Reklama
Strona 184 z 663 PierwszaPierwsza ... 84134174182183184185186194234284 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,746 do 2,760 z 9938

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #2746
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie bronię się przed tym, nawet byłbym w stanie poświęcić cały wolny dzień na sprawdzenie i ewentualne wyregulowanie tego, po prostu nie pozostaje obojętny jeśli próbujesz coś naiwnie udowodnić.
    Nie wiem czy Ci w ASO są niekompetentni czy nie, ale serwisujemy kilka aut w salonie i nigdy problemu żadnego nie było.

  2. #2747
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Nic ci nie chce udowodnić, sam się przekonasz mając Civica że miałem rację, prędzej czy później. Co do ASO wiem bo byłem kilkoma autami w ASO ( może ktoś inny tak nie miał ale moja opinia) to sobie nie dali radę. A u mnie w mieście mechanicy ogarnęli to. Dla sprostowania byłem w Skodzie - spoko ale długo i jak zwykle nie wszystko zrobione, Opel (Rzeszów)- tutaj nie potrafią wszystkiego zrobić, Kraków (Peugot Antoniak-Auto) - Tam to są jakieś jaja, nigdy więcej tam nie pojadę. Żartują sobie chyba z Klienów którzy tam auta kupują.
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 29-06-2015, 20:23
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  3. Reklama
  4. #2748
    Mexeminor

    Domyślny

    Ja czytałem, że zawory w silnikach z VTECiem najlepiej regulować za każdym razem, gdy jest okazja, czyli np. co wymianę oleju. Podobno dzięki takiemu postępowaniu silniki te są absolutnie niezawodne.

  5. #2749
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    @up

    Pisałem mu to samo ale on wie lepiej bo ma mechanika i do ASO jeździ. Ale widzę że chyba myśli że chce mu na złość zrobić, radząc mu co warto zrobić :) W sumie sram na tą hondę. Miałem vteca i wiem co piszę. Zresztą nie tylko ja mam multum znajomych z tymi jednostkami. To samo w Accordach zresztą jest.
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 29-06-2015, 20:30
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  6. #2750

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Racja, może jeszcze powiedz, że kupowanie samochodu w salonie to idiotyzm. Jest coś takiego jak gwarancja i darmowy serwis przez x lat, co praktykuje wiele salonów, nie tylko Honda.
    Gwarancja jak najbardziej, darmowy serwis ? No proszę cię, czasami w cenie samochodu jest zawarty pierwszy przegląd za złotówkę ale darmowego serwisu nie ma nigdy.
    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zapewne 20 letni Urlak mechanik i posiadacz jednego samochodu ma większe pojęcie niż mechanik siedzący ponad 20 lat w tym zawodzie.
    Zapewniam Cię, że znam lepiej Hondę, niż by Ci się mogło wydawać.
    Ten mechanik na pewno ma wiedzę mniejszą niż osoba która zaprojektowała ten silnik więc on powinien się zastosować do zaleceń producenta. Uwierz mi że samochody serwisowane zgodnie z kartą przeglądową robią duże przebiegi bez najmniejszej awarii.
    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Cena regulacji to około 400-500 zł
    No chyba jak reguluje się je płytkami albo szklankami.

    Cytuj Urlak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ASO wcale nie jest takie zajebiste, nie radzą sobie z rzeczami z którymi mechanicy prywaciarze sobie dają lepiej radę.
    Wszyscy gadają że nie jest takie zajebiste ale zanim do prywatnych warsztatów trafią te samochody do naprawy w ASO już przerabiali wszystkie poważne naprawy a panowie prywaciarze czerpią wiedzę od panów z ASO.

  7. #2751
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Nie jestem żadnym mechanikiem, znam dużo osób co ma Hondy takie i dużo osób to olewało i potem miało z tym problemy. Sami się pukli w głowę że mogli częściej to robić. Jedynie napisałem jak warto robić. Nie mówiłem nic żeby się nie stosować do zaleceń ale wręcz odwrotnie. Polecam nauczyć się czytać.

    pozdrawiam

    Co do osób projektujące silniki nie mówię że nie mają wiedzy. Szczególnie się popisali przy 2.0
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  8. #2752
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gwarancja jak najbardziej, darmowy serwis ? No proszę cię, czasami w cenie samochodu jest zawarty pierwszy przegląd za złotówkę ale darmowego serwisu nie ma nigdy.
    Oczywiście, że jest darmowy serwis. Chyba nie masz w ogóle pojęcia o czym mówisz.
    W BMW mam darmowy serwis do 2017r. czyli na 7 lat. Jedynie jak ktoś mi załadował w czujnik parkowania i przestał on działać, to takiej szkody oczywiście nie chcieli zrobić za darmo.
    Na wszystko inne czyli: wymiany olejów, filtrów, nawet klocków hamulcowych itp. mam za darmo.
    W Hondzie było podobnie, każdy okresowy serwis napisany w książce był robiony za darmo, w ramach jakiegoś tam pakietu.

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ten mechanik na pewno ma wiedzę mniejszą niż osoba która zaprojektowała ten silnik więc on powinien się zastosować do zaleceń producenta. Uwierz mi że samochody serwisowane zgodnie z kartą przeglądową robią duże przebiegi bez najmniejszej awarii.
    Tutaj się zgodzę.

    Cytuj Pavel321 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No chyba jak reguluje się je płytkami albo szklankami.
    Nie wiem czym i jak, bo nigdy nie regulowałem luzów. Aczkolwiek taką cenę znalazłem w internecie.

  9. #2753

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    764
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Oczywiście, że jest darmowy serwis. Chyba nie masz w ogóle pojęcia o czym mówisz.
    W BMW mam darmowy serwis do 2017r. czyli na 7 lat. Jedynie jak ktoś mi załadował w czujnik parkowania i przestał on działać, to takiej szkody oczywiście nie chcieli zrobić za darmo.
    Na wszystko inne czyli: wymiany olejów, filtrów, nawet klocków hamulcowych itp. mam za darmo.
    W Hondzie było podobnie, każdy okresowy serwis napisany w książce był robiony za darmo, w ramach jakiegoś tam pakietu.
    No to chyba ładnie ktoś za ten samochód przepłacał. Przecież jedyny zarobek producentów na tym samochodzie po sprzedaży to części eksploatacyjne więc nie wiem co to za herezje xD

  10. #2754
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Od kiedy wymiana oleju czy klocków jest za darmo? Weź się lepiej taty dopytaj a nie piszesz co bądź :] Jakieś jaja.
    Jakoś jak ja jeździłem na wymianę to nie było za free nowym autem. Raz dwa 600 zł na olej czy inne bzdety. Nie wiem gdzie ty te auta kupujesz xd

    **Pakiet Naprawczy BMW nie obejmuje normalnego zużycia podzespołów pojazdu związanych ze starzeniem się pojazdu oraz jego przebiegiem, takich jak:
    - Uszkodzeń lakieru, osłon, paneli, elementów szklanych oraz korozji powierzchniowej takich elementów jak układ wydechowy, elementy zawieszenia, układu hamulcowego itp.
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 29-06-2015, 23:31
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  11. #2755
    Mexeminor

    Domyślny

    7 lat darmowy serwis w BMW, dobre całkiem XD

    No chyba, że jest limit 100 tysięcy km, wtedy to jeszcze bym zrozumiał, ale jeśli nie, to już widzę jak dwumasy wymieniają, dwa razy zawieszenie itd. Przecież to by mogło przekroczyć pół wartości auta przy dużej ilości natrzepanych kilometrów, a nawet jak nie, to z 15-20k lekko by byli w plecy.
    Nierealne.

  12. #2756
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    7 lat to chyba gwarancja na Blachę :D
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  13. #2757
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dobra zacznijmy od tego czy ktoś z was kiedyś miał w ogóle okazje serwisować samochód z salonu? Nie? To po kiego grzyba się w ogóle wypowiadacie?
    Jak wy albo wasi "tatusiowie" są nierozgarnięci, to nic nie poradzę, że nie potrafią sobie 'wytargować' pewnych profitów związanych z zakupem nowego samochodu, a w tamtym czasie nawet dwóch. Dodam, że każdy salon ma własne warunki sprzedaży samochodu, ale że jakiś baran zacytuje warunki pakietów serwisowych z jednego z wybranych salonów, to się nie spodziewałem.
    Lepiej chyba skończmy ten temat, bo macie żadne pojęcie na temat kupowania nowych samochodów, a zwłaszcza ich użytkowania i serwisowania, bo tylko się pogrążacie.

    @Do któregoś tam niedowiarka.
    Salon BMW Lublin

    Najlepszy jest gościu, który wylicza straty firmy BMW na serwisowaniu auta, a pewnie nawet w takowej firmie nigdy nie był, już nie mówiąc o pracy na wysokim stanowisku, by mieć dostęp do takich danych XD
    Ostatnio zmieniony przez Tasmann : 30-06-2015, 10:39

  14. #2758
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra zacznijmy od tego czy ktoś z was kiedyś miał w ogóle okazje serwisować samochód z salonu? Nie? To po kiego grzyba się w ogóle wypowiadacie?
    Jak wy albo wasi "tatusiowie" są nierozgarnięci, to nic nie poradzę, że nie potrafią sobie 'wytargować' pewnych profitów związanych z zakupem nowego samochodu, a w tamtym czasie nawet dwóch. Dodam, że każdy salon ma własne warunki sprzedaży samochodu, ale że jakiś baran zacytuje warunki pakietów serwisowych z jednego z wybranych salonów, to się nie spodziewałem.
    Lepiej chyba skończmy ten temat, bo macie żadne pojęcie na temat kupowania nowych samochodów, a zwłaszcza ich użytkowania i serwisowania, bo tylko się pogrążacie.

    @Do któregoś tam niedowiarka.
    Salon BMW Lublin

    Najlepszy jest gościu, który wylicza straty firmy BMW na serwisowaniu auta, a pewnie nawet w takowej firmie nigdy nie był, już nie mówiąc o pracy na wysokim stanowisku, by mieć dostęp do takich danych XD
    To teraz napisz jakie masz warunki tego "darmowego serwisu". Jeśli rzekomo masz 7 lat (bez ograniczeń kilometrowych, co brzmi śmiesznie) SERWISOWANIA W ASO ZA DARMO, to albo ktoś ma pochytane, albo jakiś niezły idiota Wam te auta sprzedał, bo w ciągu siedmiu lat to oni mogą w Wasze auta władować dziesiątki tysięcy (skoro zwykły przegląd z wymianą płynów w BMW kosztuje minimum tysiąc złotych i to dla serii 1; nie chcę wiedzieć ile kosztuje zrobienie dwumasu, ale strzelam, że koło 3-6 tysięcy w zależności od modelu, o zawieszeniu itd. nie wspomnę).

    Dalej w to nie wierzę, no chyba, że jest jakieś (jak już pisałem) 100k km limitu.

    Albo masz po prostu przeglądy za darmo ;] To jest do uwierzenia.

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Najlepszy jest gościu, który wylicza straty firmy BMW na serwisowaniu auta, a pewnie nawet w takowej firmie nigdy nie był, już nie mówiąc o pracy na wysokim stanowisku, by mieć dostęp do takich danych XD
    Ty jesteś "gościu" najlepszy XD Jakbyś miał pojęcie o samochodach, to byś wiedział ile kosztuje serwisowanie BMW w ASO (chociaż mógłbyś się mamy albo taty zapytać, choć oni pewnie też nie wiedzą i wierzą w darmowy serwis), nie mówię już o regulacji zaworów w VTECu XD
    No i przede wszystkim wiedziałbyś, że producenci samochodów zarabiają głównie na serwisie, gdyby nie ASO to cienko by przędli. Właśnie dlatego te gwarancje na 5, 7 lat, a ludzie ciągle myślą, że to takie super jest.

    PS Gdzie te tanie, dobre materiałowo i super skrojone garnitury, które miałeś wstawić do Modnisi? Bo ciągle jakoś nie widzę XD
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 30-06-2015, 12:38

  15. #2759
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To teraz napisz jakie masz warunki tego "darmowego serwisu". Jeśli rzekomo masz 7 lat (bez ograniczeń kilometrowych, co brzmi śmiesznie) SERWISOWANIA W ASO ZA DARMO, to albo ktoś ma pochytane, albo jakiś niezły idiota Wam te auta sprzedał, bo w ciągu siedmiu lat to oni mogą w Wasze auta władować dziesiątki tysięcy (skoro zwykły przegląd z wymianą płynów w BMW kosztuje minimum tysiąc złotych i to dla serii 1; nie chcę wiedzieć ile kosztuje zrobienie dwumasu, ale strzelam, że koło 3-6 tysięcy w zależności od modelu).

    Dalej w to nie wierzę, no chyba, że jest jakieś (jak już pisałem) 100k km limitu.
    A co mnie to obchodzi kto to sprzedawał?
    Mam przejechane 65~tyś km rocznik samochodu to końcówka 2010, więc nie dbam o to na jakiej zasadzie oni to serwisują, ważne że nie musze za to płacić.
    Swoją drogą, sprzedawaliśmy e92 z przebiegiem około 90tyś i też miała ten lub inny pakiet.
    Zresztą serio myślisz, że jak przegląd kosztuje 1000zł to BMW traci na tym 1000zł? Przecież wartość takiego przeglądu to 100zł zapewne.
    Pewnie o tym, że jako auto zastępcze dają na ogól o wiele droższe też nie słyszałeś i będziesz na siłę udowadniał, że tak nie jest?
    Czasy dla BMW są słabe i zrobią dla Ciebie wszystko żebyś tylko nie poszedł do konkurencji, zwłaszcza gdy widzą, że kupujesz u nich nie pierwszy samochód.

  16. #2760
    Mexeminor

    Domyślny

    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zresztą serio myślisz, że jak przegląd kosztuje 1000zł to BMW traci na tym 1000zł? Przecież wartość takiego przeglądu to 100zł zapewne.
    Ale wartość jest nieistotna, istotne jest ile mogliby zarobić robiąc go za tysiąc złotych, a ile zarobią robiąc go za darmo. Wiesz ile? Stracą te przysłowiowe 100 zł, a to brzmi absurdalnie CHOĆ JESTEM W STANIE W TE PRZEGLĄDY UWIERZYĆ. Ale tylko przeglądy.
    Cytuj Tasmann napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pewnie o tym, że jako auto zastępcze dają na ogól o wiele droższe też nie słyszałeś i będziesz na siłę udowadniał, że tak nie jest?
    Czasy dla BMW są słabe i zrobią dla Ciebie wszystko żebyś tylko nie poszedł do konkurencji, zwłaszcza gdy widzą, że kupujesz u nich nie pierwszy samochód.
    A co mnie obchodzi jakie dają auto zastępcze? To akurat w ogóle nie ma związku z obecnie poruszanym tematem. BMW to BMW, nie spodziewałbym się, że serwisując serię 5 daliby mi kurwa zdezelowaną jedynkę, no bądź poważny.

    No i ciężkie czasy dla BMW, no błagam XD Więcej nowych piątek widzę na ulicach niż Passatów czy A6tek (choć Audi jest sporo, ale to tylko potwierdza, że segment premium ma się bardzo dobrze). Może ten Twój dealer ma ciężkie czasy, ale jeśli robi takie rozdawanie pieniędzy, to długo nie pociągnie i ta Wasza gwarancja nie będzie miała gdzie być wykonywana.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •