Reklama
Strona 142 z 664 PierwszaPierwsza ... 4292132140141142143144152192242642 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,116 do 2,130 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #2116
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj KrystianeK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak wygląda sprawa podatku w przypadku zakupu auta na 2 osoby (tzn. 2 współwłaścicieli)? Każdy płaci 2% wartości, czy jest jedna opłata, którą ponoszą solidarnie?

    I kwestia wartości rynkowej. Z tego co doczytałem podatek powinien być wyliczony na podstawie wartości rynkowej auta, ale nie rzeczywistej ceny zakupu / sprzedaży. Jak to wygląda w rzeczywistości?
    Ja mam dwoch wlascicieli, cena umowna 2000 zlotych, drugiego wlasciciela nawet nie bylo przy wypisywaniu papierow w US, wszystko elegancko za niego popodpisywalem #zycienakrawedzi #yolo
    Kwota zawsze ta sama bez wzgledu na to czy jest jeden czy dwoch wlascicieli. Pokrywasz/cie po prostu podatek z kwoty, ktora placisz za auto. Jakby sie dalo i byloby 10 wlascicieli i kupiliby auto za 2k to i tak by placili te 40 pln.

    Na umowie musisz miec dwoch wlascicieli zeby to pozniej zarejestrowac na dwoch bo w przeciwnym razie sprawa sie komplikuje #potwierdzoneinfo

    Znowu spadl jebany snieg. A juz tak fajnie bylo, juz moglem jezdzic... -.-

    @edit
    Rzecz straszna sie dzis stala. Zdarzylo mi sie dosc szybko jechac... i w trakcie jazdy wypadl mi halogen (jak sie pozniej okazalo). Mam pewne podejrzenia, ze to przez niedawne spotkanie z kraweznikiem, ktore tu opisywalem. Pech (albo szczescie) chcialo, ze mam zolte halo. Czy ktos moze wie gdzie da sie dostac jeden (prawy) taki halogen? Znalazlem tylko uzywke ori na olx w komplecie za 350 pln i wolalbym ta kwote na cos innego wydac, a znalezc cos tanszego tylko nigdzie nic nie widze... Jak nie znajde nic w sensownej cenie to bede musial zrealizowac plan zaslepek na halo.

    @Justakas ; @haxigi ; @Urlak ;
    Ostatnio zmieniony przez Master : 30-01-2015, 19:33
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  2. #2117
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    nie niestety nie pamiętam jakie auta mają wszyscy użytkownicy.

    Do czego to?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  3. Reklama
  4. #2118
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,879
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Urlak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie niestety nie pamiętam jakie auta mają wszyscy użytkownicy.

    Do czego to?
    e36 Panie kolego, sa jakies serwisy z czesciami do takiego zlomu?
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  5. #2119
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    http://allegro.pl/listing/listing.ph...isqm-4-mt-0113

    tani halogen + folia żółta = profit?

  6. #2120
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Ile może kosztować wymiana progów i nadkol które gnija rdza w nissanie almera n15 rocznik 96? jest to w ogóle oplacalne czy zlac sprawe? autko spisuje sie super, a nie wiem kiedy zmienie na nowe(zamierzam ale zbieram hajs na a4) i mysle czy warto inwestowac w to moje stare cudo
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  7. #2121

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    66
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Blubby napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Cześć. Miałem dzisiaj przygodę z moim leonem i postanowiłem się do Was zwrócić o pomoc.
    Seat Leon 1.9 TDI. Latałem sobie dzisiaj bokiem z kumplem na osiedlowym parkingu. Oczywiście na ciepłym silniku. Gdzieś po 20 minutach ślizgania się, leonik zesrał się czarną sadzą, silnik zgasł i nie chce odpalić. Jakieś sugestie na ten temat? Proszę o pomoc.

    Co sprawdzałem (będę pisał po swojemu bo się nie znam na moto):
    - stan poziomu oleju - w normie
    - filtr powietrza - czyściutki, jednak na ściankach tej rury (? lol) prowadzącej do filtra zebrała się czarna sadza. Nie wiem, czy to brud, czy olej (powtarzam - stan poziomu oleju w normie!) ale coś tam mi zaległo.

    Samochód kręci, prawie że odpala, ale jednak nie idzie. Spróbowałem raz odpalić na pych (tak wiem, diesla nie wolno na pych) - też dupa.
    Pewnie EGR zajebany i sie zawiesił. Zobacz czy ze ssącego nie wybija przy kreceniu.

  8. #2122
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ile może kosztować wymiana progów i nadkol które gnija rdza w nissanie almera n15 rocznik 96? jest to w ogóle oplacalne czy zlac sprawe? autko spisuje sie super, a nie wiem kiedy zmienie na nowe(zamierzam ale zbieram hajs na a4) i mysle czy warto inwestowac w to moje stare cudo
    Ja bym się nastawiał na jakieś 350 za progi, repera turki też coś koło tego. Myślę że 700-800 zł za zrobienie wszystkiego + wypolerowanie auta xd
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  9. #2123
    Avatar Kozek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Wiek
    21
    Posty
    2,395
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ile może kosztować wymiana progów


    Aż mi się przypomniało łatanie progów w moim roverze :D

  10. #2124

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Kozek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.


    Aż mi się przypomniało łatanie progów w moim roverze :D
    Trafiłem kiedyś e90 po takiej naprawie, właściciel się bardzo zdziwił jak zacząłem podnosić jego samochód a na ziemie odpadło z 10 kg szpachli.

  11. #2125
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Kozek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.


    Aż mi się przypomniało łatanie progów w moim roverze :D
    haha i w moim to samo, wagony fajek można było przewozić w prograch bo taka dziura była, ale naprawiłem :D

  12. #2126
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ah ci Polscy ludzie... Przyjechali auto oglądać moje, wszystko cacy, korek od oleju bierze i jest biała piana, wiadomo, mam do roboty 3km, a że nie chce sie chodzić, to jeżdze autem, parafina sie wydziela i woda nie zdąży wyparować z oleju i dlatego tak sie dzieje przez mrozy itd, a tutaj gadali, że uszczelka, cuda na kiju, tylko zmarnowałem dzień przez to.

  13. #2127
    Avatar Justakas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Azeroth
    Posty
    1,068
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj twardy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ah ci Polscy ludzie... Przyjechali auto oglądać moje, wszystko cacy, korek od oleju bierze i jest biała piana, wiadomo, mam do roboty 3km, a że nie chce sie chodzić, to jeżdze autem, parafina sie wydziela i woda nie zdąży wyparować z oleju i dlatego tak sie dzieje przez mrozy itd, a tutaj gadali, że uszczelka, cuda na kiju, tylko zmarnowałem dzień przez to.
    Spójrz na to ze strony kupującego. Jak pójdziesz kupić auto to klima zawsze do nabicia (do nabicia=nie działa na sto procent) a na całą resztę zawsze jest proste wytłumaczenie, pytanie czemu sprzedający nie naprawił tego przed sprzedażą skoro to takie łatwe i tanie do zrobienia. Tak samo Ty musiałeś czekać na nich pół dnia i ostatecznie zmarnować bo nie kupili, tak samo oni musieli zmarnować cały dzień i pewnie nadłożyć sporo kilometrów, następnym razem potencjalnemu klientowi powiesz o korku to może nie będzie zawracał Ci kichy i nie przyjedzie ;).
    Ostatnio zmieniony przez Justakas : 01-02-2015, 09:27

  14. #2128
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trafiłem kiedyś e90 po takiej naprawie, właściciel się bardzo zdziwił jak zacząłem podnosić jego samochód a na ziemie odpadło z 10 kg szpachli.
    A druga sprawa ze nie mam warunków u siebie pod kamienica nie bede nakurwiał szpachli biorac tez pod uwage to, ze nie umiem zajeloby mi to pewnie z 10 dni i zrobiłbym chujowo
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  15. #2129
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    A widzisz trzeba było korek powycierać na zicher :]
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  16. #2130
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nic by to nie dało, bo sprawdzali po przyjeździe z jazdy próbnej, wycierałem :D To jest właśnie zima, wielki mechanik przyjechał a nie potrafi rozróżnić parafiny od oleju z płynem chłodzącym. Mam ciśnienie na sprzedaż, bo czeka drugie autko na mnie.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: Wczoraj, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •