Reklama
Strona 201 z 663 PierwszaPierwsza ... 101151191199200201202203211251301 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,001 do 3,015 z 9938

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #3001
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    wsiada sobie czlowiek do bmw by dojechac na grilla a tu 'cyk cyk cyk' mysle se kurwa co jest centralka dziala radio dziala, nie odpala mowie pewnie akumulator, no to biore odpalam od almery, no i mowie zrobie rundke podladuje sie troche, no i zrobilem dojezdzam parkuje mowie sobie "ciekawe czy odpali" i chuj zgasilem nawet kontrolki tera nie dzialaja, wyciagnalem akumulator dam do naladowania zobaczymy na ile wystarczy, ale nie pooba mi sie juz ten fakt... chociaz to tylko akumulator to mam wrazenie ze cos go musialo rozladowac wiec cos jest niesprawne w bmw
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  2. #3002
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Zajrzeliśmy wczoraj w końcu do konsoli, by wyregulować zaworki, tak te same które pare osób hejtowało, że trzeba koniecznie regulować w Hondzie i że mechanik się nie nadaje.
    Samochód ma przejechane 120kkm i ostatnia regulacja odbyła się prawdopodobnie przy 40kkm na liczniku. Luzy były idealnie ustawione i wyszło na tym, że nie musieliśmy nic poprawiać.
    Stąd wniosek, że skoro po przejechaniu 80kkm+ zaworki były nadal ustawione perfekcyjnie, to czy na pewno jest obowiązek ich tak częstego regulowania(ludzie-co wymianę oleju, serwis - co 40kkm) i czy w ogólę jest sens zaglądania tam.
    Jedyny plus całej operacji(2h czasu) jest taki, że uszczelki pod świecami były lekko sparciałe i wymieniliśmy je na nowe.

  3. Reklama
  4. #3003
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wsiada sobie czlowiek do bmw by dojechac na grilla a tu 'cyk cyk cyk' mysle se kurwa co jest centralka dziala radio dziala, nie odpala mowie pewnie akumulator, no to biore odpalam od almery, no i mowie zrobie rundke podladuje sie troche, no i zrobilem dojezdzam parkuje mowie sobie "ciekawe czy odpali" i chuj zgasilem nawet kontrolki tera nie dzialaja, wyciagnalem akumulator dam do naladowania zobaczymy na ile wystarczy, ale nie pooba mi sie juz ten fakt... chociaz to tylko akumulator to mam wrazenie ze cos go musialo rozladowac wiec cos jest niesprawne w bmw
    Też tak miałem, ale mi kondensator od audio rozpierdalał aku cały czas. Czas na wymiane aku, pare latek pewnie ma ;p

  5. #3004
    Avatar trix
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    31
    Posty
    653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    panowie, do aku dolewac wody destylowanej czy czego? bo z tego co slyszalem to tyle zeby plytki zakryc

  6. #3005
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zajrzeliśmy wczoraj w końcu do konsoli, by wyregulować zaworki, tak te same które pare osób hejtowało, że trzeba koniecznie regulować w Hondzie i że mechanik się nie nadaje.
    Samochód ma przejechane 120kkm i ostatnia regulacja odbyła się prawdopodobnie przy 40kkm na liczniku. Luzy były idealnie ustawione i wyszło na tym, że nie musieliśmy nic poprawiać.
    Stąd wniosek, że skoro po przejechaniu 80kkm+ zaworki były nadal ustawione perfekcyjnie, to czy na pewno jest obowiązek ich tak częstego regulowania(ludzie-co wymianę oleju, serwis - co 40kkm) i czy w ogólę jest sens zaglądania tam.
    Jedyny plus całej operacji(2h czasu) jest taki, że uszczelki pod świecami były lekko sparciałe i wymieniliśmy je na nowe.
    to fajnie, ale wiesz, że nie każda Honda jest Twoją Hondą?

    No i widać wpłynęliśmy tu na Ciebie, bo w końcu zrobiłeś regulację. Gratuluję, zostałeś ztorgowany.

  7. #3006
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj trix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    panowie, do aku dolewac wody destylowanej czy czego? bo z tego co slyszalem to tyle zeby plytki zakryc
    Destylowana, 5zł bańska 5litrów. I zawsze przy ładowaniu odkręcaj korki.

  8. #3007
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to fajnie, ale wiesz, że nie każda Honda jest Twoją Hondą?

    No i widać wpłynęliśmy tu na Ciebie, bo w końcu zrobiłeś regulację. Gratuluję, zostałeś ztorgowany.
    Wpłynęliście w taki sposób, że zajrzałem dla własnego spokoju.

  9. #3008
    Mexeminor

    Domyślny

    No i bardzo dobrze, taki był właśnie plan.

  10. #3009
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    naladowalem akumulator, okazalo sie ze mial troche mocy, potem doszedlem do wniosku ze chyba klema byla zle podpieta i nie bylo mocy, ktos nieudolnie zakrecil przy akumulatorze, teraz jak przykrecilem lezy git :)
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  11. #3010
    Avatar twardy
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    2,273
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    No, do mnie jadą już listwy shadow, fotki jak założe :D

  12. #3011

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    804
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    mam do wymiany rozrzad, przy ostatniej wizycie sie zapytalem zioma ile za to wezmie powiedzial ze kompletna wymiana rozrzadu to koszt ok 700zl. i teraz znalazlem takie cos na jakims forum:

    w skład kompletnego rozrządu (mówiąc o napędzie) wchodzą wszystkie koła zębate, rolka napinająca i pasek zębaty. z regóły zmienia się sam pasek z rolką napinającą i można sobie do tego zafundować pompe wodną dla świętego spokoju. koła zębate na wale i na wałku(ach) mało kto zmienia ale powinno się.

    co powinienem wymienic patrzac na koszta? chce zeby byl juz spokoj, ale nie chce wymieniac rzeczy ktore sa niekoniecznie potrzebne do wymiany

    co powinienem wymienic, pasek,napinacze, pompe wody(?) i ?

  13. #3012
    Mexeminor

    Domyślny

    dokładnie to, co sam napisałeś.

    nie wiem kto zmienia koła zębate, chyba jakiś bardzo dbający albo przy naprawdę dużym przebiegu, choć nie słyszałem nigdy o czymś takim. Na tych kołach nie pracuje przecież łańcuch.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 07-09-2015, 03:56

  14. #3013

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dokładnie to, co sam napisałeś.

    nie wiem kto zmienia koła zębate, chyba jakiś bardzo dbający albo przy naprawdę dużym przebiegu, choć nie słyszałem nigdy o czymś takim. Na tych kołach nie pracuje przecież łańcuch.
    Koła też się zużywają, nie widać tego gołym okiem ale profil zębów zmienia się do delikatnie i potrafi szybko pociąć nowy pasek. W dodatku są też modele w których ścinają się kliny na kołach i dla bezpieczeństwa należy je wymienić.

  15. #3014

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    804
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    to dajmy na to ze ziom w warsztacie powiedzial 700zl to myslicie ze wliczal w to te kola zebate? czy 700 zl to koszt generalnie wymiany rozrzadu bez tych kol? no i w tym tez robocizna

    i teraz co ile km powinienem wymienic nastepnym razem rozrzad? i znow kompletnie czy np sam pasek?

  16. #3015
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Koła też się zużywają, nie widać tego gołym okiem ale profil zębów zmienia się do delikatnie i potrafi szybko pociąć nowy pasek. W dodatku są też modele w których ścinają się kliny na kołach i dla bezpieczeństwa należy je wymienić.
    No spodziewałem się właśnie czegoś takiego. Jesteś w stanie powiedzieć po mniej więcej jakim przebiegu coś takiego może średnio wystąpić? No i tak dla mnie - jak to jest w 1.9TDI (AWX)?

    Cytuj killabeez napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to dajmy na to ze ziom w warsztacie powiedzial 700zl to myslicie ze wliczal w to te kola zebate? czy 700 zl to koszt generalnie wymiany rozrzadu bez tych kol? no i w tym tez robocizna

    i teraz co ile km powinienem wymienic nastepnym razem rozrzad? i znow kompletnie czy np sam pasek?
    Oczywiście, że bez kół. 700 zł to nie jest dużo za części z wymianą, normalna cena.

    Wymienić za 60 albo 90 tysięcy, sprawdź jak jest u Ciebie, te info są ogólnie dostępne. Wydaje mi się, że raczej 60.

    No i wymieniasz dokładnie to samo.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 07-09-2015, 13:53

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •