Reklama
Strona 154 z 664 PierwszaPierwsza ... 54104144152153154155156164204254654 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,296 do 2,310 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #2296
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    no to poza szpanerstwem do niczego to nie powstało i sensu nie ma w sumie :P Przedni napęd szybciej wyrywa i jest lepszy start, 4x4 na torze (i nie tylko) o wiele lepiej sobie radzi.

  2. #2297
    Avatar _Szymon_
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,043
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no to poza szpanerstwem do niczego to nie powstało i sensu nie ma w sumie :P Przedni napęd szybciej wyrywa i jest lepszy start, 4x4 na torze (i nie tylko) o wiele lepiej sobie radzi.
    Na torze z dobrą nawierzchnią najlepiej radzi sobie właśnie tył napęd patrz nawet formuła 1. Ale takie kjs czy inne tłuczenie to wiadomo, że przód napęd lub 4x4 będzie najlepsze. No ale "zadni" napęd ma coś w sobie, że po prostu każdy kiedyś chciał go mieć :D

  3. Reklama
  4. #2298
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Samo przyspieszenie przy tylnym napędzie inaczej "smakuje", imo dużo fajniej ;p Pamiętam jak pierwszy raz wsiadłem do Camaro i po wciśnięciu gazu czułem, jakby jakiś pociąg pchał mnie do przodu :D Dużo to fajniejsze, niż przyspieszenie przy fwd.

  5. #2299
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Samo przyspieszenie przy tylnym napędzie inaczej "smakuje", imo dużo fajniej ;p Pamiętam jak pierwszy raz wsiadłem do Camaro i po wciśnięciu gazu czułem, jakby jakiś pociąg pchał mnie do przodu :D Dużo to fajniejsze, niż przyspieszenie przy fwd.
    a siedziałeś w innych autach z tak dużym momentem obrotowym? Osobiście nie odczuwam różnicy, bo już 180KM przednionapędowym też jechałem i w sumie odczucia "wgniatania w fotel" te same, bo w obu przypadkach fizyka działa tak samo xD

  6. #2300
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a siedziałeś w innych autach z tak dużym momentem obrotowym? Osobiście nie odczuwam różnicy, bo już 180KM przednionapędowym też jechałem i w sumie odczucia "wgniatania w fotel" te same, bo w obu przypadkach fizyka działa tak samo xD
    To camaro to było 3.8 V6, więc ten moment nie był znowu aż tak ogromny ;p I jeździłem przednionapędowcami z podobnym przyspieszeniem i jednak odbierałem to zupełnie inaczej ;d

  7. #2301
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mi sie zawsze wydawało ze tylni napęd to juz został jako tradycja, mercedes poniekąd odchodzi od tego w swoich busach i w nowej klasie A. U nas jest inaczej bo mamy nieodsniezane, dziurawe i nierówne drogi, gdzie za granica tego nie ma i taki mercedes czy bmw daje o wiele większa frajdę podczas jazdy na wyprofilowanych zakrętach, lepiej sie go czuje i ma sie nad nim lepsza kontrole. U nas to nie przejdzie dlatego patrzymy na to inaczej a przynajmniej ja tak uwazam

  8. #2302
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Loo King napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mi sie zawsze wydawało ze tylni napęd to juz został jako tradycja, mercedes poniekąd odchodzi od tego w swoich busach i w nowej klasie A. U nas jest inaczej bo mamy nieodsniezane, dziurawe i nierówne drogi, gdzie za granica tego nie ma i taki mercedes czy bmw daje o wiele większa frajdę podczas jazdy na wyprofilowanych zakrętach, lepiej sie go czuje i ma sie nad nim lepsza kontrole. U nas to nie przejdzie dlatego patrzymy na to inaczej a przynajmniej ja tak uwazam
    Spekulowałbym nad tym czy tył napęd trzyma lepiej w zakrętach. Wszystko zależy od warunków, prędkości, profilu zakrętu i innych czysto technicznych kwestii samochodu. Tak czy siak najrozsądniejszym wyborem do dynamicznej jazdy byłby napęd 4x4 z możliwościa ręcznego ustawiania dyferencjału.

  9. #2303
    Avatar payrou
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    580
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Yo, wyjechalem rano do roboty i po ok 2 km na pierwszych sswiatlach które mnie zatrzymaly patrzę i mi się spod maski dymi. Jade dalej i na swiatlach juz mam dym wewnątrz kabiny XD korva nie znam się na tym nic ale patrzę i kontrolka temperatury na full czerwona, staje i z okolic silnika z takiego malego fiutka taki dymek idzie, co się moglo zjebac i ile za naprawę?

  10. #2304
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Daloby sie uzywac samych ringow do jazdy dziennej? Tzn. tak zeby organy sciagania przestaly mnie scigac?

    Apropo tylnego napedu. Dziala najlepiej chyba kiedy silnik polozony jest centralnie, a nie z przodu. Ogolnie we wszystkich starszych wyscigowkach silnik byl polozony centralnie, a naped rozlozony na tylne kola. Teraz chyba jest wszedzie 4x4?
    Nie da sie przeniesc wysokiej mocy na asfalt przy przednim napedzie, a jesli juz to chyba trudne rozwiazanie. Przy samochodzie z mocnym silnikiem i przyspieszaniu przednim napedem przod samochodu sie podnosci, a tyl opada i jest dociskany do podloza wiec niemozliwym jest przeniesienie duzej mocy na asfalt. W tylnym napedzie jest na odwrot dzieki czemu mozliwe jest uzyskanie wiekszej mocy. Podobnie jezeli chodzi o jazde w lukach i zakretach - tylny naped sprawuje sie lepiej i nie ma dyskusji. Kwestia jest taka, ze ma to odniesienie tylko do samochodow z mocnymi silnikami.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 05-03-2015, 22:07
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  11. #2305
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie da sie przeniesc wysokiej mocy na asfalt przy przednim napedzie, a jesli juz to chyba trudne rozwiazanie.
    Zależy o jak wysokiej mocy mówimy. Przód będzie tak samo słabo się odpychał ze startu jak tył. Przy zbyt dużej mocy będzie po prostu gubił trakcje i boksował. Jeśli bierzemy pod uwagę 500KM+ to tylko i wyłącznie 4x4, bo to za duża moc jak na jedną oś.

  12. #2306
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zależy o jak wysokiej mocy mówimy. Przód będzie tak samo słabo się odpychał ze startu jak tył. Przy zbyt dużej mocy będzie po prostu gubił trakcje i boksował. Jeśli bierzemy pod uwagę 500KM+ to tylko i wyłącznie 4x4, bo to za duża moc jak na jedną oś.
    Nie wiem do konca. Pisze to na podstawie tego co wyczytalem i tego jak samochody sa konstruowane. Kazda mocna wyscigowka Porsche, Ferrari, BMW M, Maserati, nawet chyba Lambo i generalnie wszystkimi poteznymi samochodoami pomijajac oczywiscie takie supermaszyny jak Veyron itd. ale przeniesienie 1000KM na jedna oś chyba byloby zupelnie niemozliwe. Mysle, ze konstrukotzy maja jakis glebszy cel anizeli wlasne "widzimisie" wsadzajac do takich samochodow naped na tyl.

    Dlaczego w takich pojazdach jak Porsche GT, Maserati Granturismo, Ferrari Enzo, Saleen S7 czy calej reszcie supersamochodow lacznie z F1 stosowany jest naped RWD, a nie 4x4? Przy czym chyba kazdy z tych samochodow lekko lyka 500KM i smiem watpic, ze konstruktorzy wsadzili tam RWD "dla lansu" albo dlatego, ze jest tanszy niz 4x4.

    Jezeli chodzi o samochody dla typowego "Kowalskiego" to pewnie 4x4 wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 05-03-2015, 22:29
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  13. #2307
    Avatar Murzin
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Potsdam
    Wiek
    33
    Posty
    2,073
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj payrou napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Yo, wyjechalem rano do roboty i po ok 2 km na pierwszych sswiatlach które mnie zatrzymaly patrzę i mi się spod maski dymi. Jade dalej i na swiatlach juz mam dym wewnątrz kabiny XD korva nie znam się na tym nic ale patrzę i kontrolka temperatury na full czerwona, staje i z okolic silnika z takiego malego fiutka taki dymek idzie, co się moglo zjebac i ile za naprawę?
    Jak stan płynu chłodniczego? Jeśli ok to sprawdź czy chłodnica się uruchamia, gdy kontrolka temperatury będzie chciała przekroczyć połowę. Sprawdź też wtedy górny przewód chłodnicy, jak będzie zimny to prawdopodobnie termostat do wymiany. Mam nadzieję, że nie jechałeś za długo z taką temperaturą, bo wtedy koszta mogą być już bardzo spore

  14. #2308
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego w takich pojazdach jak Porsche GT, Maserati Granturismo, Ferrari Enzo, Saleen S7 czy calej reszcie supersamochodow lacznie z F1 stosowany jest naped RWD, a nie 4x4? Przy czym chyba kazdy z tych samochodow lekko lyka 500KM i smiem watpic, ze konstruktorzy wsadzili tam RWD "dla lansu" albo dlatego, ze jest tanszy niz 4x4.
    porównywanie F1 i super aut to jak porównywać F16 z Dreamlinerem. Wygląda tak samo, działa tak samo, ale technologia zupełnie inna. F1 jest inaczej zbudowane, inaczej siły się rozchodzą, jest inny docisk, inna opona itd.
    Większość super aut ma napęd do wyboru: tył/4x4. Świetnym przykładem obrazującym nieudolność RWD jest S22e03 Top Gear jak to w Australii zrobili drag na lotnisku, bentleyem GT, nissanem GTR i BMW m4 chyba. BMW mimo launch control tylko darła oponę a nie jechała. 4x4 o wiele lepiej wyrywało. Podobnie drag modowanego mitsubischi evo (chyba, w każdym razie mitasubiszi z przednim napędem jakieś) pareset KM, a Aston Martin. Aston akurat z tyłem przegrywa z evo, bo się ślizka, napęd wypycha auto, a przód go ciągnie.

    Wydaje mi się, że BMW ma jakąś wizję i trzyma się RWD tylko dlatego, że to się kojarzy właśnie z bmw, ale cała ich polityka konstrukcyjna jest moim zdaniem idiotyczna.

  15. #2309
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    porównywanie F1 i super aut to jak porównywać F16 z Dreamlinerem. Wygląda tak samo, działa tak samo, ale technologia zupełnie inna. F1 jest inaczej zbudowane, inaczej siły się rozchodzą, jest inny docisk, inna opona itd.
    Większość super aut ma napęd do wyboru: tył/4x4. Świetnym przykładem obrazującym nieudolność RWD jest S22e03 Top Gear jak to w Australii zrobili drag na lotnisku, bentleyem GT, nissanem GTR i BMW m4 chyba. BMW mimo launch control tylko darła oponę a nie jechała. 4x4 o wiele lepiej wyrywało. Podobnie drag modowanego mitsubischi evo (chyba, w każdym razie mitasubiszi z przednim napędem jakieś) pareset KM, a Aston Martin. Aston akurat z tyłem przegrywa z evo, bo się ślizka, napęd wypycha auto, a przód go ciągnie.

    Wydaje mi się, że BMW ma jakąś wizję i trzyma się RWD tylko dlatego, że to się kojarzy właśnie z bmw, ale cała ich polityka konstrukcyjna jest moim zdaniem idiotyczna.
    Czyli nadal forsujesz widzimisię konstruktorow? Byc moze tak jest, ale Ty podales tylko samochody gdzie silnik polozony jest z przodu i tu bezkonkurencyjny pewnie jest 4x4, ale przy silniku polozonym centralnie wszystko sie zmienia. Zreszta chuj nie znam sie w sumie to co sie bede wypowiadal. :P
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #2310
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj haxigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    . Podobnie drag modowanego mitsubischi evo (chyba, w każdym razie mitasubiszi z przednim napędem jakieś) pareset KM, a Aston Martin. Aston akurat z tyłem przegrywa z evo, bo się ślizka, napęd wypycha auto, a przód go ciągnie.
    Szkoda tylko, że Evo jest od zawsze na zawsze 4WD i nie ma co się dziwić co do startu z Astonem. Nawet stockowe Evo by na starcie takie DB9 czy innego pokonało, żaden problem.

    @
    No i jeszcze tak co do dyskusji o napędach - w motorsporcie ciągle króluje FR i we wszystkich liczących się dyscyplinach jest on obecny (poza F1 i ogólnie open wheelem, tam wiadomo, MR). Oczywiście rajdy to co innego, tam zawsze cztery koła jeździły, ale chyba każdy potrafi sobie odpowiedzieć dlaczego.

    Jeśli chodzi o super auta i napęd 4WD - to, co cztery koła dają GT-Rowi nie działa już tak fantastycznie np. w Lamborghini. Auta z centralnie położonym silnikiem są stworzone do tylnego napędu (wtedy mówimy o czymś takim jak MR - middle rear). Było tak kiedyś, jest tak dzisiaj, ale niektórzy zaczęli się babrać w czterech kołach (Lambo prawdopodobnie tylko i wyłącznie przez pójście pod skrzydła VAGa), a ja się ciągle pytam po kiego chuja. MRy prowadzą się bardzo dobrze.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 06-03-2015, 14:13

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •