Reklama
Strona 285 z 664 PierwszaPierwsza ... 185235275283284285286287295335385 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 4,261 do 4,275 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #4261
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Typek od którego kupowałem części do toledo[*] założył sztywne koło do cupry 1.8T. Mówił, że tak rzucało po budzie, że nie dało się tym normalnie jeździć.

  2. #4262
    Mexeminor

    Domyślny

    No i to by kończyło temat tego cebulackiego zmieniania na jednomas. Jak to się mówi - chytry dwa razy traci.

  3. Reklama
  4. #4263
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Mexeminor ; @Urlak ;
    Jest to Seat Leon 1P 1.9TDI 105KM skrzynia 5-biegowa. Wątpię że choć trochę na tej wymianie zaoszczędziłem bo około dwóch tysięcy jednak wydałem myślę więc że śmiało za tą kasę mogłaby wjechać i dwumasa. Jednak nie robiłem tego z powodu oszczędności ale raczej z powodu zabezpieczenia się na przyszłość na wypadek gdybym chciał w samochodzie zrobić jakieś mody które podniosą mu moment obrotowy. Dodatkowo z tego co przestudiowałem na różnych forach oraz wypytałem ludzi i mechaników którzy mieli w tym temacie doświadczenie to do tych silników śmiało można wstawiać jednomase. Nie była więc to jakaś pochopna czy tym bardziej cebulacka decyzja. Na razie zrobiłem jakieś 600km i jest super samochód chodzi cichutko nic nie szarpie ani nie bije i mam wrażenie że zyskał nawet na dynamice. Ale pojeździmy to zobaczymy na razie jestem pozytywnej myśli i mam nadzieję że nie będę musiał wracać do nieszczęsnej dwumasy. Na pewno zdam relację i uprzedzę was gdy się coś rozleci żebyście nie popełnili mojego błędu a jeżeli wszystko będzie grało to będziecie wiedzieć że taka wymiana to nie jest zabójstwo dla samochodu ;p

  5. #4264
    Mexeminor

    Domyślny

    No ja nie widzę jak ten Leon z tym TDIkiem może jeździć bez dwumasy. Wiem jak jeździ się E12 D-4D 90 konną bez dwumasy (fabrycznie) - po przesiadce z Passata to jest koszmar, trzeba się tego auta uczyć, zazwyczaj zajmuje mi to kilkadziesiąt kilometrów, a i tak muszę dodawać gazu na półsprzęgle żeby nie szarpało.

  6. #4265
    Avatar Tazz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    31
    Posty
    2,822
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Chce kupić auto z gazem to lepiej szukać już z instalacją czy samemu lepiej kupić w benzynie i założyć ?

  7. #4266
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    To zależy jak długo chcesz jeździć tym samochodem i po jakim czasie zwróci Ci się instalka. Mimo wszystko imo najlepiej gazować we własnym zakresie.

  8. #4267
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    imo kupować samochod z instalacja warto głownie wtedy gdy dobra instalacja przekracza wartość samochodu

  9. #4268
    Mexeminor

    Domyślny

    Aktualnie benzyna 3x droższa niż LPG, instalka zwraca się w rok, potem już zarabia. Będę zakładał, ale jeszcze nie teraz, gdzieś w wakacje prawdopodobnie.

  10. #4269

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    1.8T dobrze znosi gaz? Słyszałem, że ciężko dobrze instalację założyć. Noszę się z zamiarem kupna auta z tym silnikiem i mam dylemat.
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  11. #4270
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj SerQ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1.8T dobrze znosi gaz? Słyszałem, że ciężko dobrze instalację założyć. Noszę się z zamiarem kupna auta z tym silnikiem i mam dylemat.
    Dobrze znosi. Kwestia natomiast jest taka by nie robić tego u jakiegoś podwórkowego mechanika tylko w profesjonalnej firmie.

  12. #4271
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ostatnio dałem klimę do odgrzybienia i nabicia. Filtr kabinowy wymieniłem, nawiewy trzy razy mocno przeczyściłem pianką do nawiewów.
    Jak używam klimy nie ma żadnego smrodu. Jak wyłączę klimę i chodzi sam nawiew zaczyna kur***. Tak ostro, że bez otworzonych szyb nie można wytrzymać.
    Co mogę jeszcze zrobić, żeby pozbyć się tego smrodu? Klima przed nabiciem nie była pusta, ale już kończył się czynnik. Coś tam delikatnie jeszcze chłodziło.

  13. #4272

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Ten zapach moim zdaniem powinien wywiać się sam. Najlepiej jeździć cały czas na klimie kilka dni, może tydzień. Powinno pomóc. Orientujesz się w jaki sposób odgrzybiali Ci klimę?
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  14. #4273
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Niestety nie mam pojęcia :/ Będę próbował, może zniknie. Helmut wie kiedy klima ostatnio była nabita albo odgrzybiona...

  15. #4274
    Avatar RedheadPapa
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    kupiłem auto ubezpieczone jeszcze miesiąc.
    mam lecieć najpierw załatwiać dowód i nowe tablice na siebie czy najpierw oc na siebie?

  16. #4275
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    możesz 30 dni używać to oc tylko pamiętać musisz że po tych 30 dniach jak nie zrezygnujesz to naliczą ci od nowa i będziesz musiał zostać. Więc się dowiedz przez te 30 dni gdzie najtaniej :D
    możesz się zająć tablicami najpierw
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •