli na stacji. U mnie w Mercu to samo - kierownica luźna jak chuj, ale na stacji wszystko w porządku. Mechanik mi powiedział, że to amortyzator (w układzie kierowniczym, nie w zawieszeniu XD), który tam jest już leży. Nie wiem jak jest w E46, ale chuj, może pomogę.

  8. #3202

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    103
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Mam już dość jeżdżenia do mechanika na podpięcie pod kompa i płacenie za 2 minuty pracy 50 zł.
    Chciałbym zacząć samemu w to się bawić.
    Golf IV 1,9 tdi 140KM. Co będzie mi potrzebne oprócz samego kabla ODB II? Polecacie jakieś konkretne DARMOWE oprogramowanie do domowego użytku ? Jakieś porady?

  9. #3203
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

  10. #3204
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Hehe kupilem w koncu drugi samochod kilka tygodni temu.
    Patrzylem na Smarty, a skonczylem z Puntkiem I za 1 500 pln. :D Musze sie pochwalic nowym nabytkiem w odpowiednim temacie.

    No i wlasnie jest jedno pytanie - ogolnie auto mechanicznie jest ideal. Problem mam tylko z jedna rzecza, mianowicie jedynka i dwojka dosc ciezko wchodza na zimnym silniku (pierwszy kilometr, moze dwa jazdy). Cos tam juz czytalem na kilku forach, ale wiekszosc odpowiedzi to "eee one tak maja mirek zostaw to, to jest fiat takze cudow ni ma"... ale, ze jestem dociekliwy chcialbym wiedziec co moze byc powodem. Ogolnie skrzynia i sprzeglo dzialaja elegancko. Nie ma zadnych takich historii, ze bieg nie wchodzi czy, ze trzeba sie szarpac ze zmiana. Wrecz przeciwnie, caly mechanizm dziala mega delikatnie i biegi mozna zmieniac jednym palcem, tylko ta jedynka i dwojka na zimnym. Ktos cos wie?

    Zapewne i tak nic z tym nie zrobie bo w planach mam sprzedaz za jakies 4 miesiace, ale jestem po prostu ciekawy co to za przypadlosc.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 11-10-2015, 19:39
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  11. #3205
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Być może wina oleju. Zaraz po kupnie seata wymieniłem na liqui moly 75w90. Ogromna różnica w chłodniejsze dni, ale jedynka zaraz po odpaleniu nadal wchodzi delikatnie ciężej niż inne biegi.
    Ostatnio zmieniony przez Kozek : 11-10-2015, 20:29

  12. #3206
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Mnie też olej od razu do głowy przyszedł. Tym bym się najpierw zainteresował ;p
    Kurcze, miałem o coś jeszcze zapytać, ale wyleciało mi z głowy przez ten olej xD Jak sobie przypomnę, to editnę.

  13. #3207
    Avatar Flak Maximus
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    30
    Posty
    631
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    witam
    kupilem na zime do swojego samochodu zimowki 195/65 R15 , oponki na ktorych teraz jezdze to kazda z innej parafii dwie 185/60 a dwie pozostale 185/65
    moze mi ktos wytlumaczyc czym te wszystkie opony sie roznia ? normalnie bez zadnych obaw moge zalozyc te opony ? myslalem przy kupnie ze najwazniejsza jest srednica :p

    zapomnialem dodac ze wedlug producenta do mojej wersji silnikowej zalecane na zime sa
    185/65 R15 88T (M+S)
    195/55 R16 87H (M+S)
    Ostatnio zmieniony przez Flak Maximus : 13-10-2015, 17:14

  14. #3208
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Flak Maximus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    witam
    kupilem na zime do swojego samochodu zimowki 195/65 R15 , oponki na ktorych teraz jezdze to kazda z innej parafii dwie 185/60 a dwie pozostale 185/65
    moze mi ktos wytlumaczyc czym te wszystkie opony sie roznia ? normalnie bez zadnych obaw moge zalozyc te opony ? myslalem przy kupnie ze najwazniejsza jest srednica :p

    zapomnialem dodac ze wedlug producenta do mojej wersji silnikowej zalecane na zime sa
    185/65 R15 88T (M+S)
    195/55 R16 87H (M+S)
    A raczej zapomniales dodac na jaka felge chcesz to nakladac.

    Tak wlasciwie od kiedy wersja silnikowa sugeruje nam opony jakie powinnismy zakladac, a nie typ i rozmiar felgi?


    btw.

    Z tymi oponami swoja droga ladnie od wczoraj ludzi popierdolilo. Serwis OPONEO nadal wczoraj 17 linahauli (kazdy 24 miejsca paletowe) samych opon xD
    Ostatnio zmieniony przez Master : 13-10-2015, 17:56
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  15. #3209
    Avatar Flak Maximus
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    30
    Posty
    631
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A raczej zapomniales dodac na jaka felge chcesz to nakladac.

    Tak wlasciwie od kiedy wersja silnikowa sugeruje nam opony jakie powinnismy zakladac, a nie typ i rozmiar felgi?
    https://i.imgur.com/uXsguKz.jpg

  16. #3210
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Flak Maximus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ja rozumiem, ze w ksiazeczce masz napisane np. R15, ale czy takie masz faktycznie felgi? Ja w ksiazeczce do BMW tez mam 15, a auto stoi na 18.
    Jezeli masz takie jak w ksiazeczce to zaloz takie jaki masz tam wymiar wpisany.

    http://www.bfgoodrich.pl/pl/porady/W...enia-na-oponie
    tutaj masz za to fajnie opisane oznakowanie opony
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •