Reklama
Strona 626 z 663 PierwszaPierwsza ... 126526576616624625626627628636 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 9,376 do 9,390 z 9938

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #9376
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ziomek miał na pierwszą furę takie twingo z tym dachem materiałowym ściąganym. Zalewaliśmy za 2 dychy zrzucając się we czterech i woziliśmy się po osiedlu, jakby to była testarossa
    piękne to były czasy

  2. #9377
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ziomek miał na pierwszą furę takie twingo z tym dachem materiałowym ściąganym. Zalewaliśmy za 2 dychy zrzucając się we czterech i woziliśmy się po osiedlu, jakby to była testarossa
    piękne to były czasy
    faldach piękna sprawa w te upały
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  3. Reklama
  4. #9378
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A jaki Pan tam ma motur w tym volvo ?
    2.4 turbo 193 konie

  5. #9379
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Siema przyszedłem się pochwalić, że w A3 8V pękła mi ksenonowa żarówka XD - co podobno się nigdy nie zdarza. Ogólnie beka, bo najpopularniejszy sposób wymiany tego ksenonu to demontaż zderzaka i wyciągnięcie lampy, ale znalazłem na hiszpańskim forum sposób na dojście przez nadkole. Także obyło się bez zdejmowania zderzaka, za to trzeba było zdjąc koło i nadkole. Godzina roboty w sumie, także nie tak źle (na obie strony). No i 550 zł poszło sie jebać na żaróweczki
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  6. #9380
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Uśmiechnięta Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    10,345
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    a zaroweczka 10 ziko

  7. #9381
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    dlatego u rużowego paska wsadziłem zwykłe lampy i wyjebane w jakieś ksenony dla dzieciaczkuw 19latek max
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  8. #9382
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Lord napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a zaroweczka 10 ziko
    Kurwa panie H7 do Leona to ja kupuję w biedrze 2 sztuki za 10 zł xD a tu jedna 270. Ale trzeba przyznać że świecą elegancko
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  9. #9383
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Uśmiechnięta Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    10,345
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Shooterq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kurwa panie H7 do Leona to ja kupuję w biedrze 2 sztuki za 10 zł xD a tu jedna 270. Ale trzeba przyznać że świecą elegancko
    co kto lubi, ja tam wole h7 xD

  10. #9384

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,770
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Witam, zwracam się do was z zapytaniem, a mianowicie oddałem samochód do mechanika, miałem do wymiany konkretną część w samochodzie(diagnoza była już wcześniej w innym warsztacie, ale z racji tego że musiałem pilnie udać się w podróż nie mogłem zostawić tam pojazdu). Przy zostawianiu samochodu omówiłem wszystko z właścicielem warsztatu:
    -Powiedziałem konkretnie która część ma zostać wymieniona
    -Zastrzegłem sobie, że po naprawie chcę dostać starą część
    Właściciel zgodził się na takowe warunki, po czym na kolejny dzień dzwoni do mnie, że owszem diagnoza z poprzedniego warsztatu się zgadza, ale że ta część łączy się z jakąś inną, to będzie musiał wymienić jeszcze dodatkowo tą część. Omówił mi wszystko, w dalszym ciągu zastrzegałem sobie, że chcę też starą część. Potem przyszło do odbioru pojazdu i nie dość, że nie otrzymałem żadnego paragonu/faktury na nową część(dopominałem się o to, ale właściciel stwierdził że jedyne co może wystawić to paragon zbiorczy za całą naprawę), to dodatkowo gdy upomniałem się o starą część to stwierdził, że jej nie ma i że jak jechał do hurtowni to ją tam zostawił. Próbowałem z nim rozmawiać, ale zbył mnie tekstem że zadzwoni do hurtowni czy nie wyrzucili tego na złom... Nie oddzwonił, więc dzisiaj zadzwoniłem do niego sam i zaczął mi mówić że nie mam prawa domagać się tej części, ponieważ jest to złom i zgodnie z jakąś ustawą o utylizacji odpadów musiał on to tam zostawić.
    Teraz pojawia się moje pytanie:
    -Czy właściciel warsztatu miał takie prawo?
    -Czy nie powinienem otrzymać osobnego paragonu na nową część
    Jestem mega wkurzony, bo czuję że coś kręci i chce to przede mną ukryć.
    Z góry dziękuję za pomoc

  11. #9385
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    do bramy i się nie znamy
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  12. #9386
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Shooterq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kurwa panie H7 do Leona to ja kupuję w biedrze 2 sztuki za 10 zł xD a tu jedna 270. Ale trzeba przyznać że świecą elegancko
    A czego się spodziewałeś, że ile żarniki kosztują? Poza tym żarnik normalnie się zużywa i się do wymienia, ale dużo rzadziej niż zwykłe żarówki. Nowe żarniki to złoto, świeci ci białym jak skrzydła anioła światłem i widzisz wszystko pięknie, zwykłe żarówki to mogą pałę ssać, nawet w dobrych reflektorach (a nowe auta mają często dość chujowe lampy i światło z żarówek jest żałośnie chujowe).

    Cytuj Katalonczyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, zwracam się do was z zapytaniem, a mianowicie oddałem samochód do mechanika, miałem do wymiany konkretną część w samochodzie(diagnoza była już wcześniej w innym warsztacie, ale z racji tego że musiałem pilnie udać się w podróż nie mogłem zostawić tam pojazdu). Przy zostawianiu samochodu omówiłem wszystko z właścicielem warsztatu:
    -Powiedziałem konkretnie która część ma zostać wymieniona
    -Zastrzegłem sobie, że po naprawie chcę dostać starą część
    Właściciel zgodził się na takowe warunki, po czym na kolejny dzień dzwoni do mnie, że owszem diagnoza z poprzedniego warsztatu się zgadza, ale że ta część łączy się z jakąś inną, to będzie musiał wymienić jeszcze dodatkowo tą część. Omówił mi wszystko, w dalszym ciągu zastrzegałem sobie, że chcę też starą część. Potem przyszło do odbioru pojazdu i nie dość, że nie otrzymałem żadnego paragonu/faktury na nową część(dopominałem się o to, ale właściciel stwierdził że jedyne co może wystawić to paragon zbiorczy za całą naprawę), to dodatkowo gdy upomniałem się o starą część to stwierdził, że jej nie ma i że jak jechał do hurtowni to ją tam zostawił. Próbowałem z nim rozmawiać, ale zbył mnie tekstem że zadzwoni do hurtowni czy nie wyrzucili tego na złom... Nie oddzwonił, więc dzisiaj zadzwoniłem do niego sam i zaczął mi mówić że nie mam prawa domagać się tej części, ponieważ jest to złom i zgodnie z jakąś ustawą o utylizacji odpadów musiał on to tam zostawić.
    Teraz pojawia się moje pytanie:
    -Czy właściciel warsztatu miał takie prawo?
    -Czy nie powinienem otrzymać osobnego paragonu na nową część
    Jestem mega wkurzony, bo czuję że coś kręci i chce to przede mną ukryć.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Nie ma obowiązku dać ci paragonu za zakup części, tak jak powiedział - może wystawić zbiorczy za całą usługę, ale tutaj go dociśnij, że ma być wyszczególnione co zostało wymienione i żeby tam była kwota oddzielnie za części i robociznę. Ogólnie nie każdy mechanik daje takie paragony, większość tego nie robi niestety, ale jak przyciśniesz to zazwyczaj się udaje otrzymać.

    Ja bym się raczej skłaniał ku temu, że gościu ma cię w piździe, bo ma od chuja roboty i nie chce mu się użerać z typem, który i tak pewnie do niego już nie wróci XD Mechanicy to stan umysłu, większość z nich to kurewsko proste chłopy, którzy nie rozumieją czegoś takiego jak dbałość o klienta, budowanie renomy itd., bo pracują jak pracują już naście lat i ciągle pracę mają, a więc wyjebane w jakiegoś typa, co się pluje. Ja bym to olał, no chyba, że to była bardzo droga naprawa, ale coś czuję, że nie.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 17-07-2021, 11:23

  13. #9387

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,770
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Była to niestety bardzo droga naprawa, koszt 1100 zł, najgorsze jest to, że przyjechałem do gościa z konkretną diagnozą, miał się zająć tylko wymiana tej rzeczy, a mianowicie cewki klimatyzacji...

  14. #9388
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Katalonczyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Była to niestety bardzo droga naprawa, koszt 1100 zł, najgorsze jest to, że przyjechałem do gościa z konkretną diagnozą, miał się zająć tylko wymiana tej rzeczy, a mianowicie cewki klimatyzacji...
    Niech zgadnę - Civic Ufo?

    1100 zł to nie jest bardzo droga naprawa, to tak swoją drogą. Niemniej powinien ci wystawić rachunek zbiorczy z wyszczególnieniem co i jak.

  15. #9389

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,770
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Citroen DS3, no tak może to nie jest jakaś mega cena za naprawę, ale patrząc na to, że gość miał wymienić mi tylko cewkę klimatyzacji, która kosztuje 100 zl, to wymienił mi całe sprzęgło, bo stwierdził że samej cewki nie da się wymienić, bo jest to część zespolona ze sprzęgłem. Czasu nie cofnie, na przyszłość po prostu będę bardziej rozważnie dobierał mechanika ?

  16. #9390
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Uśmiechnięta Polska B
    Wiek
    29
    Posty
    10,345
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mi tez sprzeglo jeblo na kompresorze, myslicie ze jak wsadze sprzegielko zamiast calego kompresora to bedzie smigac?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •