Reklama
Strona 98 z 664 PierwszaPierwsza ... 488896979899100108148198598 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,456 do 1,470 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #1456

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    706
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Witam! :)
    Dorwalem pare dni temu saaba 93 2001 2,2 TID,auto 2 lata stalo nie jezdzone, z wyciagnietym akumulatorem,i mialo spuszczony olej,wlalem olej ,wlozylem naladowany aku,i auto krecilo ale nie odpalalo, uzylem tzw. startera i odpalilo za 3-4 razem,silnik chwile pochodzil nie rowno,ale potem wszystko w normie,zrobilem autem, ponad 100 km i wszystko cud miod orzeszki,przyszpieszenie ok,spalanie norma,etc itp.
    Z tym ZE jezeli silnik ostygnie,znowu mozna odpalic go tylko ze startera :|,jak juz sie uda odpalic i chwile pochodzi,to auto marzenie,do niczego nie ma sie co doczepic,ale odpala tylko z plaka.
    Slyszalem ze duzo vectr C 2,2 dti(?) tez ma ten problem,bo to ponoc bardzo podobne silniki,wie ktos czym to moze byc spowodowane?
    Pozdro ! :)
    edit : jak juz sie silnik nagrzeje i autko zgasnie,to nawet jak postoi godzine to odpala bez problemu,jak calkowicie ostygnie to tylko ze startera.
    Ostatnio zmieniony przez Nyguzz : 01-10-2014, 23:52

  2. #1457
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Świece dobrze grzeją?

  3. Reklama
  4. #1458
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Świece albo czujnik temperatury.

    2.2 TID to dokładnie to samo co w Oplu, a nawet w Renaulcie (2.2dci) Ten silnik ma dość dobrą opinię, ale jego większy brat (3.0 TID ; DCI ; DTI ) to nie wypał okropny.


    Wczoraj pierwszy raz startowałem z normalnych świateł. Bilans:
    2 do zera z Clio
    2 do zera z Civic

    I jedyne moje zwycięstwo 0:2 z Seicento. Idź pan w chuj :|


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  5. #1459
    Avatar Flak Maximus
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    30
    Posty
    631
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    to ja mam inny problem palila mi sie w moim grande puncioku kontrolka skontroluj swiece zarowe ,faktycznie samochod czasami ledwo co odpalal i dlugo go trzeba bylo krecic zeby odpalil wiec nie bez przyczyny palila sie kontrolka, wyczytalem na google ze w tym modelu po 100 tysiacach swiece siadaja i sa do wymiany ( na liczniku mialem 99,5) , no wiec kupilem 4 swiece wymienilem wszystkie kontrolka zgasla samochod zaczal odpalac normalnie , z tym ze kurwa mac sa 2 dni kiedy odpali za pierwszy razem a sa 2 dni kiedy dlugo trzeba krecic i bez skutku dopiero za 2 razem , jako ciekawostke potem ze z rana przy niskich temperaturach potrafi odpalic idealnie za 1 a np dzisiaj po pracy temperatura na zewnatrz 16 stopni dopiero za 2 razem ? co moze byc przyczyna googlowalem ze albo przepustnica zapchana albo jakies czujniki temperatury , nie dzieje sie to codziennie

    aa i jeszcze drugie pytanie apropo paliwa i spalania
    zawsze jezdzilem do pracy przez miasto od miejsca zamieszkania do miejsca pracy rowniotkie 12km , zaczal sie rok akademicki , gimby wrocily do szkoly to w godzinach szczytu (koncze prace o 16) pokonanie tych 12km zajmuje mi zawsze ponad 40km długi korek ciagnie sie czeste ruszanie itd , a wiec dzisiaj pojechalem trasa przez autostrade a1 gdzie sobie lecialem 140km , zrobilem 19,9km a srednie spalanie na tej trasie pokazalo mi 5,4 i czas powrotu dwa razy krotszy bo 20min , wiec pytanie taniej miesiecznie wydajac na paliwo wyjdzie mnie wracajac przez miasto ( zapomnialem sprawdzic srednie spalanie ) czy wracajac autostrada gdzie srednie spalanie pokazalo mi 5,4 na tym odcinku z tym ze trasa jest o 7,9km dluzsza
    jak cos to diesel
    pozdrawiam

  6. #1460

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    706
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    @up
    Taniej wyjdzie autostrada , i generalnie dla auta lepiej autostrada niz korki i cały czas 1-ka 2-jak hamulec ;p

  7. #1461
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    To tylko 8 kilometrów, a Ty się zastanawiasz? Dizel jest przystosowany właśnie do tras, jakbyś jechał 100km/h zszedłbyś do 4 litrów. Gdybym ja miał taki wybór, to nawet chwili bym się nie zastanawiał. Dodaj do tego:
    Mniejsze zużycie klocków/tarcz, sprzęgła, 2masu, a nawet przegubów. Masz filtr DPF? Poczytaj trochę o nim a też nie będziesz się zastanawiał którą trasę wybrać.

    Jakie paliwo lejesz i jaki silnik jest w tym fiacie? Zapewne masz już common rail'a który bardzo nie lubi słabej jakości paliwa i jazdy po mieście. Możliwe, że układ paliwowy szwankuje, a nie czujniki. Przepustnice byś czuł podczas jazdy, nie tylko przy odpaleniu.


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  8. #1462
    Avatar Flak Maximus
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    30
    Posty
    631
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Royal Malereusea napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakie paliwo lejesz i jaki silnik jest w tym fiacie?
    1.4 tdi , zawsze leje ultimate diesel ten drozszy na stacjach bp

  9. #1463
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nie rozumiem?????



    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  10. #1464
    Avatar Flak Maximus
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    30
    Posty
    631
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    mozliwe ze moj blad zawsze bylem przekonany ze mam 1.4 ;o
    w dowodzie rejestracyjnym pojemnosc 1248 , czyli multijet 1.3

  11. #1465
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    To samo gówno co u mnie w Astrze.

    A o to filmik, jeszcze z czasów gdy sam jeździłem 1.3




    Wadą tych silników są wtryskiwacze i pompa wstępna. Sprawdź ciśnienie paliwa, ogólnie duże wydatki mogą się szykować. Oprócz tego niedługo możesz mieć do roboty sprzęgło.

    P.s Ja sprzedałem to gówno przy ~117 tysiącach kilometrów bo się sypał już na potęgę.


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  12. #1466
    Mexeminor

    Domyślny

    Od Fiata 1.9/2.4jtd albo kurwa nic. To są silniki na równi z 1.9 TDI i jedyne słuszne diesle w grupie Fiata.

  13. #1467
    Avatar Aquzlies
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    660
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    czy możliwe jest ze autobus mpk miał nabite na liczniku 6 mln km? :D

  14. #1468
    Avatar Royal Malereusea
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    21
    Posty
    584
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Chwila w googl'e i już wiem, że autobus robi rocznie od 80 do 100 tyś. Jeżeli miałby na szafie 6mln to musiałby jeździć przez 60-80 lat.

    Doczytałem się też, że Ikarusy po 400 tysiącach przechodziły remont generalny (silnik oraz napęd) czyli dostawały nowe życie.

    Pewnie jak zerkałeś na szafę kierowcy dojrzałeś się liczby 600'000(0) gdzie w nawiasie są metry z dokładnością do stu :)
    Ostatnio zmieniony przez Royal Malereusea : 03-10-2014, 19:04


    Celem wojny nie jest umrzeć za ojczyznę, tylko sprawić by tamci skurwiele zginęli za swoją.
    G. C. Patton

  15. #1469
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Hoho sprzedałem Audi swoje ;) można je podziwiać jeszcze w furmankach torgowiczów xd
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  16. #1470
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    pochwal się co masz teraz na oku :)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •